İskenderun´da KOSGEB semineri
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle İskenderun´da girişimcilik üzerine seminer düzenlendi.
Tarih: 14.6.2017 10:37:43

Burak Milli/İskenderun

HBB Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (HATSU) İskenderun Binası´nda düzenlenen seminerde konuşan KOSGEB Hatay Müdürü Kenan Sert, HBB tarafından verilen girişimcilik kurslarının KOSGEB´in yükünü hafiflettiğini söyledi. Girişimcilik eğitiminin verilmesinin önemli bir konu olduğuna değinen Sert, "Biz değişik kurum ve kuruluşlarla protokoller yapıyoruz. Geçen yıl yüz civarında eğitim verilmişken şuan 6´ıncı aya kadar 80 eğitim verildiği görülmektedir. Yani 2017 yılı hızlı başladı girişimcilik desteği artarak devam ediyor. Bir ülkenin en önemli kaynaklarından birisi de müteşebbis ruhu olan genç girişimci nüfusunun olmasıdır. Ülkemiz bu konuda oldukça iyi durumdadır. Özellikle kadın girişimci sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu da sevindirici bir olaydır. Bizim girişimcilik kurullarında baktığımız zaman 20 dosyadan en az 12 tanesi kadın girişimci olarak görünüyor. Hatay açısından da sevindirici bir durum" diye konuştu. Sert, KOSGEB´den sertifikalarını alarak iş yeri kuracak girişimcilere de başarı diledi.
HBB Girişimcilik Eğitmeni Serdar Vayısoğlu da, HBB olarak KOSGEB ile uygulamalı girişimcilik eğitimi hazırlama noktasında protokol imzaladıklarını söyledi. rotokol kapsamında Kasım ayından bu yana eğitim vermeye devam ettiklerini belirten Vayısoğlu, 6 ayda 16 eğitimi tamamladıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Bu 16 eğitimde 480 yeni girişimci adayına eğitim verdik. Bundan sonra 2017 yılı için yıl sonuna kadar 23 tane daha eğitim planlaması yaptık. Amacımız HBB olarak bölgemizde istihdamı arttırmak ve yeni girişimcilere yeni fırsatlar sunabilmektir. Bu eğitimleri de elimizden geldiğince devam ettireceğiz."
Toplantıda, katılımcılara KOSGEB hakkında seminer verildi.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İskenderun KOSGEB semineri
241 tarihi eser ele geçti
241 tarihi eser ele geçti
İskenderun´da polisin düzenlediği uyuşturucu ve kaçakçılığa yönelik düzenlediği operasyonlar düzenlendi.
Sınıra sevkiyat sürerken, Meclis toplanıyor
Sınıra sevkiyat sürerken, Meclis toplanıyor
Türk Silahlı Kuvetleri de Türkiye-Suriye sınırının Hatay bölgesine askeri malzeme sevkini sürdürdü. Önceki akşam da İskenderun´da 10 zırhlı personel aracı olan BTR sınıra gönderildi. TBMM ise tezkere dolayısıyla, yarın yapacağı olağanüstü toplantıyla, 1 Ekim´den önce mesaisine başlayacak.
Pedalleri kadınlar çevirecek
Pedalleri kadınlar çevirecek
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, İskenderun ve Antakya´da 24 Eylül Pazar günü düzenlenecek.
Şampiyon takımın ziyareti
Şampiyon takımın ziyareti
Türkiye U 19 Bayanlar 1. Ligi şampiyonu olan İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Başkanı A. Kadir Doğan, Başantrenör Murat Kaptanoğlu, Sutopu Antrenörleri Ökkeş Türkmen Çiçek ve Mehmet Aktepe, Yüzme Antrenörü Esin Kaptanoğlu ve sporculardan oluşanheyet Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´a nezaket ziyaretinde bulundu ve destek için teşekkür etti.
´Markalaşma´ semineri
´Markalaşma´ semineri
İTSO da Marka ve Markalaşma kavramları ile ilgili seminer düzenlendi İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve ABİGEM işbirliği ile ‘Markalaşma süreci ve yönetimi´ konulu seminer düzenlendi.
´Kemer kuralını ihlal etmiş´
´Kemer kuralını ihlal etmiş´
İSDEMİR´de yaşanan kazada yaşamını yitiren işçi Mustafa Savcı´nın, İskenderun Demir Çelik Fabrikası çalışanı değil, taşeron firma BALTAŞ´ın çalışanı olduğu belirtildi.
Baş dönmesini önemseyin
Baş dönmesini önemseyin
Halk arasında ‘baş dönmesi´ olarak bilinen ve çok yaygın görüldüğü ifade edilen vertigon hastalığına karşı, önlem alınmadığı takdirde ciddi sağlık problemlerine neden olabileceği belirtildi.
´Birlikte hareket etmemiz gerekiyor´
´Birlikte hareket etmemiz gerekiyor´
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin gelişmesi ve kalkınması noktasında çaba harcadıklarını ifade etti.
´Ülke zor süreçten geçiyor´
´Ülke zor süreçten geçiyor´
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, devletin bekasının her şeyden önemli olduğunu belirtti.
´Arsuz, AB standartında´
´Arsuz, AB standartında´
İlk, orta ve lisede eğitim başlarken, İlöğretim Haftası kutlaması ise sürüyor.
Sınırına sevkiyat sürüyor
Sınırına sevkiyat sürüyor
Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye sınırındaki birliklere sevkiyatları sürdürüyor. Sınırdaki birliklere takviye olarak gönderilen iki tank, dün kara yoluya İskenderun´a ulaştı.
´Altyapı deplase ediliyor´
´Altyapı deplase ediliyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun kent trafik akışını rahatlatmak amacıyla Pac Meydanında yapılan battı-çıktı projesi kapsamında içmesuyu ile yağmursuyu hattı güzergâhının yenilendiğini açıkladı.
Kaymakamdan öğretmenlere başarı belgesi
Kaymakamdan öğretmenlere başarı belgesi
İskenderun´da 8. sınıf düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin 2016-2017 eğitim-öğretim yılı 8. sınıf 2. dönem Merkezi Ortak Sınavı´nda (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş TEOG) başarılı olmasına katkıda bulunan, öğrencilerine öncülük edip, bilgi ve deneyimlerini verimli ve etkili bir şekilde aktarma konusunda gayret gösteren ve başarılı çalışmalar yapan çeşitli branşlardaki 350 öğretmene kaymakamlık tarafından ´Başarı Belgesi´ verildi.
Ağaçlar, sabah ve akşam yakıldı
Ağaçlar, sabah ve akşam yakıldı
İskenderun kent merkezinde bulunan ve kentin en büyük alanları arasında yer alan karayollarına ne yapılacağı resmi olarak açıklanmazken, alanda ağaçların yakılması sürüyor.
"Bu millet, ‘Gazi Millet´ unvanını hak ettiğini ispat etmiştir´
"Bu millet, ‘Gazi Millet´ unvanını hak ettiğini ispat etmiştir´
19 Eylül Gaziler Günü´nün 96. yılı törenlerle kutlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi