İSTE´nin ´Kuvöz´ü açıldı
İSTE Ön Kuluçka Merkezi´nin ´Kuvöz´ adı verilen ofisi açıldı.
Tarih: 23.3.2018 10:25:09

İSTE Öğrenci Topluluklarının, tasarladıkları projeleri ve geliştirdikleri ürünleri Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında tanıttığı bildirildi. İSTE´den yapılan açıklamaya göre, tanıtım, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu´nda yapılan yapıldı ve İSTE Ön Kuluçka Merkezi´nin ´Kuvöz´ adı verilen ofisi de açıldı. Etkinlik ve açılışa, İSTE Rektörü Türkay Dereli, Gaziantep Üniversitesi  TARGET Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Ekrem Tekin, Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile üniversitenin öğrenci ve öğretim görevlileri de katıldı. Etkinlikte,  İSTE-Elektromobil Proje Takımı, İSTE-İnsansız Hava Aracı (İHA) Proje Takımı, İSTE Teknoloji Topluluğu, Sıfır Enerjili Akıllı Bina Proje Takımı, İSTE Robotik Topluluğu, İSTE Bilimsel Araştırmalar Topluluğu, İSTE Havacılık Topluluğu ve İSTE Mekatronik Topluluğu, tasarımlarını, projelerini ve gelecekte yapmayı planladıklarını anlattı. Yazılı yapılan açıklamaya göre, etkinlikte konuşan rektör Dereli, “Teknoversite´nin en önemli unsurlarından birisi girişimcilik eko-sistemini desteklemesidir. Biz inovasyon fabrikası kuruyoruz. Bugün yapılacak olan bu sunumlar, Ön Kuluçka merkezinin açılışı, üniversitemiz ve İskenderun için bence önemli bir adım. Belki mekân olarak küçük bir yer gibi gözükebilir, ama girişimciliğe giden yol buralardan, ön kuluçkalardan ve kuluçkalardan geçiyor. Belki küçük bir adım olabilir, ama her şey küçük bir kıvılcımla, küçük bir adımla başlar. İyi bir projenin veya fikrin reddedildiği ve başarısız olduğu görülmemiştir. Er ya da geç başarı kendiliğinden gelir. İyiler her zaman kazanır. Sadece biraz sabır gerekir. Bu Ar-Ge´de de böyledir. Ar-Ge´de sabırlı olan kazanır. Bir projenin hayata geçmesini sağlayan üç şey vardır: kreatif düşünce (fikir), inovasyon ve girişimcilik. Artık öğretim elemanlarımızın birçoğu girişimci oldu, şirketler kurdular, proje yapıyorlar. Şimdi aynı girişimciliği öğrencilerimizden de bekliyoruz. İşte, bu ön kuluçkaları, iyi fikirleri olan, iyi projeleri olan öğrencilerimize tahsis ediyoruz. İçerisinde her şey var. 24 saat burada çalışabilirler. Fikirlerini tasarlayıp, projelendirmelerine yardımcı olacağız. Ön kuluçkada başarılı olanlar, kuluçkaya geçecekler. Orada başarılı olanlar da teknoparklarda şirketler kurabilecek" dedi ve açılış kurdelesi katılanlarla birlikte kesti. Ön kuluçka tahsisi yapılan girişimci öğrencilere, ekipman alımlarında kullanılmak üzere ‘can suyu bütçesi´ de verildiği açıklandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSTE Kuvöz açıldı
Özel okulda ´dil festivali´
Özel okulda ´dil festivali´
İskenderun yöresinde özel eğitim veren TEK Okulları anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin, eğitim sezonunda öğrendikleri yabancı dil becerilerini sergiledikleri “Dil Festivali” yapıldı.
"Matematik teknolojiyi geliştirir"
"Matematik teknolojiyi geliştirir"
İskenderun Teknik Üniversitesinde (İSTE) düzenlenen ´teknoloji sohbetleri´nde, İSTE Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim Üyesi Dr. İnayet Derin, “Dünyayı değiştiren matematikçiler ve ilginç hayatları” üzerine değerlendirmede bulundu.
"Konservatuarda okumak"
"Konservatuarda okumak"
İskenderun Teknik Üniversitesi´nde (İSTE) düzenlenen 2. İskenderun Kitap Şöleni´nin konuk yazarları arasında doğuştan görme engelli Fatma Nur Benli de bulundu.
Dileklerini gerçekleştirdiler
Dileklerini gerçekleştirdiler
Antakya´da özel eğitim veren Bahçeşehir Kolejinin Materyal Dizayn ve Boyama Kulübü öğrencileri, ‘Bir bardak mutluluk´ adlı projeyi yaptı.
İSTE, hidrojenle araç prototipini tanıttı
İSTE, hidrojenle araç prototipini tanıttı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Hidrojen Teknolojileri Öğrenci Topluluğunun "isteC-H2" adlı Hidrojenli Otomobil Tasarımı ve Üretimi Projesi´nin ön tanıtımı yapıldı.
Ortaokula çok amaçlı salon
Ortaokula çok amaçlı salon
Arsuz´un madenli mahallesindeki Madenli Ortaokulunun Çok Amaçlı Salonü düzenlenen törenle açıldı.
´Kaynaklar çeşitlendirilmeli´
´Kaynaklar çeşitlendirilmeli´
Eğitim vizyonu toplantısı yapıldı
"Teknolojinin kaynağı ´doğa´"
"Teknolojinin kaynağı ´doğa´"
İskenderun Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin (İSTE-TTO) ‘teknoloji sohbetleri´ne konuk olan İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Temel Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Özlem Çiçek, doğadan ilham alan tasarım, inovasyon ve icatların, daha doğal, daha sürdürülebilir, nitelikli ve başarılı olduğunu söyledi.
İskenderun´da ´halkla buluşma ve eğitim´ toplantısı
İskenderun´da ´halkla buluşma ve eğitim´ toplantısı
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ve Hatay Valiliğinin genelgesi kapsamında kentte uygulanan “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” sürüyor.
Çocuk Meclisi yönetimini belirledi
Çocuk Meclisi yönetimini belirledi
Belen Belediyesi Çocuk Meclisi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk toplantısı yaptı.
Kolej öğrencileerinin belediye ziyareti
Kolej öğrencileerinin belediye ziyareti
İskenderun yöresinde özel eğitim veren Yükseliş Koleji öğrencileri, "Yerel yönetimler gezisi" kapsamında, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha´yı ziyaret etti.
"İsmi isteC-H2"
"İsmi isteC-H2"
İSTE´li öğrencilerin hidrojenle çalışan araç projesi
6 okulun ortak projesine hibe desteği
6 okulun ortak projesine hibe desteği
Arsuz´da eğitim veren Konacık İlkokulu, Uluçınar Ortaokulu, Hüyük Ortaokulu, Hacıahmetli Ortaokulu, Üçgüllük Ortaokulu, Yukarıkepirce Ortaokulunun dahil olduğu Arsuz Milli eğitim Müdürlüğü adına Arsuz Kaymakamlığı/ Milli Eğitim Proje Ofisi tarafından hazırlanan "Teknoloji ışığında Avrupa´ya adım adım" adlı Erasmus+KA101 Okul Eğitimi Konsorsiyum projesi, Ulusal Ajans tarafından hibelendirme desteği aldı.
4 öğretmene ‘proje eğitimi´
4 öğretmene ‘proje eğitimi´
Belen´de 4 öğretmen, Romanya´nın Yaş şehrinde yapılan gençliği şekillendirmek için drama teknikleri konulu proje eğitimini tamamladı.
Erasmus projesiyle meslek kursu
Erasmus projesiyle meslek kursu
Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finans edilen ve Arsuz Kaymakamlığına bağlı olarak faaliyet gösteren "Genç çok, iş yok" adlı projesinin kapanış toplantısı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi