İTSO meclisi 1,5 yıl aradan sonra toplandı
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı Meclis Toplantısı, 1,5 yıllık aranın ardından fiziki olarak gerçekleştirildi.
Tarih: 23.9.2021 18:50:22

Pandemi dolayısıyla uzun süredir video konferansla gerçekleştirilen İTSO Meclisi, Başkan vekili Tuncay Paşaoğlu Başkanlığında toplandı. Eylül ayı Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent H. Yılmaz, yeniden kapanma günlerine dönmemek, istenmeyen ağır sonuçların yaşanmaması için bilim dünyasının önerilerinin dikkate alınmasını istedi.

Başkan Yılmaz´dan aşı çağrısı

Yılmaz, “Yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından, gerekli koruyucu önlemleri almak kaydıyla, bugünkü meclis toplantımızı fiziki olarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Koronavirüsün ölümcül etkilerinden kurtulmak, kendimizi ve toplumu korumak için mutlaka aşı olunması gerektiğine inanıyoruz. Ayrıca maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmaya devam edilmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Hangi gündem maddeleri görüşüldü?

Eylül ayı Meclis  toplantısında, Hatay Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu ve SGK Hatay İl Müdürü Hamit Bal´ın  İTSO Meclis üyelerini 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili bilgilendirdiği de kaydedilen aynı yazılı bilgilendirmede toplantıda Hatay Gelir İdaresi Gurup Müdürü  Metin Akkan da yapılandırma ile ilgili detaylara dikkat çektiği, İskenderun Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Remziye Evren´in de meclis toplantısına katıldığı ifade edildi.  Yazılı bilgilendirmede görüşülerek kabul edilen gündem maddelerine ise yer verilmedi.

 








Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İTSO meclisi aradan sonra toplandı
DİSK´ten ‘geçinemiyoruz´ açıklaması
DİSK´ten ‘geçinemiyoruz´ açıklaması
DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, son dönemde gelen zamları hatırlatarak "geçinemiyoruz" dedi.
Yılmaz: Tedarik zinciri olumsuz etkilendi
Yılmaz: Tedarik zinciri olumsuz etkilendi
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent H. Yılmaz, faiz indiriminin neden olduğu döviz kurundaki artışın tedarik zincirinin her alanında olumsuz etkilere sebep olduğunu belirtti.
İcralık kişi oranı artıyor
İcralık kişi oranı artıyor
Ülkenin ekonomide yaşadığı ciddi dalgalanmayı eleştiren siyasetçiler, hükümetin ekonomi politikasını eleştirdi ve buna karşı muhalefeti birleşmeye çağırdı.
İsdemir isçisi ‘Karabük standardı´ istiyor
İsdemir isçisi ‘Karabük standardı´ istiyor
İsdemir işçisi, işyerinde yetkili sendika Çelik-İş´in yapacağı şube genel kurulu öncesinde çoklu adaya genel merkez yönetiminin Karabük´te olduğu gibi ´tarafsız´ olmasını istediği belirtildi.
Hataylı yatırımcılara ABD avantajları anlatıldı
Hataylı yatırımcılara ABD avantajları anlatıldı
İskenderun, Dörtyol ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıda ABD´ye yapılacak avantajlı yatırımlar değerlendirildi
Eğitimcilerden bütçe eylemi
Eğitimcilerden bütçe eylemi
2022 bütçe teklifinin TBMM ihtisas komisyonundaki çalışmaları devam ederken, Eğitim-Sen, bütçeyle ‘geçinemiyoruz´ diyenlerin nefes almasının sağlanmasını istedi.
Kardeş Oda´ heyeti İskenderun´da
Kardeş Oda´ heyeti İskenderun´da
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ile meclis üyelerinden oluşan heyet İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası İTSO´yu ziyaret etti. Ziyarette ‘bağların güçlendirilmesi ve ortak projelerin hayata geçirilmesi´ yönünde yaklaşımlar değerlendirildi.
Murat Kayış, başkan adayı
Murat Kayış, başkan adayı
Özçelik-İş´te seçim süreci başlıyor
“Fiyatlar el yakıyor”
“Fiyatlar el yakıyor”
Cumhuriyet Halk Partisi Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu Perşembe Pazarını ziyaret ederek, ürün fiyatlarını inceledi.
"Gübreden KDV ve ÖTV kaldırılsın"
"Gübreden KDV ve ÖTV kaldırılsın"
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, son bir yılda 16 kez zam yapılarak fiyatı yüzde 400 artan ve AKP hükümeti tarafından ihracatı yasaklanan gübreden KDV ve ÖTV´nin kaldırılması için kanun teklifi verdi.
Mera alanına kimyasal tesis
Mera alanına kimyasal tesis
Hatay´da Erzin´e bağlı Aşağıburnaz Mahallesi, Gaziçiftliği Mevkii´nde kimyasal üretim tesisi ile “Su Alma Yapısı ve Derin Deniz Deşarjı” Projesinin halkın bilgilendirme toplantısı 12 Kasım´da yapılacak. Erzin Belediye Başkanı, petrokimya tesisinin kirletici ve deniz canlılığını olumsuz etkisine dikkat çekerek, “Bu tesisi istemiyoruz” dedi.
İsdemir´in alanı ‘özel endüstri bölgesi´ oldu
İsdemir´in alanı ‘özel endüstri bölgesi´ oldu
İskenderun Demir Çelik A.Ş.´nin tesisleri, idari birimleri, site yerleşiminin de içinde yeraldığı, bir bölümü orman arazisi olarak görünen alan ‘özel endüstri bölgesi´ ilan edildi.
İTSO meclisi yeniden pandemi koşullarında toplandı
İTSO meclisi yeniden pandemi koşullarında toplandı
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası İTSO´nun Ekim ayı meclis toplantısı, koronavirüs önlemleri dikkate alınarak video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
´Küçülen ekonomiye´ soru önergesi
´Küçülen ekonomiye´ soru önergesi
Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay ekonomisinin küçülmesini soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Paris İklim Anlaşması İTSO´da anlatıldı
Paris İklim Anlaşması İTSO´da anlatıldı
TBMM Genel Kurulunda oybirliğiyle onaylanan Paris İklim Anlaşması, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası İTSO´nun da Müşterek Meslek Komite Toplantısının gündemini oluşturdu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi