Jandarmadan 72 noktada denetim
Hatay İl Jandarma Komutanlığı, 72 ayrı noktada 440 personelin katılımı ile yaptığı uygulamada, 7.191 kişi, 497 servis aracı, 267 okul çevresi ve 284 umuma açık yerin kontrol edildiğini açıkladı. Aramalarda ele geçirilenler arasında 479 gram amonyum nitrat olduğu da bildirildi.
Tarih: 29.9.2021 18:54:44

İskenderun/SES


Hatay Valiliğinden yapılan ´basın bilgi notu´ açıklamasında şunlara yer verildi: "28 Eylül 2021 günü Türkiye genelinde icra edilen Türkiye Huzur ve Güven uygulaması kapsamında Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından Çocuk ve Gençlerin Korunması, suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik 15 ilçe jandarma komutanlığı, asayiş, TEM, KOM, GKİT, SİBER, trafik şube müdürlüğü ve jandarma dedektiflerinde (JASAT) görevli toplam 440 personelin katılımıyla 72 farklı noktada 10.00-22.00 saatleri arasında Huzur ve Güven uygulaması icra edilmiştir. Uygulamada, 7.191 şahıs ile 497 servis aracı, 267 okul çevresi ve 284 umuma açık yer kontrol edilmiştir. Uygulama esnasında, Hassa ilçesinde 1.700 paket bandrolsüz kaçak sigara, 3.000 adet sigara pamuğu, 20 adet sarma sigara, 300 adet sigara kağıdı, 10 kg kıyılmış tütün, 2.800 adet sigara makaronu, 479 gr. amonyum nitrat ve Antakya´da 1 adet tabanca ile 69 gr. uyuşturucu madde olduğu değerlendirilen kubar esrar maddesi ele getirilmiş olup adli işlemlere başlanmıştır. Ayrıca kontrol edilen şahıs ve araçlardan çeşitli suçlardan arandığı tespit edilen 28 şüpheli ile 2 aranan araç yakalanarak adli makama sevk edilmiş, 46 araca cezai işlem uygulanmış ve 20 araç trafikten men edilmiştir."
Öte yandan, Hassa Jandarma Komutanlığ tarafından, Ardıçlı Mahallesinde oturan M.A.D. isimli kişinin kaçak yollarla cep telefonu ve aksesuar getirdiği bilgisi üzerine düzenlenen operasyonda da, ülkeye getirilerek faturasız satışa sunulduğu tespit edilen 10 adet Redmi, 12 adet samsung ve 1 adet Maxx marka olmak üzere toplam 23 adet cep telefonu ile 1.775 adet telefon aksesuarı ele geçirildi, olayla ilgili olarak M.A.D.´nin gözaltına alındığı açıklandı.
Kaynak:

“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
“İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz”
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “İskenderun ile Arsuz´u bir bütün olarak görüyoruz” dedi.
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP´li kadınlar ‘şiddetle mücadeleye´ dikkat çekti
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Zeren, kadına yönelik şiddetle mücadelesine dikkat çekmek için 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Kadınlara KADES bilgilendirmesi
Akıllı telefonlar aracılığıyla indirilebilen, şiddet mağduru veya şiddet tehdidi altında bulunan kadınlar tarafından kullanıldığında tek tuşla olay yerine en yakın ekibin ivedilikle geçmesine kolaylık sağlayan Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) uygulamasının tanıtımı devam ediyor.
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
Araç lastiği kesmeye 1 gözaltı
İskenderun´da üç aracın lastiklerini kestiği iddiasıyla bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
Demokrasiden uzaklaştıkça kadına şiddet artıyor
CHP´li kadınların ülke genelinde olduğunu gibi Hatay İl ve ilçelerde de gerçekleştirdiği eşzamanlı açıklamada talepleri dile getirdi, partinin ´Altı Ayda Altı Kolaylık´ başlıklı yol haritası hatırlatıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi Çocuk Hakları ve Danışma Merkezi açıldı
Arsuz Belediyesi, Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye arasında, Çocuk Hakları ve Danışma Merkezinin kurulması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
Kadınlar İskenderun´da da sokaktaydı
İskenderun Kadın Platformunun evsahipliğinde kadınlar, şiddete ve hak ihlallerine düdük çalarak, alkış tutarak dikkat çekti.
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Künefe pişirmeyle ´uluslararası tanıtım yapıldı´
Antakya El Sanatları Müzesinde düzenlenen 6. Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali´ni ziyaret eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz´ın eşi Saadet Yılmaz, gelen sanatçılara künefe yaptı.
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz´a ´çadır-karavan projesi´
Arsuz Belediyesi, ekiplerin kentteki mahallelerde çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.
ÇTV´nin ikinci taksidi
ÇTV´nin ikinci taksidi
Emlak vergisi ve iş yerleri için çevre temizlik vergisinin (ÇTV) 2. taksitinin son ödeme tarihi 30 Kasım.
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Cankurtaranlar, 78 hayatı kurtardı
Hatay Büyükşehir Belediyesinin, Samandağ´ın Çevlik sahilinde yaşanan boğulma vakalarına karşı aldığı önlemlerin sonuç verdiği belirtildi.
Kaçakçılık operasyonu
Kaçakçılık operasyonu
Reyhanlı´da silah sesi ile polisin yaptığı operasyonda, kaçakçılığa ulaşıldı.
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Kadına şiddetin araştırılmasını istedi
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatımoğulları Oruç, kadına yönelik artan erkek şiddetinin önlenmesi için yükümlü olunan CEDAW ve Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunu´nun etkin bir biçimde uygulanması ve kadınlara yönelik erkek şiddetinin engellenmesi amacıyla TBMM Başkanlığına Meclis Araştırması icin önerge verdi.
Komutanın vali ziyareti
Komutanın vali ziyareti
Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tuğgeneral Semih Okyar, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı ziyaret etti.
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
"Eleştiri adıyla küfür olamaz"
Samandağ Belediye Meclisi´nin CHP´li üyeleri, hiç kimsenin eleştiri hakkı adı altında küfür ve hakaret etme hakkı olmadığını belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi