İYİ parti, ´vites yükseltecek´
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, yapılan anketlerde ve Hatay halkının yaklaşımında partisinin geliştiğini gösterdiğini belirterek, yapılacak seçimde Hatay´dan 2 milletvekili çıkaracaklarını savundu.
Tarih: 21.9.2021 19:53:44

İskenderun/SES

 İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar sadece birinci viteste gittik. Bu benim tercihimdi sağolsun il ve ilçe teşkilatları uydular. Elbette bir bildiğimiz vardı. Bu kış ikinci vitese geçeceğiz, acele etmeyecek, şaşırmayacak ve emin adımlarla gideceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Çirkin, şu açıklamayı yaptı: "Ben milletin takdirine çok güvenirim... Her seçimde seçimden evvel milletin bir tahmini olur ve bu güne kadar şaştığını görmedim. Şu anda kahır ekseriyet ´İYİ Parti iktidara yürüyor´ demekte. Hatay özelinde ise Hatay halkı yine kahır ekseriyetle ´İYİ Parti 2 vekil çıkarır´ diyor. Bunu çok önemsiyorum, çünkü dediğim gibi şaştığını görmedim. Gerçi elimizdeki anketler de böyle diyor, ama halkın iradesi gerçekten her anketin üstündedir. 2018 seçimlerinde maalesef vekil çıkaramamış partimizin şu anki tespitlere göre 2 milletvekili çıkarmasının Türkiye´de İYİ Partinin muhteşem bir sonuç alacağının işareti kabul edilmesi mantıklı bir değerlendirme olacaktır. Bunda başta Meral Akşener´in varlığı ve liderimiz olması en büyük etkendir. Genel başkanımız milletle kucaklaşmış ve Türk milleti tarafından büyük kabul görmüştür. Köylü, kentli, işçi, işsiz, öğrenci, çiftçi, sanayici, esnaf, memur, ve tabi ki kadınlar olmak üzere herkes Meral Akşener´i çok sevmiş, kendinden bir parça gibi görmüştür. Biz teşkilatlar bu sebeple çok rahat çalışmaktayız. Bir siyasi partinin çalışanları için genel başkanının halkın yanında ki itibarı çok önemlidir ve şükür bu İYİ Partide fazlasıyla vardır. Teşkilatlarımızda Hatay´da ´iyi´ çalışmıştır, bu da çok önemlidir. Arkadaşlarımız her konuda bizden desteğini esirgememiş, fedakarlıkla görev yapmıştır. Üstelik göreve geldiğimiz günden bugüne kadar sadece birinci viteste gittik. Bu benim tercihimdi sağolsun il ve ilçe teşkilatları uydular ve elbette bir bildiğimiz vardı. Bu kış ikinci vitese geçeceğiz, acele etmeyecek, şaşırmayacak ve emin adımlarla gideceğiz... Göreve geldiğimiz günden bu güne elbette ufak sorunlarda yaşadık teşkilat içinde fakat bu süreçte başta genel başkanımız olmak üzere tüm genel merkez yetkilileri bizim fitneye karşı mücadelemizde hep yanımızda durdular ve hala da durmaya devam etmekteler. Teşkilatlarımız da bu konuda varolsunlar bize çok yardımcı oldular ekseriyetle. Hepsine sonsuz teşekkür ediyoruz, zira bu destek olmasa başarı da olmazdı. Parti disiplini ve huzur burdan asla taviz yok herkes bunu bilsin. Yalana, iftiraya, dedikoduya asla ve asla af yok. Çok şey istemiyoruz, sadece ´iyi´ bir aile olmanın gereklerine uymak yeterlidir. Elbetteki 2 milletvekili ile yetinmeyeceğiz, bunu çok aşacağız inşallah. Umudumuz çok yüksek, halka ve teşkilatlarımıza ve tabanımıza güvenimiz tamdır. Biz, Hatay´da her siyasi partiyle tatlı bir rekabet içindeyiz, hiç birisi düşmanımız değildir. Her partide çok kıymetli dostlarımız vardır ve hepsine bu yarışta başarılar dileriz."
Kaynak:

CHP Arsuz ´´buluşturdu´
CHP Arsuz ´´buluşturdu´
CHP Arsuz İlçe tarafından gerçekleştirilen Birlik ve Dayanışma gecesinde milletvekilleri ve Hatay örgütleri biraradaydı
CHP heyeti Antakya ve İskenderun´da
CHP heyeti Antakya ve İskenderun´da
CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Hatay İl Başkanlığını ziyaretin ardından İskenderun İlçe örgütünde KHK ile meslekten ihraç edilenlerle biraraya geldi.
CHP Hatay: 3600 Ek Gösterge memurun hakkı
CHP Hatay: 3600 Ek Gösterge memurun hakkı
Her seçim öncesi memurlara müjde olarak sunulan 3600 Ek Gösterge talebini gündemine alan Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri, ülke genelinde düzenlenen eşzamanlı basın açıklamasıyla “İktidarımızda derhal hayata geçireceğiz” dedi.
Ziyaret İdlib´teki okulla sürdü
Ziyaret İdlib´teki okulla sürdü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kızı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar´ın, eğitimle ilgili bir toplantıya katılmak ve bazı ziyaretlerde bulunmak için geldiği İskenderun´daki çalışmasını İdlib´te okul ziyaretiyle sürdü.
Kılıçdaroğlu, 11 başkanla Hatay´da buluşacak
Kılıçdaroğlu, 11 başkanla Hatay´da buluşacak
Cumhuriyet Halk Partisili (CHP) 11 büyükşehir belediye başkanı, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla Hatay´da toplanacak.
Milletvekili Şahin: Çalışanın emekliğili riske girdi
Milletvekili Şahin: Çalışanın emekliğili riske girdi
Milletvekili Şahin, pandemi döneminde yatmayan sigorta primleri sorununu soru önergesiyle parlamentoya taşıdı.
Sümeyye Erdoğan´a özel ilgi
Sümeyye Erdoğan´a özel ilgi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın kızı, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, eğitimle ilgili bir toplantıya katılmak ve bazı ziyaretlerde bulunmak için İskenderun´a geldi.
CHP´den ´parlementer sistem´ paneli
CHP´den ´parlementer sistem´ paneli
CHP Hatay İl Başkanlığı tarafından Antakya´da "İkinci yüzyıla çağrı beyannamesi, yeni anayasa ve güçlendirilmiş parlementer sistem” konulu panel düzenlendi.
Savaş: Hatay artık yoruldu
Savaş: Hatay artık yoruldu
Hatay´da 1 milyona yakın Suriyeli sığınmacının olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, 9 yıldır Hatay´a gönderilen ödenek ile sığınmacılara da hizmet verilmeye çalışıldığını, ancak bunun sürdürülebilir bir durum olmadığına dikkat çekti.
Milletvekili Kaşıkçı´dan ‘boş kağıt´ ile savunma
Milletvekili Kaşıkçı´dan ‘boş kağıt´ ile savunma
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odası tarafından, yaklaşık 3 ay önce TBMM´de sarf ettiği sözler üzerine kendisinden savunma istendiğini hatırlatarak, bu uygulamaya tepki olarak boş kağıt ile savunmasını göndereceğini bildirdi.
CHP´nin 98. yılı
CHP´nin 98. yılı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), bugün (09 Eylül Perşembe) kuruluşunun 98. yılını kutlayacak.
Atanamayan öğretmenler için ´önerge´
Atanamayan öğretmenler için ´önerge´
Atanamayan öğretmenlerin istemi, soru önergesiyle parlamentoya yansıdı.
TİP, İskenderun´da örgütlendi
TİP, İskenderun´da örgütlendi
Türkiye İşçe Partisi (TİP) İskenderun ilçe örgütü binası düzenlenen törenle açıldı.
Hekimleri kısıtlayan yönetmeliğe önerge
Hekimleri kısıtlayan yönetmeliğe önerge
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, temmuz ayında yürürlüğe giren ve aile hekimlerinin özlük haklarını kısıtladığını belirttiği Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği´ne ilişkin parlamentoya soru önergesi verdi.
CHP´li Özel, birliğe çağırdı
CHP´li Özel, birliğe çağırdı
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, hükumeti gönderme zamanının geldiğini ve iktidara çok yakın olduklarını ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi