İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
Demokrat Parti (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun´da belediye başkanlığı için Mete Aslan´ı aday olarak açıkladı.
Tarih: 11.2.2019 11:45:11

Akın Bodur/İskenderun

Aslan´ın seçim bürosu dün, kentin Çay mahallesindeki Tayfur Sökmen Bulvarı üzerinde açıldı, tanıtım toplantısı ile caddenin arka paralindeki ara sokakta yapıldı. Katılanların çoğunu ´cumhur ittifakı´na destek verenler oluşturdu.
Kentte üç dönem belediye başkanlığı yapan Mete Aslan´ın seçim bürosnun açılışı ve tanıtımına, DP´nin Genel Teşkilat Başkan Yardımcısı Erdal Cömert, partinin Hatay İl Başkanı Mahmut Ekmen, İskenderun İlçe Başkanı Bilal Karaosman, İskenderun, belde ve mahallelerin eski lkü ocakları başkanları, DP´nin Dörtyol, Erzin, Arsuz, Antakya, Reyşhanlı ilçe başkanları, DP Gaziantep, Osmaniye, Adana il başkanı ve yöneticileri, Belen Belediyesi eski Başkanı Havran Özden, kapatılan belde belediyelerinden Denizciler´in başkanı Sedat Bakır, Bekbele´nin başkanı Mustafa Çolak, Şam Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva, belediye meclisi eski üyesi Abdullah Şenöz, İYİ Parti Hatay Milletvekili adayı, MHP´nin il ve ilçe eski başkan ve yöneticileri, muhtarlar, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katıldı.
Genç ve kadınların az olduğu, aile büyüklerinin daha çok olduğu etkinliğe katılanlar DP bayrağı salladı ve ´bozkurt işareti´ yaptı; ancak aktılımcıların AKP ve CHP´nin tanıtımlarına göre coşkulu olmadığı görüldü. İskenderun belediyesi eski Başkan adaylarından Ahmet Cerrahoğlu´nun sunum yaptığı toplantıda, DP Genel Teşkilat Başkan Yardımcısı Cömert, İskenderun adayı olarak Aslan´ı açıkladı.
Katılanlara seslenen DP İskenderun Belediye Başkan adaıyı Mete Aslan, "Ben sizi çok özledim. Siz de beni özlediniz mi?" diye sordu. İskenderun´un kendileri için çok kıymetli olduğunu, 14 yıl belediye başkanı olarak hizmet ettiğini anlatan Aslan, "Demek ki biraz daha emek vermek lazım. Bun nereden anladık? Sizin şikayetlerinizden anladık. Ben buradayım, sokakları dolaşıyor temizliğine bakıyorum, insanları ´mutlu mu, değil mi´ diye yüzlerine bakıyorum" diye konuştu. Bir belediye başkanının arkasından konuşulmaması, başkanın da konuşturmaması ve bu ortamın yaratılmamasını gerektiğiniifade eden Aslan, "Hangi başkan gelirse gelsin, dönemi bitince teşekkür edilmeli ve görüldüğü yerde selamlanmalı" dedi. Konuşmasında esnafa da seslenen Aslan, "Öç almaya gelmiyorum. Biz onlarla, (esnafla) çok iyiyiz" dedi.
Kaynak:

Kılıçdaroğlu´na ´cenazede saldırı´ya kınama
Kılıçdaroğlu´na ´cenazede saldırı´ya kınama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara´nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesi töreninde bir grubun saldırına uğradı
Validen kutlama ziyareti
Validen kutlama ziyareti
31 Mart seçimleriyle İskenderun Belediye Başkanı seçilen Fatih Tosyalı´yı kutlama ziyaretleri sürüyor. Tosyalıyı ziyaret eden kamu yöneticileri, siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile işadamları, başarı dileklerini iletti.
YSK´ya ´tam kanunsuzluk´ başvurusu
YSK´ya ´tam kanunsuzluk´ başvurusu
İskenderun Belediye Başkanlığı seçimine ikinci kez itiraz başvurusu yapıldı
Tosyalı: Gayretimiz, yaşam düzeyi daha yüksek kent
Tosyalı: Gayretimiz, yaşam düzeyi daha yüksek kent
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, halka hizmet çalışacaklarını belirtti.
AKP Arsuz´da ‘değerlendirme´ toplantısı
AKP Arsuz´da ‘değerlendirme´ toplantısı
Milletvekili Özel, Arsuz´da aday ve partililerle istişarede bulundu
Savaş: Seçimde üç öğe etkili oldu
Savaş: Seçimde üç öğe etkili oldu
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, 31 Mart yerel seçimlerinde en yakın rakibine 110 bin fark atarak yeniden seçilmesinin Hataylı´ların desteğinden kaynaklandığını ifade etti.
Belediyede üst düzey yapılanma
Belediyede üst düzey yapılanma
31 Mart seçiminin ardından belediye başkanlığı görevine başlayan Fatih Tosyalı, üst düzey yönetimde yeniden yapılanmaya gitti.
Sandık başı nöbetinden mazbataya gittiler
Sandık başı nöbetinden mazbataya gittiler
CHP´nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, 31 mart pazar günü yapılan seçimden 17 gün sonra mazbatasını aldı.
“Payas ve Dörtyol´u kazanabilirdik”
“Payas ve Dörtyol´u kazanabilirdik”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, seçimlerde göreve gelen belediye başkanları ve meclis üyelerinin, halka hizmet etmesi için seçildiğini, halkın da zaten o amaçla oy verip, seçtiğini belirtti.
"Sorunları tek tek ve birlikte çözeceğiz"
"Sorunları tek tek ve birlikte çözeceğiz"
31 Mart seçim sonuçlarıyla yeniden seçilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, seçime ilişkin kutlamaları eşi Nazan Savaş´la birlikte kabul etti.
Beşinci dönem başkanlık
Beşinci dönem başkanlık
Payas Belediye Başkanı Altan görevini sürdürüyor
Dörtyol´dan Cirit´e ´fahri hemşehrilik´
Dörtyol´dan Cirit´e ´fahri hemşehrilik´
Yargıtay Birinci Başkanı
Hatay DSP´de istifa
Hatay DSP´de istifa
DSPli Karaçay, genel merkez yönetimini istifaya çağırdı
Belediye memurlarına ´sosyal denge zammı´
Belediye memurlarına ´sosyal denge zammı´
İskenderun Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında ´sosyal denge sözleşmesi´ imzalandı.
CHP il başkanından YSK´ya çağrı
CHP il başkanından YSK´ya çağrı
Partisinin il toplantısı kararı üzerine İstanbul´a giden CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, seçim sonuçlarına göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildiğini belirttiği Ekrem Imamoğlu´na mazbatasının verilmemesi ve yapılan haksızlık nedeniyle YSK´ya çağrıda bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi