´İncirlik Üssü kapatılsın´ kampanyası
Vatan Partisi İskenderun İlçe Örgütü, İncirlik Üssünün kapatılması için imza kampanyası başlattı.
Tarih: 22.5.2017 18:53:38

 Kentin Havuzlu Çarşısında kurulan imza standında bildiri dağıtan ve yöre halkını Adana´daki İncirlik Üssünün kapatılması ile ilgili imza masası açmış, bildiri dağıtmış ve vatandaşları İncirlik Üssünün kapatılması için mücadeleye çağıran Vatan Partisi yönetimi, üssün kapatılması için yurttaşların imza vermesini istedi. Partinin ilçe başkanı İbrahim Bedir, "Terör üssü olan İncirlik mutlaka kapatılmalıdır" dedi.

İmza kampanyasını İncirlik Üssü´nün kapatılması için başlattıklarını söyleyen Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, "Amerikan askerlerinin bu coğrafyadan kovulmasını istiyoruz. Geçmişi bir kere daha hatırlatalım; bu imza masasının arkasında Amerikan askerlerinin başına çuval geçirmiştir. Birinci Körfez Savaşı´nda, Körfez´den kovduk. Amerikan askerlerini gemileri ile birlikte geldikleri yere gönderdik. Bu caddelerde yine başlarına çuval geçirir, yine göndeririz. Terör üssü olan İncirlik mutlaka kapatılmalıdır. İncirlik Üssü kapanırsa, bölgemize güvenlik sorunu kalmaz, İskenderun sokakları şenlenir. İstikrar için İncirlik Üssü kapanmalı ve insanlarımız korkusuzca sokaklarda gezmelidir. Bu kampanyaya istikrar ve terörün bitirilmesi için destek verilmelidir. Bbirlikte olursak, Amerika bu coğrafyada tutunamayacak, terör örgütlerine destek olamayacaktır. Bu coğrafyayı terk edip gitmek zorunda kalacaktır. Komşularımızla barış olacak, çarşı, pazarda şenlik olacak, iş olacak, güzellik olacak ve insanlarımız mutlu olacaktır. Askerlerimizin başına geçirdikleri çuvalı unutmuş değiliz, bunun intikamı alınacağını bilsinler" değerlendirmesini yaptı.
Vatan Partisi, aynı içerikli imza kampanyasını Antakya, Samandağ ve Kırıkhan´da da açtı. Antakya´da esnaf gezisinde bulunan Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, sınır kapılarının açılması ve terörün bitmesi ile esnafın yeniden nefes alacağını ifade etti. Yıldırım, "Bölge ülkeleri ile son yıllarda büyük sıkıntılar yaşadık. Hatay sokaklarına baktığımızda sokaklarda, esnaf da bir durgunluk görmekteyiz. Esnafın sıkıntısının nedeni açıktır. Suriye, İran, Irak gibi ülkelerle yani komşularımızla barışmadan, Hatay sokaklarını şenlendirmek mümkün olmayacaktır. Barışın önündeki en büyük engel Amerikan emperyalizmidir. Bölge ülkelerine saldırarak, bölgedeki terör örgütlerini destekleyerek, Türkiye ile diğer komşu ülkelerin arasını açmıştır. Hükümete bir çağrı yapıyoruz, komşularımız ile masaya oturulsun. Barış imzalansın, sınır kapıları açılsın, sınır güvenliği sağlansın. Türkiye yeniden Ortadoğu ile buluşsun ve Hatay ve esnafımız rahat bir nefes alsın" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´da hazine arazileri üzerine kurulan evlerin satışına ilişkin sorunu parlamentoya taşıdı.
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Devrim ve yönetimi, Menemen´de şeriat isteyenlerin başlattıkları isyanı bastırmaya çalışırken şehit olan Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay´ı 87. ölüm yıldönümünde andı.
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, TBMM´de kabul edilen 2018 yılı bütçesini faiz ve israf bütçesi olarak tanımlayarak, bütçenin halk için değil, rant için yapıldığını belirtti.
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
Ölümünün 44. yıldönümünde Pac Meydanı´ndaki çalışmadan dolayı İnönü Anıtı önünde tören gerçekleştiremeyen Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe örgütü, Türkiye Cumhuriyeti´nin 2. Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi´nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıldönümünde andı.
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz İlçe Kadın Kolları başkanlığına Sibel Uslu başkanlığındaki yönetim seçildi.
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu,
´39 yıldır hesabı verilemedi´
´39 yıldır hesabı verilemedi´
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay İl Başkanı Sultan Başaran, 19-26 Aralık 1978 yılında Maraş´ta yaşanan katliamı kınadı ve katliamda yaşamını yitirenleri andıklarını belirtti. K
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Hatay Milletvekili Serkan Topal, iktidarı yerlilik ve millilik konusunda eleştirdi.
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıl dönümünde saygıyla andıklarını belirtti.
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
CHP Arsuz İlçe Kadın Kolları kongresi yarın yapılacak.
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Hatay Milletvekili Serkan Topal, 40 bin öğretmen atamasının yapılıp, yapılmayacağını sordu.
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir´in geçtiğimiz günlerde düzenlediği halk ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı ve belediyenin çalışmalarına ilişkin yıl sonu değerlendirmesini yaptığı toplantıda, bazı sözlerin kendisine yönelik olduğunu belirten Hatay eski Milletvekili Refik Eryılmaz, Nehir´e, "açık ve şeffaf olmak zorundasınız" diye seslendi.
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Hatay Milletvekili Birol Ertem, taşeronların kadroya alınmasına yönelik çalışmaların net olmadığını ifade etti ve eleştirdi.
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Amik Ovasının sulanması için yapılan projelere kaynak aktarılmasını istedi.
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenen İlçe Kadın Kolları Başkanlığı kongresini değerlendirdi. Kongrede ‘öngörüsüzlük yaşandı´ özeleştirisinde bulunan Mansuroğlu, tüm çabalara karşın tek adaylı bir kongreyi ise başaramadıklarını söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi