İYİ Parti, Samandağ´a üniversite istedi
İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ söylemlerinin istihdam sağlamayacağını belirtti.
Tarih: 17.4.2018 10:05:56

Samandağ/SES

Yeni belediye hizmet binası ile ilgili değerlendirmede de bulunan İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Miçooğulları, ilçenin kampüs ve yerleşke ihtiyacı olduğunu söyledi. Yazılı yaptığı açıklamada, yerel yöneticilere seslenen İyi Parti ilçe başkanı Miçooğulları, kaynakların verimli yerlerde kullanılmasını ve ilçeye üniversite kazandırılmasını istedi. Miçooğulları, yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: "Samandağ´ae karşı genel ve yerel yönetimlerin ilgisizliği maalesef devam ediyor. Geçmişten bugüne süre gelen yatırımsızlık ilçeyi geri bıraktığı gibi işsizliği de büyütüyor. Samandağ halkı olarak ülkemize karşı bütün sorumluluklarımızı, ödevlerimizi, yükümlülüklerimizi fazlası ile yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Samandağ halkında memleket sevdası, vatan, bayrak, cumhuriyet, laiklik, Atatürkçülük, birlik ve bütünlüğe sıkı sıkıya bağlılık, hassasiyet ve duyarlılık en üst düzeyde. Saygı ve sevgide ve vergi vermede her zaman en iyisini yapan Samandağ´a yatırımlarda yapılan cimrilik, halkımızı ekonomik olarak geri ve işsiz bırakmakta. Yerel yöneticilerimiz yeni kaynaklar yaratma konusunda yetersiz kalmışlardır. Halktan her türlü feragati talep eden yerel yöneticiler, maalesef var olan olanak ve kaynakları akıllıca kullanamamakta. Yerel yönetimlerin en önemli sorumluluklarından birisi, var olan ve yaratılan kaynak ve olanakları verimli dağıtabilmek, ilçenin ihtiyaçlarını en hayati olandan itibaren karşılayabilmektir. Samandağ belediye yönetimini bu konuda zayıf görüyoruz. Bizim derdimiz iş, aş, sağlık ve eğitimdir. Peki, Samandağ´daki siyasilerin böyle bir dertleri oldu mu? Hayır olmadı. Konuşmaya gelince çok güzel konuşurlar, ama faaliyet ve eylemde yok olurlar. Samandağ´ın makûs talihinin nedenini uzakta aramayın. Artık dünya lakırdı ve hamaset ile yürümüyor. Laf ile peynir gemisi yürümez. Artık bize ekmek ve peynir gemisi lazım. İYİ Parti laf değil, hizmet ve eylem partisidir. Samandağ İYİ olacak. İYİ Parti Samandağ ilçe teşkilatı olarak, önceliğimiz Samandağ´a üniversite kampüsü. Belediye ve hazineye ait topraklar üzerinde Samandağ´da bir üniversite kurulması için belediye adım atsın. Esnafa ve Samandağ ekonomisine müthiş bir katkısı olacaktır. ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ naraları istihdam sağlamaz. Üniversite istihdam sağlar. Üniversite esnafa iş, ev sahibine kiracı, çiftçiye müşteri, dolmuşa yolcu sağlar. Gurbet ellerde ekmek peşinde koşan Samandağlılar için kendi memleketi de ekmek kapısıdır. Üniversite ile Samandağ bilim, ilim ve irfan yuvası haline gelir. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini bütün dünyaya tanıtma olanağımız olur. Yetkililer Samandağ´ın sahip olduğu kaynakları ve yaratılan kaynakları verimli ve akıllı kullanıp, ilçeye üniversite kazandırın."
Kaynak:

VP´den Perinçek için kampanya
VP´den Perinçek için kampanya
Vatan Partisi, genel başkanları Doğu Perinçek´in Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesi için imza kampanyası başlattı.
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Formül; 7/24 çalışmak
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Formül; 7/24 çalışmak
24 Haziran´da yapılacak genel seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezail Temelli, çıkartılan tüm KHK ile son iki yılda yapılan icraatların seçim sonrasında iptal edileceğini söyledi. Temelli ve HDP heyeti, İskenderun´da halayla karşılandı.
CHP´li kadınların dayanışma kahvaltısı
CHP´li kadınların dayanışma kahvaltısı
CHP iskenderun Kadin kolları, dayanışma kahvaltısı düzenledi.
Partiler, seçim ziyaretini hızlandırdı
Partiler, seçim ziyaretini hızlandırdı
MHP´nin önerisi ile gündeme geldiği kabul edilen ve hükümetin de 24 Haziran´da genel seçimlerin yapılmasına karar vermesi üzerine, siyasi partiler ile milletvekili aday adayı olmayı düşünenler, ziyaretlerini hızlandırdı.
‘Erken seçim´ niyeti sorgulanıyor
‘Erken seçim´ niyeti sorgulanıyor
OHAL´in 7. kez TBMM´de uzatıldığı gün Recep Tayyip Erdoğan´ın, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin 24 Haziran 2018´de yapılacağını açıklaması, ittifak ve muhalefet partilerinin teşkilatları açısından ‘sorun yok´ yorumlarına karşın AKP´nin, Bahçeli´nin 26 Ağustos önerisine karşı 24 Haziran´da seçim kararı almasının ardındaki niyetler sorgulanıyor.
“Bölgenin demografisi değiştiriliyor”
“Bölgenin demografisi değiştiriliyor”
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, Suriye´de Türkmen bölgelerinin demografisinin değiştirilmeye çalışıldığını belirterek, “Bin yıllık Türkmen yurdu olan söz konusu bölgenin demografisinin Türkmenler aleyhine değiştirilmesi, Türkmenlerin Suriye´deki varlığını tehdit ettiği gibi yakın gelecekte Türkiye için güvenlik tehdidi oluşmasına imkan verebileceğinden önemle üzerinde durulması gereken bir husustur” dedi.
Erken seçim için  ‘kollar sıvandı´
Erken seçim için ‘kollar sıvandı´
MHP lideri Bahçeli´nin Ağustos ayı olarak işaret ettiği erken genel seçim tarihini Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran olarak açıkladı.
AKP: Zaten hazırdık
AKP: Zaten hazırdık
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP İskenderun İlçe Başkanı B. Bestami Bilgili, erken seçim kararının açıklanmasının hemen ardından gazetemizin sorularını yanıtladı.
CHP: Tüm siyasi unsurları biraraya getireceğiz
CHP: Tüm siyasi unsurları biraraya getireceğiz
Sandık müşahitleri ve sandık görevlilerini partiye davet eden CHP İskenderun İlçe yönetimi, olağanüstü toplantıyla konuyu ana kademe gençlik ve kadın kolları başkanlarıyla değerlendirecek. Çalışmaların sandıkların korunmasına yönelik bir ağırlıkta gerçekleştirileceği belirtiliyor.
MHP: Tarihe saygı duyuyoruz
MHP: Tarihe saygı duyuyoruz
MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, ‘seçime hazırız´ mesajı verdi.
İYİ Parti: Seçimlere yasal olarak katılabiliyoruz
İYİ Parti: Seçimlere yasal olarak katılabiliyoruz
Seçim tarihinin açıklanmasının ardından partilerinin seçime katılıp katılamayacaklarına ilişkin tereddütlere yönelik İYİ Parti genel merkezi tarafından açıklama getirildi.
SP: Kilit noktadayız
SP: Kilit noktadayız
Saadet Partisi İskenderun İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik, erken genel seçim kararına yönelik gazetemize yaptığı değerlendirmede, partisinin kilit rolüne dikkat çekti.
“Seçime hazırız”
“Seçime hazırız”
CHP´li Özcan, Bahçeli´nin erken seçim tarihini Hatay´dan cevapladı.MHP Genel Başkanı Bahçeli´nin seçim için verdiği 26 Ağustos 2018 tarihini yorumlayan CHP´nin sözcüsü Tezcan, hazır oldukları mesajını Antakya ve Samandağ´dan verdi. Ancak, seçimlere gölge düşmemesi için OHAL´i hatırlattı, ‘adil seçim´ vurgusu yaptı
OHAL´e oturarak protesto
OHAL´e oturarak protesto
CHP, AKP Hükümetinin OHAL´i 7. kez uzatmak istediğini dün oturma eylemi ile protesto etti.
Suriye ile silah arkadaşı olduk
Suriye ile silah arkadaşı olduk
Vatan Partisi Genel Başkanı Dogu Perinçek, Amerika´nın yenildiğini ve Suriye devletinin kazandağını savundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi