İskenderun CHP kongre tarihi belirledi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun ilçe örgütü, olağan genel kuru tarihini 15 Aralık Pazar günü olarak belirledi. Kongrede mahalleleri temsilen 400 seçilmiş delege ile yönetimde bulunan 17 doğal delege olarak toplam 417 delegenin oy hakkı bulunuyor.
Tarih: 2.12.2019 11:01:23

Akın Bodur/İskenderun

İskenderun´da CHP´ye kayıtlı 4.724 üye, 45 mahallede 400 delegeyi belirlemişti.
CHP´nin, İskenderun´daki mahallelerde 09 Kasım Cumartesi günü başlattığı delege seçimleri, 23 Kasım Cumartesi günü sona ermişti. CHP İskenderun´da, Barbaros, Barıştepe, Buluttepe, Cumhuriyet, Çay, Dumlupınar, Esentepe, Fatih Sultan Mehmet, Gültepe, Gürsel, Hürriyet, İsmet İnönü, Karayılan, Kocatepe, Kurtuluş, Meydan, Modernevler, Muradiye, Mustafa Kemal, Numune, Pınarbaşı, Pirireis, Sakarya, Savaş, Süleymaniye, Yenişehir, Yıldırımtepe ve Yunus Emre mahallesinin delege seçimini ilçe binasında yaparken, diğer mahallelerin delege seçimini ise muhtarlık binaları ile mahalle kahvelerinde yapmıştı.
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, partisinin ilçe kongresinin 15 Aralık Pazar günü kentteki Toyota Plaza Düğün Salonunda yapılacağını belirtti.

Mansuroğlu, tek aday gibi
İskenderun´da CHP´nin yeniden ilçe başkanlığına aday olacağını bir süre önce açıklayan Mansuroğlu, kongrede başkan adayının çıkmaması halinde tek aday olarak yeniden seçilecek. Mansuroğlu, Kasım ayı başlarında gazetemize yaptığı açıklamada, "Seçimde ilçe başkanlığına yeniden adayım. Şu anda görünen tek aday olduğum. Ancak delege tespiti sonrasında belki başka aday ya da adaylar da çıkabilir. Demokrasinin gereği olarak herkesin aday olma hakkı var. Ama şu anda görünen şey, tek aday olduğum" değerlendirmesini yapmıştı.
Mansuroğlu´nun, ilçe kongresinde tek aday olması bekleniyor.

CHP´nin Hatay´daki kongre tarihleri
CHP İskenderun ilçe örgütünün kongresini 15 Aralık tarihinde yapma kararı alırken, diğer ilçelerin kongre tarihleri ise şöyle belirlendi:
Belen CHP ilçe örgütü: 14 Aralık Cumartesi
Samandağ CHP ilçe örgütü: 14 Aralık Cumartesi
Dörtyol CHP ilçe örgütü: 21 Aralık Cumartesi
Antakya CHP ilçe örgütü: 21 Aralık Cumartesi
Arsuz CHP ilçe örgütü: 22 Aralık Pazar
Defne CHP ilçe örgütü: 22 Aralık Pazar
Kumlu CHP ilçe örgütü: 22 Aralık Pazar
Altınözü CHP ilçe örgütü: 25 Aralık Çarşamba
Yayladağı CHP ilçe örgütü: 27 Aralık Cuma
Hassa CHP ilçe örgütü: 27 Aralık Cuma
Payas CHP ilçe örgütü: 28 Aralık Cumartesi
Kırıkhan CHP ilçe örgütü: 28 Aralık Cumartesi
Erzin CHP ilçe örgütü: 29 Aralık Pazar
Reyhanlı CHP ilçe örgütü: 29 Aralık Pazar

 
Kaynak:

"Plansız bir gidişat var"
"Plansız bir gidişat var"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, dün İskenderun´da düzenlediği basınla sohbet konusunda, ülkenin plansız yönetildiğini, günübirlik kararlar alındığını ifade ederek, "Ne planlı bir ekonomi bir ekonomi var ne de tarım ve milli eğitimde plan var. Hiçbirinde yok. Planlı yönetilmediği gibi düzenli bir denetim de yok" dedi.
VP İskenderun´da başkan Bedir
VP İskenderun´da başkan Bedir
Vatan Partisi (VP) İskenderun ilçe örgütü, ilçe kongresini yaptı.
CHP´de hazırlıklar kongreye
CHP´de hazırlıklar kongreye
İlçe kongre delege seçim sonuçları kesinleşen Cumhuriyet Halk Partisi´nde hazırlıklar ilçe kongrelerine yönelik başladı.
MHP´den ´Amanos Tüneli´ne destek
MHP´den ´Amanos Tüneli´ne destek
Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, partisi MHP´nin milletvekillerinin Amanos Tüneli projesine destek verdiğini ifade etti.
"´Cambaza bak cambaza´ oynanıyor"
"´Cambaza bak cambaza´ oynanıyor"
CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, partisinin bir milletvekilinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesine gittiği yönündeki haber, yorum ve tartışmalarla, açlık, yoksulluk, işsizlik ve ekonomik krizin gizlenmek istendiğini savundu.
Başkandan Bahçeli´ye ziyaret
Başkandan Bahçeli´ye ziyaret
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, gittiği Gaziantep´te bazı ziyaretlerde bulundu ve ziyaret ettiği kişiler arasında partisi AKP´nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de oldu.
"Seçime üç buçuk yıl var"
"Seçime üç buçuk yıl var"
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AKP MKYK Üyesi ve Kars Milletvekili Ahmet Arslan, iktidarın güçlü bir şekilde yol alınca birilerinin ´nasıl çelme takarım, nasıl zayıf düşürürüm, nasıl maşalık ettiğim hizmetkârlık ettiğin düşüncelere veya art niyetlere daha fazla hizmet ederim?´ diyenlerin de boş durmadığını ve yürüyüşlerini durdurmaya çalıştığını ifade etti.
Ankara görüşmeleri verimli geçti
Ankara görüşmeleri verimli geçti
Belediye ile ilgili bazı projeler üzerine görüşme yapmak üzere Ankara´ya giden ve başkentte bazı ziyaretlerde de bulunan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yapılması planlanan proje ve çalışmalar ile ilgili verimli görüşmeler yaptıklarını belirtti.
"Çare bulamıyorsanız, bu işi bırakın"
"Çare bulamıyorsanız, bu işi bırakın"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, ülkenin bazı büyük kentlerinde yaşanan siyanürlü intihar olaylarını, TBMM genel kurulunda dile getirdi ve intiharlara çare bulmanın hükümetin görevi olduğunu ifade etti.
Erzin CHP adayını ´temayülle belirledi´
Erzin CHP adayını ´temayülle belirledi´
Erzin CHP İlçe başkan adayını belirlemek amacıyla kayıtlı üyeler tarafından yapılan temayül yoklaması yapıldı.
"Sandık geleneğinin sürdürülmesini bekliyoruz"
"Sandık geleneğinin sürdürülmesini bekliyoruz"
Arsuz CHP, 38 mahallenin 21´inde delege tespiti tamamlandı.
"Korku bacayı sardı"
"Korku bacayı sardı"
Partisinin yaptığı kurultayı değerlendiren Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Necmettin Çalışkan, bazı tarihi günlerin olduğunu ve bunlar hayatın dönüm noktalarını oluşturduğunu ifade etti.
"Ülkeye istibdat dönemi yaşatıyorsunuz"
"Ülkeye istibdat dönemi yaşatıyorsunuz"
Hatay Milletvekili ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay Mengüllüoğlu, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada, ülkenin ekonomik ve güncel durumu hakkında değerlendirme yaptı ve "Gezi´yi mumla arayacaksınız!" dedi.
Toplu intiharlara soru önergesi
Toplu intiharlara soru önergesi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, İstanbul ve Antalya´da ekonomik nedenler ve borç nedeniyle yaşandığı belirtilen toplu intiharları önergeyle parlamentoya taşıdı.
"İdlip, en büyük terörist çöplüğü"
"İdlip, en büyük terörist çöplüğü"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay´a 130 kilometre sınırı bulunan Suriye´nin İdlip kentinde bulunan terör örgütlerinin yörede güvenlik kaygısı yarattığını ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi