İskenderun´da KOSGEB semineri
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle İskenderun´da girişimcilik üzerine seminer düzenlendi.
Tarih: 14.6.2017 10:37:43

Burak Milli/İskenderun

HBB Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (HATSU) İskenderun Binası´nda düzenlenen seminerde konuşan KOSGEB Hatay Müdürü Kenan Sert, HBB tarafından verilen girişimcilik kurslarının KOSGEB´in yükünü hafiflettiğini söyledi. Girişimcilik eğitiminin verilmesinin önemli bir konu olduğuna değinen Sert, "Biz değişik kurum ve kuruluşlarla protokoller yapıyoruz. Geçen yıl yüz civarında eğitim verilmişken şuan 6´ıncı aya kadar 80 eğitim verildiği görülmektedir. Yani 2017 yılı hızlı başladı girişimcilik desteği artarak devam ediyor. Bir ülkenin en önemli kaynaklarından birisi de müteşebbis ruhu olan genç girişimci nüfusunun olmasıdır. Ülkemiz bu konuda oldukça iyi durumdadır. Özellikle kadın girişimci sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu da sevindirici bir olaydır. Bizim girişimcilik kurullarında baktığımız zaman 20 dosyadan en az 12 tanesi kadın girişimci olarak görünüyor. Hatay açısından da sevindirici bir durum" diye konuştu. Sert, KOSGEB´den sertifikalarını alarak iş yeri kuracak girişimcilere de başarı diledi.
HBB Girişimcilik Eğitmeni Serdar Vayısoğlu da, HBB olarak KOSGEB ile uygulamalı girişimcilik eğitimi hazırlama noktasında protokol imzaladıklarını söyledi. rotokol kapsamında Kasım ayından bu yana eğitim vermeye devam ettiklerini belirten Vayısoğlu, 6 ayda 16 eğitimi tamamladıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Bu 16 eğitimde 480 yeni girişimci adayına eğitim verdik. Bundan sonra 2017 yılı için yıl sonuna kadar 23 tane daha eğitim planlaması yaptık. Amacımız HBB olarak bölgemizde istihdamı arttırmak ve yeni girişimcilere yeni fırsatlar sunabilmektir. Bu eğitimleri de elimizden geldiğince devam ettireceğiz."
Toplantıda, katılımcılara KOSGEB hakkında seminer verildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İskenderun KOSGEB semineri
“Tarihi saati çalıştırmaya hazırım”
“Tarihi saati çalıştırmaya hazırım”
Gemi bakım ve onarım sektöründe hizmet veren Kent Makine´nin kurucusu Atilla Demirkent, İskenderun´un ortak kent hafızasının önemli dokularından birini eski adliye binası ve binanın saat kulesinin oluşturduğunu söyledi.
İskenderun´a Kedi Evi
İskenderun´a Kedi Evi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ortak kullanım alanları ile kurum ve kuruluşların altyapı ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
"Hatay´daki kadınların yüzde 24´ü çalışıyor"
"Hatay´daki kadınların yüzde 24´ü çalışıyor"
Hatay Büyükşehir Belediyesi, "Hatay´ın çiçekleri çiftçinin ekmeği´ adlı projenin başarıya ulaştığını ve kadınlar tarafından yetiştirilen çiçeklerin, HBB´ye teslim edildiğini belirtti.
Dörtyol´a hastane ihalesi yıl sonunda
Dörtyol´a hastane ihalesi yıl sonunda
Dörtyol´a yapımı planlanan yeni devlet. hastanesinin ihale sürecinin bu yılın sonu ya da 2018´in ilk aylarında tamamlanacağı belirtildi.
Fırtına etkiledi
Fırtına etkiledi
İskenderun´da fırtına ve sağanak günlük yaşamı olumsuz etkiledi.
Kaldırım çalışmasını inceledi
Kaldırım çalışmasını inceledi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Esentepe Mahallesindeki kaldırım çalışmalarını inceledi.
Erlere “evlilik öncesi eğitim”
Erlere “evlilik öncesi eğitim”
İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı´nda askerlik görevini yapan erlere, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ‘ailelerin yaşam kalitelerini artırmak, ailenin bütünlüğünü korumak ve evlenecek olan bireylere evlilik öncesi iletişim, sağlık ve hukuk alanında bilgi vererek, temeli sağlam olan ailelerin kurulmasına yardımcı olmak amacıyla´ geliştirilen Evlilik Öncesi Eğitimi verildi.
İskenderun´da ağaçlara budama
İskenderun´da ağaçlara budama
İskenderun Belediyesi ekipleri, Denizciler, Bekbele,Sarıseki ve Karayılan mahallesindeki yeşil alanlarda ağaç bakım ve budama çalışmalarını sürdürüyor.
Kahvaltıda sorunlar konuşuldu
Kahvaltıda sorunlar konuşuldu
Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube üyeleri kahvaltıda bir araya gelip, sorunları görüştü.
Liseliler ´uzay kampında´
Liseliler ´uzay kampında´
TED Hatay Koleji 6. sınıf öğrencileri, geçtiğimiz günlerde İzmir´de düzenlenen Uzay Kampı´na katıldı.
Öğretmenler Günü kutlanacak
Öğretmenler Günü kutlanacak
24 Kasım Öğretmenler Günü ve Atatürk´ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 89. yıl dönümü törenle kutlanacak.
´Bir ülkenin geleceği çocuklardır´
´Bir ülkenin geleceği çocuklardır´
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında bazı ziyaretlerde bulundu.
Uyuşturucuya karşı 10 operasyon
Uyuşturucuya karşı 10 operasyon
İskenderun Kaymakamlığı, kentte düzenlenen operasponlarda, 22 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
Konuklarını makamında ağırladı
Konuklarını makamında ağırladı
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, makamında konuklarını ağırlamıyı sürdürürken, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle sürekli iletişim halinde olduklarını belirtti.
Tolan, sendika başkanlığına aday
Tolan, sendika başkanlığına aday
Belediye İş Sendikası Reyhanlı Belediyesinin üç yıldır temsilciliğini yürüten Mehmet Tolan, Belediye İş Sendikası Hatay Şube Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Sendikanın Hatay şube kongresi, 25 Kasım Cumartesi günü yapılacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi