İzinsiz dolgu dökümüne ´takip´
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin ilde kaçak hafriyat toprağı ve moloz dökümlerine karşı denetimlerine devam ettiğini ifade etti.
Tarih: 11.9.2019 09:51:50

İskenderun/SES

 Günlük olarak farklı noktalarda kaçak dökümlere karşı zabıta personeli ile rutin denetimler gerçekleştiren HBB Hafriyat Toprağı, İnşaat Yıkıntı ve Atıkları Denetim Ekibinin, taşıma izin belgesi bulunmayan veya hafriyat döküm sahaları dışında yol kenarları, dere yataklarına kaçak şekilde döküm tespit etmesi durumunda yönetmelik kapsamında cezai işlem uygulandığını ifade etti.
HBB´den yapılan açıklamada şunlara yer verilidi: "2019 yılı ilk 6 aylık süreçte kaçak dökümlere karşı 106 denetim gerçekleştiren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 181 Taşıma Kabul Belgesi ile 141 Taşıma İzin Belgesi düzenlendiği ve döküm sahalarına 140 bin 225 metreküp hafriyat toprağı, 27 bin 659 metreküp inşaat ve yıkıntı atığı olmak üzere toplam 167 bin 884 metreküp atık kabul edildi."
Vatandaşlar ve hafriyat-kazı işi ile uğraşan firmalara seslenen HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolğun, 2014 yılından önce Hatay´ın tüm ilçelerinde yol kenarları ile dere yataklarının kaçak döküm yerleri haline geldiğini, Hatay´ın büyükşehir statüsüne geçtiği 2014 yılından bugüne kadar geçen zamanda ortaya konan çaba sayesinde bunun büyük oranda engellendiğini ifade etti. Hafriyat takip sisteminin kurularak hayata geçirildiğini anlatan Dolğun, HBB´nin açıklamasına göre şu değerlendirmede bulundu: "Hatay genelinde hafriyat taşıma işi yapan araçların takip cihazı ile denetlendi ve kaçak dökümler en aza indirildi. Firmaları mağdur etme gibi bir amacımız bulunmamaktadır ancak Hatay´ın yaşanabilir bir kent haline gelebilmesi için bu tedbirler gereklidir. Kaçak moloz dökümü konusunda firmaların hassasiyete davet ediyor ve firmaların başvurmaları sonrası gösterilecek sahalara döküm yapmaları gerektiğini anımsatıyoruz."
Kaynak:

Kaymakamdan habersiz ziyaret
Kaymakamdan habersiz ziyaret
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, kente ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi veren bazı devlet okullarını habersiz ziyaret ederek, okulun genel durumu, öğretmen, öğrenci ve velilerin uyum ve koordinasyonu, eğitim, öğretim ve sosyal faaliyetler konularda istişare de bulundu.
Güneş, görevine başladı
Güneş, görevine başladı
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, polis teşkilatının her zaman yanlarında olduklarını belirtti.
Yayman´dan mera incelemesi
Yayman´dan mera incelemesi
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan´daki meraları gezip, incelemede bulundu.
"Filistin, yeniden müslümanların gündeminde"
"Filistin, yeniden müslümanların gündeminde"
Arap Baharıyla birlikte Filistin davasının geri planlara itildiğini, unutulmaya başlandığını ifade eden SP GİP Üyesi Necmettin Çalışkan, İslam Birliği Araştırmaları Merkezi (İSBAM) tarafından Ankara´da düzenlenen İslam Birliği Kongresiyle birlikte, Filistin konusunun uzun bir aradan sonra yeniden Müslümanlarının gündemine girdiğini ifade etti.
MEM´de müdür değişimi
MEM´de müdür değişimi
Mahkeme kararı göreve dönmeye yetmedi
Vakıflardan, bina açıklaması
Vakıflardan, bina açıklaması
Vakıflar Hatay Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, mülkiyeti Antakya´daki Mehmet Şah Bin Mustafa Dede Efendi Vakfına ait olan vakıf işhanının Koruma Amaçlı İmar Planında ticaret alanı olarak planlandığını ifade etti.
‘137 günlük grev´ anıldı
‘137 günlük grev´ anıldı
İSDEMİR Çalışanları ve Emeklileri Derneği (İSÇEİD) üyeleri otuz yıl önce İSDEMİR´de 137 gün süren grevin yıldönümünde biraraya geldi.
Gazilerden saygı çelengi
Gazilerden saygı çelengi
Mustafa Kemal Atatürk´e Mareşal Rütbesi ve Gazilik ünvanının verildiği 19 Eylül´ün Gaziler Günü olarak kabul edilişinin 98. yıldönümü dolayısıyla gaziler, Atatürk´ün manevi huzuruna çıkarak saygı çelengi sundu.
Tolunay´a ‘veda yemeği´
Tolunay´a ‘veda yemeği´
İskenderun İlçe Emniyet Müdürü olarak 14 ay görev yapan Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen 2.Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay onuruna veda yemeği düzenlendi.
TMMOB: Toplumumuzun ortak geleceğine sahip çıkıyoruz
TMMOB: Toplumumuzun ortak geleceğine sahip çıkıyoruz
TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Gününü kutluyor…
‘Hatay Günleri´ artık valiliğin
‘Hatay Günleri´ artık valiliğin
Hatay Günleri, Hatay Gastronomi Günleri ve benzer isimlerle Hatay Valiliğinin izni dışında artık etkinlik düzenlenemeyecek.
Çözüme odaklandılar
Çözüme odaklandılar
İskenderun Kaymakamlığı, ülke genelinde uygulanan “Muhtarlarla Buluşma” ve “Güvenlik Koordinasyon” toplantılarının kentte de gerçekleştirilerek gündeme getirilen sorun ve ihtiyaçlar üzerinde görüş alışverişinde bulunulduğunu, çözüm odaklı çalışmalar yürütüldüğünü bildirdi.
Poşet satışı denetlenecek
Poşet satışı denetlenecek
Sıfır Atık Projesinin Hatay´daki uygulanma aşamaları ile sıfır atık sisteminin geliştirilmesi amacıyla Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantısında poşet satışı yapan iş yerlerinin denetlenmesi kararlaştırıldı.
Bugün 8 ilçede kesinti var
Bugün 8 ilçede kesinti var
Hatay Valiliği, altyapı ve tesis çalışmalarından dolayı Hatay´ın 8 ilçesinde elektrik kesintisi yapılacağı duyurdu.
Arsuz 43 yatı ağırlayacak
Arsuz 43 yatı ağırlayacak
Arsuz´da HADO seferleri, marina ve su sporları faaliyetleri kapsamında yatırımların projelendirildiği Madenli Balıkçı Barınağı ilk kez önümüzdeki günlerde 43 yat kafilesini ağırlamaya hazırlanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi