İSTE, dekanları konseyinin ev sahibi
36. Mühendislik Dekanları Konseyi (MDK) Toplantısı, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Muzaffer Elmas´ın da katılımıyla İskenderun Teknik Üniversitesi´nde (İSTE) yapıldı.
Tarih: 4.12.2018 10:32:47

İskenderun/SES

İSTE Kampüsündeki Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu ile Barbaros Hayrettin Konferans Salonunda yapılan ve iki gün süren 36. Mühendislik Dekanları Konseyi Toplantısı, 30 Kasım-01 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. 36. Mühendislik Dekanları Konseyi Toplantısına ülkedeki üniversitelerin mühendislik fakülteleri dekanları ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Tümay, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Tuncay Döğeroğlu ile İstanbul MEF Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin de katıldı. Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği´nin programlarının değerlendirmesi ve tespitleriyle güncel gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, "Eğitim-öğretim süreçlerinde iyi uygulama örnekleri", "MÜDEK ve ABET akreditasyon deneyimleri" konulu panel de düzenlendi. Panelde konuşan MEF Üniversitesi Rektörü Şahin, "Flipped learning, flipped classroom uygulamaları" hakkında bilgi paylaşımında bulundu toplantıda, mühendislik fakültelerinin sorunları ile çözüm önerileri konuşuldu ve güncel konularda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda YÖKAK Başkanı Elmas, YÖKAK tarafından üniversitelerdeki kalite süreçlerinin değerlendirilmesi için hazırlanan yönetim bilişim sistemleri hakkında bilgi de verdi. TÜBİTAK Başkanı Mandal da "Bilim, teknoloji ve yenilik ekosistemimiz durum değerlendirmesi" ve "TÜBİTAK odaklı süreçler" konusunda sunum yaptı. Etkminliğin açılışında konuşan İSTE Rektörü Türkay Dereli, mühendislik programlarının Endüstri 4.0´e entegrasyonu konusunda bilgi verdi ve teknoversite vizyonunu tanıttı. 36. Mühendislik Dekanları Konseyi Toplantısına katılanlar İSTE Kampüsünü gezdi, üniversitenin master planı hakkında bilgilendirildi. Akademisyenlere Hatay´ın tarihi ve kültürel güzelliklerini tanıtmak amacıyla tur da düzenlendi.

 

 








Kaynak:

"100 yıllık trafik, 24 saatte değişti"
"100 yıllık trafik, 24 saatte değişti"
İskenderun trafiğinde yönlerin değiştirilmesine tepki.
"Bor, bitkiler için de gerekli"
"Bor, bitkiler için de gerekli"
İSTE öğretim üyesi Dr. İrem Uluışık, bor madeninin kullanım alanının çok yaygın olduğunu, bu konuda araştırma ve yapılan yatırımların da arttığını belirtti.
"Beyanname, ortak değer"
"Beyanname, ortak değer"
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin 70. yıl
Üniversiteliden İSDEMİR´e ‘teknik gezi´
Üniversiteliden İSDEMİR´e ‘teknik gezi´
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri, İSDEMİR´e teknik gezi gerçekleştirdi.
BTP´de Uçar, başkanlığı sürdürdü
BTP´de Uçar, başkanlığı sürdürdü
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Hatay il teşkilatı, yaptığı genel kurulla Fehmi Uçar´ı yeniden il başkanlığına getirdi.
"Herkesin kazanma potansiyeli var"
"Herkesin kazanma potansiyeli var"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne, Samandağ ve Arsuz ilçelerinde çok sayıda belediye başkan aday adayı olduğunu ifade ederek, "Bu olayın kangren olmadan en adaletli ve demokratik bir şekilde çözülmesini istiyorum.
195 litre atık yağ toplandı
195 litre atık yağ toplandı
Samandağ´da geri dönüşüm projesi
"Haklarda aşınma var"
"Haklarda aşınma var"
İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi´nin 70 yılı
Fırtına ve yağmur uyarısı
Fırtına ve yağmur uyarısı
Metoroloji Müdürlüğü, Hatay´ın da içinde bulunduğu Doğu Akdeniz Bölgesinde havanın dün gece başlayan ve bugün de süreceği tahmin edilen çok bulutlu, sağanak yağmurlu ve yer yer kuvetli rüzgarın etkisinde olacağını bildirdi.
Sürücüden kornalı protesto
Sürücüden kornalı protesto
HBB´nin, İskenderun´de 61 yolun yönünü değiştirmesi
"Satürasyon dalış" tekniğini anlattı
"Satürasyon dalış" tekniğini anlattı
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Akın Savaş Toklu, İskenderun teknik Üniversitesinde eğitim alan mühendislik fakültesi öğrencilerine "Satürasyon dalışı" tekniğini anlattı ve bu tekniğin ülkemizde ilk kez Avrasya Tüneli projesinde kullanıldığını ifade etti.
Üst geçit yapımı sürüyor
Üst geçit yapımı sürüyor
İskenderun Meslek Yüksekokulu önü
Milletvekilinin ağabey acısı
Milletvekilinin ağabey acısı
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir abisi ve Hatay eski Milletvekili Nurettin Tokdemir´in kardeşi emekli öğretmen Bilgin Tokdemir, geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi.
Valiye ziyaret sürüyor
Valiye ziyaret sürüyor
İçişleri Bakanlığı GAMER Başkanı Selim Çapar ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´a nezaket ziyaretinde bulundu.
Kentte trafik ´tersine´
Kentte trafik ´tersine´
HBB, İskenderun´de 61 yolun yönünü değiştirdi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi