İSTE, adaylara üniversiteyi tanıtacak
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü, ilk öğrencilerini almaya hazırlanıyor. Kentleşme, kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri projeleri ile popülerliği giderek artan peyzaj mimarı ihtiyacı nedeniyle; kısa bir süre ünce kurulan, hızla gelişen ve bu yıl öğrenci almasına izin verilen Peyzaj Mimarlığı Bölümü´ne ilgi olmasının beklendiği ifade edildi.
Tarih: 3.8.2018 11:03:17

Nesrin Geyik/İskenderun

"Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü bu yıl ilk öğrencilerini bekliyor. Peyzaj Mimarlığı Bölümü, kentleşme süreçlerinde; doğal çevrenin korunmasını ve bozulan çevrenin yeniden estetik ve ekonomik açıdan iyi bir şekilde planlamasını sağlayabilen girişimci ve yenilikçi peyzaj mimarları yetiştirmeyi hedefliyor" görüşünü ifade eden ve üniversite tercihi yapacak adaylara peyzaj mimarlığı bölümü hakkında bilgiler veren İSTE Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elif Bozdoğan Sert, peyzaj mimarlığının Türkiye ve dünyadaki en popüler mesleklerden biri olduğunu, peyzaj mimarlarının, sanatı doğayla birleştirerek huzur dolu mekânlar oluşturan sanatçılar olduğunu ifade etti. Doç. Dr. Sert, "Türkiye´de yaşanan hızlı kentleşme süreciyle birlikte, peyzaj mimarlığının öneminin giderek artıyor. İskenderun ve İSTE, peyzaj mimarlığı eğitiminin ve uygulamalarının yapılabileceği en güzel yerlerden ve üniversitelerden biri. Özellikle, İSTE´nin merkez kampüsünün ve kampüs gelişim planındaki peyzaj tasarımlarının olması, doğal bir laboratuvar olarak eşsiz fırsatlar da sunacak. Teknoversite vizyonuna uygun bir müfredatla, teknolojiyle yoğrulmuş bir peyzaj mimarisi ekolü oluşturulmaya çalışılacak. Bu yüzden İSTE Peyzaj Mimarlığı öğrencileri çok şanslı olacak. Bölümümüzden mezun olacak peyzaj mimarları için kamu ve özel sektörde oldukça geniş iş imkânları bulunmaktadır. Belediyelerde, bakanlıklarda, enstitülerde, inşaat ve proje danışmanlık firmalarında, üniversitelerde çalışabilirler. Özel peyzaj mimarlığı büroları açabilirler veya mimarlarla birlikte ortak çalışmalar yapabilirler."
Doç. Dr. Sert, üniversiteli olmak isteyen ve bölüme ilgi duyan aday ve velilerini 8-9 Ağustos tarihlerinde İSTE Kampüsünde yapılacak "tanıtım günleri"nde Peyzaj Mimarlığı standına davet etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Elif Bozdoğan Sert
4 öğretmene ‘proje eğitimi´
4 öğretmene ‘proje eğitimi´
Belen´de 4 öğretmen, Romanya´nın Yaş şehrinde yapılan gençliği şekillendirmek için drama teknikleri konulu proje eğitimini tamamladı.
Erasmus projesiyle meslek kursu
Erasmus projesiyle meslek kursu
Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finans edilen ve Arsuz Kaymakamlığına bağlı olarak faaliyet gösteren "Genç çok, iş yok" adlı projesinin kapanış toplantısı yapıldı.
Okula gidemeyene evde eğitim
Okula gidemeyene evde eğitim
Engelsiz Arsuz Derneği ve bazı özel okulların katkısıyla Dünya Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.
Okul kütüphanesine boyama kitabı
Okul kütüphanesine boyama kitabı
Antakya Belediyesinin "Kardeşinle sevgiyle paylaş" projesi kapsamında yürütülen "Kardeş Okul" kapsamında bağışlanan 220 adet kitap, Kisecik Ortaokuluna teslim edildi; iletilen diğer yardımlar da mobil araçla ulaştırılması sürdü.
İlkokul öğrencileri kolejin konuğu
İlkokul öğrencileri kolejin konuğu
İskenderun yöresinde özel eğitim veren Bahçeşehir Kolejinin Satranç ile Mutfak Akademi kulüpleri, çocuklar arasında kaynaşma, dayanışmaı, kardeşlik duygusunu yaşatıp, pekiştirmek amacıyla Arsuz´un Pirinçlik mahallesindeki Mustafa Kemal İlköğretim Okulunu konuk etti.
Kurtbağı okuluna kütüphane
Kurtbağı okuluna kütüphane
Ünlü ailesi tarafından yaptırılan kütüphane hizmete açıldı
Değişim öğrencilerinin ziyareti
Değişim öğrencilerinin ziyareti
Erasmus- Gençlik projeleri kapsamında Hatay´da bulunan öğrenciler, İskenderun ve Arsuz´u ziyaret etti.
Üniversiteliye ´iklim değişikliği´ bilgilendirmesi
Üniversiteliye ´iklim değişikliği´ bilgilendirmesi
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Avrupa Birliği ile projesi olan "İklim değişikliği alanında kapasitenin geliştirilmesi programı" kapsamında eğitim düzenledi.
TÜBİTAK, araştırma proje desteğini arttırdı
TÜBİTAK, araştırma proje desteğini arttırdı
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi´nin (İSTE-TTO), TÜBİTAK´ın Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından desteklenen projelere yönelik modülünün sorumluluğu yürüten İSTE Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hakan Eryüzlü, ilgili proje desteklerindeki güncek gelişmeler ve değişiklikler hakkında bilgi verdi.
"Teşvik edici ve yönlendirici olunmalı"
"Teşvik edici ve yönlendirici olunmalı"
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, güçlü Türkiye hedefine ulaşmak için, yeni bir idarecilik, yeni bir eğitimcilik ve optimum bakış açısı geliştirerek, ülke, ilçe ve ilin gelişmesi, kalkınması ve daha ileri hedeflere doğru yürümesi için teşvik edici ve yönlendirici bir faktör olunması gerekitğini söyledi.
"Hedef, Hatay´ın patent sayısını artırmak"
"Hedef, Hatay´ın patent sayısını artırmak"
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (İSTE-TTO), ASAŞ Filtre firmasının Ar-Ge Departmanı çalışanlarına yönelik "Sınai mülkiyet temel eğitimi” verdi.
Tadilatı BM üstlendi
Tadilatı BM üstlendi
Modernevler İlkokuluna ´açılış´
MKÜ´de rektör değişmedi
MKÜ´de rektör değişmedi
Hasan Kaya yeniden atandı
‘e-uygulama´ semineri
‘e-uygulama´ semineri
İskenderun´da Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası İskenderun Şubesi tarafından üyelerine yönelik ‘e-uygulamalar´ konulu eğitim semineri düzenlendi.
"Kimse her konudan anlayamaz"
"Kimse her konudan anlayamaz"
Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü ve Türkiye Zekâ Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Şeref Oğuz, “Gelin, yetenekli ve zeki (!) insanlarımızdan kurtulalım” adlı konferansta konuştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi