İYİ Parti, Samandağ´a üniversite istedi
İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ söylemlerinin istihdam sağlamayacağını belirtti.
Tarih: 17.4.2018 10:05:56

Samandağ/SES

Yeni belediye hizmet binası ile ilgili değerlendirmede de bulunan İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Miçooğulları, ilçenin kampüs ve yerleşke ihtiyacı olduğunu söyledi. Yazılı yaptığı açıklamada, yerel yöneticilere seslenen İyi Parti ilçe başkanı Miçooğulları, kaynakların verimli yerlerde kullanılmasını ve ilçeye üniversite kazandırılmasını istedi. Miçooğulları, yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: "Samandağ´ae karşı genel ve yerel yönetimlerin ilgisizliği maalesef devam ediyor. Geçmişten bugüne süre gelen yatırımsızlık ilçeyi geri bıraktığı gibi işsizliği de büyütüyor. Samandağ halkı olarak ülkemize karşı bütün sorumluluklarımızı, ödevlerimizi, yükümlülüklerimizi fazlası ile yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Samandağ halkında memleket sevdası, vatan, bayrak, cumhuriyet, laiklik, Atatürkçülük, birlik ve bütünlüğe sıkı sıkıya bağlılık, hassasiyet ve duyarlılık en üst düzeyde. Saygı ve sevgide ve vergi vermede her zaman en iyisini yapan Samandağ´a yatırımlarda yapılan cimrilik, halkımızı ekonomik olarak geri ve işsiz bırakmakta. Yerel yöneticilerimiz yeni kaynaklar yaratma konusunda yetersiz kalmışlardır. Halktan her türlü feragati talep eden yerel yöneticiler, maalesef var olan olanak ve kaynakları akıllıca kullanamamakta. Yerel yönetimlerin en önemli sorumluluklarından birisi, var olan ve yaratılan kaynak ve olanakları verimli dağıtabilmek, ilçenin ihtiyaçlarını en hayati olandan itibaren karşılayabilmektir. Samandağ belediye yönetimini bu konuda zayıf görüyoruz. Bizim derdimiz iş, aş, sağlık ve eğitimdir. Peki, Samandağ´daki siyasilerin böyle bir dertleri oldu mu? Hayır olmadı. Konuşmaya gelince çok güzel konuşurlar, ama faaliyet ve eylemde yok olurlar. Samandağ´ın makûs talihinin nedenini uzakta aramayın. Artık dünya lakırdı ve hamaset ile yürümüyor. Laf ile peynir gemisi yürümez. Artık bize ekmek ve peynir gemisi lazım. İYİ Parti laf değil, hizmet ve eylem partisidir. Samandağ İYİ olacak. İYİ Parti Samandağ ilçe teşkilatı olarak, önceliğimiz Samandağ´a üniversite kampüsü. Belediye ve hazineye ait topraklar üzerinde Samandağ´da bir üniversite kurulması için belediye adım atsın. Esnafa ve Samandağ ekonomisine müthiş bir katkısı olacaktır. ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ naraları istihdam sağlamaz. Üniversite istihdam sağlar. Üniversite esnafa iş, ev sahibine kiracı, çiftçiye müşteri, dolmuşa yolcu sağlar. Gurbet ellerde ekmek peşinde koşan Samandağlılar için kendi memleketi de ekmek kapısıdır. Üniversite ile Samandağ bilim, ilim ve irfan yuvası haline gelir. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini bütün dünyaya tanıtma olanağımız olur. Yetkililer Samandağ´ın sahip olduğu kaynakları ve yaratılan kaynakları verimli ve akıllı kullanıp, ilçeye üniversite kazandırın."
Kaynak:

"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte Atatürk Anıtı arkasındaki İskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla müsammaha göstermeyeceklerini ifade etti.
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
Dingil ve Soydan, AKP´nin Hatay Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´ü ayrı ayrı ziyaret ederek kutladı
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
AKP Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´e kutlama ve ´hayırlı olsun´ ziyaretleri sürüyor. Gök, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerini kabul etmeye devam ediyor.
Milletvekilinin ´irtifbat ofisi´ açıldı
Milletvekilinin ´irtifbat ofisi´ açıldı
İskenderun´da, bir kez daha Hatay milletvekilinin iletişim bürosu kuruldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi