İSTE´nin ´Kuvöz´ü açıldı
İSTE Ön Kuluçka Merkezi´nin ´Kuvöz´ adı verilen ofisi açıldı.
Tarih: 23.3.2018 10:25:09

İSTE Öğrenci Topluluklarının, tasarladıkları projeleri ve geliştirdikleri ürünleri Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında tanıttığı bildirildi. İSTE´den yapılan açıklamaya göre, tanıtım, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu´nda yapılan yapıldı ve İSTE Ön Kuluçka Merkezi´nin ´Kuvöz´ adı verilen ofisi de açıldı. Etkinlik ve açılışa, İSTE Rektörü Türkay Dereli, Gaziantep Üniversitesi  TARGET Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Ekrem Tekin, Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile üniversitenin öğrenci ve öğretim görevlileri de katıldı. Etkinlikte,  İSTE-Elektromobil Proje Takımı, İSTE-İnsansız Hava Aracı (İHA) Proje Takımı, İSTE Teknoloji Topluluğu, Sıfır Enerjili Akıllı Bina Proje Takımı, İSTE Robotik Topluluğu, İSTE Bilimsel Araştırmalar Topluluğu, İSTE Havacılık Topluluğu ve İSTE Mekatronik Topluluğu, tasarımlarını, projelerini ve gelecekte yapmayı planladıklarını anlattı. Yazılı yapılan açıklamaya göre, etkinlikte konuşan rektör Dereli, “Teknoversite´nin en önemli unsurlarından birisi girişimcilik eko-sistemini desteklemesidir. Biz inovasyon fabrikası kuruyoruz. Bugün yapılacak olan bu sunumlar, Ön Kuluçka merkezinin açılışı, üniversitemiz ve İskenderun için bence önemli bir adım. Belki mekân olarak küçük bir yer gibi gözükebilir, ama girişimciliğe giden yol buralardan, ön kuluçkalardan ve kuluçkalardan geçiyor. Belki küçük bir adım olabilir, ama her şey küçük bir kıvılcımla, küçük bir adımla başlar. İyi bir projenin veya fikrin reddedildiği ve başarısız olduğu görülmemiştir. Er ya da geç başarı kendiliğinden gelir. İyiler her zaman kazanır. Sadece biraz sabır gerekir. Bu Ar-Ge´de de böyledir. Ar-Ge´de sabırlı olan kazanır. Bir projenin hayata geçmesini sağlayan üç şey vardır: kreatif düşünce (fikir), inovasyon ve girişimcilik. Artık öğretim elemanlarımızın birçoğu girişimci oldu, şirketler kurdular, proje yapıyorlar. Şimdi aynı girişimciliği öğrencilerimizden de bekliyoruz. İşte, bu ön kuluçkaları, iyi fikirleri olan, iyi projeleri olan öğrencilerimize tahsis ediyoruz. İçerisinde her şey var. 24 saat burada çalışabilirler. Fikirlerini tasarlayıp, projelendirmelerine yardımcı olacağız. Ön kuluçkada başarılı olanlar, kuluçkaya geçecekler. Orada başarılı olanlar da teknoparklarda şirketler kurabilecek" dedi ve açılış kurdelesi katılanlarla birlikte kesti. Ön kuluçka tahsisi yapılan girişimci öğrencilere, ekipman alımlarında kullanılmak üzere ‘can suyu bütçesi´ de verildiği açıklandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSTE Kuvöz açıldı
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
´Çocuk Üniversitesi´ öğretim yılını kapattı
İskenderun Teknik Çocuk Üniversitesi öğrencileri, 2017-2018 eğitim-öğretim yılını, İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı´nda yapılan “Çocuk Koroları Performans Gösterisi” ile kapattı.
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Kaymakamdan halı kursuna ziyaret
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Hüyük mahallesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan halı kursunu ziyaret edip, halı dokuma hakkında bilgi aldı, kursiyerlerle görüştü.
İzmir marşıyla mezun oldular
İzmir marşıyla mezun oldular
İskenderun´da özel eğitim veren Yükseliş Koleji, öğrencilerine mezuniyet töreni düzenledi.
Mühendisler de kep attı
Mühendisler de kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimi Fakültesinden mezun olan öğrenciler, düzenlenen törenle kep atarak, mühendis olmanın mutluluğunu yaşadı.
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
´Öğrenciler tatil ve dinlenmeyi hak etti´
2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sona ermezi üzerine Arsuz´un Hüyük mahallesindeki ilk ve ortaokulu ile okul öncesi öğrencilerie törenle karne verildi.
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
Karne alan öğrencinin hediyesi; kitap
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, eğitime destek olmaya devam edeceklerini belirtti.
Konservatuar mezunları sahnede kep attı
Konservatuar mezunları sahnede kep attı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı mezun adayı öğrencileri için kep atma töreni düzenlendi.
Kolejden mezunlarına tören
Kolejden mezunlarına tören
Antakya´da özel eğitim veren TED Hatay Koleji 4. ve 8. sınıf öğrencileri mezuniyetin hheyecanının yaşadı.
Merkezi sistem sınavları yapılacak
Merkezi sistem sınavları yapılacak
Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Merkezi Sistem Sınavları kapsamında; Destekleme Eğitimi Değerlendirme Sınavı (SonTest) sınavının 09 Haziran Cumartesi günü Saat 10.00´da ve aynı gün saat 14.00´te ise Arapça Yeterlik Sınavı´nın Hatay´da da belirlenen okullarda yapılacağı bildirildi.
İSTE öğrencilerine ´İngilizce öğrenme noktası´
İSTE öğrencilerine ´İngilizce öğrenme noktası´
Kampüste konteynerlerden oluşturulan inovasyon fabrikasında, öğrencilerin yabancı dil konusunda kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak ve öğrenme hızlarını artırmak amacıyla Yenilikçi İngilizce Öğrenme Noktası (Innovative English Learning Point) oluşturuldu
İMYO´da kep coşkusu
İMYO´da kep coşkusu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) öğrencileri keplerini havaya atarak, mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.
Öğrencilerin çalışması bilim fuarında sergilendi
Öğrencilerin çalışması bilim fuarında sergilendi
Samandağ´ın Meydan mahallesindeki Azize Süleyman Yalçın Ortaokulunun 4006 Tubitak Bilim Fuarı, Tekebaşı Zeynel Abidin Cilli İlkokulunun bahçesinde yapıldı.
Öğrencilerin fotoğraf Sergisi
Öğrencilerin fotoğraf Sergisi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Ayla-Naci Uyar İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen, ´Benim gözümle Arsuz´ adlı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.
Üçgüllük´te bilim fuarı
Üçgüllük´te bilim fuarı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteği ile Üçgüllük Orta Okulu´nda Bilim Fuarı düzenlendi. Üçgüllük Orta Okulu öğrencilerinin TÜBİTAK desteği ile gerçekleştirdiği Bilim Fuarının açılışını Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz İlçe Millî Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez birlikte yaptı.
İSTE´de mezuniyet töreni başladı
İSTE´de mezuniyet töreni başladı
İskenderun Teknik Üniversitesinde fakülte ve yüksekokullardaayrı ayrı düzenlediği mezuniyet ve kep atma törenleri yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi