İSTE´nin ´Kuvöz´ü açıldı
İSTE Ön Kuluçka Merkezi´nin ´Kuvöz´ adı verilen ofisi açıldı.
Tarih: 23.3.2018 10:25:09

İSTE Öğrenci Topluluklarının, tasarladıkları projeleri ve geliştirdikleri ürünleri Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında tanıttığı bildirildi. İSTE´den yapılan açıklamaya göre, tanıtım, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu´nda yapılan yapıldı ve İSTE Ön Kuluçka Merkezi´nin ´Kuvöz´ adı verilen ofisi de açıldı. Etkinlik ve açılışa, İSTE Rektörü Türkay Dereli, Gaziantep Üniversitesi  TARGET Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Ekrem Tekin, Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile üniversitenin öğrenci ve öğretim görevlileri de katıldı. Etkinlikte,  İSTE-Elektromobil Proje Takımı, İSTE-İnsansız Hava Aracı (İHA) Proje Takımı, İSTE Teknoloji Topluluğu, Sıfır Enerjili Akıllı Bina Proje Takımı, İSTE Robotik Topluluğu, İSTE Bilimsel Araştırmalar Topluluğu, İSTE Havacılık Topluluğu ve İSTE Mekatronik Topluluğu, tasarımlarını, projelerini ve gelecekte yapmayı planladıklarını anlattı. Yazılı yapılan açıklamaya göre, etkinlikte konuşan rektör Dereli, “Teknoversite´nin en önemli unsurlarından birisi girişimcilik eko-sistemini desteklemesidir. Biz inovasyon fabrikası kuruyoruz. Bugün yapılacak olan bu sunumlar, Ön Kuluçka merkezinin açılışı, üniversitemiz ve İskenderun için bence önemli bir adım. Belki mekân olarak küçük bir yer gibi gözükebilir, ama girişimciliğe giden yol buralardan, ön kuluçkalardan ve kuluçkalardan geçiyor. Belki küçük bir adım olabilir, ama her şey küçük bir kıvılcımla, küçük bir adımla başlar. İyi bir projenin veya fikrin reddedildiği ve başarısız olduğu görülmemiştir. Er ya da geç başarı kendiliğinden gelir. İyiler her zaman kazanır. Sadece biraz sabır gerekir. Bu Ar-Ge´de de böyledir. Ar-Ge´de sabırlı olan kazanır. Bir projenin hayata geçmesini sağlayan üç şey vardır: kreatif düşünce (fikir), inovasyon ve girişimcilik. Artık öğretim elemanlarımızın birçoğu girişimci oldu, şirketler kurdular, proje yapıyorlar. Şimdi aynı girişimciliği öğrencilerimizden de bekliyoruz. İşte, bu ön kuluçkaları, iyi fikirleri olan, iyi projeleri olan öğrencilerimize tahsis ediyoruz. İçerisinde her şey var. 24 saat burada çalışabilirler. Fikirlerini tasarlayıp, projelendirmelerine yardımcı olacağız. Ön kuluçkada başarılı olanlar, kuluçkaya geçecekler. Orada başarılı olanlar da teknoparklarda şirketler kurabilecek" dedi ve açılış kurdelesi katılanlarla birlikte kesti. Ön kuluçka tahsisi yapılan girişimci öğrencilere, ekipman alımlarında kullanılmak üzere ‘can suyu bütçesi´ de verildiği açıklandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSTE Kuvöz açıldı
MKÜ BESYO 12 engelli öğrenci alacak
MKÜ BESYO 12 engelli öğrenci alacak
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında üç kategoride toplam 12 engelli öğrenci alınacak.
Okullaşma politikası oluşturulmalı
Okullaşma politikası oluşturulmalı
Eğitim Sen Hatay Şubesi, Liselere Yerleştirme Sınavı sonuçlarının öğrenci ve velilerde yarattığı hayal kırıklığının gelecekle ilgili kaygılar oluştuğunu da öne sürdü.
İSTE´li akademisyenlerden bir yılda 89 yayın
İSTE´li akademisyenlerden bir yılda 89 yayın
İskenderun teknik Üniversitesi akademisyenlerinin geçen yıl 89 bilimsel yayın yaptığı ve üniversitenin 107 devlet üniversitesi arasında 19. sırada yer aldığı açıklandı. Buna göre 250 öğretim üyesi bulunan İSTE akademisyenleri geçen yıl 89 yayın yaptı ve bu yayınların öğretim elemanı başına düşen oranı ise 0.36 oldu.
Hatay´a 6.966 öğrenci
Hatay´a 6.966 öğrenci
YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu yayınladı
Lise öğrencisi 3D yazıcı yaptı
Lise öğrencisi 3D yazıcı yaptı
Payas Belediyesinin stem merkezindeki lise öğrencisi Mustafa Tosun 3D yazıcı üretti.
İSTE, adaylara üniversiteyi tanıtacak
İSTE, adaylara üniversiteyi tanıtacak
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü, ilk öğrencilerini almaya hazırlanıyor. Kentleşme, kentsel dönüşüm ve millet bahçeleri projeleri ile popülerliği giderek artan peyzaj mimarı ihtiyacı nedeniyle; kısa bir süre ünce kurulan, hızla gelişen ve bu yıl öğrenci almasına izin verilen Peyzaj Mimarlığı Bölümü´ne ilgi olmasının beklendiği ifade edildi.
"Teknoloji ışığında Avrupa´ya adım adım" projesine hibe desteği
"Teknoloji ışığında Avrupa´ya adım adım" projesine hibe desteği
Konacık İlkokulu, Uluçınar Ortaokulu, Hüyük Ortaokulu, Hacıahmetli Ortaokulu, Üçgüllük Ortaokulu, Yukarıkepirce Ortaokulunun dahil olduğu Arsuz İlçe Milli eğitim Müdürlüğü adına Arsuz Kaymakamlığı/ İlçe Milli Eğitim Proje Ofisi tarafından hazırlanan "Teknoloji ışığında Avrupa´ya adım adım" adlı Erasmus+KA101 Okul Eğitimi Konsorsiyum projesi, Dışişleri Bakanlığına bağlı Ulusal Ajans tarafından hibelendirilmeye hak kazandı.
Nüfus müdürlüğüne sınav mesaisi
Nüfus müdürlüğüne sınav mesaisi
Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2018-YKS) katılacak ve sınav günlerinde Nüfus Cüzdanını veya T.C. Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için kimlik kartı başvurularının alınarak ´Geçici Kimlik Belgesi´ verilmesi amacıyla İskenderun İlçe Nüfus Müdürlüğü 30 Haziran 2018 Cumartesi günü 07.00–17.00 ve 1 Temmuz 2018 Pazar günü 07.00–15.30 saatleri arasında hizmete açık tutulacak.
Öğrencilere ücretsiz kurs
Öğrencilere ücretsiz kurs
Hatay Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin derslerine destek olmak ve sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla eğitim vermeye devam ediyor.
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi öğrencileri, 2017-2018 eğitim-öğretim yılını, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı´nda yapılan “Çocuk Koroları Performans Gösterisi” ile kapattı.
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Hüyük mahallesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan halı kursunu ziyaret edip, halı dokuma hakkında bilgi aldı, kursiyerlerle görüştü.
İzmir marşıyla mezun oldular
İzmir marşıyla mezun oldular
İskenderun´da özel eğitim veren Yükseliş Koleji, öğrencilerine mezuniyet töreni düzenledi.
Mühendisler de kep attı
Mühendisler de kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimi Fakültesinden mezun olan öğrenciler, düzenlenen törenle kep atarak, mühendis olmanın mutluluğunu yaşadı.
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermezi üzerine Arsuz´un Hüyük mahallesindeki ilk ve ortaokulu ile okul öncesi öğrencilerie törenle karne verildi.
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi