İSTE´nin ´Kuvöz´ü açıldı
İSTE Ön Kuluçka Merkezi´nin ´Kuvöz´ adı verilen ofisi açıldı.
Tarih: 23.3.2018 10:25:09

İSTE Öğrenci Topluluklarının, tasarladıkları projeleri ve geliştirdikleri ürünleri Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında tanıttığı bildirildi. İSTE´den yapılan açıklamaya göre, tanıtım, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu´nda yapılan yapıldı ve İSTE Ön Kuluçka Merkezi´nin ´Kuvöz´ adı verilen ofisi de açıldı. Etkinlik ve açılışa, İSTE Rektörü Türkay Dereli, Gaziantep Üniversitesi  TARGET Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü Ekrem Tekin, Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile üniversitenin öğrenci ve öğretim görevlileri de katıldı. Etkinlikte,  İSTE-Elektromobil Proje Takımı, İSTE-İnsansız Hava Aracı (İHA) Proje Takımı, İSTE Teknoloji Topluluğu, Sıfır Enerjili Akıllı Bina Proje Takımı, İSTE Robotik Topluluğu, İSTE Bilimsel Araştırmalar Topluluğu, İSTE Havacılık Topluluğu ve İSTE Mekatronik Topluluğu, tasarımlarını, projelerini ve gelecekte yapmayı planladıklarını anlattı. Yazılı yapılan açıklamaya göre, etkinlikte konuşan rektör Dereli, “Teknoversite´nin en önemli unsurlarından birisi girişimcilik eko-sistemini desteklemesidir. Biz inovasyon fabrikası kuruyoruz. Bugün yapılacak olan bu sunumlar, Ön Kuluçka merkezinin açılışı, üniversitemiz ve İskenderun için bence önemli bir adım. Belki mekân olarak küçük bir yer gibi gözükebilir, ama girişimciliğe giden yol buralardan, ön kuluçkalardan ve kuluçkalardan geçiyor. Belki küçük bir adım olabilir, ama her şey küçük bir kıvılcımla, küçük bir adımla başlar. İyi bir projenin veya fikrin reddedildiği ve başarısız olduğu görülmemiştir. Er ya da geç başarı kendiliğinden gelir. İyiler her zaman kazanır. Sadece biraz sabır gerekir. Bu Ar-Ge´de de böyledir. Ar-Ge´de sabırlı olan kazanır. Bir projenin hayata geçmesini sağlayan üç şey vardır: kreatif düşünce (fikir), inovasyon ve girişimcilik. Artık öğretim elemanlarımızın birçoğu girişimci oldu, şirketler kurdular, proje yapıyorlar. Şimdi aynı girişimciliği öğrencilerimizden de bekliyoruz. İşte, bu ön kuluçkaları, iyi fikirleri olan, iyi projeleri olan öğrencilerimize tahsis ediyoruz. İçerisinde her şey var. 24 saat burada çalışabilirler. Fikirlerini tasarlayıp, projelendirmelerine yardımcı olacağız. Ön kuluçkada başarılı olanlar, kuluçkaya geçecekler. Orada başarılı olanlar da teknoparklarda şirketler kurabilecek" dedi ve açılış kurdelesi katılanlarla birlikte kesti. Ön kuluçka tahsisi yapılan girişimci öğrencilere, ekipman alımlarında kullanılmak üzere ‘can suyu bütçesi´ de verildiği açıklandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSTE Kuvöz açıldı
Cezaevine kitap yardımı
Cezaevine kitap yardımı
Lionslar cezaevlerini ziyaret ederek kitap hediye etti
İSTE, İstanbul Airshow´da stand açtı
İSTE, İstanbul Airshow´da stand açtı
İstanbul´da düzenlenen 12. Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı ve Havacılık Endüstrisi Tedarik Zinciri Platformu İstanbul Airshow´da stant açan İskenderun Teknik Üniversitesinin (İSTE), etkinliğe katılan tek devlet üniversitesi olduğu belirtildi.
İskenderun´dan NASA´ya bağlantı
İskenderun´dan NASA´ya bağlantı
İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği İSTE´de bugün sona erecek
İSTE´de uzakyol vardiya zabitleri seçildi
İSTE´de uzakyol vardiya zabitleri seçildi
2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) neticesinde İskenderun Teknik Üniversitesi´ni (İSTE) tercih edip, Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü´nü kazanan öğrencileriçin Bedensel Yeterlilik Sınavı ve mülakatı yapıldı.
“Kriz önce mutfağı vuracak”
“Kriz önce mutfağı vuracak”
Eğitim Sen İskenderun Şubesi´nin evsahipliğinde düzenlenen "Ekonomik kriz ve emekçilere etkisi" panelinde konuşan Eğitim-Sen uğitim uzmanı Dr. Erkan Aydoğanoğlu, krizlerin faturasının öncelikle mutfağa çıktığını belirtti.
CHP´den eğitimde ´12 soruna 12 çözüm´
CHP´den eğitimde ´12 soruna 12 çözüm´
CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, cemaat ve tarikatların talepleri ve baskıları doğrultusunda karma eğitime ilişkin düzenlemeler yönetmelikten çıkartıldığını savunarak, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ‘karma eğitimi´ tartışmaya açma çabalarıyla başlamasını eleştirdi.
“Eğitim dönemi değişikliklerin gölgesinde başlıyor”
“Eğitim dönemi değişikliklerin gölgesinde başlıyor”
Eğitim İş Sendikası Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Sinan Cibaroğulları, yeni eğitim ve öğretim döneminde değişen Milli Eğitim Bakanına karşın mülakat, kadrolaşma, mevzuat, müfredat, kitap, özlük sorunlarının devam ettiğini belirtti. C
İlk ders zili çaldı
İlk ders zili çaldı
2018-2019 eğitim öğretim yılı İskenderun´da da törenle başladı.
"Medyanın dili, toplumu dönüştürüyor"
"Medyanın dili, toplumu dönüştürüyor"
Antakya´da düzenlenen "Mülteci kadınlar ve hak odaklı habercilik atölyesi"nde yaygın medyanın kullandığı haber dilinin "ötekileştirme, ayrımcılık ve şiddeti" pekiştirdiğini belirten iletişim uzmanları, gazetecilerin kullandığı dile daha dikkat etmesi gerektiğini ifade etti.
KOBİGEL´in ev sahipliği İSTE´den
KOBİGEL´in ev sahipliği İSTE´den
Yenilikçi-Girişimci KOBİ´lerin (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) Projeleri´nin 10 Eylül´de başlayan değerlendirme sunumları İskenderun Teknik Üniversitesi İSTE´nin evsahipliğinde devam ediyor.
Okul yatırımlarına inceleme
Okul yatırımlarına inceleme
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, yapımı devam eden 8 okul binasını yerinde inceledi, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.
Okullara 900 temizlik görevlisi
Okullara 900 temizlik görevlisi
Hatay´da da Toplum Yararına Programı TYP protokolü kapsamında 900 temizlik görevlisi ile 134 güvenlik görevlisinin okullarda görevlendirileceği bildirildi.
Uyum dersi başladı
Uyum dersi başladı
İlkokulun ilk sınıf öğrencileri okulla tanıştı
BİGG projesine TÜBİTAK desteği
BİGG projesine TÜBİTAK desteği
TÜBİTAK, üniversite mezunu olan ve iş kurmak isteyen girişimcilere BİGG Garaj Yenilikçi Anadolu Projesi kapsamında 200 bin liraya kadar hibe ve destek veriyor.
Öğretim görevlisi Melisa Kara´ya sunum ödülü
Öğretim görevlisi Melisa Kara´ya sunum ödülü
Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi´nde doktora yapan öğretim görevlisi Melisa Kara, International Society for Horticultural Science (ISHS) tarafından İstanbul´da düzenlenen kongrede yaptığı İngilizce sunumuyla ödül aldığı bildirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi