İYİ Parti, Samandağ´a üniversite istedi
İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ söylemlerinin istihdam sağlamayacağını belirtti.
Tarih: 17.4.2018 10:05:56

Samandağ/SES

Yeni belediye hizmet binası ile ilgili değerlendirmede de bulunan İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Miçooğulları, ilçenin kampüs ve yerleşke ihtiyacı olduğunu söyledi. Yazılı yaptığı açıklamada, yerel yöneticilere seslenen İyi Parti ilçe başkanı Miçooğulları, kaynakların verimli yerlerde kullanılmasını ve ilçeye üniversite kazandırılmasını istedi. Miçooğulları, yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: "Samandağ´ae karşı genel ve yerel yönetimlerin ilgisizliği maalesef devam ediyor. Geçmişten bugüne süre gelen yatırımsızlık ilçeyi geri bıraktığı gibi işsizliği de büyütüyor. Samandağ halkı olarak ülkemize karşı bütün sorumluluklarımızı, ödevlerimizi, yükümlülüklerimizi fazlası ile yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Samandağ halkında memleket sevdası, vatan, bayrak, cumhuriyet, laiklik, Atatürkçülük, birlik ve bütünlüğe sıkı sıkıya bağlılık, hassasiyet ve duyarlılık en üst düzeyde. Saygı ve sevgide ve vergi vermede her zaman en iyisini yapan Samandağ´a yatırımlarda yapılan cimrilik, halkımızı ekonomik olarak geri ve işsiz bırakmakta. Yerel yöneticilerimiz yeni kaynaklar yaratma konusunda yetersiz kalmışlardır. Halktan her türlü feragati talep eden yerel yöneticiler, maalesef var olan olanak ve kaynakları akıllıca kullanamamakta. Yerel yönetimlerin en önemli sorumluluklarından birisi, var olan ve yaratılan kaynak ve olanakları verimli dağıtabilmek, ilçenin ihtiyaçlarını en hayati olandan itibaren karşılayabilmektir. Samandağ belediye yönetimini bu konuda zayıf görüyoruz. Bizim derdimiz iş, aş, sağlık ve eğitimdir. Peki, Samandağ´daki siyasilerin böyle bir dertleri oldu mu? Hayır olmadı. Konuşmaya gelince çok güzel konuşurlar, ama faaliyet ve eylemde yok olurlar. Samandağ´ın makûs talihinin nedenini uzakta aramayın. Artık dünya lakırdı ve hamaset ile yürümüyor. Laf ile peynir gemisi yürümez. Artık bize ekmek ve peynir gemisi lazım. İYİ Parti laf değil, hizmet ve eylem partisidir. Samandağ İYİ olacak. İYİ Parti Samandağ ilçe teşkilatı olarak, önceliğimiz Samandağ´a üniversite kampüsü. Belediye ve hazineye ait topraklar üzerinde Samandağ´da bir üniversite kurulması için belediye adım atsın. Esnafa ve Samandağ ekonomisine müthiş bir katkısı olacaktır. ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ naraları istihdam sağlamaz. Üniversite istihdam sağlar. Üniversite esnafa iş, ev sahibine kiracı, çiftçiye müşteri, dolmuşa yolcu sağlar. Gurbet ellerde ekmek peşinde koşan Samandağlılar için kendi memleketi de ekmek kapısıdır. Üniversite ile Samandağ bilim, ilim ve irfan yuvası haline gelir. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini bütün dünyaya tanıtma olanağımız olur. Yetkililer Samandağ´ın sahip olduğu kaynakları ve yaratılan kaynakları verimli ve akıllı kullanıp, ilçeye üniversite kazandırın."
Kaynak:

“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
“Barış ve sevgiyle kenetlenmeye ihtiyacımız var”
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, İskenderun Birlik Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, “Bizim bu kentte önce birliğe, beraberliğe, barışa, sevgi ile birbirimize kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi.
"İnsancıl kentler yaratacağız"
"İnsancıl kentler yaratacağız"
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, seçim çalışmalarını sürdürüyor.
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Güven´den ´şeffaflık ve katılımcılık´ sözü
Arsuz için kurulan gönül bağını birlikte güçlendirme çağrısında bulunan Millet İttifakı´nın CHP´li Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, seçmenine şeffaflık, dürüstlük, katılımcılık, eşitlik sözü verdi, başlatılan hizmetleri ‘üzerine ekleyerek sürdüreceklerini kaydetti.
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
‘Kapı altından bildiri´ uyarısı
31 Mart seçimlerinde İskenderun İttifakı sloganıyla yola çıkan Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, seçim sabahına kadar hakkında öne sürülebilecek iddialara inanılmamasını istedi, kapı altından dağıtılabilecek bildiri uyarısında bulundu.
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
"Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz"
Seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Defne Uğur Mumcu Meydanı´nda Hataylılara seslendi.
"İskenderun´un menfaatleri her şeyin önünde"
"İskenderun´un menfaatleri her şeyin önünde"
"Cumhur İttifakı"nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını malale toplantıları ve ziyaretlerle sürdürüyor.
"Önce birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var"
"Önce birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarını ziyaret ve toplantılar, mahallelerdeki pazarında halkla buluşmayla sürdürüyor.
"Kaldığımız yerden devam edeceğim"
"Kaldığımız yerden devam edeceğim"
Demokrat parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarına devam ediyor.
Esnafa ´sanayi sitesi´ sözü
Esnafa ´sanayi sitesi´ sözü
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Dörtyol Belediye Başkan adayı Bestami Koca, seçim çalışmalarını kentin Yeniköy ve Yeşilköy mahallelerinde esnaf ve sanatkâr ziyaretiyle sürdürdü.
"Problemleri halının altına süpürmeyeceğiz"
"Problemleri halının altına süpürmeyeceğiz"
´Cumhur İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı AKP´li Fatih Tosyalı, seçim çalışmalarını Primemall Alışveriş Merkezindeki esnafı, OSB´deki fabrikaları ziyaret eden ve Mustafa Kemal, Kurtuluş, Cumhuriyet, Meydan, Pirireis, Süleymaniye ve Numune mahallerinde düzenlediği toplantılarla sürdürdü.
"Hizmet etmenin gayretinde olacağız"
"Hizmet etmenin gayretinde olacağız"
´Millet İttifakı´nın İskenderun Belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarına devam ediyor.
"Kazanırlarsa beş yıl daha ziyan olacak"
"Kazanırlarsa beş yıl daha ziyan olacak"
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarını ziyaret ve toplantılarla sürdürüyor.
"Birliği, beraberliği sağlayacak partiyiz"
"Birliği, beraberliği sağlayacak partiyiz"
Saadet Partisi (SP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Yıldız, seçim çalışmalarını partisinin adayları ve yöneticileriyle birlikte İskenderun ve Belen´de sürdürdü.
VP adaylarından ´çarşı ziyareti´
VP adaylarından ´çarşı ziyareti´
Vatan Partisi (VP) Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yunus Özgür Yıldırım, partisinin Kırıkhan Belediye Başkan adayı Gönül Gökkan, Defne Belediye Başkan adayı Leyla Erk´le birlikte seçim çalışmalarını Antakya´daki ayakkabıcılar çarşısında sürdürdü.
Kılıçdaroğlu 18 Mart´ta Hatay´da
Kılıçdaroğlu 18 Mart´ta Hatay´da
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, yaklaşan yerel seçimler öncesi Hatay´a gelecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi