İki ilçede uyuşturucu operasyonu
İskenderun ve Dörtyol´da polis, uyuşturucuya yönelik operasyonlar düzenledi.
Tarih: 3.3.2021 16:34:43

İskenderun/SES

İskenderun´da yapılan operasyona ilişkin Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "İskenderun Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik yapılan çalışmalarda toplam 29 şahıs yakalanmış ve adli işlemler yapılmıştır. 1 şahıstan 1 adet Tabanca, bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve 8 adet fişek ile 3 adet kartuş, 1 şahıstan 1 adet av tüfaği ele geçirilmiş, gerekli işlemler için ilgili birime teslim edilmiştir. Uyuşturucudan aranan 2 şahıs yakalanıp adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler; 79,52 gram sentetik kannabinoid, 2,9 gram esrar, 14 adet captagon hap, 66,7 gram metamfetamin, 16 adet extacy, 82 gram sıvı sentetik kannabinoid. Ele geçirilen uyuşturucu maddelere ve suç unsurlarına savcı talimatıyla el konulmuş, şahıslara gerekli yasal işlemler başlatılmıştır."
Dörtyol´daki operasyona ilişkin yapılan açıklamada da şunlara yer verildi: "Özerli Mahallesi 3 Nolu Denizyolu üzerinde şüpheli şahıs ve araçlara yönelik uygulama yapan Dörtyol Emniyet Müdürlüğü ekipleri, park haldeki 01 FL .. plakalı araçta bulunan Y.K., Ö.F.K. isimli şahısları incelemiş, araç içerisinde görünür vaziyette Ö.F.K.´a ait olan 2 poşet halinde toplam ağırlığı 19 gr olan metamfetamin maddesi ve içiminde kullanılan cam aparat ele geçirmiştir. Yol kenarındaki bahçe içerisinde birlikte oturdukları tespit edilen N.Y., A.C.A., S.K. isimli 3 şahıs olay yerine gelmiş, yapılan kaba üst aramasında şahısların üzerinden 3,5 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. Şahıslardan Ö.F.K. isimli şahsın Sanayi Mahallesindeki ikametinde, 1 adet captagon uyuşturucu hap, 1,6 gr esrar maddesi; A.C.A. isimli şahsın Numuneevler Mahallesindeki ikametinde, 6 gr hint keneviri tohumları, 87 gram ve 73 gram olmak üzere ayrı iki cam kavanozda bulunan toplam 160 gram esrar maddesi. 3 parça halinde toplam 0,3 gr olan sarı renkli kurutulmuş esrar yağı olduğu değerlendirilen madde ele geçirilmiştir. A.C.A. isimli şahsa uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli işlem yapılmış, gözaltına alınmıştır. Y.K., N.Y., S.K., Ö.F.K., A.C.A. isimli şahıslara uyuşturucu madde kullanmak suçundan adli işlem yapılmış, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten kişi başı 3.496 ₺, toplamda 1.7490 ₺ idari ceza uygulanmıştır."
Kaynak:

"Hüyük´te ÇED toplantısı yaptırılmadı"
"Hüyük´te ÇED toplantısı yaptırılmadı"
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, "İskenderun´da olduğu gibi Arsuz´da da maden ocağı için yapılmak istenen ÇED toplantısı öncesinde kaymakamlık kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı ve açıklamayı yasaklamış, ancak Arsuz halkının yoğun katılım ile gerçekleşen eylem sonucu ÇED toplantısı yaptırılmamıştır" dedi.
2 turluk gösteri uçuşu
2 turluk gösteri uçuşu
"Solo Türk" olarak da bilinen Türk Yıldızları Akrobasi Ekibi, İskenderun semalerınde gösteri uçuşu yaptı.
Şehitlerin adına Ramazan kolisi
Şehitlerin adına Ramazan kolisi
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar ve yönetimi, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ayrı ayrı ziyaret etti.
Uyuşturucuda 32 gözaltından 13´üne tutuklama
Uyuşturucuda 32 gözaltından 13´üne tutuklama
16 Mart-17 Nisan tarihleri arasında Hatay genelinde kaçakçılık olaylarına yönelik çalışmalarda 45 kişi gözaltına alınmıştı
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İş insanı Mustafa Mercan yaşamını yitirdi
İskenderunlu iş insanı, kentin sanayi sitesindeki Mercan Hırdavat´ın sahibi Mustafa Mercan, Antakya´da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi.
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
1 Mayıs 30 Nisan´da kutlanacak
İskenderun´da da 1 Mayıs İşçi Bayramı için başvuru yapıldı
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneğinden Savaş´a teşekkür
Cumhuriyet Kadınlar Derneği Hatay Şubesi yöneticilerinin yaptığı ziyarette bulunduğu iki öneriye, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ın oumlu yaklaştığı belirtildi.
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
"Kodlara ayırmak suistimali önlemez"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Sosyal Güvenlik Kurumu´nun (SGK) Kod 29´da yaptığı son düzenlemeyle yaptığı değerlendirmede, “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller için ayrı ayrı kodlar belirlenmesi doğru bir düzenlemedir.
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Güzelmansur, Defne´ye noter istedi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Defne´deki kamu hizmeti eksikliğini önergeyle meclis gündemine taşıdı.
Droneyle lavra ilaçlaması
Droneyle lavra ilaçlaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, larva mücadelesinde teknolojiyi kullanıyor.
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
HBB´den ´köpek bırakma´ açıklaması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı´nın geçen hafta yaptığı paylaşımda HBB´ye bağlı ekipler tarafından Altınözü´ne sokak köpeklerinin bırakıldığını iddiası etmesi üzerine açıklama yaptı.
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Savaş´a ´satış yetkisi yok´
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısını yaptı.
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Kadın merkezi çalışmaya başladı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi arasında imzalanan ortak protokol ile hayata geçirilen Defne Kadın Dayanışma Merkezi hizmet vermeye başladı.
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samanda sahiline Atatürk Parkı
Samandağ´da Atatürk Sahil Parkı´nın temeli törenle atıldı.
Derelerde temizlik çalışması
Derelerde temizlik çalışması
Hatay Büyükşehir Belediyesi, 15 ilçede gerçekleştirdiği altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi