"Her zaman tek yumruk olduk"
Cumhur ittifakının Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) adayı AKP´li İbrahim Güler, ilçelerde seçim bürosu açılışlarını ve toplantılarını sürdürüyor.
Tarih: 12.2.2019 10:55:07

İskenderun/SES

AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Güler, Antakya, Reyhanlı, Kumlu, Hassa ve Altınözü´nde cumhur ittifakının seçim büro açılışlarında yöredeki seçmenle buluştu.
Açılışlarda konuşan Güler, “Hatay´ı imar etmeye, inşa etmeye, Hatay´ı devletimizin imkânları ile buluşturmaya geliyoruz” değerlendirmesini yaptı.
“Cumhur ittifakı geçmişte de vardı. Bu gün de var. Zannediyorlar ki; Cumhur ittifakı daha fazla belediye almak için. Oysa Cumhur ittifakı Devleti bekası, milletin birliğinin tehlikeye girdiği her dönemde vardı” diyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı AKP´li İbrahim Güler, milletvekilleri, parti yöneticileri ve ilçe belediye başkan adayların da katıldığı seçim bürosu açılışlarında, şöyle konuştu: "Cumhur İttifakının ete kemiğe büründüğü Hatay´dayız. Cumhur İttifakında tarih yazacak, 31 Mart´ta hevesleri kursağında kalacak. Yürekleri bayrak, vatan, millet için atan yiğitlerin diyarındayız. Beladan bekaya doğru gidilen yolda, Cumhur İttifakı tabanda coşkuyla destek bulmuştur. Cumhur İttifakının sancağını 15 ilçede Hatay´ın burçlarına; vatan için, millet için, devlet için, bayrağımızı dikeceğiz."
Hatay´a hak ettği hizmeti getireceklerini ifade eden Güler, "24 Hazirandan çıkıp yine 24 Haziran gibi önemli 24 Haziran gibi hassas değerli bir seçime doğru gidiyoruz. Biz her ulusal anlamda hem milli, hem de yerel hizmetler açısından değerli olan bir seçime doğru gidiyoruz. Bizler Hatay´da her konuda her zaman birlik içerisinde olduk. Her daim birlikte hareket ettik, milli meselere karşı her zaman tek yumruk olduk" dedi.

"Engel yok, bahane var"
AKP HBB adayı Güler, şu değerlendirmeleri yaptı: "Bir türkü tutturmuşlar hizmetleri engelliyorlar, diye. Seçim öncesi köy yolarını ve sorumluluk hizmet alanlarını dört elle sarılıp yapmaya çalışıyorlar. Daha önce engel olanlar şimdi engel mi olmuyor?HBB mecliste 2.886 karar alınmış. Üç tanesi hariç hepsi geçmiş. Bu bütçeler büyükşehir belediye meclisinin onayı ile yapılıyor. Engel yok bahane var. Beceriksizlik var. Topu taca atmak var. Muhtarlarla oy pazarlığı yapmak var. Bunları pazarlık anlayışı yapan var. Millete hizmet etmeyi bir lütuf olarak görenler var. Bu zihniyeti bu düşünceyi sandığa gömeceğiz. Hatay devletin imkânları ile buluşacak. Büyükşehir bütçesi 7 buçuk katrilyon eski parayla 5 yılda Hatay´a ne yapıldı?"
Kaynak:

Adaylar seçim kurulunda
Adaylar seçim kurulunda
Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerine yönelik meclis listelerini kesinleştirerek dün seçim kurullarına teslim etti.
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, CHP Arsuz İlçe Başkan Yardımcısı Nejdet Kıyılı ve beraberindeki heyetle Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile bazı kurumları ziyaret etti ve projelerini anlattı.
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Saadet Partisi (SP), 31 Mart yerel seçimleri için aday listelerinin seçim kuruluna teslim edilmesine kısa bir süre kala İskenderun ve Antakya adaylarını da belirleyerek açıkladı.
DP adayının kaymakam ziyareti
DP adayının kaymakam ziyareti
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´e nezaket ziyaretinde bulundu.
Bir ilçe önergesi daha
Bir ilçe önergesi daha
10 mahallenin birleştirilip, Denizciler´in ilçe yapılması istendi
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
´Millet ittifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı olan CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, kentin Karayılan mahallesinde ev ziyareti yaptı, Buluttepe mahallesinde yurttaşlarla görüştü ve muhtararla kahvaltıda buluştu.
"Adayların projeleri yok"
"Adayların projeleri yok"
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, Hükümetin yerel seçimleri devletin beka meselesi olarak nitelemesini eleştirdi.
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
İskenderun Belediye Meclisi MHP´li üyesi Osman Çolak, ´cumhur ittifakı´ndan meclise yeniden üyelik başvurusu yapmadığını belirtti; AKP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olan Nevzat Barak da, seçimde DP adayına destek vereceğini açıkladı.
Gül, destek istedi
Gül, destek istedi
´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, bölgesel sorunlara ilişkin partisinin çözüm önerilerinin Türkiye´nin ekonomik ve terör konusundaki çözümü olduğunu savundu.
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaşamını yitiren esnaf ve memurların ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1.800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1.080 güne (3 yıl) indirmesi için TBBB Başkanlığına kanun teklifi verdi.
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, inceleme ve görüşmeler yapmak üzere cuma günü Hatay´a geldi.
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve yönetimini ziyaret etti.
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
Şahutoğlu, seçim bürosunu açtı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında ziyarterini sürdürdü, kentin sanayi sitesindeki aşevinde çırak ve kalfalarla yemek dağıttı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi