Hobi bahçesi vaadi
Sadece metropollerde değil, artık Hatay´da da insanların kent merkezlerinde tıkanması, yerel seçimlerin vaadlerine de yansıdı. Vatan Partisi adayı, kentte kültür ve sanat merkezi ile hobi bahçeleri kuracağını söyledi.
Tarih: 9.2.2019 09:49:54

Akın Bodur/İskenderun

Vatan Partisi (VP), Antakya Belediye Başkan adayını açıkladı. VP, Antakya´da yaptığı toplantıda, VP, Antakya Belediye Başkan adayı olarak avukat Mehmet Çokluk´u açıkladı. Partinin aday tanıtım toplantısına Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, partinin İskenderun, Samandağ ve Antakya ilçe başkanıları ile yöneticileri de katıldı.
Toplantıda konuşan VP il başkanı Yıldırım, “Türkiye ekonomik anlamda zor koşullardan geçmektedir. Bunun tek bir çözümü ise üretime dayalı bir ekonomiye geçmek, bunu savunan tek parti vatan partisidir. Zor bir dönemde yerel seçimlere gidiyoruz. Çeşitli ittifaklar bulunmakta. Biz de milletimizin önünü bir seçenek koymak için toplandık ve adayımızı çıkarıyoruz. Bir yanda millet ittifakı, bir yanda cumhur ittifakı biz ikisinin de çatal çıkmaz olduğunu düşünüyoruz" dedi. Vatan Partisi Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Çokluk da şu değerlendirmeyi yaptı: "Öyle bir sistemin içinden geçiyoruz ki, parası çok olanın sesi çok çıkıyor. Ama bizler fukaranın sesi olacağız, bunun sözünü veriyoruz. Bir tarafta Türkiye´yi borç batağına sürükleyen cumhur ittifakı, diğer tarafta Türkiye düşmanları ile işbirliği yapan, sözüm ona millet ittifakı., Türkiye bu iki seçenek arasına sıkıştırılmak isteniyor. Halkımız bu iki seçeneğe mecbur değildir. Üretim ekonomisini, halkçı belediyeciliği savunan Vatan Partisi vardır. Antakya´yı bir CHP bir AKP yönetti ama belediyenin asli görevlerinden biri olan temizlik sorununu bile çözemedi. Antakya çer-çöp içinde. Bu şehir bunu hak etmiyor. Bu partilerin hiç toplu taşımacılığı bilmiyor. Biz toplu taşımacılıkta insanların tıkış, tıkış doldurulduğu bir taşımacılık değil, halkın rahat gittiği ve kar amacı gütmeyen bir sistem yaratacağız. İhaleler şeffaf ve rant için olmayacak ve sadece Antakya girişimcilerine verilecek. Çocuklar ve gençler, halk için bilim, kültür ve sanat merkezleri kuracağız. Bu eğitim merkezlerinde tarihimizi, kültürümüzü ve paylaşmayı öğrenecekler. Yaşlılar için hobi bahçeleri kuracağız. Belediyeye ait tarım arazilerini bu alanda üretim yapmaları içinvatandaşlara açacağız."
Kaynak:

Adaylar seçim kurulunda
Adaylar seçim kurulunda
Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerine yönelik meclis listelerini kesinleştirerek dün seçim kurullarına teslim etti.
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, CHP Arsuz İlçe Başkan Yardımcısı Nejdet Kıyılı ve beraberindeki heyetle Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile bazı kurumları ziyaret etti ve projelerini anlattı.
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Saadet Partisi (SP), 31 Mart yerel seçimleri için aday listelerinin seçim kuruluna teslim edilmesine kısa bir süre kala İskenderun ve Antakya adaylarını da belirleyerek açıkladı.
DP adayının kaymakam ziyareti
DP adayının kaymakam ziyareti
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´e nezaket ziyaretinde bulundu.
Bir ilçe önergesi daha
Bir ilçe önergesi daha
10 mahallenin birleştirilip, Denizciler´in ilçe yapılması istendi
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
´Millet ittifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı olan CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, kentin Karayılan mahallesinde ev ziyareti yaptı, Buluttepe mahallesinde yurttaşlarla görüştü ve muhtararla kahvaltıda buluştu.
"Adayların projeleri yok"
"Adayların projeleri yok"
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, Hükümetin yerel seçimleri devletin beka meselesi olarak nitelemesini eleştirdi.
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
İskenderun Belediye Meclisi MHP´li üyesi Osman Çolak, ´cumhur ittifakı´ndan meclise yeniden üyelik başvurusu yapmadığını belirtti; AKP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olan Nevzat Barak da, seçimde DP adayına destek vereceğini açıkladı.
Gül, destek istedi
Gül, destek istedi
´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, bölgesel sorunlara ilişkin partisinin çözüm önerilerinin Türkiye´nin ekonomik ve terör konusundaki çözümü olduğunu savundu.
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaşamını yitiren esnaf ve memurların ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1.800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1.080 güne (3 yıl) indirmesi için TBBB Başkanlığına kanun teklifi verdi.
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, inceleme ve görüşmeler yapmak üzere cuma günü Hatay´a geldi.
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve yönetimini ziyaret etti.
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
Şahutoğlu, seçim bürosunu açtı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında ziyarterini sürdürdü, kentin sanayi sitesindeki aşevinde çırak ve kalfalarla yemek dağıttı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi