´İncirlik Üssü kapatılsın´ kampanyası
Vatan Partisi İskenderun İlçe Örgütü, İncirlik Üssünün kapatılması için imza kampanyası başlattı.
Tarih: 22.5.2017 18:53:38

 Kentin Havuzlu Çarşısında kurulan imza standında bildiri dağıtan ve yöre halkını Adana´daki İncirlik Üssünün kapatılması ile ilgili imza masası açmış, bildiri dağıtmış ve vatandaşları İncirlik Üssünün kapatılması için mücadeleye çağıran Vatan Partisi yönetimi, üssün kapatılması için yurttaşların imza vermesini istedi. Partinin ilçe başkanı İbrahim Bedir, "Terör üssü olan İncirlik mutlaka kapatılmalıdır" dedi.

İmza kampanyasını İncirlik Üssü´nün kapatılması için başlattıklarını söyleyen Vatan Partisi İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Bedir, "Amerikan askerlerinin bu coğrafyadan kovulmasını istiyoruz. Geçmişi bir kere daha hatırlatalım; bu imza masasının arkasında Amerikan askerlerinin başına çuval geçirmiştir. Birinci Körfez Savaşı´nda, Körfez´den kovduk. Amerikan askerlerini gemileri ile birlikte geldikleri yere gönderdik. Bu caddelerde yine başlarına çuval geçirir, yine göndeririz. Terör üssü olan İncirlik mutlaka kapatılmalıdır. İncirlik Üssü kapanırsa, bölgemize güvenlik sorunu kalmaz, İskenderun sokakları şenlenir. İstikrar için İncirlik Üssü kapanmalı ve insanlarımız korkusuzca sokaklarda gezmelidir. Bu kampanyaya istikrar ve terörün bitirilmesi için destek verilmelidir. Bbirlikte olursak, Amerika bu coğrafyada tutunamayacak, terör örgütlerine destek olamayacaktır. Bu coğrafyayı terk edip gitmek zorunda kalacaktır. Komşularımızla barış olacak, çarşı, pazarda şenlik olacak, iş olacak, güzellik olacak ve insanlarımız mutlu olacaktır. Askerlerimizin başına geçirdikleri çuvalı unutmuş değiliz, bunun intikamı alınacağını bilsinler" değerlendirmesini yaptı.
Vatan Partisi, aynı içerikli imza kampanyasını Antakya, Samandağ ve Kırıkhan´da da açtı. Antakya´da esnaf gezisinde bulunan Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, sınır kapılarının açılması ve terörün bitmesi ile esnafın yeniden nefes alacağını ifade etti. Yıldırım, "Bölge ülkeleri ile son yıllarda büyük sıkıntılar yaşadık. Hatay sokaklarına baktığımızda sokaklarda, esnaf da bir durgunluk görmekteyiz. Esnafın sıkıntısının nedeni açıktır. Suriye, İran, Irak gibi ülkelerle yani komşularımızla barışmadan, Hatay sokaklarını şenlendirmek mümkün olmayacaktır. Barışın önündeki en büyük engel Amerikan emperyalizmidir. Bölge ülkelerine saldırarak, bölgedeki terör örgütlerini destekleyerek, Türkiye ile diğer komşu ülkelerin arasını açmıştır. Hükümete bir çağrı yapıyoruz, komşularımız ile masaya oturulsun. Barış imzalansın, sınır kapıları açılsın, sınır güvenliği sağlansın. Türkiye yeniden Ortadoğu ile buluşsun ve Hatay ve esnafımız rahat bir nefes alsın" açıklamasını yaptı.Kaynak:

İkinci bir İsrail girişimi
İkinci bir İsrail girişimi
İncirlik Üssünün kapatılması isteyen ve Irak´ın kuzey kesiminde ve 25 Eylül tarihinde yapılacak ´bağımsızlık referandumu´nu eleştiren Vatan Partisi (VP), NATO´nun kullanımındaki İncirlik Üssünün Türk askerine devredilmesini içeren kampanyada toplanan imzaların TBMM gönderileceğini açıkladı.
CHP´de delege seçimleri sürüyor
CHP´de delege seçimleri sürüyor
Parti için seçimlerini başlatan Cumhuriyet Halk Partisi, Hatay´da delege seçimlerine devam ediyor.
İdlip´te TSK etkili olacak
İdlip´te TSK etkili olacak
Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva´nın başkanlığında İskenderun´da düzenlenen toplantıda, bölgeye ilişkin gelişmeler değerlendirildi.
AKP´de Okay adaylığını açıklıyor
AKP´de Okay adaylığını açıklıyor
AKP´de Hatay il başkanlığı için birden fazla adayın yarışabileceğinin adımı bugün açıklanıyor.
HDP´den, AKP iktidarına eleştiri
HDP´den, AKP iktidarına eleştiri
HDP İskenderun İlçe Başkanı Ahmet Çahan, AKP iktidarının politikalarını eleştirdi.
´Alın teri, en büyük değer´
´Alın teri, en büyük değer´
İsdemir Çalışan ve Emekliler Derneği (İSÇEİD) başkanı Ahmet Keven ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İskenderun ilçe örgütüne nezaket ziyaretinde bulundu.
AKP´li gençlerin kongresi
AKP´li gençlerin kongresi
Payas AKP İlçe Gençlik kolları, kongresini yaptı.
AKP, düğünde buluştu
AKP, düğünde buluştu
İskenderun AKP Gençlik Kolları Başkanı Orhan Gazi Koca, yaşamını birleştirdi. Koca, Toprak ailesinin kızı Hülya Toprak´la evlendi.
Gruplar, meclise hazırlanıyor
Gruplar, meclise hazırlanıyor
Hatay Büyükşehir Meclisi , önümüzdeki günlerde eylül ayı toplantısını yapacak. Mecliste gurubu bulunan siyasi partiler de yaptıkları gurup toplantısında, Hatay Büyükşehir Meclisinin gündemini değerlendirdi.
AKP´de 4 ilçe adayı daha ´atandı´
AKP´de 4 ilçe adayı daha ´atandı´
AK Parti Hatay Teşkilatı´nda ilçe kongreleri devam ederken, eğilim yoklamalarının sonuçları netleşmeye başladı.
150 kadın CHP´ye katıldı
150 kadın CHP´ye katıldı
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) 94. kuruluş yıldönümünde, 150 kadın düzenlenen törenle İskenderun´da CHP rozeti taktı.
Partimiz aydınlığın ışığı
Partimiz aydınlığın ışığı
Cumhuriyet Halk Partisinin 94. kuruluş yıl dönümü önceki gün törenle kutlandı.
İdari yapısı Dörtyol´da kalacak
İdari yapısı Dörtyol´da kalacak
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Botaş Dörtyol İşletme Müdürlüğünün şefliğe dünüştüğünü ancak, mali ve idari birimlerinin Dörtyol´da kalacağını ve bunun işletmenin küçülmesi değil, aksine büyümesini getireceğini belirtti.
CHP, 94 yaşında
CHP, 94 yaşında
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutlayacak. İskenderun CHP bugün (09 Eylül Cumartesi) saat 10.00´da kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sunacak, saat 16.00´da da İskenderun Belediyesi Kültür Sarasında kutlama ve katılım etkinliği ile kokteyl düzenleyecek. Arsuz CHP de, kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugün saat 14.30´da Atatürk Anıtına çelenk sunacak.
Böyle bir müfredatla yeni nesil yetiştirilemez
Böyle bir müfredatla yeni nesil yetiştirilemez
Milli Eğitim Bakanlığı´nın milli, çağdaş ve bilimsel eğitime, cumhuriyet değerlerine saldıran bir müfredat hazırladığını belirten Vatan Partisi Hatay İl Başkanı Yunus Özgür Yıldırım, “Böyle bir müfredatla bilimde ve sanatta başarı sağlayacak, toplumsal hayatımızı yükseltecek ve milli benliğimizi ileriye taşıyacak yeni nesiller yetiştirilemez” dedi. Yıldırım, müfredatta Atatürk´e, bilime, çağdaşlaşma ve aydınlama birikimine yönelik engellemeyi ‘gelecek nesillere ihanet´ olarak yorumladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi