İyi Parti´nin Dörtyol başkanı İbişoğulları
İyi Parti Dörtyol ilçe teşkimatı yaptığı genel kurulla, yönetimini belirledi. Tek liste halinde gidilen genel kurulda İyi Parti Dörtyol İlçe Başkanlığına Sami İbişoğulları getirildi. İbişoğulları, kurucu başkanlığın ardından partinin seçilmiş ilk başkanı oldu.
Tarih: 6.2.2018 10:08:10

YK´da hangi isimler var?

Partinin 26 YK üyesi de şu isimlerden oluştu: Ömer Faruk Karaca, Ahmet Arslan, Mehmet Çandır, Esra Selime Demirkol, Akın Adıkutlu, İlyas Çömüt, Sertan Demir, Yahya Aykaç, Serkan Alp yorgun, Memiş Sade, İsmail Öz, Ahmet Anıl, Mustafa Dal, Vahide Karapür, Dudu Karaca, Serkan demir, Emine Ulukanlığil, Ozan Yavuz, Seyfettin Yıldırım, Şaban Baz, Fatma Sarıoğlu, Serpil Ciner, Şahin Can, Sibel Kuzucular, Nihat Özkaynak ve Celalettin Akıncı,

Antakya´ya kadın başkan
İyi Parti Antakya İlçe Başkanı Hatice Güzel ve YK üyeleri de, Antakya´da Hatay Gazeteciler Cemiyeti´ni ziyaret etti. İyi Parti Antakya İlçe Başkanı Güzel, vatan ve millet için bir bayrak altında aynı amaç içerisinde olduklarını söyledi. Ayrıştırmaya değil, birleştirme amacında olduklarını belirten Güzel, partiye Antakya ilçe başkanı olarak atandığını ve ilk kongrelerini hafta sonu yapacaklarını ifade etti. Güzel, "İyi parti olarak Türkiye´de bir boşluğu, bir umudu doldurmaya geldik. Ayrıştırmaya değil, birleştirmeye geldik. Bizim için insan olmak yeterli düşünme yada başka birşey olması hiç önemli değil. Bu vatan için, bu millet için bayrak altında aynı amaç içerisindeyiz. Bizde diğer yanda bir kolda hizmet etmek için iyi partinin teşkilatında hepimiz görev almak istedik. Atatürk´ün kurduğu Cumhuriyet devletinde Cumhuriyet kadını olarak bana bu görevin verilmesinden onur duyuyorum. Kadının olmadığı hiçbir yerde maalesef sevgi, barış ve güzellik olmuyor. Muhakkak kadınlarda siyasete girmeli. Aktif görev almalı. Herkesin bir siyasi görüşü olmalı ama bunu doğru platformda, doğru üslupla anlatabilmek çok önemli. Biz kavgaya gelmiyoruz. Barışa, birlik içerisinde vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı birlikte savunmak için geliyoruz. Bu vatanı bu dış mihraplardan korumak için elimizden gelen herşeyi yapalım" dedi.
Kaynak:

"2019 seçiminde heyecan yaşamayız"
"2019 seçiminde heyecan yaşamayız"
2014 yılında yapılan yerel seçimlerde heyecanlı bir seçim atmosferinin yaşandığını ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "2019 yılında bu heyecanı yaşamayacağımızı düşünüyorum.
900 işçinin sorunu parlamentoda
900 işçinin sorunu parlamentoda
Oruç, Nursan işçilerinin durumunu önergeyle Meclis´e yansıttı
İttifakta "2014 formülü"
İttifakta "2014 formülü"
31 Mart 2019 seçimlerine yönelik değerlendirmede bulunan iktidar partisi AKP´nin MKYK´sı, MHP-AKP ittifakını görüştü, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, ‘2014 kriterini uygulayın´ mesajı ilettiği savunuldu.
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye´nin enerjide giderek artan dışa bağımlılığı nedeniyle elektrik ve doğalgaza enflasyonun üzerinde yapılan zammın yanlış olduğunu söyledi.
CHP´li gençler E. Eren´i andı
CHP´li gençler E. Eren´i andı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Gençlik Kolları, 12 Eylül sürecinde, yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980 tarihinde idam edilen Erdal Eren´i, ölümünün 38. yıl dönümünde andı.
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi´ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yardımcısı Kemal Mengüllüoğlu, esnaf ve işinsanlarını ziyaret etti.
SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi