Kadınlar kongreye ‘hazır´
17 Aralık´ta oy kullanmada yaşanan izdiham ve tartışmalar üzerine seçim maddesi divan başkanlığı tarafından iptal edilen CHP´nin İskenderun Kadın Kolları seçimi yarın yinelenecek.
Tarih: 2.1.2018 10:16:47

Sadet Berkyürek/İskenderun

Başkan adayları Nilgün Selçuk ile Muhsine Korkmaz´ın seçime blok listeyle katılacağı kongrede, 2 bin 195 kadın üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Kongre, katılım yoğunluğu dikkate alınarak İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı´nda yapılacak.
CHP İskenderun Kadın Kolları Başkanlığına yeniden aday olan Nilgün Selçuk ile Dr. Muhsine Korkmaz, yarın yapılacak kongreye ve hedeflerine ilişkin gazetemizin sorularını yanıtladı. İki adayın da ortak ifadesini ‘kongre sonucunda kazanan CHP olacaktır´ yaklaşımı oluşturdu. Dr. Muhsine Korkmaz, “Partimiz bu seçimden güçlenerek çıkacaktır; buna eminim” derken, Nilgün Selçuk, şunları belirtti: “Sonuc her ne olursa olsun kazanan CHP olacaktır. Kaldığımız yerden devam ederiz. İdeallerimiz, hayallerimiz, mücadelemizi ortaya koyarak çalışmalarımıza devam ederiz. Unutmayalım ki 2019 seçimleri ya varız yada yok oluruz noktasındadır.”
CHP İskenderun İlçe Kadın Kolları kongresinden çıkacak sonuca ilişkin yaşanan tartışma ve bloklaşma iddialarının aksine bir yaklaşım, düşünce ve anlayış içinde olduklarını ifade eden adaylardan Selçuk´a göre, “CHP demokrasinin tam işleyişinden yana hak, hukuk, adalet diyerek kilometreler kat etmiş bir partidir. Kongrelerde adayların olması partinin hareketliliğini ortaya koyar. Bloklaşma olmayacaktır, aksine kenetlenme olacaktır”. Buna ilişkin soruyu Korkmaz da şöyle yanıtladı: “Siyasi partiler, tüzükleri gereği belirli zamanlarda kendi içlerine seçim yaparlar görev yapanlarını yenilerler. Görev paylaşımı yaparlar. Önemli olan bu süreçte üyelerin birbirlerini kötülememeleridir. Üyeler seçimden sonra birbirlerine omuz vererek diğer partilere karşı mücadele edeceklerini asla unutmamalıdır. Adaylar olarak biz bu kurallara titizlikle uyduk.”

Korkmaz: Çalışmayı Karayılan´dan başlatacağım
Kongreden hemen sonra hiçbir arkadaşını ötekileştirmeden her partili kadın üyeyi çalışmaya davet edeceğini belirten Dr. Korkmaz, “Tüm İskenderun çalışma alanımız olacak. Çalışmayı ilk Karayılan´dan başlatacağım” dedi. Seçilecek ilçe kadın kolları yönetiminin, Türkiye´nin önündeki 3 önemli seçim çalışmalarının da sorumluluğunu omuzlayacağının bilincinde olduklarını kaydeden Korkmaz, şunları ifade etti: “Önümüzdeki yerel ve genel seçimler Türkiye için, Cumhuriyetimizin geleceği için hayati önem taşımaktadır. İskenderun´un CHP´li kadınları kendine düşeni yapacaklardır, bunun bilincindedirler. Çalışmalarımız bu yönde olacaktır. Şunu ifade etmeden geçemeyeceğim, Kadın Kolları seçiminin kazananı CHP olacaktır.”

Selçuk: İlkeli siyasetten yanayım
Çalışma öncelikleri ve hedeflerine ilişkin “güçlü örgütlenme yapısını ortaya koyarak sağlam kadrolar oluşturmaktır. 2019 yerelde İskenderun ve Hatay Büyükşehir Belediyesi´ni almak CHP´yi yerelden genele iktidara taşımaktır. Ben ve arkadaşlarım kadın kollarını bir dönem yürüttük, bu dönemde alt yapımızı oluşturduk. Çalışmalarımızla ilgili kadınlarımız tarafından gelen geri bildirimler bizleri daha çok çalışma azmine sürüklemiştir. Türkiye de kadın olmanın, ikinci plana atılmanın, yok sayılmanın, tacizin, tecavüzün, öldürülmenin nerdeyse doğal olduğu günümüzde kadınlarımız ses getiriyorlar” değerlendirmesini yapan başkan adayı Nilgün Selçuk, ilkeli siyasetten yana tavrının devam edeceğini belirtti. Selçuk, “İlkeli siyasetten yanayım. Ne durum ne de kişiye göre değil, ilkelerimle haraketten yanayım. Bu hep böyle oldu, olmaya da devam edecektir. Ne olduğum değil, nerede olduğum önemlidir. Mücadelenin hep içinde yer almayı savundum” diye konuştu.

“Kadınlar potansiyelleriyle siyasette yer almalı”
Siyasette liyakatın esas alınmasını önemsediklerini, kadınların siyasette potansiyellerini ortaya koymalarını istediklerini de sözlerine ekleyen Nilgün Selçuk, katınların siyasete katkılarının daha yapıcı yönüne de dikkat çekerek, kadın adayları destekleyeceklerini, temsil hakkını savunacaklarını ifade etti. Kadın kolları kongrelerinde üyelerin yüksek katılımının umutlandırdığını da sözlerine ekleyen Selçuk, bunu bir gösterge olarak değerlendirerek CHP´nin dinamik yapısını da ortaya koyduğunu, savundukları aktif üye yapısı ile meydanlara ve alanlara çıkarak 2019 hedeflerine ulaşacaklarını vurguladı. Selçuk, şunları belirtti: “Bizler koşullar her ne olursa olsun iddialıyız. İddamızı ortaya koyuyoruz. İskenderun başta olmak üzere Hatay Büyükşehir Belediyemizi almak için hazırız. 03.01.2018´de yapılacak olan kongre CHP´ye, Türkiye´ye ve İskenderun´a hayırlı olsun. Kaybedeni kazananı olmayan, aile içinde olan yarışta kazanan CHP olacaktır.”
Kaynak:

Hatay gençliğinin yeni başkanı Kazar
Hatay gençliğinin yeni başkanı Kazar
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanlığına ise Defneli Ali Kemal Kazar seçildi.
"Çıkış yolu, O´nun ilkeleri"
"Çıkış yolu, O´nun ilkeleri"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Dörtyol´da, "Atatürk Vatandır" adlı sempozyum düzenledi. Ağustos 2017´den itibaren her hafta bir ilde sempozyum düzenlendiğini belirten BTP yöneticileri, 2018 yılı etkinliğinin İzmir´den sonra Dörtyol´da yapıldığını kaydetti.
OHAL, sorunları çözmedi
OHAL, sorunları çözmedi
CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, ülkenin 18 aydır OHAL ve Kanun hükmünde Kararnamelerle (KHK) ile yönetildiğini, ancak bunun hiçbir sorunu çözmediğini ifade etti. Yüksel, "OHAL bir kamburdur. Bu kamburu ülkeden kaldırmak lazım" dedi.
Ülke adeta fermanla yönetiliyor
Ülke adeta fermanla yönetiliyor
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, hükümetin uyguladığı politikalar sonucu ülkenin uçurumun kenarına geldiğini savundu.
CHP´li kadınlara yeni başkan
CHP´li kadınlara yeni başkan
CHP Antakya İlçe Kadın Kolları yeni yönetimini belirledi.
İyi Parti´ye bina
İyi Parti´ye bina
İyi Parti İskenderun ilçe örgütü, parti binasına tabelasını taktı.
CHP´nin yeni yönetimi görevde
CHP´nin yeni yönetimi görevde
Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulda tek listeli başkan adayı ile yönetimini belirleyen CHP´nin yeni yönetimi, görevi teslim aldı.
MHP ve BBP´den Güler´e ziyaret
MHP ve BBP´den Güler´e ziyaret
MHP Hatay İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nevin Zeytineli, AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
CHP´de sokak yerine yazılı açıklama
CHP´de sokak yerine yazılı açıklama
CHP Genel Merkezinin, 6. kez uzatılacak OHAL´i protesto etmek amacıyla örgütlerine gönderdiği ve dün saat 11.30´ta sokağa çıkılıp, açıklama yapılması çağrısına, Hatay´da uygulanmadı.
CHP´li kadınlar, yönetimlerini seçmeyi sürdürüyor
CHP´li kadınlar, yönetimlerini seçmeyi sürdürüyor
Hatay CHP´de kadın kolları seçimlerini sürdürüyor. Kumlu, Kırıkhan ve Samandağ´da seçimler yapıldı. Kadınların seçiminde CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Suzan Şahin ile il kadın kolları başkanı Filiz haksöz de divanda görev aldı.
Barolardan, meslektaşlarına destek
Barolardan, meslektaşlarına destek
Hatay Barosu BaşkanıEkrem Dönmez, Antalya Barosu eski başkanı ve yönetimi hakkında açılan davaya katıldı.
Partide kırgınlığa yer yok
Partide kırgınlığa yer yok
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı Sabahat Özgürsoy Çelik, partisinin bir aşk ve vefa hareketi olduğunu, bu harekette kırgınlık ve küskünlüğe yer olmadığını ifade etti.
AKP´li Güler´´in Altınözü incelemesi
AKP´li Güler´´in Altınözü incelemesi
AKP Hatay İl başkanı İbrahim Güler, Altınözü Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde tamamlanan sosyal tesisste incelemede bulundu.
AKP´li Güler´den Bahçeli´ye teşekkür
AKP´li Güler´den Bahçeli´ye teşekkür
AKP Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, 2019 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı çıkartmayacaklarını ve Recep Tayyip Erdoğan´ı destekleyeceklerini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli´ye teşekkür etti.
CHP´de devir cuma günü
CHP´de devir cuma günü
Hafta sonu yaptığı genel kurulla Hatay´da il yönetimi, disiplin kurulu üyeleri ve kurultüy delegelerini belirleyen CHP´de devir teslim töreni 12 Ocak Cuma günü yapılacak. Aynı gün mazbatalarını alacağını ifade eden CHP Hatay İl başkanı Servet Mullaoğlu, saat 14.00´da CHP Hatay İl binamızda da devir teslim törenini gerçekleştirileceğini ifade etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi