“İskenderun daha yaşanılır olacak”
Şahutoğlu kurumları ziyaret etti, projelerini paylaştı
Tarih: 8.2.2019 10:15:23

İskenderun/SES

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında kurum ziyaretlerini sürdürüyor. İTSO ziyaretinde projelerini paylaşan Şahutoğlu, sivil toplum kuruluşu ziyaretlerinde halkçı belediyeciliği hayata geçireceklerini ve ayrıma müsaade etmeyeceklerini vurguladı.
İTSO ziyaretinde İskenderun´u hak ettiği yere getirmek için bu göreve talip olduğunu belirten Şahutoğlu, “İTSO ile zaten bir gönül bağımız ve birlikteliğimiz var. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Bu işin odağında hizmetin olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Geliştirecekleri projelerle şehrin temiz, modern, yeşil alanları olan, sosyal hayatı canlı, insanların kendini dışarıda ve içeride güvenli hissedebilecekleri bir atmosferi yaratmayı amaçladıklarını da sözlerine ekleyen Şahutoğlu, İskenderun´u ‘şanslı bir coğrafya´ olarak nitelendirdi. Şahutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İskenderunlular olarak bir çok bölgeye oranla daha şansı hissedebileceğimiz bir coğrafyada yaşıyoruz. Bir medeniyet şehrinde barış ve kardeşlik ikliminde huzur ortamında hayatımızı idame ettirdik. Bundan sonraki süreçte de bu birlikteliklerin daha fazla sürmesini temenni ediyoruz. İskenderun´u daha yaşanabilir yeşil alanları, altyapı, imar başta olmak üzere bir çok konuda projelerimiz hazır. Sosyal belediyeciliği önemsiyoruz. İskenderun´a hizmetlerin gelebilmesi için Hatay Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bu güzide şehrimize hizmet noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Temel hedefimiz ve gayemiz kaybedenin değil, kazananın İskenderun olduğu bir seçim olmasını arz ediyoruz.”
Şahutoğlu, Anadolu Basın Birliği, İskenderun Demir Çelik Emeklileri Derneği, Kuyumcular ve Saatçiler Odası, Muharip Gaziler Derneğini ziyaretinde de çalışma hedefleriyle ilgili bilgi verdi, destek istedi.

Yılmaz´da iki adaya başarı dileği
31 Mart seçim sürecinde İskenderun´da ‘ilkeli siyaset yapan, bölgenin tanıdığı iki adayın´ olduğuna işaret eden İTSO Başkanı Levent H. Yılmaz da iki adaya başarı diledi. Yılmaz, “Herkesin amacı bu bölgenin sorunlarını bilen insanlar olarak bu şehre en iyi hizmeti vermenin gayretinde olacağınızdan eminiz.. Bizler de Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimiz ekonomisine katkı sağlayacak her türlü projenin yanında yer alacağımızı söylemek istiyorum. İTSO üyelerimizin müşterek ihtiyaçlarının bize iletilmesi halinde bu sorunları sizlerde çözeceğinize eminiz. İskenderun halkının yakından tanıdığı ve sevilen bir insan olarak çıkmış olduğunuz bu yolda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Taleplerini yazılı iletti
Seçim çalışmaları kapsamında İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, ilçe yönetimi, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hurşit Mursaloğlu ve partililerin eşliğinde Anadolu Basın Birliği, Kuyumcular ve Saatçiler Odası, Muharip Gaziler Derneğini de ziyaret eden Şahutoğlu´na İskenderun Demir Çelik Emeklileri Derneği´nde Başkan Nurullah Er, İskenderun´a ilişkin önerileri yazılı olarak iletti.

Cerrahoğlu´ndan ‘temiz siyaset´ vurgusu
Şahutoğlu´nun seçim çalışmalarına ilişkin adına hazırlanarak servis edilen basın bülteninde Anadolu Basın Birliği şube ziyaretine ilişkin ise siyasi atmosfere ilişkin değerlendirmeye yer verildi. Kazasız belasız bir seçim süreci ve hayırlı bir seçim geçmesini temenni eden Ahmet Cerrahoğlu´nun son 15-20 yılda siyasetin çok kirlendiği, el birliği ile temizlemek doğruya yönlendirmek için çaba sarf edeceklerine yer verilen bültende, Cerrahoğlu´nun Kentte yaşayan insanların kardeşliğinin muhafaza edilmesinde en büyük sorumluluğun belediye başkanına düştüğünü de belirten Cerrahoğlu; “Belediye başkanı ayrım yapmadan herkesi kucaklamalı. Yolunuz açık olsun” dedi.
Kaynak:

Adaylar seçim kurulunda
Adaylar seçim kurulunda
Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerine yönelik meclis listelerini kesinleştirerek dün seçim kurullarına teslim etti.
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, CHP Arsuz İlçe Başkan Yardımcısı Nejdet Kıyılı ve beraberindeki heyetle Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile bazı kurumları ziyaret etti ve projelerini anlattı.
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Saadet Partisi (SP), 31 Mart yerel seçimleri için aday listelerinin seçim kuruluna teslim edilmesine kısa bir süre kala İskenderun ve Antakya adaylarını da belirleyerek açıkladı.
DP adayının kaymakam ziyareti
DP adayının kaymakam ziyareti
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´e nezaket ziyaretinde bulundu.
Bir ilçe önergesi daha
Bir ilçe önergesi daha
10 mahallenin birleştirilip, Denizciler´in ilçe yapılması istendi
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
´Millet ittifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı olan CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, kentin Karayılan mahallesinde ev ziyareti yaptı, Buluttepe mahallesinde yurttaşlarla görüştü ve muhtararla kahvaltıda buluştu.
"Adayların projeleri yok"
"Adayların projeleri yok"
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, Hükümetin yerel seçimleri devletin beka meselesi olarak nitelemesini eleştirdi.
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
İskenderun Belediye Meclisi MHP´li üyesi Osman Çolak, ´cumhur ittifakı´ndan meclise yeniden üyelik başvurusu yapmadığını belirtti; AKP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olan Nevzat Barak da, seçimde DP adayına destek vereceğini açıkladı.
Gül, destek istedi
Gül, destek istedi
´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, bölgesel sorunlara ilişkin partisinin çözüm önerilerinin Türkiye´nin ekonomik ve terör konusundaki çözümü olduğunu savundu.
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaşamını yitiren esnaf ve memurların ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1.800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1.080 güne (3 yıl) indirmesi için TBBB Başkanlığına kanun teklifi verdi.
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, inceleme ve görüşmeler yapmak üzere cuma günü Hatay´a geldi.
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve yönetimini ziyaret etti.
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
Şahutoğlu, seçim bürosunu açtı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında ziyarterini sürdürdü, kentin sanayi sitesindeki aşevinde çırak ve kalfalarla yemek dağıttı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi