"İslam´ı kökünden bozmaya çalışıyorlar"
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay Şubesi´nin düzenlediği ‘şuur dersleri´ sürüyor. Derein etkinliğinde konuşan Kırıkhan vaizi Fatih Gökçek, "İmtihan cephesinden haberler" üzerine değerlendirmede bulundu.
Tarih: 11.1.2019 09:42:33

Antakya/SES

Dernekten yapılan açıklamaya göre, vaiz Gökçek, beş maddede açıkladığı konuşmasında şunları söyledi: "Bu cephede hepimiz imtihandayız. Kimimiz, fakirlikle, kimimiz zenginlikle, kimi mal, evlat, gençlik yaşlılık, hocalıkla konumumuza göre imtihan ediliyoruz. Hz. Âdem´den bu yana imtihan devam ediyor. Herkesin kendisine göre imtihanı zordur. Öncelikle bir kula düşen görev bulunduğu makamı kabullenmesidir. Bulunduğumuz yeri kabulleneceğiz ve imtihanda olduğumuzu unutmayacağız. Hangi işte, makamda isek onunla imtihan ediliyoruz. Ama bugün bulunduğumuz makamı beğenmiyoruz, gözümüz başka yerlerde oluyor. Böyle olursa imtihanı kaybedebiliriz. Benim imtihanım burası diyerek işimizi layıkıyla yapacağız. Dünya ve ahireti kazanmak istiyorsak o zaman işimizi Müslümanca, temiz yapacağız. Gereksiz yere münakaşalara girmeyeceğiz. Kendisini doğrudan ilgilendirmeyen şeyleri terk etmesi, kişinin iyi Müslüman olduğunun göstergesidir. İlme ve ilim erbabına saygılı olacağız. Bugün ümmeti Muhammed olarak ilme ve ilim erbabına saygımızı kaybettik. Allah´ın o ilmi için ilim erbabına saygımız olsun. Düzenli, disiplinli Allah´ı zikredeceğiz, Kur´anı Kerim´i günlük düzenli okuyacağız. Ehl-i sünnetten ayrılmayacağız. Ehl-i sünnet vel cemaat İslam´ın ana gövdesidir. Bu gövdeden ayrılmayacağız, bölünmeyeceğiz, parçalanmayacağız. Ehl-i sünnet vel cemaat gövdesinde Allah´ın ipine sımsıkı sarılıp bir olacağız. Ehli sünneti elmanın yarısı, diğer başka görüşlerden herhangi birini de diğer yarısı gibi görmeyeceğiz. Bugün İslam´ı kökünden bozmaya çalışıyorlar. Bizi bir birimize düşürmeye çalışıyorlar. O yüzden peygamber varislerine ümmeti Muhammedîn kabule ettiği büyük zatlara İmam Şafi, İmam Azam, Ebu Hanifelere dil uzatanların meclisinde durmayacağız."
Kaynak:

Karayollarına park açıldı
Karayollarına park açıldı
55 dönümlük park törenle hizmete açıldı
Tosyalı: Tüm İskenderun´un başkanı olacağım
Tosyalı: Tüm İskenderun´un başkanı olacağım
Cumhur İttifakı´nın AKP´den İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı, “31 Mart´tan sonra partimin rozetini çıkarıp tüm İskenderun´un başkanı olacağım” dedi.
“Kazananın arkasında durmalıyız"
“Kazananın arkasında durmalıyız"
Şahutoğlu ve Aslan buluştu
Akçalı´ya taziye evi
Akçalı´ya taziye evi
Arsuz Belediyesi ve iş insanı Edip Büyüktepe işbirliğiyle Akçalı mahallesinde yapımı tamamlanan “Akçalı Cavide Büyüktepe Taziye Evi” düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Üniversitede kök hücre bağışı
Üniversitede kök hücre bağışı
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Genç Sağlık LiderleriTtopluluğu ve Antakya Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle "Kök bağışı ile yaşam bağışla" konulu adlı panel düzenlendi.
"Gelenekler pek değişmiyor"
"Gelenekler pek değişmiyor"
Kültürel miras haberciliğinin önemli olduğunu belirten ve bu tür habercilikte dikket edilmesi gerekenleri yöredeki gazetecilere anlatan Agos gazetesi çalışanı Uygar Gültekin, her bölgedeki birçok şeyin kültürel miras olduğunu anımsattı.
Destan, 104 yıl önce yazıldı
Destan, 104 yıl önce yazıldı
İskenderun kaymakamı İskender Yönden, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü kapsamında şehitlikte düzenlenen etkinliğe, gazilerle birlikte otobüsle birlikte gitti.
"Toplumsal cinsiyet eşitliği için adalet gerekli"
"Toplumsal cinsiyet eşitliği için adalet gerekli"
İskenderun Kadın Platformu, kadının toplumsal cinsiyet eşitliliğinde hak ettiği noktaya ulaşması için erkek adalet değil gerçek adaletin gerçekleşmesi gerektiğini ifade etti.
Kursiyer kadınlar sertifikalarını aldı
Kursiyer kadınlar sertifikalarını aldı
Arsuz Belediyesi, Nardüzü Kadın Kültür ve Gençlik Merkezinde açılan kurslara katılanlar sertifikalarını törenle aldı.
Bildirgeyle adaylara seslendiler
Bildirgeyle adaylara seslendiler
Acıklamayı, TMMOB İskenderun Koordinasyon Kurulu sekreteri Durukan yaptı.
"Vatanı ileriye götürme azmindeyiz"
"Vatanı ileriye götürme azmindeyiz"
Çanakkale Zaferi´nin 104. yıl dönümü dün kutlandı, şehitler de törenle anıldı.
Barodan, ´Hayvan Hakları Komisyonu´
Barodan, ´Hayvan Hakları Komisyonu´
Hatay Barosu Hayvan Hakları Komisyonunu oluşturdu. Komisyon, tüm hayvanların haklarının savunucusu ve her hayvan hakkı ihlalinin karşısında olduklarını belirtti.
Halepçe anması açıklaması
Halepçe anması açıklaması
Halepçe ve 16 Mart´ta İstanbul Üniversitesi önündeki katliamlarının yıldönümünde Halkların Demokratik Partisi HDP İskenderun ilçe örgütü adına eşbaşkan Ahmet Çahan, “Geçmişiyle hesaplaşamayan toplumların demokrasiyi inşa edemeyeceklerini bilerek, tarihin karanlık sayfalarının aydınlatılması mücadelesini sürdüreceğiz” dedi.
Bakanlık, yat limanı istemiyor
Bakanlık, yat limanı istemiyor
Arsuz´da Muhtarlarla Buluşma Toplantısı, düzenlendi.
´İş Kulüpleri´ projesi tanıtıldı
´İş Kulüpleri´ projesi tanıtıldı
İSTE-İŞKUR işbirliği ile yürütülen İş Kulüpleri projesinin tanıtımı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi