İSTE´te laboratuvar cihazları eğitimi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi´nde (BTM) uygulamalı laboratuvar cihazları eğitimleri 1 Martta başlıyor.
Tarih: 11.2.2021 11:38:43

İSTE BTM ‘nin 2018 yılında hizmete açıldığı belirtilerek İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi´nde (BTM) uygulamalı laboratuvar cihaz eğitimleri için üniversitenin resmi sitesi üzerinden başvuru yapılabileceği kaydedildi.

İSTE´den yapılan açıklama şöyle: “İSTE Merkez kampüste Taramalı Elektron Mikroskobu (SEM) Laboratuvarı, X-Işını Difraktometresi (XRD) Laboratuvarı, Spektroskopi Laboratuvarı, Atomik Abrsobsiyon Spektrometresi (AAS), UV-VIS ve Fourier Dönüşümlü Kızıl Ötesi Spektrometresi (FT-IR) Spektrofotometreleri, Isıl İşlem Laboratuvarı, Optik Mikroskop Laboratuvarı ve İndüktif Eşleşmiş Plazma-Kütle Spektrometresi (ICP-MS) ile test ve analiz hizmetleri vermekte olan İSTE- Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (BTM), merkez bünyesindeki akademik kadrosu ile TS EN ISO/IEC 17025 standartlarına ve İSTE´nin Kalite Yönetim Sistemine uygun biçimde nitelikli eğitim çalışmalarına başlıyor.

1 Mart 2021 tarihi itibarı ile SEM, XRD, UV/VIS Spektrofotometri, FTIR, Optik Mikroskop, AAS ve ICP-MS cihazları için uygulamalı cihaz eğitimi başvuruları alınmaya başlamıştır. Merkezimiz alınan her eğitim için sertifikada verecektir. https://iste.edu.tr/iste-btm sitesinden randevu ile kabul edilecek eğitim başvuru şartlarına ulaşmak ve detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İSTE laboratuvar cihazları eğitimi
İSDEMİR´den İSTE´ye 2 hibe
İSDEMİR´den İSTE´ye 2 hibe
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), paydaşlarıyla geliştirdiği ikili ilişkilerle öğrencilere faydalı olmaya çalıştığını, İSDEMİR´in üniversiteye Optik Emisyon Spektrometre cihazı ile LECO CS 200 Analizörü hibe ettiğini ifade etti.
Anaokulu yerine Kuran Kursu
Anaokulu yerine Kuran Kursu
Kur-an kurslarının önündeki yaş sınırlamasının 17 Eylül 2011 tarihinde 28057 sayılı Resmî Gazete´de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname´nin 15. maddesiyle kaldırılmasının ardından Arsuz İlçe Müftülüğü bünyesinde 04-06 yaş grubu için ikinci Kur-an Kursu Pirinçlik Mahallesinde açıldı.
İSTE´den öğrencilere ‘başvuru´ merkezi
İSTE´den öğrencilere ‘başvuru´ merkezi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) rektörlüğü, öğrencilerin istek, şikayet, öneri ve beğenilerini ulaştırabilecekleri İletişim Merkezi´ni hizmete açtı.
Öğrenciler 1 haftalık tatilde
Öğrenciler 1 haftalık tatilde
İlk ve ortaöğretim okulları İskenderun´da da, 12 Kasım 2021 gününden itibaren 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin 1 haftalık ara tatiline girdi. Öğrenciler 22 kasım Pazartesi günü dersbaşı yapacak.
Profesörlük kadrosuna 2 atama
Profesörlük kadrosuna 2 atama
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğretim üyelerinden Selin Sayın ile Yavuz Mazlum, profesörlük kadrolarına atandı.
Malta´da 5 günlük eğitim
Malta´da 5 günlük eğitim
Arsuz Kaymakamlığı Proje Ofisinin yaklaşık iki yıldır yürüttüğü ´Project Reconnect´ isimli projenin ilk hareketliliği Malta´da gerçekleşti.
Merkez, protokolla devredildi
Merkez, protokolla devredildi
İskenderun Teknik Üniversitesi kampüsünde yapılan Mesleki Eğitim Merkezi´nin işletim hakkı, imzalanan protokol ile devredildi.
Sendikadan ´öğretmenlik kanunu´ istemi
Sendikadan ´öğretmenlik kanunu´ istemi
Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 nolu Şubesi, Öğretmenlik Meslek Kanununun, beklentileri karşılayacak şekilde çıkarılması gerektiğini ifade etti.
Başarıya ziyaret ve kutlama
Başarıya ziyaret ve kutlama
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Optimist Avrupa Sampiyonası´nın Kızlar kategorisinde Avrupa 4.sü Firdevs Yeğin ile iki farklı kategoride dereceye giren Payas Stem takımından Gülnaz Hazar ile Abdullah Metehan Uygur´u okullarında ziyaret ederek kutladı.
Araştırma Gemisi yeniden mavi sularda
Araştırma Gemisi yeniden mavi sularda
İskenderun Teknik Üniversitesi İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojiler Fakültesi R/V İSTE 1 Araştırma Gemisinin bakımı tamamlanarak yeniden mavi sularla buluştu.
Rektörden konservatuar ve yüksekokula ziyaret
Rektörden konservatuar ve yüksekokula ziyaret
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Tolga Depci, Dörtyol Meslek Yüksekokulu´nu (DMYO) ziyaret etti.
İnsan ticareti ve çocuk istismarına karşı ses olacaklar
İnsan ticareti ve çocuk istismarına karşı ses olacaklar
Arsuz Belediyesi ilk Avrupa Birliği projesi olan “Türkiye´de Çocuk Ticareti ve/veya Emek Sömürüsü Amacıyla İnsan Ticareti Konusunda Farkındalık Yaratma” Projesinin açılış ve eğitim töreni, Gökmeydan Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Yüksekokulda atölyeleri inceledi
Yüksekokulda atölyeleri inceledi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Tolga Depci, İskenderun Meslek Yüksekokulu´nu (İMYO) ziyaret etti.
ICWET´21 konferansı
ICWET´21 konferansı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE,) evsahipliği yaptığı Uluslararası Kaynak Teknolojileri Konferansı ve Sergisini (ICWET) değerlendirdi.
“İSTE olarak gözümüz uzayda”
“İSTE olarak gözümüz uzayda”
İSTE´de uluslararası sergi ve konferans
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi