´İncirlik Üssü kapatılsın´ kampanyası
Vatan Partisi İskenderun İlçe Örgütü, İncirlik Üssünün kapatılması için imza kampanyası başlattı.
Tarih: 22.5.2017 18:53:38/ 67okunma / 0yorum

 Kentin Havuzlu Çarşısında kurulan imza standında bildiri dağıtan ve yöre halkını Adana´daki İncirlik Üssünün kapatılması ile ilgili imza masası açmış, bildiri dağıtmış ve vatandaşları İncirlik Üssünün kapatılması için mücadeleye çağıran Vatan Partisi yönetimi, üssün kapatılması için yurttaşların imza vermesini istedi. Partinin ilçe başkanı İbrahim Bedir, "Terör üssü olan İncirlik mutlaka kapatılmalıdır" dedi.

İmza kampanyasını İncirlik Üssü´nün kapatılması için başlattıklarını söyleyen Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, "Amerikan askerlerinin bu coğrafyadan kovulmasını istiyoruz. Geçmişi bir kere daha hatırlatalım; bu imza masasının arkasında Amerikan askerlerinin başına çuval geçirmiştir. Birinci Körfez Savaşı´nda, Körfez´den kovduk. Amerikan askerlerini gemileri ile birlikte geldikleri yere gönderdik. Bu caddelerde yine başlarına çuval geçirir, yine göndeririz. Terör üssü olan İncirlik mutlaka kapatılmalıdır. İncirlik Üssü kapanırsa, bölgemize güvenlik sorunu kalmaz, İskenderun sokakları şenlenir. İstikrar için İncirlik Üssü kapanmalı ve insanlarımız korkusuzca sokaklarda gezmelidir. Bu kampanyaya istikrar ve terörün bitirilmesi için destek verilmelidir. Bbirlikte olursak, Amerika bu coğrafyada tutunamayacak, terör örgütlerine destek olamayacaktır. Bu coğrafyayı terk edip gitmek zorunda kalacaktır. Komşularımızla barış olacak, çarşı, pazarda şenlik olacak, iş olacak, güzellik olacak ve insanlarımız mutlu olacaktır. Askerlerimizin başına geçirdikleri çuvalı unutmuş değiliz, bunun intikamı alınacağını bilsinler" değerlendirmesini yaptı.
Vatan Partisi, aynı içerikli imza kampanyasını Antakya, Samandağ ve Kırıkhan´da da açtı. Antakya´da esnaf gezisinde bulunan Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, sınır kapılarının açılması ve terörün bitmesi ile esnafın yeniden nefes alacağını ifade etti. Yıldırım, "Bölge ülkeleri ile son yıllarda büyük sıkıntılar yaşadık. Hatay sokaklarına baktığımızda sokaklarda, esnaf da bir durgunluk görmekteyiz. Esnafın sıkıntısının nedeni açıktır. Suriye, İran, Irak gibi ülkelerle yani komşularımızla barışmadan, Hatay sokaklarını şenlendirmek mümkün olmayacaktır. Barışın önündeki en büyük engel Amerikan emperyalizmidir. Bölge ülkelerine saldırarak, bölgedeki terör örgütlerini destekleyerek, Türkiye ile diğer komşu ülkelerin arasını açmıştır. Hükümete bir çağrı yapıyoruz, komşularımız ile masaya oturulsun. Barış imzalansın, sınır kapıları açılsın, sınır güvenliği sağlansın. Türkiye yeniden Ortadoğu ile buluşsun ve Hatay ve esnafımız rahat bir nefes alsın" açıklamasını yaptı.Kaynak:

CHP´de durma eylemine ara verildi
CHP´de durma eylemine ara verildi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara Güvenpark´tan başlattığı İstanbul yürüyüşünde, sekizinci gün geride kaldı.
“Katar krizi ABD´nin aslan terbiyeciliği”
“Katar krizi ABD´nin aslan terbiyeciliği”
Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, Ortadoğu´da ABD başkanının ziyaretlerinin ardından yaşanan gelişmeleri suni Katar krizi olarak yorumladı.
“Kaçak sigara suç örgütlerinin finansmanını sağlıyor”
“Kaçak sigara suç örgütlerinin finansmanını sağlıyor”
MHP Hatay Milletvekili Mehmet N. Ahrazoğlu, özellikle terörle ilgili organize suç örgütlerine finans kaynağını oluuşturan tütün mamulleri kaçakçılığının yükselişe geçerek ‘çığırdan´ çıktığını, önceki yıllarda özellikle Suriye, Irak ve İran sınırında yapılırken illerde de gerçekleştirilmeye başladığına dikkat çekti.
VP: Yürüyüşü desteklemiyoruz
VP: Yürüyüşü desteklemiyoruz
Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu´nun Ankara´dan İstanbul´a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü´nü desteklemediklerini açıkladı.
Gülen´in iadesi istenmiyor
Gülen´in iadesi istenmiyor
TBMM´nin yasama yılının sonuna gelinmesine karşın demokrasi beklentilere yönelik bir çalışma başlatılmadığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Hükûmetin ‘ileri demokrasi´ söylemleriyle başladığı yolculuk, 20 Temmuzda bindiğimiz OHAL treninde devam ediyor” dedi.
Darbe hukukuna da karşıyız
Darbe hukukuna da karşıyız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun başlattığı adalet yürüyüşüne destek vermek amacıyla Samandağ CHP ilçe teşkilatı basın açıklaması düzenledi.
Yürüyüş adalet tesis edilene kadar…
Yürüyüş adalet tesis edilene kadar…
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay il yönetimi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´nun yürüyüşüne destek vermek amacıyla 15 ilçe başkanı ile birlikte gerçekleştirdiği olağanüstü toplantının ardından, “Ülkemizde adalet tesis edilinceye kadar adalet yürüyüşümüz sürecektir” açıklaması yaptı.
Mansuroğlu: "Adalet herkese lazım"
Mansuroğlu: "Adalet herkese lazım"
CHP İskenderun İlçe Teşkilatı, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu´nun tutuklanmasının ardından partinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun başlattığı ´adalet´ yürüyüşüne İskenderun ilçe teşkilatı açıklamayla destek verdi.
“Ramazan kendimize çeki düzen için fırsattır
“Ramazan kendimize çeki düzen için fırsattır
Ramazan ayını Müslümanlar için önemli bir zaman dilimi olduğunu belirten Saadet Partisi Genel İdare kurulu (GİK) üyesiDr. Necmettin Çalışkan, “Ramazan, yıl içerisinde 11 ay, hayatın olağan akışı içinde kendisini dünyaya kaptırmış olan bir insanın, bir aylık sürçte tekrar toparlanması için önemli bir fırsattır” dedi.
CHP´de süreç başladı
CHP´de süreç başladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üye listelerinin güncellenmesiyle kurultay sürecini başlatıyor.
Ekonomide yeni yol haritası
Ekonomide yeni yol haritası
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İskenderun İlçe Başkanı Ayhan Bodur, hükümetin uygulamaya koyduğu teşvikler ve destekler sayesinde ekonominin çarklarının hızlı dönmeye devam ettiğini belirtti.
Dudu, alevilerin sorunlarına ´araştırma istedi´
Dudu, alevilerin sorunlarına ´araştırma istedi´
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Türkiye´de alevi kesimin sorunlarının tüm boyutlarıyla incelenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını önerdi.
Çamur atan ellerine bakmalı
Çamur atan ellerine bakmalı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ´büyükşehir borç batağında, iflasın eşiğinde´ gibi açıklamalara yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu, Arsuz´a geliyor
Kılıçdaroğlu, Arsuz´a geliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´nın daveti üzerine Arsuz´a gelecek.
´RES türbinleri dağ ve tepeleri sardı´
´RES türbinleri dağ ve tepeleri sardı´
Hatay Milletvekili Topal, Hatay´da dağ ve tepelere kurulan ve sayıları her yıl daha da artan her geçen gün yenileri eklenen Rüzgar Enerji Santreli (RES) türbinlerini Meclis´e taşıdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi