İSTE, adaylara üniversiteyi tanıtacak
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü, ilk öğrencilerini almaya hazırlanıyor. Kentleşme, kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri projeleri ile popülerliği giderek artan peyzaj mimarı ihtiyacı nedeniyle; kısa bir süre ünce kurulan, hızla gelişen ve bu yıl öğrenci almasına izin verilen Peyzaj Mimarlığı Bölümü´ne ilgi olmasının beklendiği ifade edildi.
Tarih: 3.8.2018 11:03:17

Nesrin Geyik/İskenderun

"Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü bu yıl ilk öğrencilerini bekliyor. Peyzaj Mimarlığı Bölümü, kentleşme süreçlerinde; doğal çevrenin korunmasını ve bozulan çevrenin yeniden estetik ve ekonomik açıdan iyi bir şekilde planlamasını sağlayabilen girişimci ve yenilikçi peyzaj mimarları yetiştirmeyi hedefliyor" görüşünü ifade eden ve üniversite tercihi yapacak adaylara peyzaj mimarlığı bölümü hakkında bilgiler veren İSTE Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Bozdoğan Sert, peyzaj mimarlığının Türkiye ve dünyadaki en popüler mesleklerden biri olduğunu, peyzaj mimarlarının, sanatı doğayla birleştirerek huzur dolu mekânlar oluşturan sanatçılar olduğunu ifade etti. Doç. Dr. Sert, "Türkiye´de yaşanan hızlı kentleşme süreciyle birlikte, peyzaj mimarlığının öneminin giderek artıyor. İskenderun ve İSTE, peyzaj mimarlığı eğitiminin ve uygulamalarının yapılabileceği en güzel yerlerden ve üniversitelerden biri. Özellikle, İSTE´nin merkez kampüsünün ve kampüs gelişim planındaki peyzaj tasarımlarının olması, doğal bir laboratuvar olarak eşsiz fırsatlar da sunacak. Teknoversite vizyonuna uygun bir müfredatla, teknolojiyle yoğrulmuş bir peyzaj mimarisi ekolü oluşturulmaya çalışılacak. Bu yüzden İSTE Peyzaj Mimarlığı öğrencileri çok şanslı olacak. Bölümümüzden mezun olacak peyzaj mimarları için kamu ve özel sektörde oldukça geniş iş imkânları bulunmaktadır. Belediyelerde, bakanlıklarda, enstitülerde, inşaat ve proje danışmanlık firmalarında, üniversitelerde çalışabilirler. Özel peyzaj mimarlığı büroları açabilirler veya mimarlarla birlikte ortak çalışmalar yapabilirler."
Doç. Dr. Sert, üniversiteli olmak isteyen ve bölüme ilgi duyan aday ve velilerini 8-9 Ağustos tarihlerinde İSTE Kampüsünde yapılacak "tanıtım günleri"nde Peyzaj Mimarlığı standına davet etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Elif Bozdoğan Sert
Cezaevine kitap yardımı
Cezaevine kitap yardımı
Lionslar cezaevlerini ziyaret ederek kitap hediye etti
İSTE, İstanbul Airshow´da stand açtı
İSTE, İstanbul Airshow´da stand açtı
İstanbul´da düzenlenen 12. Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu İstanbul Airshow´da stant açan İskenderun Teknik Üniversitesinin (İSTE), etkinliğe katılan tek devlet üniversitesi olduğu belirtildi.
İskenderun´dan NASA´ya bağlantı
İskenderun´dan NASA´ya bağlantı
İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği İSTE´de bugün sona erecek
İSTE´de uzakyol vardiya zabitleri seçildi
İSTE´de uzakyol vardiya zabitleri seçildi
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) neticesinde İskenderun Teknik Üniversitesi´ni (İSTE) tercih edip, Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü´nü kazanan öğrencileriçin Bedensel Yeterlilik Sınavı ve mülakatı yapıldı.
“Kriz önce mutfağı vuracak”
“Kriz önce mutfağı vuracak”
Eğitim Sen İskenderun Şubesi´nin evsahipliğinde düzenlenen "Ekonomik kriz ve emekçilere etkisi" panelinde konuşan Eğitim-Sen uğitim uzmanı Dr. Erkan Aydoğanoğlu, krizlerin faturasının öncelikle mutfağa çıktığını belirtti.
CHP´den eğitimde ´12 soruna 12 çözüm´
CHP´den eğitimde ´12 soruna 12 çözüm´
CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, cemaat ve tarikatların talepleri ve baskıları doğrultusunda karma eğitime ilişkin düzenlemeler yönetmelikten çıkartıldığını savunarak, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ‘karma eğitimi´ tartışmaya açma çabalarıyla başlamasını eleştirdi.
“Eğitim dönemi değişikliklerin gölgesinde başlıyor”
“Eğitim dönemi değişikliklerin gölgesinde başlıyor”
Eğitim İş Sendikası Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Sinan Cibaroğulları, yeni eğitim ve öğretim döneminde değişen Milli Eğitim Bakanına karşın mülakat, kadrolaşma, mevzuat, müfredat, kitap, özlük sorunlarının devam ettiğini belirtti. C
İlk ders zili çaldı
İlk ders zili çaldı
2018-2019 eğitim öğretim yılı İskenderun´da da törenle başladı.
"Medyanın dili, toplumu dönüştürüyor"
"Medyanın dili, toplumu dönüştürüyor"
Antakya´da düzenlenen "Mülteci kadınlar ve hak odaklı habercilik atölyesi"nde yaygın medyanın kullandığı haber dilinin "ötekileştirme, ayrımcılık ve şiddeti" pekiştirdiğini belirten iletişim uzmanları, gazetecilerin kullandığı dile daha dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.
KOBİGEL´in ev sahipliği İSTE´den
KOBİGEL´in ev sahipliği İSTE´den
Yenilikçi-Girişimci KOBİ´lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) Projeleri´nin 10 Eylül´de başlayan değerlendirme sunumları İskenderun Teknik Üniversitesi İSTE´nin evsahipliğinde devam ediyor.
Okul yatırımlarına inceleme
Okul yatırımlarına inceleme
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, yapımı devam eden 8 okul binasını yerinde inceledi, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.
Okullara 900 temizlik görevlisi
Okullara 900 temizlik görevlisi
Hatay´da da Toplum Yararına Programı TYP protokolü kapsamında 900 temizlik görevlisi ile 134 güvenlik görevlisinin okullarda görevlendirileceği bildirildi.
Uyum dersi başladı
Uyum dersi başladı
İlkokulun ilk sınıf öğrencileri okulla tanıştı
BİGG projesine TÜBİTAK desteği
BİGG projesine TÜBİTAK desteği
TÜBİTAK, üniversite mezunu olan ve iş kurmak isteyen girişimcilere BİGG Garaj Yenilikçi Anadolu Projesi kapsamında 200 bin liraya kadar hibe ve destek veriyor.
Öğretim görevlisi Melisa Kara´ya sunum ödülü
Öğretim görevlisi Melisa Kara´ya sunum ödülü
Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi´nde doktora yapan öğretim görevlisi Melisa Kara, International Society for Horticultural Science (ISHS) tarafından İstanbul´da düzenlenen kongrede yaptığı İngilizce sunumuyla ödül aldığı bildirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi