İSTE, adaylara üniversiteyi tanıtacak
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü, ilk öğrencilerini almaya hazırlanıyor. Kentleşme, kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri projeleri ile popülerliği giderek artan peyzaj mimarı ihtiyacı nedeniyle; kısa bir süre ünce kurulan, hızla gelişen ve bu yıl öğrenci almasına izin verilen Peyzaj Mimarlığı Bölümü´ne ilgi olmasının beklendiği ifade edildi.
Tarih: 3.8.2018 11:03:17

Nesrin Geyik/İskenderun

"Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü bu yıl ilk öğrencilerini bekliyor. Peyzaj Mimarlığı Bölümü, kentleşme süreçlerinde; doğal çevrenin korunmasını ve bozulan çevrenin yeniden estetik ve ekonomik açıdan iyi bir şekilde planlamasını sağlayabilen girişimci ve yenilikçi peyzaj mimarları yetiştirmeyi hedefliyor" görüşünü ifade eden ve üniversite tercihi yapacak adaylara peyzaj mimarlığı bölümü hakkında bilgiler veren İSTE Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Bozdoğan Sert, peyzaj mimarlığının Türkiye ve dünyadaki en popüler mesleklerden biri olduğunu, peyzaj mimarlarının, sanatı doğayla birleştirerek huzur dolu mekânlar oluşturan sanatçılar olduğunu ifade etti. Doç. Dr. Sert, "Türkiye´de yaşanan hızlı kentleşme süreciyle birlikte, peyzaj mimarlığının öneminin giderek artıyor. İskenderun ve İSTE, peyzaj mimarlığı eğitiminin ve uygulamalarının yapılabileceği en güzel yerlerden ve üniversitelerden biri. Özellikle, İSTE´nin merkez kampüsünün ve kampüs gelişim planındaki peyzaj tasarımlarının olması, doğal bir laboratuvar olarak eşsiz fırsatlar da sunacak. Teknoversite vizyonuna uygun bir müfredatla, teknolojiyle yoğrulmuş bir peyzaj mimarisi ekolü oluşturulmaya çalışılacak. Bu yüzden İSTE Peyzaj Mimarlığı öğrencileri çok şanslı olacak. Bölümümüzden mezun olacak peyzaj mimarları için kamu ve özel sektörde oldukça geniş iş imkânları bulunmaktadır. Belediyelerde, bakanlıklarda, enstitülerde, inşaat ve proje danışmanlık firmalarında, üniversitelerde çalışabilirler. Özel peyzaj mimarlığı büroları açabilirler veya mimarlarla birlikte ortak çalışmalar yapabilirler."
Doç. Dr. Sert, üniversiteli olmak isteyen ve bölüme ilgi duyan aday ve velilerini 8-9 Ağustos tarihlerinde İSTE Kampüsünde yapılacak "tanıtım günleri"nde Peyzaj Mimarlığı standına davet etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Elif Bozdoğan Sert
´İcat etmeyi´ öğrenmeye çalıştılar
´İcat etmeyi´ öğrenmeye çalıştılar
İskenderun Teknik Üniversitesinde (İSTE), "TRIZ (Yenilikçi Problem Çözme Tekniği) Çalıştayı" düzenlendi.
Kolej takımına ´sunum ödülü´
Kolej takımına ´sunum ödülü´
Fırst Lego League etkinliği
Ulusal ´Maker Faire´ yapıldı
Ulusal ´Maker Faire´ yapıldı
Antakya´da özel eğitim veren Hatay Bahçeşehir Koleji´nin ev sahipliğinde "Maker Faire" etkinliği yapıldı.
Kadınlara ´teknoloji eğitimi´
Kadınlara ´teknoloji eğitimi´
İskenderun Teknik Üniversitesi´nde (İSTE) kadınlara yönelik dört saatlik ´temel teknoloji okuryazarlığı´ eğitimi düzenlendi
Özel okulda ´dil festivali´
Özel okulda ´dil festivali´
İskenderun yöresinde özel eğitim veren TEK Okulları anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin, eğitim sezonunda öğrendikleri yabancı dil becerilerini sergiledikleri “Dil Festivali” yapıldı.
"Matematik teknolojiyi geliştirir"
"Matematik teknolojiyi geliştirir"
İskenderun Teknik Üniversitesinde (İSTE) düzenlenen ´teknoloji sohbetleri´nde, İSTE Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim Üyesi Dr. İnayet Derin, “Dünyayı değiştiren matematikçiler ve ilginç hayatları” üzerine değerlendirmede bulundu.
"Konservatuarda okumak"
"Konservatuarda okumak"
İskenderun Teknik Üniversitesi´nde (İSTE) düzenlenen 2. İskenderun Kitap Şöleni´nin konuk yazarları arasında doğuştan görme engelli Fatma Nur Benli de bulundu.
Dileklerini gerçekleştirdiler
Dileklerini gerçekleştirdiler
Antakya´da özel eğitim veren Bahçeşehir Kolejinin Materyal Dizayn ve Boyama Kulübü öğrencileri, ‘Bir bardak mutluluk´ adlı projeyi yaptı.
İSTE, hidrojenle araç prototipini tanıttı
İSTE, hidrojenle araç prototipini tanıttı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Hidrojen Teknolojileri Öğrenci Topluluğunun "isteC-H2" adlı Hidrojenli Otomobil Tasarımı ve Üretimi Projesi´nin ön tanıtımı yapıldı.
Ortaokula çok amaçlı salon
Ortaokula çok amaçlı salon
Arsuz´un madenli mahallesindeki Madenli Ortaokulunun Çok Amaçlı Salonü düzenlenen törenle açıldı.
´Kaynaklar çeşitlendirilmeli´
´Kaynaklar çeşitlendirilmeli´
Eğitim vizyonu toplantısı yapıldı
"Teknolojinin kaynağı ´doğa´"
"Teknolojinin kaynağı ´doğa´"
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin (İSTE-TTO) ‘teknoloji sohbetleri´ne konuk olan İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Temel Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Özlem Çiçek, doğadan ilham alan tasarım, inovasyon ve icatların, daha doğal, daha sürdürülebilir, nitelikli ve başarılı olduğunu söyledi.
İskenderun´da ´halkla buluşma ve eğitim´ toplantısı
İskenderun´da ´halkla buluşma ve eğitim´ toplantısı
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliğinin genelgesi kapsamında kentte uygulanan “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” sürüyor.
Çocuk Meclisi yönetimini belirledi
Çocuk Meclisi yönetimini belirledi
Belen Belediyesi Çocuk Meclisi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk toplantısı yaptı.
Kolej öğrencileerinin belediye ziyareti
Kolej öğrencileerinin belediye ziyareti
İskenderun yöresinde özel eğitim veren Yükseliş Koleji öğrencileri, "Yerel yönetimler gezisi" kapsamında, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´yı ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi