İskenderun Belediyesinde atamalar sürüyor
31 Mart seçimlerde göreve getirilen İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, belediyede birlikte çalışacağı kadrosunu oluşturmayı sürdürüyor.
Tarih: 26.4.2019 09:39:44

Belediye başkanlığı koltuğuna oturmasının ardından Halim Öztaş ile Cemil Çengel´den boşalan belediye başkan yardımcılarına eğitimci Ahmet Keskin ile Yapı Kredi Bankası İskenderun Şubesi eski müdürlerinden Kemal Nadir Önal´ı getiren Tosyalı, belediyedeki bazı müdürleri de değiştirdi.

Hangi müdürler değişti?
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediyenin İmar Müdürlüğüne de Bülent Atik´i, Park Bahçe Müdürlüğüne Bülent Temel´i, Kültür Müdürülüğüne Suat Nesim Sarı´yı, Destek Hizmetleri Müdürlüğüne de Ergün Saydam´ı getirdi. AKP kulislerine göre, Tosyalı, İskenderun Belediyesinde müdürlük ve şeflik düzeyinde görev değişimini sürdürecek.

Belediyeye kutlama ziyaretleri sürüyor
31 Mart seçimleriyle görev getirilen İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı´ya ´hayırlı olsun´ ve kutlama ziyaretleri de sürüyor. Kentteki resmi kurum yöneticilerinin yanı sıra ssiyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de Tosyalı´yı ziyaret edip, başarı dileğini iletiyor.
İskenderun Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Tosyalı´yı ziyaret edenler arasında Saadet Partisi İskenderun İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik ve yönetim kurulu, Vakıf Bank Genel Müdür Yardımcısı Yakup Şimşek ve kentteki şube yöneticileri, İskenderun Ağız ve Diş Sağlığı merkezi yöneticileri, Hatay İHH Başkanı Abdullah Anıl ve yönetimi, Assan Liman İşletmeleri sahibi Toros Keleşoğlu ve Cem Kuvas, İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği yönetimi, Savaş Mahallesi 42. sokak esnafı, Hatay İl Hakem kurulu ve gözlemcileri, Hatay ve İskenderun Ülkü Ocakları başkanları ve üyeleri, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Vakıf Başkanı Doğan Erten ve yönetimi, işinsanları Adil Koç, Halil Şahin da bulundu.
Ziyaretlerden memnuniyet duyduğuni ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Tosyalı, ayrı ayrı kabul ettiği konuklarıyla sohbet etti, İskenderun´da önemli projeleri ve hizmetleri hayata geçireceklerini ifade etti.

SP: Sorunları da dile getirdik
Saadet Partisi (SP) İskenderun İlçe Başkanı Çelik, belediyeye yaptığı ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Saadet Partisi, İskenderun Belediye Başkanlığına seçilen Fatih Tosyalı beyi ziyarette bulundu. İskenderun sorunlarını dile getirdik. başarılar diledik" ifadesine yer verdi.
Kaynak:

CHP´de 12 ilçe ve il başkanından Akçay´a destek açıklaması
CHP´de 12 ilçe ve il başkanından Akçay´a destek açıklaması
CHP´nin Hatay´daki 15 ilçe ve il başkanının katılmasına yönelik yapılan çağrı üzerine bugün, partinin İskenderun ilçe başkanı Yusuf Mansuroğlu ve bazı üyelerinin darp edilmesine yönelik İskenderun´da destek açıklaması yapıldı.
Yaşam alanlarına sahip çıkacağız
Yaşam alanlarına sahip çıkacağız
İskenderun Yaşam Platformu, yaşam alanlarına sahip çıkmayı sürdüreceklerini belirtti.
İskenderun´da ´aile içi şiddet´ değerlendirmesi
İskenderun´da ´aile içi şiddet´ değerlendirmesi
İskenderun´da Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddet ile Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Akçay´da da “Toplantı sonlandırılmıştır”
Akçay´da da “Toplantı sonlandırılmıştır”
İskenderun´un Güzelköy, Bekbele ve Aşkarbeyli mahallelerinde yapılması planlanan Olivin (maden) Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi projesine yönelik ÇED /Çevresel Etki Değerlendirmesi) kapsamındaki halkın katılım toplantısı, halkın karşı çıkışı üzerine yapılamadı. Müdahalenin yaşandığı toplantıda 4 kişi gözaltına alındı.
Akçay girişine güvenlik önlemi
Akçay girişine güvenlik önlemi
İskenderun´a Olivin kaden ocağı ve eleme tesisi ÇED kapsamındaki toplantı öncesi mahalle girişine önlem alındı
Belediyeye 6. başkan yardımcısı
Belediyeye 6. başkan yardımcısı
AKP´li meclis üyesi Tayfun Boda, partilisi M. Ali Dokuzoğlu´nun ardından belediye meclisinden başkan yardımcılığına atanan ikinci isim oldu.
İskenderun´da toplantı-eylem yasağı
İskenderun´da toplantı-eylem yasağı
İskenderun Kaymakamlığının 7 günlük yasak kararı bu gece başlıyor.
Cami alanına itiraz
Cami alanına itiraz
İskenderunlu mimar Ercüment Kimyon, Pac Meydanında ve TEDAŞ yanında yapımı planlanan camiye ilişkin imar planına itiraz etti ve kararın iptalini istedi.
İskenderun´da uyuşturucu operasyonu
İskenderun´da uyuşturucu operasyonu
İskenderun´da polis, iki ayrı operasyonda uyuşturucu ele geçirdi. Evlerinde yapılan aramada uyuşturucu bulunan K.E. ile O.G. hakkında TCK´nın 188. maddesi kapsamında işlem yapıldığı açıklandı.
Belediyeden ihtiyaç sahibine 100 ton patates
Belediyeden ihtiyaç sahibine 100 ton patates
İskenderun Belediyesi´nce tarım kooperatifinden satın alınan 100 ton patatesin ekonomik zorluk yaşayan ailelere dağıtımına başlandı.
Kaymakam Yönden esnafın nabzını tuttu
Kaymakam Yönden esnafın nabzını tuttu
Kaymakamı İskender Yönden, bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Tosyalı: Muhtarlarla uyum içinde çalışıyoruz
Tosyalı: Muhtarlarla uyum içinde çalışıyoruz
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, muhtarlarla sürekli uyumlu bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini belirtti.
Parkomatta ‘yetki karmaşası´ mı?
Parkomatta ‘yetki karmaşası´ mı?
İskenderun Belediyesi, kent sınırlarında ‘Parkomat İşletilmesi” hakkının İskenderun Belediyesine devredilmediğini bildirdi.
Uygulama imar planına itirazlar ‘ertelendi´
Uygulama imar planına itirazlar ‘ertelendi´
İskenderun Belediye Meclisi, Sakarya, Karatoyuk, Sanayi camilerinin yerleri ile birlikte toplam 8 parselin borçlara karşılık Maliye Bakanlığınca satın alınması için Başkan Tosyalı´ya yetki verdi. Meclis, komisyon raporu yetişmeyince imar planına itirazları ise görüşemedi.
Yönden´den muhtarlara başarı belgesi
Yönden´den muhtarlara başarı belgesi
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, yerel çalışmalarda gayret gösteren mahalle muhtarlarına başarı belgesi verdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi