İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
Demokrat Parti (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun´da belediye başkanlığı için Mete Aslan´ı aday olarak açıkladı.
Tarih: 11.2.2019 11:45:11

Akın Bodur/İskenderun

Aslan´ın seçim bürosu dün, kentin Çay mahallesindeki Tayfur Sökmen Bulvarı üzerinde açıldı, tanıtım toplantısı ile caddenin arka paralindeki ara sokakta yapıldı. Katılanların çoğunu ´cumhur ittifakı´na destek verenler oluşturdu.
Kentte üç dönem belediye başkanlığı yapan Mete Aslan´ın seçim bürosnun açılışı ve tanıtımına, DP´nin Genel Teşkilat Başkan Yardımcısı Erdal Cömert, partinin Hatay İl Başkanı Mahmut Ekmen, İskenderun İlçe Başkanı Bilal Karaosman, İskenderun, belde ve mahallelerin eski lkü ocakları başkanları, DP´nin Dörtyol, Erzin, Arsuz, Antakya, Reyşhanlı ilçe başkanları, DP Gaziantep, Osmaniye, Adana il başkanı ve yöneticileri, Belen Belediyesi eski Başkanı Havran Özden, kapatılan belde belediyelerinden Denizciler´in başkanı Sedat Bakır, Bekbele´nin başkanı Mustafa Çolak, Şam Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva, belediye meclisi eski üyesi Abdullah Şenöz, İYİ Parti Hatay Milletvekili adayı, MHP´nin il ve ilçe eski başkan ve yöneticileri, muhtarlar, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri de katıldı.
Genç ve kadınların az olduğu, aile büyüklerinin daha çok olduğu etkinliğe katılanlar DP bayrağı salladı ve ´bozkurt işareti´ yaptı; ancak aktılımcıların AKP ve CHP´nin tanıtımlarına göre coşkulu olmadığı görüldü. İskenderun belediyesi eski Başkan adaylarından Ahmet Cerrahoğlu´nun sunum yaptığı toplantıda, DP Genel Teşkilat Başkan Yardımcısı Cömert, İskenderun adayı olarak Aslan´ı açıkladı.
Katılanlara seslenen DP İskenderun Belediye Başkan adaıyı Mete Aslan, "Ben sizi çok özledim. Siz de beni özlediniz mi?" diye sordu. İskenderun´un kendileri için çok kıymetli olduğunu, 14 yıl belediye başkanı olarak hizmet ettiğini anlatan Aslan, "Demek ki biraz daha emek vermek lazım. Bun nereden anladık? Sizin şikayetlerinizden anladık. Ben buradayım, sokakları dolaşıyor temizliğine bakıyorum, insanları ´mutlu mu, değil mi´ diye yüzlerine bakıyorum" diye konuştu. Bir belediye başkanının arkasından konuşulmaması, başkanın da konuşturmaması ve bu ortamın yaratılmamasını gerektiğiniifade eden Aslan, "Hangi başkan gelirse gelsin, dönemi bitince teşekkür edilmeli ve görüldüğü yerde selamlanmalı" dedi. Konuşmasında esnafa da seslenen Aslan, "Öç almaya gelmiyorum. Biz onlarla, (esnafla) çok iyiyiz" dedi.
Kaynak:

Adaylar seçim kurulunda
Adaylar seçim kurulunda
Siyasi partiler 31 Mart yerel seçimlerine yönelik meclis listelerini kesinleştirerek dün seçim kurullarına teslim etti.
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP´li Güven´den kurumlara ziyaret
CHP Arsuz Belediye Başkan adayı Asaf Güven, CHP Arsuz İlçe Başkan Yardımcısı Nejdet Kıyılı ve beraberindeki heyetle Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ile bazı kurumları ziyaret etti ve projelerini anlattı.
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Çelik, SP´nin İskenderun adayı
Saadet Partisi (SP), 31 Mart yerel seçimleri için aday listelerinin seçim kuruluna teslim edilmesine kısa bir süre kala İskenderun ve Antakya adaylarını da belirleyerek açıkladı.
DP adayının kaymakam ziyareti
DP adayının kaymakam ziyareti
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan ve beraberindeki heyet, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´e nezaket ziyaretinde bulundu.
Bir ilçe önergesi daha
Bir ilçe önergesi daha
10 mahallenin birleştirilip, Denizciler´in ilçe yapılması istendi
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
"Kentin, HBB ile buluşması lazım"
´Millet ittifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı olan CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, kentin Karayılan mahallesinde ev ziyareti yaptı, Buluttepe mahallesinde yurttaşlarla görüştü ve muhtararla kahvaltıda buluştu.
"Adayların projeleri yok"
"Adayların projeleri yok"
Saadet Partisi (SP) Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, Hükümetin yerel seçimleri devletin beka meselesi olarak nitelemesini eleştirdi.
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
´İttifak´, eksen mi değiştiriyor?
İskenderun Belediye Meclisi MHP´li üyesi Osman Çolak, ´cumhur ittifakı´ndan meclise yeniden üyelik başvurusu yapmadığını belirtti; AKP´den İskenderun Belediye Başkan aday adayı olan Nevzat Barak da, seçimde DP adayına destek vereceğini açıkladı.
Gül, destek istedi
Gül, destek istedi
´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
´Sorunlar, işbirliğiyle çözülecek"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, bölgesel sorunlara ilişkin partisinin çözüm önerilerinin Türkiye´nin ekonomik ve terör konusundaki çözümü olduğunu savundu.
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Ölüm aylığı primini azaltacak önerge
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaşamını yitiren esnaf ve memurların ailelerine ölüm aylığı bağlanması için gerekli olan 1.800 gün (5 yıl) prim gün şartını 1.080 güne (3 yıl) indirmesi için TBBB Başkanlığına kanun teklifi verdi.
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
"Sporun tabana yayılması projelerimiz var"
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, inceleme ve görüşmeler yapmak üzere cuma günü Hatay´a geldi.
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
"Dinlere laiklik temelinde yaklaşıyoruz"
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur ve yönetimini ziyaret etti.
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
"İskenderun, barışın, güvenin kenti olacak"
Şahutoğlu, seçim bürosunu açtı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
Tosyalı, aşevinde yemek dağıttı
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında ziyarterini sürdürdü, kentin sanayi sitesindeki aşevinde çırak ve kalfalarla yemek dağıttı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi