İYİ Parti, Samandağ´a üniversite istedi
İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miçooğulları, ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ söylemlerinin istihdam sağlamayacağını belirtti.
Tarih: 17.4.2018 10:05:56

Samandağ/SES

Yeni belediye hizmet binası ile ilgili değerlendirmede de bulunan İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Miçooğulları, ilçenin kampüs ve yerleşke ihtiyacı olduğunu söyledi. Yazılı yaptığı açıklamada, yerel yöneticilere seslenen İyi Parti ilçe başkanı Miçooğulları, kaynakların verimli yerlerde kullanılmasını ve ilçeye üniversite kazandırılmasını istedi. Miçooğulları, yazılı açıklamasında şunlara yer verdi: "Samandağ´ae karşı genel ve yerel yönetimlerin ilgisizliği maalesef devam ediyor. Geçmişten bugüne süre gelen yatırımsızlık ilçeyi geri bıraktığı gibi işsizliği de büyütüyor. Samandağ halkı olarak ülkemize karşı bütün sorumluluklarımızı, ödevlerimizi, yükümlülüklerimizi fazlası ile yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Samandağ halkında memleket sevdası, vatan, bayrak, cumhuriyet, laiklik, Atatürkçülük, birlik ve bütünlüğe sıkı sıkıya bağlılık, hassasiyet ve duyarlılık en üst düzeyde. Saygı ve sevgide ve vergi vermede her zaman en iyisini yapan Samandağ´a yatırımlarda yapılan cimrilik, halkımızı ekonomik olarak geri ve işsiz bırakmakta. Yerel yöneticilerimiz yeni kaynaklar yaratma konusunda yetersiz kalmışlardır. Halktan her türlü feragati talep eden yerel yöneticiler, maalesef var olan olanak ve kaynakları akıllıca kullanamamakta. Yerel yönetimlerin en önemli sorumluluklarından birisi, var olan ve yaratılan kaynak ve olanakları verimli dağıtabilmek, ilçenin ihtiyaçlarını en hayati olandan itibaren karşılayabilmektir. Samandağ belediye yönetimini bu konuda zayıf görüyoruz. Bizim derdimiz iş, aş, sağlık ve eğitimdir. Peki, Samandağ´daki siyasilerin böyle bir dertleri oldu mu? Hayır olmadı. Konuşmaya gelince çok güzel konuşurlar, ama faaliyet ve eylemde yok olurlar. Samandağ´ın makûs talihinin nedenini uzakta aramayın. Artık dünya lakırdı ve hamaset ile yürümüyor. Laf ile peynir gemisi yürümez. Artık bize ekmek ve peynir gemisi lazım. İYİ Parti laf değil, hizmet ve eylem partisidir. Samandağ İYİ olacak. İYİ Parti Samandağ ilçe teşkilatı olarak, önceliğimiz Samandağ´a üniversite kampüsü. Belediye ve hazineye ait topraklar üzerinde Samandağ´da bir üniversite kurulması için belediye adım atsın. Esnafa ve Samandağ ekonomisine müthiş bir katkısı olacaktır. ´Esnafa sahip çık, esnaftan alışveriş yap´ naraları istihdam sağlamaz. Üniversite istihdam sağlar. Üniversite esnafa iş, ev sahibine kiracı, çiftçiye müşteri, dolmuşa yolcu sağlar. Gurbet ellerde ekmek peşinde koşan Samandağlılar için kendi memleketi de ekmek kapısıdır. Üniversite ile Samandağ bilim, ilim ve irfan yuvası haline gelir. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini bütün dünyaya tanıtma olanağımız olur. Yetkililer Samandağ´ın sahip olduğu kaynakları ve yaratılan kaynakları verimli ve akıllı kullanıp, ilçeye üniversite kazandırın."
Kaynak:

HDP milletvekilleri muhtarlarla buluştu
HDP milletvekilleri muhtarlarla buluştu
HDP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu le Samandağlı olan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Samandağ´da muuhtarlarla bir araya geldi.
Bakanlara kutlama ziyareti
Bakanlara kutlama ziyareti
Hatay AKP milletvekilleri, bakanlara yaptığı ´kutlama´ ve ´hayırlı olsun´ ziyartini sürdürüyor.
Yayman´dan mahalleye teşekkür ziyareti
Yayman´dan mahalleye teşekkür ziyareti
24 Haziran seçimlerinde partisi AKP´den aday gösterilen ve Hatay Milletvekili seçilen Hüseyin Yayman, Kırıkhan´ın Topbağazı, İMC ve Soğuksu mahallelerine teşekkür ziyaretinde bulundu.
Güzelmansur´dan araştırma önergesi
Güzelmansur´dan araştırma önergesi
Kayıp çocuklara geç ulaşılmasının araştırılmasını istedi
“TBMM bizim için kürsü olacak”
“TBMM bizim için kürsü olacak”
HDP Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, yemin sonrası seçmenleriyle buluştu
Parlementer sistem sona erdi
Parlementer sistem sona erdi
Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, ‪Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın TBMM´de ettiği yeminle parlementer sistem‬in‪ sona erdi‬ğini‪ ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi‘ne geçildi‬ğini belirtti.
Yeni dönemin ilk önergesi
Yeni dönemin ilk önergesi
TBMM Başkanlığı´na Hatay milletvekilleri arasında ilk soru, araştırma önergesi ve yasa değişiklik teklifi Serkan Topal´dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yazılı yanıtlaması talebiyle ‘tarafsızlık yeminini´ hatırlatan Topal, Hatay için ise Meclis Araştırması istedi.
Vekiller yemin etti
Vekiller yemin etti
24 Haziran seçimlerine partilerin adayları olarak katılan ve seçim sonuçlarına göre Hatay milletvekili seçilen AKP´li Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik; CHP´li Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, MHP´li Lütfü Kaşıkçı; HDP´li Barış Atay Mengüllüoğlu, parlamentonun cumartesi günü yaptığı olağanüstü toplantıda yemin ederek, TBMM 27. Dönem Hatay Milletvekiliği görevine başladı. Hatay Milletvekilleri, TBMM Geçici Başkanı Durmuş Yılmaz tarafından yönetilen mecliste yemin etti.
"Görevimiz asıl şimde başladı"
"Görevimiz asıl şimde başladı"
Saadet Partisi (SP), 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirmek için istişare toplantıları düzenliyor.
Kaşıkçı´ya rozetini Bahçeli taktı
Kaşıkçı´ya rozetini Bahçeli taktı
24 Haziran seçimlerinde MHP ilk sıra adayı olarak Hatay milletvekili seçilen Lütfü Kaşıkçı.
CHP´de il ve 12 delege kurultay istedi
CHP´de il ve 12 delege kurultay istedi
Hatay´da CHP´nin 19 kurultay delegesinden 12´si partisinin olağüanüstü kurultay yapmasını istedi. Olağanüstü toplanan CHP Hatay İl Yönetim Kurulu, partisinin olağanüstü kurultay yapmasını kararını aldı, YK toplantısı sonrası Hatay´daki 18+4 kurultay delegelerinden 12´si de bu çağrıya destek verdi.
Milletvekilleri Ankara yolunda
Milletvekilleri Ankara yolunda
24 Haziran seçimlerinde partilerinden aday gösterilen ve seçim sonuçlarıyla mazbatasını alarak, milletvekili olarak parlamentoda Hatay´ı temsil etme hakkı kazanan AKP´li Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik, CHP´li Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, HDP´li Barış Atay Mengüllüoğlu, dünden itibaren TBMM´ye kayıt yaptırmak üzere Ankara yolculuğuna başladı.
"Sandıkları yeniden sayalım"
"Sandıkları yeniden sayalım"
24 Haziran seçimlerinde MHP adayı olarak Hatay milletvekili seçilen Lütfi Kaşıkçı, partisinin YSK´ya yaptığı itirazı değerlendirdi.
"MHP, kurumsal kimliğiyle işin peşinde"
"MHP, kurumsal kimliğiyle işin peşinde"
24 Haziran´da yapılan milletvekilliği seçim sonuçlarına yurtdışı oylarının dahil edilmesiyle Hatay´da ikinci milletvekilliğini kaybeden MHP, YSK´ya itiraz etti.
Onlar artık milletvekili
Onlar artık milletvekili
24 Haziran´da yapılan 27. dönem milletvekilliği seçiminde Hatay´dan AKP, CHP, MHP ve HDP adayı olarak seçimi kazanan milletvekillerine mazbataları verilmeye başlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi