İskenderun´da KOSGEB semineri
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle İskenderun´da girişimcilik üzerine seminer düzenlendi.
Tarih: 14.6.2017 10:37:43/ 84okunma / 0yorum

Burak Milli/İskenderun

HBB Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (HATSU) İskenderun Binası´nda düzenlenen seminerde konuşan KOSGEB Hatay Müdürü Kenan Sert, HBB tarafından verilen girişimcilik kurslarının KOSGEB´in yükünü hafiflettiğini söyledi. Girişimcilik eğitiminin verilmesinin önemli bir konu olduğuna değinen Sert, "Biz değişik kurum ve kuruluşlarla protokoller yapıyoruz. Geçen yıl yüz civarında eğitim verilmişken şuan 6´ıncı aya kadar 80 eğitim verildiği görülmektedir. Yani 2017 yılı hızlı başladı girişimcilik desteği artarak devam ediyor. Bir ülkenin en önemli kaynaklarından birisi de müteşebbis ruhu olan genç girişimci nüfusunun olmasıdır. Ülkemiz bu konuda oldukça iyi durumdadır. Özellikle kadın girişimci sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu da sevindirici bir olaydır. Bizim girişimcilik kurullarında baktığımız zaman 20 dosyadan en az 12 tanesi kadın girişimci olarak görünüyor. Hatay açısından da sevindirici bir durum" diye konuştu. Sert, KOSGEB´den sertifikalarını alarak iş yeri kuracak girişimcilere de başarı diledi.
HBB Girişimcilik Eğitmeni Serdar Vayısoğlu da, HBB olarak KOSGEB ile uygulamalı girişimcilik eğitimi hazırlama noktasında protokol imzaladıklarını söyledi. rotokol kapsamında Kasım ayından bu yana eğitim vermeye devam ettiklerini belirten Vayısoğlu, 6 ayda 16 eğitimi tamamladıklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Bu 16 eğitimde 480 yeni girişimci adayına eğitim verdik. Bundan sonra 2017 yılı için yıl sonuna kadar 23 tane daha eğitim planlaması yaptık. Amacımız HBB olarak bölgemizde istihdamı arttırmak ve yeni girişimcilere yeni fırsatlar sunabilmektir. Bu eğitimleri de elimizden geldiğince devam ettireceğiz."
Toplantıda, katılımcılara KOSGEB hakkında seminer verildi.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İskenderun KOSGEB semineri
Terminaller denetlendi
Terminaller denetlendi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde Şehirler Arası Otobüs Terminali´nde denetim gerçekleştirdi.
İSÇEİD´te Ahmet Keven dönemi
İSÇEİD´te Ahmet Keven dönemi
İskenderun Demir Çelik Çalışan ve Emekliler Derneği´nin (İSÇEİD) başkan Bayram Özarslan´in ölümünün ardından gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulda seçilen yeni yönetim kurulu, başkanlığa Ahmet Keven´i getirdi.
Orhangazi´de yol çalışması
Orhangazi´de yol çalışması
İskenderun´a bağlı Osmangazi Mahallesi´nde tahrip edilen yollar Fen İşleri Müdürlüğü emipleri tarafından düzenlenerek parke taşı döşeme çalışamalarının başladığı belirtildi.
Şekerlemeciler denetlendi
Şekerlemeciler denetlendi
İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bayram öncesi kent genelinde çikolata ve şeker denetimi yaptı.
Karaya ölü balina vurdu
Karaya ölü balina vurdu
İskenderun Körfezi´ne beslenmek üzere girdiği düşünülen 12 metre uzunluğunda beyaz balina karaya vurdu.
Arsuz´da ‘Gökyüzü Sofrası´
Arsuz´da ‘Gökyüzü Sofrası´
Arsuz Belediyesi´nin Kent Meydanı´nda düzenlediği ilk ‘Gökyüzü İftar Sofrası´nda kentin farklı din ve kültürlerin temsilcileri aynı sofrayı paylaştı.
Culha ailesinde ikinci torun sevinci
Culha ailesinde ikinci torun sevinci
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kızı Duygu Culha Tekin´in doğum yapmasıyla ikinci kez dede olmanın heyecanını yaşadı.
DP Arsuz´da örgütlendi
DP Arsuz´da örgütlendi
Demokrat parti (DP) Arsuz İlçe Teşkilatı, ilk olağan kongresini gerçekleştirdi. İlçe Başkanlığına getirilen İlmettin Köybaşı, “DP, Arsuz´da büyüyen ve gelişen bir parti olacaktır” dedi.
Ulaşım sil baştan
Ulaşım sil baştan
Pac Meydanı ve Ulucami kavşaklarında araç trafiği akışını rahatlatacak, Tayfur Sökmen kavşağını da içine alan ve ilk kazmanın bayramdan sonra vurulacağı entegre battı çıktı projesi, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´in evsahipliğinde Belediye Meclis salonunda düzenlendi.
Kadir Gecesi bugün
Kadir Gecesi bugün
Kur´an-ı Kerim´in indirildiği gün olarak bilinen, ‘bin aydan daha hatırlı´ olarak kabul edilen Kadir Gecesi bugün kutlanacak.
Ortak dilleri müzik olacak
Ortak dilleri müzik olacak
Dünyaca ünlü besteci Mozart´la aynı kulağa sahip 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar´a, İskenderun Teknik Üniversitesi´nde (İSTE) öğretim görevlisi olan, ´absolutepitch´ olarak adlandırılan ve Kaliforniya Üniversitesi tarafından dünyadaki 664 müzik dehasından birisi olarak gösterilen otizmli arkadaşı 23 yaşındaki Buğra Çankır eğitim verecek.
İsdemir işçisi Çelik-İş´ e dönüyor
İsdemir işçisi Çelik-İş´ e dönüyor
Çelik-İş Sendikası´nın İSDEMİR´de üye sayısıyla ilgili ‘muvazaa´ davasının sonuçlanmasıyla ayrılan üyelerin dönüşleri hızlandı.
Kişisel hijyen havuzda da geçerli
Kişisel hijyen havuzda da geçerli
Yaz aylarında sıklıkla kullanılan havuzlarda kullanıcıları hastalık risklerine karşı korumak için, hem işletmelerin hem de kullanıcıların hijyen kurallarına uyması oldukça önemli.
Gazi ve şehit aileleriyle buluştu
Gazi ve şehit aileleriyle buluştu
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, şehit ve gazi aileleriyle düzenlenen iftar yemeği programında buluştu.
Pirireis asfaltlandı
Pirireis asfaltlandı
İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü´ne bağlı ekipler, Pirireis Mahallesi´nde sokak ve cadde asfaltlama çalşmalarını tamamladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi