İskenderun´da KOSGEB semineri
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle İskenderun´da girişimcilik üzerine seminer düzenlendi.
Tarih: 14.6.2017 10:37:43

Burak Milli/İskenderun

HBB Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (HATSU) İskenderun Binası´nda düzenlenen seminerde konuşan KOSGEB Hatay Müdürü Kenan Sert, HBB tarafından verilen girişimcilik kurslarının KOSGEB´in yükünü hafiflettiğini söyledi. Girişimcilik eğitiminin verilmesinin önemli bir konu olduğuna değinen Sert, "Biz değişik kurum ve kuruluşlarla protokoller yapıyoruz. Geçen yıl yüz civarında eğitim verilmişken şuan 6´ıncı aya kadar 80 eğitim verildiği görülmektedir. Yani 2017 yılı hızlı başladı girişimcilik desteği artarak devam ediyor. Bir ülkenin en önemli kaynaklarından birisi de müteşebbis ruhu olan genç girişimci nüfusunun olmasıdır. Ülkemiz bu konuda oldukça iyi durumdadır. Özellikle kadın girişimci sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu da sevindirici bir olaydır. Bizim girişimcilik kurullarında baktığımız zaman 20 dosyadan en az 12 tanesi kadın girişimci olarak görünüyor. Hatay açısından da sevindirici bir durum" diye konuştu. Sert, KOSGEB´den sertifikalarını alarak iş yeri kuracak girişimcilere de başarı diledi.
HBB Girişimcilik Eğitmeni Serdar Vayısoğlu da, HBB olarak KOSGEB ile uygulamalı girişimcilik eğitimi hazırlama noktasında protokol imzaladıklarını söyledi. rotokol kapsamında Kasım ayından bu yana eğitim vermeye devam ettiklerini belirten Vayısoğlu, 6 ayda 16 eğitimi tamamladıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Bu 16 eğitimde 480 yeni girişimci adayına eğitim verdik. Bundan sonra 2017 yılı için yıl sonuna kadar 23 tane daha eğitim planlaması yaptık. Amacımız HBB olarak bölgemizde istihdamı arttırmak ve yeni girişimcilere yeni fırsatlar sunabilmektir. Bu eğitimleri de elimizden geldiğince devam ettireceğiz."
Toplantıda, katılımcılara KOSGEB hakkında seminer verildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İskenderun KOSGEB semineri
Derneğe yeni yönetim
Derneğe yeni yönetim
İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirledi.
Mimarlar yönetimini seçti
Mimarlar yönetimini seçti
Mimarlar Odası İskenderun Temsilciliği, 16. Olağan Genel kurulunu tamamladı, yeni yönetimini belirledi.
Mahkeme, çifte cinayette indirim yapmadı
Mahkeme, çifte cinayette indirim yapmadı
İskenderun´da, ayrıldığı eşi ve 5 yaşındaki kızını, 28 Mart 2017 tarihinde öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası aldı.
KOBİ tekno yatırım programı bilgilendirmesi
KOBİ tekno yatırım programı bilgilendirmesi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü işbirliğiyle Stratejik ürün Destek programı ve KOBİ Tekno yatırımı Kobi Teknolojik Ürün Yatırım Destek programı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Belediyeden yeni yıl denetimi
Belediyeden yeni yıl denetimi
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaklaşan yeni yıl öncesinde gıda maddesi satışı yapan işletmelere denetim ve incelemede bulundu.
Culha, imar düzenlemesi istedi
Culha, imar düzenlemesi istedi
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kentin önemli bir bölümünün tarımsal sit alanı olarak belirlenmesini eleştirdi ve bazı mahallelerde imar düzenlemesine gidilmesini istedi.
Noel kutlandı
Noel kutlandı
Hz. İsa´nın doğumunu simgeleyen Noel Bayramı, dün akşam İskenderun ve Hatay´daki kiliselerde düzenlenen ayinlerle kutlandı.
´39 yıldır bu yara kanıyor´
´39 yıldır bu yara kanıyor´
19 Aralık 1978´de yaşanan Maraş´taki katliam, 39. yılında da kınandı, katliamda ölenler anıldı ve yaşamını yitirenlerin unutulmadığı mesajı verildi.
Öğrenciler kendi okulunda
Öğrenciler kendi okulunda
İskenderun Beş Temmuz İlkokulu öğrencileri, kendi okullarında eğitim almayı sürdürücek. Öğrenciler, okulda yapılan ´güçlendirme´ nedeniyle bir süredir Hanife Uysal Ortaokulu´nda eğitim görüyorlardı.
Makamında konuklarını ağırladı
Makamında konuklarını ağırladı
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kendisin ziyaret eden Hatay İş Adamları ve Bürokratları Derneği Başkanı İbrahim Güder ve İskenderun İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hakan Musa Gülhan´ı makamında ağırladı.
Hava kirliliğinde ‘Hassas´ oran sürüyor
Hava kirliliğinde ‘Hassas´ oran sürüyor
İskenderun´da taşınan toz bulutunun da etkisiyle hava kirliliği etkisini sürdürüyor.
Asgari ücret en az 2 bin lira olsun
Asgari ücret en az 2 bin lira olsun
Emeğin Partisi (EMEP) İskenderun ilçe örgütü, asgari ücretin insanca bir yaşam için en az 2 bin lira olması gerektiğini belirtti ve kentte buna ilişkin imza kampanyası başlattı; halka dağıttığı bildiriyle seslendi.
´Engelli olmak üretime engel değil´
´Engelli olmak üretime engel değil´
İskenderun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Yılmaz ve beraberindeki öğretmen ile öğrenciler, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk´ü makamında ziyaret etti.
Kaymakamlıktan ´dolandırıcılık´ uyarısı
Kaymakamlıktan ´dolandırıcılık´ uyarısı
İskenderun Kaymakamlığı, bazı art niyetlilerin ünvan kullanarak halkı dolandırdığı konusunda uyardı.
İnönü Heykeli törenle kaldırıldı
İnönü Heykeli törenle kaldırıldı
İskenderun Pac Meyda´nında devam eden Battı Çıktı Projesi kapsamında Türk Bayrağı ve İsmet İnönü heykelinin kaldırılması için Bayrak kanunları gereği tören düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi