İSTE´de TEKNOFEST hazırlığı
İSTE öğrencilerinin de katılımıyla teknofest bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi
Tarih: 20.2.2021 16:00:39

Türkiye´nin ilk ve tek Havacılık Uzay ve Teknoloji festivali olan TEKNOFEST milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmek için üniversitelerle birlikte hareket ederek farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Bu yıl 4.´sü düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali´nin bilgilendirme toplantısı; Teknofest İcra Kurulu Üyesi Elvan Kuzucu, Yarışmalar Koordinatörü Engin Öksüz, Yarışmalar Sorumlusu Gizem Karabacak, İSTE öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleşti.

İSTE´den bilgilendirme toplantısına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Türkiye´nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmanın gerekliliğine vurgu yapıldığı, milli teknoloji hamlesi vizyonuyla rekabet eden gençler yetiştirmenin öneminden bahsedildiği belirtildi.

Festivalin sadece İstanbul ile sınırlandırılmayıp tek yıllarda İstanbul, çift yıllarda ise Anadolu´nun herhangi bir şehrinde yapıldığı ve tüm yurtta teknoloji seferberliği başlatmanın hedeflendiği bilgisine de yer verilen açıklamada, “Her yıl katılımın giderek arttığı TEKNOFEST´e İSTE öğrencileri de yoğun ilgi gösteriyor. 35 farklı kategoride düzenlenen festivalde dereceye giren öğrencilere; staj, eğitim programları, destek programları, teknolojik geziler ve kariyer geliştirme gibi olanaklar sunulmakta. Başvuruların bireysel ya da takım olarak yapılabildiği festivalde, Uçan Araba Tasarım Yarışması´ndan, İletişim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması gibi farklı seviye ve kategorilerde yarışmalar yer alıyor” denildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSTE TEKNOFEST hazırlığı
18 yılda 789 okul, 8.840 derslik
18 yılda 789 okul, 8.840 derslik
AKP iktidarı boyunca bütçeden en çok pay ayrılan yatırım alanlarının başında eğitim geldiğini belirten Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, ülkede son yıllarda eğitime yapılan yatırımdaki artış yaşandığını ve bu artıştan İskenderun, Belen ve Arsuz´un da payını aldığını belirtti.
Eğitim Bir Sen´den açıklama
Eğitim Bir Sen´den açıklama
Eğitim Bir Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Benli, kentte örgütlü bir sendikanın İSTE´de üye yapılanması, sendika üye sayısı ve yetki sürecine yönelik yaptığı suç duyurusuna ilişkin açıklamada bulundu.
Okulların AB projesi
Okulların AB projesi
İskenderun, Dörtyol, Antakya, Hassa´daki bazı okullar, AB projesi kapsamında farklı ülkelerden ortak proje etkinlikleri yaptı.
Fakülte, yeni yerinde hizmette
Fakülte, yeni yerinde hizmette
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kampüsteki yeni yerinde eğitimini sürdürecek.
Liselere giriş sınavı
Liselere giriş sınavı
Liselere Giriş Sınavı, hafta sonu (06 Haziran Pazar) yapılacak.
İSTE´ye, İHA eğitim kuruluşu yetkilendirmesi
İSTE´ye, İHA eğitim kuruluşu yetkilendirmesi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü´nden İnsansız Hava Aracı Eğitim Kuruluşu olma yetkisini almaya hak kazandı.
Matematik ve Çocuk
Matematik ve Çocuk
İskenderun Teknik Üniversitesi 6. Teknoversite Günleri´nde düzenlenen konferansta, ´matematik ve çocuk´ konusu ele alındı.
Trafik ve İlk Yardım Haftası
Trafik ve İlk Yardım Haftası
Trafik ve İlk Yardım Haftası kutlanıyor.
İSTE 6 yaşında
İSTE 6 yaşında
İskenderun Teknik Üniversitesi´nin (İSTE) 6. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Jandarmadan çocuklara 23 Nisan etkinliği
Jandarmadan çocuklara 23 Nisan etkinliği
Hatay İl Jandarma Komutanlığı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliği, Motorlu Trafik Timi, Köpek Timi ve Defne Jandarma Komutanlığı personeli, ilkokulda 23 Nisan etkinliği düzenledi.
Dereceye gören öğrencilere hediye
Dereceye gören öğrencilere hediye
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçedeki okullarda düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencileri hediyeleri törenle verildi.
İdare Mahkemesi görev yeri değişen öğretmeni haklı buldu
İdare Mahkemesi görev yeri değişen öğretmeni haklı buldu
Türk eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, Arsuz´un Arpagedik mahallesindeki Arpagedik Ortaokulunda görevli İngilizce öğretmeni Seda Demirel´in hukuksuz bir şekilde yapılan görev yeri değişikliği yapılmasına ilişkin açılan davada, işlemin Hatay İdare Mahkemesi tarafından iptal edildiğini belirtti.
MARGEM´de ICP-MS ve GC-FID hizmeti
MARGEM´de ICP-MS ve GC-FID hizmeti
MKÜ bünyesinde hizmet veren Teknoloji ve Ar-Ge Uygulama ve Araştırma Merkezinde (MARGEM) ICP-MS ve GC-FID cihazları hizmet vermeye başladı. GC-FID sisteminin, Mustafa Kemal Üniversitesi Kurma ve Yaşatma Vakfı tarafından MARGEM´e kazandırıldığı açıklandı.
Rektöre mevkidaş ziyareti
Rektöre mevkidaş ziyareti
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Mustafa Doğan Karacoşkun, İskenderun Teknik Üniversitesindeki mevkidaşı olan rektör Tolga Depci´yi ziyaret etti.
İlkokula ´çocuk sokağı´
İlkokula ´çocuk sokağı´
Belen´deki TOKİ Gazi Abdurrahman Paşa İlkokulunda oluşturulan ´Çocuk sokağı´ düzenlenen törenle açıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi