İskenderun için AKP´den 12 kişi başvuru
AKP´den İskenderun Belediye başkanlığı aday adaylığı için başvuru sayısı şimdilik 12 kişi. Başvurular 16 Kasım´da sona erecek.
Tarih: 14.11.2018 11:35:47

Akın Bodur
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı ya da belediye meclis üyeliği adaylığına yönelik önceki gün dolan başvuru süresini 16 Kasım tarihine kadar uzattı. İskenderun´da belediye başkanlığı için AKP´den aday adaylığı başvurusu yapanların sayısı ise şimdilik 12.
Başvuru uzatma kararının partinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın isteğiyle alındığı bildirildi. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz tarafından yazılı yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "12 Kasım 2018 Pazartesi günü bitecek 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuruları, sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 16 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.00´ye kadar uzatılmıştır."

12 aday adayı kim?

İskenderun´da belediye başkanlığı için AKP´den aday adaylığı başvuru yapanların sayısı ise şimdilik 12. Buna göre, Hatay´ın büyükşehir olması üzerine beldelerdeki belediyelerin kapatılması üzerine Sarıseki Belediyesinin son başkanı, İskenderun ve Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Bülent Özer, partinin ilçe eski başkanlarından Vedat Tosun ve Uğur Feriz ile kadın kolları eski başkanı Filiz Özçörekçi, İskenderun Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Ergun Gözüküçük, Haziran 2018 seçimlerinin AKP Hatay Milletvekili adayı Abdulkerim Güven, yeminli mali müşavir Nevzat Barak, İskenderun Devlet Hastanesi eski Müdür Yardımcısı Lütfü Maraşlı, iş insanları Metin Çağlar, Erdal Keleş ve Ali Soylu ile yerel yayın yapan bir gazetenin sahibi Mehmet Ergündüz belediye başkanlığı için adaylık başvurusunda bulundu.

Mevcut başkanları parti değerlendirecek

AKP, mevcut belediye başkanlarının aday adaylığı başvurusunda bulunmamasını istemişti. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´in bu nedenle aday adaylığı başvurusu bulunmuyor,
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İskenderun için kişi başvuru
"Korku bacayı sardı"
"Korku bacayı sardı"
Partisinin yaptığı kurultayı değerlendiren Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Necmettin Çalışkan, bazı tarihi günlerin olduğunu ve bunlar hayatın dönüm noktalarını oluşturduğunu ifade etti.
"Ülkeye istibdat dönemi yaşatıyorsunuz"
"Ülkeye istibdat dönemi yaşatıyorsunuz"
Hatay Milletvekili ve Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay Mengüllüoğlu, TBMM Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada, ülkenin ekonomik ve güncel durumu hakkında değerlendirme yaptı ve "Gezi´yi mumla arayacaksınız!" dedi.
Toplu intiharlara soru önergesi
Toplu intiharlara soru önergesi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, İstanbul ve Antalya´da ekonomik nedenler ve borç nedeniyle yaşandığı belirtilen toplu intiharları önergeyle parlamentoya taşıdı.
"İdlip, en büyük terörist çöplüğü"
"İdlip, en büyük terörist çöplüğü"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay´a 130 kilometre sınırı bulunan Suriye´nin İdlip kentinde bulunan terör örgütlerinin yörede güvenlik kaygısı yarattığını ifade etti.
"Termik santrale destek veren hükümet çiftçiyi de görmeli"
"Termik santrale destek veren hükümet çiftçiyi de görmeli"
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, Hataylı çiftçinin ekonomik açıdan sıkıntılı olduğunu yineledi.
Saygı, en büyük devrimciye
Saygı, en büyük devrimciye
Kurtuluş Savaşının önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kurucusu, en büyük devrimci ve lider; Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılarak sonsuzluğa gittiğinin 81. yılında saygı ve özlemle anıldı.
SP´den ´hayırlı olsun´ ziyareti
SP´den ´hayırlı olsun´ ziyareti
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, partisinin Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve Antakya İlçe Başkanı Fahri Serdar Özal ile birlikte, geçtiğimiz günlerde Hatay İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Vedat Yavuz´u makamında ziyaret etti.
Sökmen de başkan adayı
Sökmen de başkan adayı
Erzin CHP ilçe kongresi
CHP´de tek adaya doğru
CHP´de tek adaya doğru
İskenderun´da 4.724 üye 400 delegeyi belirleyecek
Çalışkan, yeniden GİK üyesi
Çalışkan, yeniden GİK üyesi
Saadet Partisi´nde Karamollaoğlu bir kez daha seçildi
Öğretmene ek gösterge önergesi
Öğretmene ek gösterge önergesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, toplumların gelişmesi, kalkınması, çağdaşlaşması ve demokratik gelişmiş dünya devletleri içerisinde yer almasında, o ülkede yaşayan insanların eğitim ve öğrenim kurumları olduğunu belirterek, öğretmenlerin özlük haklarını önergeyle parlamentoya taşıdı.
Başlamış´a gölet önerdi
Başlamış´a gölet önerdi
Milletvekili Kaşıkçı, HBB´yi Yeniyurt´ta da kanalizasyonun denize boşalmasını önlemeye çağırdı
Başkandan 3 partiye ziyaret
Başkandan 3 partiye ziyaret
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, partisi AKP ile kentte siyasi faaliyet gösteren CHP ve MHP ilçe başkanlıklarını ziyaret etti, Saadet Partisi yönetimi ise Tosyalı´ya makamında ziyarette bulundu.
“Elektriği kesen bedelini ödesin”
“Elektriği kesen bedelini ödesin”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, elektrik kesintileri ile ilgili Kanun Teklifi verdi.
Orman yangınlarına meclis araştırması ´reddedildi´
Orman yangınlarına meclis araştırması ´reddedildi´
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, partisi CHP´den 25 milletvekilinin imzasıyla TBMM Başkanlığı´na verilen orman yangınlarına erken müdahale ve ulaşım kolaylığının sağlanmasını amaçlayan meclis araştırması önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildiğini açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi