İYİ Parti, Samandağ´a üniversite istedi
İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ söylemlerinin istihdam sağlamayacağını belirtti.
Tarih: 17.4.2018 10:05:56

Samandağ/SES

Yeni belediye hizmet binası ile ilgili değerlendirmede de bulunan İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Miçooğulları, ilçenin kampüs ve yerleşke ihtiyacı olduğunu söyledi. Yazılı yaptığı açıklamada, yerel yöneticilere seslenen İyi Parti ilçe başkanı Miçooğulları, kaynakların verimli yerlerde kullanılmasını ve ilçeye üniversite kazandırılmasını istedi. Miçooğulları, yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: "Samandağ´ae karşı genel ve yerel yönetimlerin ilgisizliği maalesef devam ediyor. Geçmişten bugüne süre gelen yatırımsızlık ilçeyi geri bıraktığı gibi işsizliği de büyütüyor. Samandağ halkı olarak ülkemize karşı bütün sorumluluklarımızı, ödevlerimizi, yükümlülüklerimizi fazlası ile yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Samandağ halkında memleket sevdası, vatan, bayrak, cumhuriyet, laiklik, Atatürkçülük, birlik ve bütünlüğe sıkı sıkıya bağlılık, hassasiyet ve duyarlılık en üst düzeyde. Saygı ve sevgide ve vergi vermede her zaman en iyisini yapan Samandağ´a yatırımlarda yapılan cimrilik, halkımızı ekonomik olarak geri ve işsiz bırakmakta. Yerel yöneticilerimiz yeni kaynaklar yaratma konusunda yetersiz kalmışlardır. Halktan her türlü feragati talep eden yerel yöneticiler, maalesef var olan olanak ve kaynakları akıllıca kullanamamakta. Yerel yönetimlerin en önemli sorumluluklarından birisi, var olan ve yaratılan kaynak ve olanakları verimli dağıtabilmek, ilçenin ihtiyaçlarını en hayati olandan itibaren karşılayabilmektir. Samandağ belediye yönetimini bu konuda zayıf görüyoruz. Bizim derdimiz iş, aş, sağlık ve eğitimdir. Peki, Samandağ´daki siyasilerin böyle bir dertleri oldu mu? Hayır olmadı. Konuşmaya gelince çok güzel konuşurlar, ama faaliyet ve eylemde yok olurlar. Samandağ´ın makûs talihinin nedenini uzakta aramayın. Artık dünya lakırdı ve hamaset ile yürümüyor. Laf ile peynir gemisi yürümez. Artık bize ekmek ve peynir gemisi lazım. İYİ Parti laf değil, hizmet ve eylem partisidir. Samandağ İYİ olacak. İYİ Parti Samandağ ilçe teşkilatı olarak, önceliğimiz Samandağ´a üniversite kampüsü. Belediye ve hazineye ait topraklar üzerinde Samandağ´da bir üniversite kurulması için belediye adım atsın. Esnafa ve Samandağ ekonomisine müthiş bir katkısı olacaktır. ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ naraları istihdam sağlamaz. Üniversite istihdam sağlar. Üniversite esnafa iş, ev sahibine kiracı, çiftçiye müşteri, dolmuşa yolcu sağlar. Gurbet ellerde ekmek peşinde koşan Samandağlılar için kendi memleketi de ekmek kapısıdır. Üniversite ile Samandağ bilim, ilim ve irfan yuvası haline gelir. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini bütün dünyaya tanıtma olanağımız olur. Yetkililer Samandağ´ın sahip olduğu kaynakları ve yaratılan kaynakları verimli ve akıllı kullanıp, ilçeye üniversite kazandırın."
Kaynak:

SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: yok hükmündedir
Temelli: yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, komşu ülke Suriye´de yaşanan olayların Hatay´ı olumsuz etkilediğini belirtti.
AKP´de adaylık istifası
AKP´de adaylık istifası
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak partinin il başkanı İbrahim Güler´i belirleyen AKP, ilçelerde aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor.
Ümit Günay CHP´den aday adayı
Ümit Günay CHP´den aday adayı
YSK´nın seçim takvimi başladı, İSTE´den istifa etti
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Tosçelik Fen Lisesi´nde görev yapan Fatih Baysal, seçim takviminin başlaması üzerine kamudaki görevinden ayrıldı ve Saadet Partisi Payas Belediye Başkan adaylığını açıkladı.
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun ilçe örgütü, partisinin yerel seçimlere katılacak adaylarını sürdüğü bir süreçte "Barış, kardeşlik ve dayanışma" yemeği düzenledi.
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere aday olan katılacak kamu çalışanları için istifa süreci bugün başlıyor. Kamu çalışanları, 15 Aralık tarihine kadar istifa edip, aday olmaları halinde aday gösterilmez ya da seçilemezse görevlerine geri dönebiliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi