İsrail protesto edildi
Müslümanların ilk kıblesi olarak kabul edilen Mescid-i Aksa´yı ibadete kapatan İsrail, İskenderun´da protesto edildi.
Tarih: 22.7.2017 09:46:10

Burak Milli/İskenderun

Cuma namazı çıkışı Kaptan Paşa Camisi´nde toplanan grup, önce burada Filistin´de şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı. Daha sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Parkı´na geçen grup İsrail´in Mescid-i Aksa´ya yönelik tutumunu protesto etti.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´in de katıldığı basın açıklamasında Grup adına bildiriyi okuyan Anadolu Gençliği Derneği İskenderun Temsilcisi Muhammed Zahit Demir, İsrail´in var olduğu günden bu yana İslam ülkelerine terör ihraç ettiğini söyledi.

“Mescid-i Aksa ilk kıblemiz”
İsrail´in, geçtiğimiz Cuma günü Mescid-i Aksa´da üç Müslüman´ı şehit ederek Müslümanları Mescid-i Aksa´ya sokmamak için elinde geleni yaptığını hatırlatan Demir, şöyle devam etti:
"İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa´nın her kapısında sözde İsrail denilen katiller sürüsü bekliyor. Mescid´in kliniği tarumar edilmiş, içerideki tüm depoların kapıları kırılmış, tüm kuyuların kilitleri parçalanmış ve içerisi savaş alanına çevrilmiş durumdadır. Siyonist İsrail, istediği zaman ezanı susturmakta, istediği zaman Müslümanların Mescid-i Aksa´ya girmesini yasaklamaktadır."
Belirli çevrelerin elinde olan ekranların ve manşetlerin konuyu yok saydığını ifade eden Demir, Müslümanların birbirinden habersiz kalmadığını aktardı.

“Kudüs bir insanlık sorunudur”
Filistin´de olan biteni yakından takip ettiklerini anlatan Demir, İsrailin yaptıkları karşısında duyarsız kalmayacaklarını ifade etti. Kardeşliğin gereği olarak da tüm Müslümanlara konuyla ilgili onurlu bir tutum ve davranış sergilemeye davet eden Demir, şunları kaydetti:
"Kudüs bir Filistin sorunu değildir. Kudüs bir Arap sorunu değildir. Kudüs bir insanlık sorunudur. Kuru bir toprak davası değil, insanlığın kurtuluşunun kapısıdır. Bunun için diyoruz ki, Kudüs´ün özgürlüğü ümmetin özgürlüğü demektir. Ümmetin özgürlüğü için bugün Kudüs için birşeyler yapma, Mescid´i Aksa´yı yalnız bırakmama günüdür. Gelin hep birlikte sesimizi yükseltelim. Bütün gücümüzle ve imanımızla Mescid-i Aksa´ya sahip çıkalım. İslam ülkelerinin terörist ile ilişkilerini normal hale getirmesini sürdürmesini ve geliştirmesini onaylamıyoruz. Müslümanlar birlikte hareket ettiğinde küstah İsrail´in ne kadar çaresiz kalacağını da biliyoruz."
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İsrail protesto edildi iskenderun agd
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi