İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
Demokrat Parti (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun´da belediye başkanlığı için Mete Aslan´ı aday olarak açıkladı.
Tarih: 11.2.2019 11:45:11

Akın Bodur/İskenderun

Aslan´ın seçim bürosu dün, kentin Çay mahallesindeki Tayfur Sökmen Bulvarı üzerinde açıldı, tanıtım toplantısı ile caddenin arka paralindeki ara sokakta yapıldı. Katılanların çoğunu ´cumhur ittifakı´na destek verenler oluşturdu.
Kentte üç dönem belediye başkanlığı yapan Mete Aslan´ın seçim bürosnun açılışı ve tanıtımına, DP´nin Genel Teşkilat Başkan Yardımcısı Erdal Cömert, partinin Hatay İl Başkanı Mahmut Ekmen, İskenderun İlçe Başkanı Bilal Karaosman, İskenderun, belde ve mahallelerin eski lkü ocakları başkanları, DP´nin Dörtyol, Erzin, Arsuz, Antakya, Reyşhanlı ilçe başkanları, DP Gaziantep, Osmaniye, Adana il başkanı ve yöneticileri, Belen Belediyesi eski Başkanı Havran Özden, kapatılan belde belediyelerinden Denizciler´in başkanı Sedat Bakır, Bekbele´nin başkanı Mustafa Çolak, Şam Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva, belediye meclisi eski üyesi Abdullah Şenöz, İYİ Parti Hatay Milletvekili adayı, MHP´nin il ve ilçe eski başkan ve yöneticileri, muhtarlar, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katıldı.
Genç ve kadınların az olduğu, aile büyüklerinin daha çok olduğu etkinliğe katılanlar DP bayrağı salladı ve ´bozkurt işareti´ yaptı; ancak aktılımcıların AKP ve CHP´nin tanıtımlarına göre coşkulu olmadığı görüldü. İskenderun belediyesi eski Başkan adaylarından Ahmet Cerrahoğlu´nun sunum yaptığı toplantıda, DP Genel Teşkilat Başkan Yardımcısı Cömert, İskenderun adayı olarak Aslan´ı açıkladı.
Katılanlara seslenen DP İskenderun Belediye Başkan adaıyı Mete Aslan, "Ben sizi çok özledim. Siz de beni özlediniz mi?" diye sordu. İskenderun´un kendileri için çok kıymetli olduğunu, 14 yıl belediye başkanı olarak hizmet ettiğini anlatan Aslan, "Demek ki biraz daha emek vermek lazım. Bun nereden anladık? Sizin şikayetlerinizden anladık. Ben buradayım, sokakları dolaşıyor temizliğine bakıyorum, insanları ´mutlu mu, değil mi´ diye yüzlerine bakıyorum" diye konuştu. Bir belediye başkanının arkasından konuşulmaması, başkanın da konuşturmaması ve bu ortamın yaratılmamasını gerektiğiniifade eden Aslan, "Hangi başkan gelirse gelsin, dönemi bitince teşekkür edilmeli ve görüldüğü yerde selamlanmalı" dedi. Konuşmasında esnafa da seslenen Aslan, "Öç almaya gelmiyorum. Biz onlarla, (esnafla) çok iyiyiz" dedi.
Kaynak:

Sıkıntılar, sistemsel sorundan
Sıkıntılar, sistemsel sorundan
24 Haziran seçimlerinde Hatay Milletvekili seçilen Türkiye İşçi Partili (TİP) Barış Atay Mengüllüoğlu, Antakya, Defne ve Samandağ´ının ardından İskenderun ve Arsuz´da da ziyaretlerde bulundu; yöre halkıyla sohbet edip, sorun ve isteklerini dinledi.
"Hükümet, Suriye politikasını neden değiştirdi?"
"Hükümet, Suriye politikasını neden değiştirdi?"
Saadet Partisi (SP) GİK Üyesi Necmettin Çalışkan, hükümetin Suriye politikasındaki değişiklik yaptığını ifade etti.
Şahin, ´lojistik köy´ü istedi
Şahin, ´lojistik köy´ü istedi
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, karayolu, demiryolu, denizyolu ve havayolunu etkin bir şekilde kullanacak kombine taşımacılık anlayışıyla yapımına 12 yıl önce başlanan ve hala bitirilememiş olan ‘lojistik köyleri´ önergeyle parlamentoya taşıdı.
"İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?"
"İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?"
Samandağlı olan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, Hükümet ile Türk-İş´in anlaşmaya vardığı TİS Çerçeve Protokolünü ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay´ın "Uzasa işi karıştıracağız.
"Toprakları yanlış nüfus politikasından kaybetmek istemiyoruz"
"Toprakları yanlış nüfus politikasından kaybetmek istemiyoruz"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Suriye konusunda hükümetin politikasını eleştirdi ve yanlış nüfus politikası nedeniyle toprak kaybetmeyi istemediklerini belirtti.
"Partimiz, ülkemiz için milat olmuştur"
"Partimiz, ülkemiz için milat olmuştur"
AKP, kuruluşunun 18. yılını kutluyor. Kuruluşundan bir yıl sonra iktidar olan AKP, 2002´den beri iktidarda bulunuyor ve ülkeyi yönetiyor.
AKP, 18. yılını kutluyor
AKP, 18. yılını kutluyor
AKP, kuruluşunun 18. yılını kutluyor. Saadet Partisi´nden ayrılanlar tarafından kurulan ve kurulduğu yıldan bir yıl sonra yapılan genel seçimde iktidara getirilen AKP, 2002´den beri ülkeyi yönetiyor.
Hatay CHP´ye makam aracı
Hatay CHP´ye makam aracı
CHP Genel Merkezi, partisinin Hatay il örgütüne, il başkanının kullanması için makam aracı gönderdi.
Hasta hükümlüyü önergeyle sordu
Hasta hükümlüyü önergeyle sordu
Samandağlı olan Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda hükümlü bulunan kolon kanseri Muhsin Kızılkan´ın, sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine kaldırıldığı İskenderun Devlet Hastanesi´nde ameliyat edilmesi sonrası yaşamını yitirmesini, önergeyle parlamentoya taşıdı.
Bakanı istifaya çağırdı
Bakanı istifaya çağırdı
Şahin´e göre çiftçinin devletten 155 milyar lira alacağı bulunuyor
AKP´li kadınların belediye ziyareti
AKP´li kadınların belediye ziyareti
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, partisi AKP´nin başarısında kadınların önemli rol oynadığını ifade etti.
SP´den belediyeye kutlama ziyareti
SP´den belediyeye kutlama ziyareti
Saadet Partisi (SP) Hatay heyeti, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın´a nezaket ziyaretinde bulundu ve 31 Mart´ta yeniden belediye başkanı seçilmesini kutladı.
İskenderun HDP´ye yeni yönetim
İskenderun HDP´ye yeni yönetim
Hülya Ateş, ilçe başkanı oldu
Belediyelere 7 ilke talimatı
Belediyelere 7 ilke talimatı
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin belediye başkanlarının katılımıyla yaptığı ve yerel yönetim stratejisinin belirlendiği çalıştayda, belediyelerin uygulaması gereken 7 maddelik ilçeleri açıkladı.
"Mecliste çözüm odaklı yaklaşacağız"
"Mecliste çözüm odaklı yaklaşacağız"
Saadet Partisi (SP) Hatay heyeti, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı´ya nezaket ziyaretinde bulundu ve 31 Mart´ta yeniden belediye başkanı seçilmesini kutladı. SP Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, partinin Hatay İl Başkanı Mustafa Eğe ve yardımcısı Fahri Serdar Özal ile SP Antakya İlçe Başkanı Abdulhadi Bük,´ün bulunduğu heyet, Altınözü Belediye Başkanı Sarı´ya yaptığı ziyarette başarı dileğini de iletti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi