´İncirlik Üssü kapatılsın´ kampanyası
Vatan Partisi İskenderun İlçe Örgütü, İncirlik Üssünün kapatılması için imza kampanyası başlattı.
Tarih: 22.5.2017 18:53:38

 Kentin Havuzlu Çarşısında kurulan imza standında bildiri dağıtan ve yöre halkını Adana´daki İncirlik Üssünün kapatılması ile ilgili imza masası açmış, bildiri dağıtmış ve vatandaşları İncirlik Üssünün kapatılması için mücadeleye çağıran Vatan Partisi yönetimi, üssün kapatılması için yurttaşların imza vermesini istedi. Partinin ilçe başkanı İbrahim Bedir, "Terör üssü olan İncirlik mutlaka kapatılmalıdır" dedi.

İmza kampanyasını İncirlik Üssü´nün kapatılması için başlattıklarını söyleyen Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, "Amerikan askerlerinin bu coğrafyadan kovulmasını istiyoruz. Geçmişi bir kere daha hatırlatalım; bu imza masasının arkasında Amerikan askerlerinin başına çuval geçirmiştir. Birinci Körfez Savaşı´nda, Körfez´den kovduk. Amerikan askerlerini gemileri ile birlikte geldikleri yere gönderdik. Bu caddelerde yine başlarına çuval geçirir, yine göndeririz. Terör üssü olan İncirlik mutlaka kapatılmalıdır. İncirlik Üssü kapanırsa, bölgemize güvenlik sorunu kalmaz, İskenderun sokakları şenlenir. İstikrar için İncirlik Üssü kapanmalı ve insanlarımız korkusuzca sokaklarda gezmelidir. Bu kampanyaya istikrar ve terörün bitirilmesi için destek verilmelidir. Bbirlikte olursak, Amerika bu coğrafyada tutunamayacak, terör örgütlerine destek olamayacaktır. Bu coğrafyayı terk edip gitmek zorunda kalacaktır. Komşularımızla barış olacak, çarşı, pazarda şenlik olacak, iş olacak, güzellik olacak ve insanlarımız mutlu olacaktır. Askerlerimizin başına geçirdikleri çuvalı unutmuş değiliz, bunun intikamı alınacağını bilsinler" değerlendirmesini yaptı.
Vatan Partisi, aynı içerikli imza kampanyasını Antakya, Samandağ ve Kırıkhan´da da açtı. Antakya´da esnaf gezisinde bulunan Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, sınır kapılarının açılması ve terörün bitmesi ile esnafın yeniden nefes alacağını ifade etti. Yıldırım, "Bölge ülkeleri ile son yıllarda büyük sıkıntılar yaşadık. Hatay sokaklarına baktığımızda sokaklarda, esnaf da bir durgunluk görmekteyiz. Esnafın sıkıntısının nedeni açıktır. Suriye, İran, Irak gibi ülkelerle yani komşularımızla barışmadan, Hatay sokaklarını şenlendirmek mümkün olmayacaktır. Barışın önündeki en büyük engel Amerikan emperyalizmidir. Bölge ülkelerine saldırarak, bölgedeki terör örgütlerini destekleyerek, Türkiye ile diğer komşu ülkelerin arasını açmıştır. Hükümete bir çağrı yapıyoruz, komşularımız ile masaya oturulsun. Barış imzalansın, sınır kapıları açılsın, sınır güvenliği sağlansın. Türkiye yeniden Ortadoğu ile buluşsun ve Hatay ve esnafımız rahat bir nefes alsın" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

“Tütün üreticisi kooperatifleşmeli”
“Tütün üreticisi kooperatifleşmeli”
Hatay´da tütün üreticilerinin kooperatifleşmesinin teşvik edilerek ve devlet desteği yapılarak ailelerin geçimlerini sağlayacak kadar tütün ekiminin önünün açılması, kooperatifler aracılığıyla veya kooperatiflerin bilgisi dâhilinde ürettikleri ürünleri satmalarına müsaade edilmesi gerektiğini belirten MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, sözleşmeli tütün ekimi yapan çiftçilerin tüccar elinden kurtarılarak geçimlerini sağlayacak önlemlerin alınmasını istedi.
MHP´de beklenen istifa
MHP´de beklenen istifa
İskenderun ve Hatay Büyükşehir Belediye meclis üyesi Nazmi Ceylan, eksen kayması gerekçesiyle partisi MHP´den istifa etti. Nazmi Ceylan, istifasını noter kanalıyla bildirdi.
Karasayar, ´ikinci kez amir´
Karasayar, ´ikinci kez amir´
Hatay Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Orhan Karasayar, ikinci kez Meclis İdare Amirliği görevine getirildi.
Belediyelere seçim ziyareti
Belediyelere seçim ziyareti
Ziyaret ve incelemelerde bulunmak Hatay´a gelen AKP Genel Merkezinin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, İskenderun belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci´yi makamlarında ziyaret etti, partinin il ve ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle de görüştü.
Ertem´den Reyhanlı şehitlerine ziyaret
Ertem´den Reyhanlı şehitlerine ziyaret
Hatay Milletvekili Birol Ertem, 11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı´da düzenlenen iki bombalı araçlı saldırıda şehit olanların aileleri ile 11 Mayıs Şehitler Derneğini ziyaret etti.
Milletvekillerinin ´geçmiş olsun´ ziyareti
Milletvekillerinin ´geçmiş olsun´ ziyareti
Hatay Milletvekilleri Birol Ertem ve Serkan Topal, bir süre önce kendi evinde saldırıya uğrayan şeyh Yusuf Yılmaz´ı ziyaret edip, geçmiş olsun dileğini iletti.
Yüksek vergi esnafları mağdur etti
Yüksek vergi esnafları mağdur etti
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Motorlu Taşıtlar Vergisinin yüksekliğinin özellikle esnafları mağdur ettiğini belirtti.
Ziraat Bahçesi´ne hastane yapılmasın!
Ziraat Bahçesi´ne hastane yapılmasın!
MHP Milletvekili Ahrazoğlu, İskenderun´un Sakarya mahallesindeki Ziraat Bahçesinin bölge devlet hastanesi yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığna devir edildiği iddiası, TBMM gündemine taşındı.
"Eğitim yapboza çevrildi"
"Eğitim yapboza çevrildi"
Cumhuriyet Halk Partsi (CHP) Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, her yeni bakanla birlikte eğitim sistemindeki değişikliğini eleştirerek, Milli Eğitim Sürosı´nın toplanmasını önerdi.
Milletvekilinin dede acısı
Milletvekilinin dede acısı
Hatay Milletvekili Serkan Topal´ın dedesi Ahmet Topal, öncek gün yaşamını yitirdi. Ahmet Topal, dün Samandağ´ın Uzunbağ Mahallesi Mezarlığında düzenlenen törenle toprağa verildi.
Tesis niye açılmıyor?
Tesis niye açılmıyor?
Vatan Partisi Hatay il ve İskenderun ilçe yönetimi, Aslantaş Barajından İskenderun bölgesine gelen suyun arıtılmasını sağlayacak tesiste incelemede bulundu.
Bilgiç ve Çalışkan´dan parti ve sendika ziyareti
Bilgiç ve Çalışkan´dan parti ve sendika ziyareti
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Muammer Bilgiç ve Dr. Necmettin Çalışkan Hatay´da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bilgiç ve Çalışkan ziyaretlerde güncel gelişmeleri değerlendirdi, adil düzen vrgusu yaptı.
Ortadoğu siyasetinde yeni hamleler için elini güçlendiren durum
Ortadoğu siyasetinde yeni hamleler için elini güçlendiren durum
Hatay eski Milletvekili Mehmet Alğan, Astana Anlaşması kapsamında Suriye´nin İdlip bölgesine yapılan operasyonu yorumladı.
SP´den eğitimde ´milli model´ önerisi
SP´den eğitimde ´milli model´ önerisi
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, eğitim sistemindeki değişiklikleri eleştirerek, "Eğitim bugün bun bunu yaptım olmadı yarın bir başkasını yapayım diyebileceğiniz bir oyuncak değildir" dedi. Çiçek, ülkenin daha fazla deneme yanılma üzerine bir sistemi kaldıracak durumda olmadığı uyarısında bulundu.
´Birlikte hareket edersek, önümüzde duramazlar´
´Birlikte hareket edersek, önümüzde duramazlar´
Hatay Milletvekilleri Serkan Topal ve Birol Ertem, partisi CHP´nin Hatay´da yaptıkları kongrelerle yeni yönetimlerini belirleyen ilçe örgütlerine ´hayırlı olsun´ ziyaretinde bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi