"İskenderun´a plaj yapılamaz"
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, kentte plaj yapılamayacağını söyledi.
Tarih: 14.3.2019 10:58:13

Nesrin Geyik/İskenderun

 Aslan, "Arıtma tesisini, ´masraflı´ diye çalıştırmıyorlar. İskenderun´un pisliği denize akıyor. İskenderun´da plaj olmaz. Üstüne yapılması planlanan yedi tane termik santral var. Karadeniz´deki teyze gibi olabilsek, sabaha kadar orada nöbet tutarım" dedi.
Ayna İskenderun Kültür Sanat Derneği ile Evimiz İskenderun Süpürge Derneğinin geleneksel çarşamba sohbetinin konuğu olan Aslan, İskenderun sahilinin doldurma alan olduğunu ve biyolojik arıtma tesisinin bulunduğunu anımsatarak, kent merkezinde sahile plaj yapılamayacağını belirtti. Büyükşehir belediyelerini eyalet sisteminin bir karşılığı olarak gördüğünü ifade eden DP İskenderun Belediye Başkan adayı Aslan, büyükşehir kapsamında İskenderun´da sınırlar çizilirken kimsenin sesinin çıkmadığını savundu konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biliyorsunuz Amerika ve Rusya komşumuz oldu. Birleşmiş Milletlere ait araçlar şehirde geziyor. Ben bisikletle bile kaymakamlığa giremezken, onlar oraya çok rahat girebiliyor."
Aslan, "Biz büyükşehir belediyesinden hakkımız neyse onu alacağız. Partizanlık yapmayacağız. Eğer büyükşehir bizim hakkımızı vermezse biz de yetki isteriz. Bunun için tüm demokratik hakkımızı kullanacağız. Başkanlığım dönemimde modern bir mezbahane yaptım Hatay Büyükşehir Belediyesi gitti orayı kiraya verdi. Büyükşehir belediyesinin yüzde 83 yetkisi var. Zamanında kente 17 bulvar yaptım ve bu şehrin 17 bulvara daha ihtiyacı var. Halkın ihtiyaçlarına göre proje yapmak lazım. Projeler renkli boyalarla yapılmaz. Halkın ihtiyaçlarına göre yapılır. Benim öyle renkli projelerim yok ama İskenderun´u avucumun içi gibi biliyorum. Bir günde güzergahları değiştirdiler. Bunu yaparken esnafa hiç sordular mı" diye konuştu.
Seçim çalışmaları kapsamında Gültepe ile Gürsel mahallesinde yöre halkıyla buluşan, kent merkezi, Ziya Gökalp ve Fener Caddesi, perakende Sebze halinde esnaf ziyareti yapan Aslan, "İskenderun´da belediye olarak hizmetlerimizi bu şehrin inanına layık olacak şekilde yapacağız. İskenderun´da disiplini morali getireceğiz" dedi.
Kaynak:

Esen Gençlik, oynamadan kazandı
Esen Gençlik, oynamadan kazandı
Hatay 2. Amatör Ligi
Nikah günü, Beşiktaş´ın tarihi
Nikah günü, Beşiktaş´ın tarihi
Defne Belediyesi çalışanı Salih Çetin, gönlünü kaptırdığı Dilek Mansuroğlu, arkadaşlarının düzenlemesi ile taraftarı olduğu Beşiktaş´ın kuruluş günü olan 19.03´te hayatını birleştirdi. Akdeniz Defne Evindeki nikâhı, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman kıydı.
Yıdız Spor, play-off´u garantileri
Yıdız Spor, play-off´u garantileri
Hatay 2. Amatör Küme
HBB´den amatör külüplere destek
HBB´den amatör külüplere destek
Hatay Büyükşehir Belediyesi yönetimi, faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüp temsilcileriyle toplantıda bir araya geldi.
Antremanda öğrencilerle buluştular
Antremanda öğrencilerle buluştular
Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi´nde zirve mücadelesi veren Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın basketbol takımı, Hatay´daki okullarda eğitim alan öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.
Uluçınar: 4- Aşkarbeyli: 0
Uluçınar: 4- Aşkarbeyli: 0
Hatay 2. Amatör Küme
Hatay Barış Koşusu
Hatay Barış Koşusu
Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) ve Hatay Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 2. Hatay Barış Koşusu düzenlendi.
HBB: 103- Gündoğdu: 49
HBB: 103- Gündoğdu: 49
Kadınlar Basketbol Süper Ligi
Hatay´a 2 derece
Hatay´a 2 derece
Türkiye Taekwondo Şampiyonası
Belediye: 0-Kırıkhan: 0
Belediye: 0-Kırıkhan: 0
Bölgesel Amatör Ligi
Samandağ-Reyhanlı, yenişemedi
Samandağ-Reyhanlı, yenişemedi
BAL Play-Off maçları
Kayra, Hassa´yı 9-0 yendi
Kayra, Hassa´yı 9-0 yendi
1. Amatör Küme Play-Off Grubu
Üniversitelilerin doğa yürüyüşü
Üniversitelilerin doğa yürüyüşü
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Doğa Sporları Öğrenci Topluluğu, üyesi olan 120 öğrenciyle doğa yürüyüşü, tırmanış, kanyonculuk, dağcılık, kamp gibi etkinliklerle doğa sporlarını yaygınlaştırmak için çalışmasını sürdürüyor.
Barış için koşacaklar
Barış için koşacaklar
Hatay, 17 Mart´ta barış için bir araya gelecek konuklarını ağırlayacak.
Amatör karşılaşmalar 5 Temmuz´da
Amatör karşılaşmalar 5 Temmuz´da
Antakya Spor FK, Körfez İskenderun Spor´u 3-2 mağlup etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi