İstiklal Marşı´nın 98. yılı
12 Mart İstiklal Marşı´nın kabul edilişinin 98. yılı ve Mehmet Akif Ersoy´u anma günü etkinliği düzenlendi.
Tarih: 14.3.2019 10:37:59

İskenderun/SES

Arsuz Konacık İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törende, İstiklal Marşının kabul edilmesi, şair Mehmet Akif´in hayatı, kişiliği, karakteri hakkında bilgi verildi; Kurtuluş Savaşına dair çeşitli canlandırmalar yapıldı ve şiirler okundu. Gün kapsımında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri de verildi.
Törene Kaymakam Musa Sarı, Arsuz Garnizon Komutanı Cengiz Çoban, Belediye Başkan yardımcısı Özgür Murt, Emniyet Müdürü Halil Karabacak, Jandarma Komutanvekili Tahir Şensoy, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin de katıldı.
İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" etkinliği Antakya´da Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikle kutlandı. Antakya Kültür Merkezi´ndeki etkinliğe, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, 2. Hudut Alayı Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, kurum müdürleri de katıldı.
Hüseyin Özbuğday Anadolu Lisesi öğrencilerinin oratoryo sahnelediği etkinlikte konuşan okul müdürü Yusuf Hamdoğlu, "İstiklal Marşı hiç kuşku yok ki Türk milletinin ruhunu, tarihini, bağımsızlık sevdasını, ülkü ve ideallerini yansıtan ve Türk milleti var oldukça nesiller boyunca yüreklerde hissedilecek, coşkuyla okunacak bir Milli Marştır. İstiklal Marşı´nı anlayabilmek ve onun ruhunu kavrayabilmek için öncelikle Mehmet Akif Ersoy çok iyi tanımak, onun tüm benliğinde muhafaza ettiği vatan sevgisini, milli mücadele ruhunu, Allah inancını bilmek ve bu yüce duygularla ortaya çıkan vatan, millet ve hürriyet kavramlarını damarlarınızda dolaşan o asil kanda hissetmemiz gerekir" dedi.
Kaynak:

Bağımlılıkla mücadele semineri
Bağımlılıkla mücadele semineri
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında samandağ´da, "Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitimi” semineri düzenlendi.
Üç mahallede çalışma yaptı
Üç mahallede çalışma yaptı
´Millet ittifakı´nın İskenderun belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarını kentin Yenişehir, Süleymaniye ve Hürriyet Mahallelerinde yaptığı esnaf ziyareti, yürüyüş ve yöre halkıyla sohbet ederek sürdürdü.
Orman Haftası
Orman Haftası
Orman Haftası 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanıyor.
´İstihdamın genişletilmesi´ semineri
´İstihdamın genişletilmesi´ semineri
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası İskenderun Şubesi, üyelerine yönelik "İstihdamın genişletilmesi için yeni İş-Kur teşvikleri" konulu seminer düzenledi.
Cezaevinde ´Çanakkale kutlaması´
Cezaevinde ´Çanakkale kutlaması´
Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu´nda düzenlenen törenle Çanakkale Zaferi´nin 104. yıldönümü kutlandı.
İSTE´ye ´kaynak teknolojileri merkezi´
İSTE´ye ´kaynak teknolojileri merkezi´
Protokol, üniversite ve DOĞAKA arasında imzalandı
"Ortadoğu´da petrol kadar kan var"
"Ortadoğu´da petrol kadar kan var"
21 Mart Nevruz Bayramı, dün İskenderun´da yakılan Nevruz ateşiyle kutlandı.
Meydanda ´baraj´ polemiği
Meydanda ´baraj´ polemiği
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, 24 Şubat´ta Antakya´da yaptığı mitingte, "Hatay´a 6 baraj ve 3 gölet yaptık. 3 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz" yönündeki açıklaması, seçim meydanlarında CHP ve AKP genel başkanlarının polemiğine yol açtı.
Öğrenciler, dağ ceylanlarını gözlemledi
Öğrenciler, dağ ceylanlarını gözlemledi
Antakya´da ortaokul öğrencileri, doğada canlı yaşamını gözlemek üzere Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonuna gitti.
Arsuz´a taksi durağı
Arsuz´a taksi durağı
UKOME´nin Mart ayı oturumunda Arsuz´un ticari taksi ihtiyacının karşılanmasına yönelik durak noktalarının belirlenmesi görüşüldü.
"Bölge, kirli teknoloji merkezine getirilmek isteniyor"
"Bölge, kirli teknoloji merkezine getirilmek isteniyor"
Aralarında İskenderun, Erzin, Antakya ve samandağ çevre koruma derneklerinin de bulunduğu Doğu Akdeniz Çevre dernekleri Platformu (DAÇE), Doğu Akdeniz Bölgesinin, planlanan kirli teknolojilerin merkezi haline getirilmek istendiğini belirtti.
Kaymakamdan ´yaşlılar Haftası´ ziyareti
Kaymakamdan ´yaşlılar Haftası´ ziyareti
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında kentte faaliyet gösteren özel Beyaz Melek Bakım Merkezi´ni ziyaret etti.
147 öğrenciden Çanakkale etkinliği
147 öğrenciden Çanakkale etkinliği
İskenderun´un Denizciler mahallesindeki Gübretaş Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliği düzenledi.
Ovada su 500 metrede
Ovada su 500 metrede
Dünya Su Günü dün kutlandı. Hatay, su sıkıntısı çekiyor
Karayollarına park açıldı
Karayollarına park açıldı
55 dönümlük park törenle hizmete açıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi