İlk harcı birlikte attılar
Arsuz Madenli Yat Limanı, Su Sporları Merkezi ve Hatay Deniz Otobüsü (HADO) İşletmesinin temeli törenle atıldı.
Tarih: 12.6.2020 14:27:50

Hatay Valiliğince yapılan ve bölge turizminde sinerjik bir etki yaratması beklenen Madenli Su Sporları Merkezi, Yat Limanı ile HBB´ye kiralanan HADO işletmesinin temeli için butona basıldı.

Temel atma törenine Hatay Valisi Rahmi Doğan, CHP Hatay milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur İsmet Tokdemir; AKP Hatay milletvekilleri Hüseyin Yayman ve Abdülkadir Özel, HBB Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Hasan Kaya, Vali Yardımcısı Yusuf İzci, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Doğan: Arsuz´la Antakya´yı yolla bağlayacağız

Hatay´ın turizmden aldığı payı arttırabilmek amacıyla yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi veren Vali Rahmi Doğan, Arsuz´da Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi, Sosyal Donatıları ve HADO lokasyonunu oluşturmaya çalıştıklarını kaydetti.

Aynı bölgede Hatay Valiliğinin girişimleriyle 2021 yılı Eylül ayında Hatay Uluslararası Optimist Yelken Yarışları´nın düzenlenmesinin sağlandığını da sözlerine ekleyen Vali Doğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabi burası sadece tek başına yetmiyor Samandağı ile Arsuz´u bağlamak lazım Arsuz´la İskenderun´u Dörtyol´u Payas´ı Erzin´i bir koridor biçiminde planlamak lazım. Bunlar birbirlerini tamamlayan unsurlar biraz önce sayın başkan da kulağıma fısıldadı Antakya ve Serinyol üzerinden Arsuz´a yapılması gereken ve vatandaşların da çok yoğun bir şekilde talep ettiği bir yol var. Bu yol da açıldığı taktirde hem Belen´den Antakya´yı İskenderun´a bağlayan yola alternatif bir yol olmuş olur. Hem de Arsuz ve Antakya´yı birbirine daha hızlı çabuk bir şekilde bağlamış oluruz. Bu yönden Belediyenin gayretlerini Valilik olarak destekliyoruz. Bu konuda ne yapılması gerekiyorsa gerekeni de yaparız.”

Vali Doğan, HADO´ya ilişkin ise şunları ifade etti: “Aynı alanda Hatay Büyükşehir Belediyesinin talebi doğrultusunda 10 yıllığına, 2 milyon TL bedelle Büyükşehir Belediyesine kiraladık. Hatay´ın özlemle beklemiş olduğu HADO´yu Lübnan´a Beyrut´a Kıbrıs´a gitme hayallerini inşallah kısa süre içerisinde gerçekleştirmiş olacağız. Çok hızlı bir şekilde çalışıyoruz. Valilik açısından bizim çalışmamız iki ay sonunda tamamlanmasını planlıyoruz. HADO´nun aynı süre içerisinde bitmesini bekliyoruz. İnşallah ağustos sonu eylül başı gibi burada bu açılışları yine birlikte yaparız.”

Savaş: Çalışmalar 3 ayda tamamlanacak

Törende konuşan HBB Başkanı Lütfü Savaş, “Bu yazın sonundan itibaren öncelikle Lübnan´a, Kıbrıs´a ve Mersin´e seyahat edecek güzel deniz otobüsleriyle insanlarımızı taşıyacağız. Bunu yaparken de hem şehrimizin turizmine kültürel faaliyetlerine hem de ticaretine önemli katkı sağlayacağız. Bunun için yaklaşık 4 yıldır mücadele ediyoruz” diye konuştu.

/resimler/2020-6/12/2241001620928.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: harcı birlikte attılar
HBB´den market ve kasap denetimi
HBB´den market ve kasap denetimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, il genelinde kasap ve marketlerde denetim yaptı.
Bakan Karaismailoğlu Hatay´da
Bakan Karaismailoğlu Hatay´da
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye´nin geleceğini inşa ettiğimiz bu tarihi dönemeçte çok sayıda projemiz tamamlanmış ya da sona yaklaşmaktadır.
HATSU: Kontroller günlük yapılıyor
HATSU: Kontroller günlük yapılıyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), bazı sosyal medya sayfalarında “Hatay genelinde suyun zehirli olduğu” iddiasının asılsız olduğunu belirterek açıklamada bulundu.
Jandarmadan 78 kadına KADES bilgilendirmesi
Jandarmadan 78 kadına KADES bilgilendirmesi
Kadın sürücüler KADES uygulaması hakkında bilgilendirildi.
HATSU´dan altyapıda yenileme
HATSU´dan altyapıda yenileme
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), eskiden döşenen içme suyu ve kanalizasyon hatlarının özel mülk ile arsa bölgesinde bulunan kısımlarında yer değişikliğine giderek yenileme çalışması gerçekleştirdi.
İsalı Deresi çevresi düzenleniyor
İsalı Deresi çevresi düzenleniyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri, Erzin´in İsalı Deresi etrafında düzenleme çalışması başlattı.
Telekomun 1.1 ton kablosunu çalıp, sattılar
Telekomun 1.1 ton kablosunu çalıp, sattılar
Erzin´de jandarma timleri, bir kamyonette bulunan bakır kablıların, Türk Telekom´a ait kablolar olup, kesilerek çalındığını ortaya çıkardı. Olayla ilgili gözaltına alınan iki kişi hakkında "suç eşyası satın almak, kabul etmek (bakır telefon kablosu)" iddiasından işlem yapıldı.
‘Tarımsal sulama sondajı´ abonelik kapsamında olmayacak mı?
‘Tarımsal sulama sondajı´ abonelik kapsamında olmayacak mı?
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), bazı sosyal medya sayfalarında ve basın yayın organlarında gündeme gelen Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli (KSUB) aboneliğine yönelik açıklamalarda bulundu.
Su kayıpları cihazla takipte
Su kayıpları cihazla takipte
HATSU, kaçak su tespit cihazı ile su kaybını önlüyor
AKP grubunun 2016´da desteklediği yetkinin iptali istendi
AKP grubunun 2016´da desteklediği yetkinin iptali istendi
HBB´nin Perşembe günü yapılan meclis oturumunda 11 imzayla gelen teklif ile 2016´da encümene verilen parsel satış yetkisinin iptali istendi. Ancak, sözkonusu parselin 15 Aralık Salı günü 27,3 milyon lira tahmini bedelle satışı yapılacak.
Esnaf 7 gün kepenk kapatacak
Esnaf 7 gün kepenk kapatacak
Hatay´da vaka oranındaki artış yüzde yüzü aşarken esnaf bir hafta kepenk kapatarak salgınla mücadeleye katkı verecek
Şehit Altun memleketine uğurlandı
Şehit Altun memleketine uğurlandı
Zeytin Dalı Bölgesinde teröristlerce gerçekleştirilen saldırı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Altun´un naaşı düzenlenen törenle memleketine uğurlandı.
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Hatay´ın İskenderun ilçesinde polis, Reyhanlı ilçesinde de jandarma timleri uyuşturucu operasyonları düzenledi.
Yağmursuyu hatları ´çöp alanı değil´
Yağmursuyu hatları ´çöp alanı değil´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yere ve yağmur suyu mazgallarına atılan atıklardan dolayı tıkanan yağmur suyu hatlarında temizlik çalışmalarının sürdürüldünü duyurdu.
Vali yardımcılığına ´vekaleten atama´
Vali yardımcılığına ´vekaleten atama´
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay´a vekâleten atanan vali yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci´yi kabul etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi