İSTE, dekanları konseyinin ev sahibi
36. Mühendislik Dekanları Konseyi (MDK) Toplantısı, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Muzaffer Elmas´ın da katılımıyla İskenderun Teknik Üniversitesi´nde (İSTE) yapıldı.
Tarih: 4.12.2018 10:32:47

İskenderun/SES

İSTE Kampüsündeki Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu ile Barbaros Hayrettin Konferans Salonunda yapılan ve iki gün süren 36. Mühendislik Dekanları Konseyi Toplantısı, 30 Kasım-01 Aralık tarihleri arasında gerçekleşti. 36. Mühendislik Dekanları Konseyi Toplantısına ülkedeki üniversitelerin mühendislik fakülteleri dekanları ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Tümay, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Tuncay Döğeroğlu ile İstanbul MEF Üniversitesi Rektörü Muhammed Şahin de katıldı. Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği´nin programlarının değerlendirmesi ve tespitleriyle güncel gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, "Eğitim-öğretim süreçlerinde iyi uygulama örnekleri", "MÜDEK ve ABET akreditasyon deneyimleri" konulu panel de düzenlendi. Panelde konuşan MEF Üniversitesi Rektörü Şahin, "Flipped learning, flipped classroom uygulamaları" hakkında bilgi paylaşımında bulundu toplantıda, mühendislik fakültelerinin sorunları ile çözüm önerileri konuşuldu ve güncel konularda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda YÖKAK Başkanı Elmas, YÖKAK tarafından üniversitelerdeki kalite süreçlerinin değerlendirilmesi için hazırlanan yönetim bilişim sistemleri hakkında bilgi de verdi. TÜBİTAK Başkanı Mandal da "Bilim, teknoloji ve yenilik ekosistemimiz durum değerlendirmesi" ve "TÜBİTAK odaklı süreçler" konusunda sunum yaptı. Etkminliğin açılışında konuşan İSTE Rektörü Türkay Dereli, mühendislik programlarının Endüstri 4.0´e entegrasyonu konusunda bilgi verdi ve teknoversite vizyonunu tanıttı. 36. Mühendislik Dekanları Konseyi Toplantısına katılanlar İSTE Kampüsünü gezdi, üniversitenin master planı hakkında bilgilendirildi. Akademisyenlere Hatay´ın tarihi ve kültürel güzelliklerini tanıtmak amacıyla tur da düzenlendi.

 

 
Kaynak:

AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
AKP´de iki ismin usulsüz olduğu savunuldu; CHP 6 ismi sildi
Liste kaosu
Payas OSB´de vali incelemesi
Payas OSB´de vali incelemesi
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Ateş toprağa verildi
Ateş toprağa verildi
Hatay Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevini yaparken, beylik tabancasıyla yaşamına son veren Mustafa Ateş, Ankara´da toprağa veridi.
Külliyede inceleme
Külliyede inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Payas´ta bulunan tarihi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi´nde incelemede bulundu.
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Valinin Medeniyetler Evi ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Antakya Medeniyetler Korosu ve koronun çalışma yaptığı Medeniyetler Evi´ne iadei ziyarete bulundu.
Bakanın master planı incelemesi
Bakanın master planı incelemesi
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, kente İskenderun Teknik Üniversitesini (İSTE) de ziyaret ederek, üniversitenin mster planı ve maketini inceledi ve bilgi aldı.
Samandağ´da deprem
Samandağ´da deprem
Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay, dün sallandı.
Ovada milletvekili incelemesi
Ovada milletvekili incelemesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, yağışlar ve iki baraj kapagının açılması üzerine sualıntı kalan Amik Ovasında incelemede bulundu.
Yazarlarından öykü okumaları
Yazarlarından öykü okumaları
İskenderunlu yazarlar Recep Yıldırım, Seyfettin Babat ve Kadir Peker, Dünya Öykü Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte öykülerini okudu, bir yazın türü olarak öyküde mekan, kişi ve kurguyu konuştu, sanatın işlevini tartıştı.
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
Kaymakam, muhtarlarla buluştu
İskenderun´da "Muhtarlarla buluşma” ve “Güvenlik istişare" toplantıları düzenlendi. Toplantıların kentte düzenli olarak yapıldığı ve toplantılarda getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde istişarede bulunularak çözüm çalışmalar yapıldığı anlatılan kaymakamlık açıklamasında, son toplantının Sakarya Mahallesi Taziye Evi´ndeyapıldığı belirtildi.
Gastronomi Evinde inceleme
Gastronomi Evinde inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınarak restore edilen ve Gastronomi Evi olarak kullanılması planlanan ´Antakya Evi´nde incelemede bulundu.
Medeni Kanun´un 93. yılı
Medeni Kanun´un 93. yılı
Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Melahat Kahramanoğulları, Medeni Kanun´un kabulünün 93. yılında, laik hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti için, yurttaşlar ve özellikle kadınlar için önemine ve değerine bir kez daha dikkat çektiklerini belirtti.
Afrin´e 5 hibe araç
Afrin´e 5 hibe araç
TSK´nın ÖSO gruplarıyla ile birlikte Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı bölgesinde yürüttüğü altyapı ve diğer hizmetlerin daha sağlıklı yürütebilmesi amacıyla kurulan Zeytindalı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ZESKİ)´ye araç ve ekipman desteği geldi.
Generalden Dingil´e ziyaret
Generalden Dingil´e ziyaret
İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´e iade-i ziyarette bulundu.
Lisede eğitim toplantısı
Lisede eğitim toplantısı
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliğinin talimatı kapsamında kentte düzenlenen ´Halk ile buluşma ve eğitim istişare toplantısı´ birkez daha yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi