İzinsiz dolgu dökümüne ´takip´
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin ilde kaçak hafriyat toprağı ve moloz dökümlerine karşı denetimlerine devam ettiğini ifade etti.
Tarih: 11.9.2019 09:51:50

İskenderun/SES

 Günlük olarak farklı noktalarda kaçak dökümlere karşı zabıta personeli ile rutin denetimler gerçekleştiren HBB Hafriyat Toprağı, İnşaat Yıkıntı ve Atıkları Denetim Ekibinin, taşıma izin belgesi bulunmayan veya hafriyat döküm sahaları dışında yol kenarları, dere yataklarına kaçak şekilde döküm tespit etmesi durumunda yönetmelik kapsamında cezai işlem uygulandığını ifade etti.
HBB´den yapılan açıklamada şunlara yer verilidi: "2019 yılı ilk 6 aylık süreçte kaçak dökümlere karşı 106 denetim gerçekleştiren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 181 Taşıma Kabul Belgesi ile 141 Taşıma İzin Belgesi düzenlendiği ve döküm sahalarına 140 bin 225 metreküp hafriyat toprağı, 27 bin 659 metreküp inşaat ve yıkıntı atığı olmak üzere toplam 167 bin 884 metreküp atık kabul edildi."
Vatandaşlar ve hafriyat-kazı işi ile uğraşan firmalara seslenen HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolğun, 2014 yılından önce Hatay´ın tüm ilçelerinde yol kenarları ile dere yataklarının kaçak döküm yerleri haline geldiğini, Hatay´ın büyükşehir statüsüne geçtiği 2014 yılından bugüne kadar geçen zamanda ortaya konan çaba sayesinde bunun büyük oranda engellendiğini ifade etti. Hafriyat takip sisteminin kurularak hayata geçirildiğini anlatan Dolğun, HBB´nin açıklamasına göre şu değerlendirmede bulundu: "Hatay genelinde hafriyat taşıma işi yapan araçların takip cihazı ile denetlendi ve kaçak dökümler en aza indirildi. Firmaları mağdur etme gibi bir amacımız bulunmamaktadır ancak Hatay´ın yaşanabilir bir kent haline gelebilmesi için bu tedbirler gereklidir. Kaçak moloz dökümü konusunda firmaların hassasiyete davet ediyor ve firmaların başvurmaları sonrası gösterilecek sahalara döküm yapmaları gerektiğini anımsatıyoruz."
Kaynak:

HATSU´ya enerji üretimi yetkisi
HATSU´ya enerji üretimi yetkisi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu, Kasım ayı toplantısı yaptı.
"Kirlilik, ruh sağlığını bozuyor"
"Kirlilik, ruh sağlığını bozuyor"
Hatay´daki çevre derneklerinin de üyesi olduğu Doğu Akdeniz Çevre Dernekleri Platformu (DAÇE) ile Adana Tabip Odası, kömür dağıtımının başlanmasıyla hava kirliliğinde artış olacağını ifade etti.
İskenderun´da iki oyun sahnelendi
İskenderun´da iki oyun sahnelendi
İskenderun Belediyesi tTiyatro Topluluğu oyuncularının oynadığı "Komşu köyün delisi” ve “Murtaza” adlı tiyatro oyunları, sahnelendi.
Mutlu ailesinin, mutluluğu
Mutlu ailesinin, mutluluğu
İskenderun Belediye Meclisi üyesi CHP´li Ali Mutlu, İskenderun´da yaptığı düğünle kızını evlendirdi.
Mutluluklarını düğünle paylaştılar
Mutluluklarını düğünle paylaştılar
Kredi ve Yurtlar Kurumunda güvenlik görevlisi olarak çalışan, İskenderun Gençlik ve Spor Müdürlüğü´nde görev yapan kentteki eski gazetecilerden Mustafa Mert, yaşamını birleştirdiği Şemse Bilgiç ile düğün yaparak evlendi.
Avukatlara ´iş hukuku´ semineri
Avukatlara ´iş hukuku´ semineri
Hatay Barosu ve Türkiye Barolar Birliği işbirliğiyle, yöredeki avukat ve hukukçulara yönelik yapılan eğitim çalışmaları sürüyor.
Hatay´da FETÖ´den 1.477 kişi tutuklu
Hatay´da FETÖ´den 1.477 kişi tutuklu
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 477 olduğu bildirildi.
Tunceli´de kooperatifleşme incelemesi
Tunceli´de kooperatifleşme incelemesi
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay örgütü temsilcileri, Defne ve Samandağ Belediyesinin bağımsız meclis üyeleri, Samandağ Sözümüz Var Meclisi temsilcileri, çiftçi ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ve Ovacık Doğal Kooperatifi´ni ziyaret etti.
Semt pazarlarına gece yıkaması
Semt pazarlarına gece yıkaması
Antakya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin kentte bulunan tüm pazar yerlerinde periyodik olarak gece yıkama yaparak, temizlediği belirtildi.
12 ilçede elektrik kesintisi
12 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Belen, Arsuz, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Kırıkhan, Altınözü, Reyhanlı, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle bugün ve yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
Kaymakamdan 1 kabul, 5 ziyaret
Kaymakamdan 1 kabul, 5 ziyaret
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, kendisini ziyaret eden Sivil Toplumla İlişkiler Hatay İl Müdürü Malik Yılmaz ve Maarif Müfettişi Mustafa Zeytun ile çevre mühendisi Vecih Çakar´ı kabul etti.
Tolga Sağ´dan İskenderun´da konser
Tolga Sağ´dan İskenderun´da konser
Sanatçı Tolga Sağ, İskenderun´da konser verdi.
"Hastalığa göre yaklaşmak zorundayız"
"Hastalığa göre yaklaşmak zorundayız"
Samandağ´da belediye ve Diyabetle Yaşam Derneği Hatay Şubesi işbirliğiyle "Diyabet ve obezitenin zararlarından korunma eğitimi" konferans düzenlendi.
Validen komutana iade-i ziyaret
Validen komutana iade-i ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay 2. Hudut Alay Komutanı Albay Ümit Durmaz´a, dün iade-i ziyarette bulundu.
´Herkes İçin Spor´ etkinliği
´Herkes İçin Spor´ etkinliği
Arsuz Kaymakamlığı ve Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Arsuz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve bazı kurumların da katkı verdiği Herkes İçin Spor etkinliği Arsuz´da düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi