´Kadınlar, tüm renklerin ifadesi´
Belen´de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, etkinliğe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Akçe ile birlikte katıldı.
Tarih: 10.3.2018 10:00:47

Halk Eğitim Merkezi taragfından Karapelit Mahallesinde kadınlara yönelik kursların düzenlediği derslikler ve Derebahçe Mahallesinde bulunan SODES kapsamında açılan Belen Kadın Toplum Merkezini ziyaret eden kaymakam Aydın, kadınların ürettiği ürünleri inceledi ve kursiyerlerle sohbet edip, üretimleri hakkında bilgi aldı. Kaymakam Aydın, kadınların, sevgi, şefkat, fedakarlık ve feragatin timsali; toplumsal, sosyal ve ekonomik yaşamımızın en temel taşları olduğunu ifade etti. Kadınların toplumun yapısını güçlendirip, şekillendiren, aile birliğinin ve iş yaşamının en önemli unsuru olduklarını anlatan Aydın, "Burada da kadınlarımızın neler yapabileceğini bir kez daha gördük" dedi ve kadınların gününü kutladı.

Fabrikada çalışanlara Teşekkürler 
Yürüyüş sonrası yapılan kutlakmada konuşan belediye başkanı Culha ise, "Cumhuriyetin kuruluşundan sonra kadınlarımız yaşamımızdaki paydaşlarımız olmuştur. Mücadele ve alin teri ile emeğin ve sosyal hayatın vazgeçilemez paydası haline gelen kadınlarımız hayatın her alanında varlar. Onlarla omuz omuza bir yaşam sürdürmüşüz. Kadınların arkasında değil, her zaman onlarla yan yanayız. 8 Mart sembolik bir gündür. Sadece bir gün değil, her gün kadınların günüdür. Kadınların her alanda eşitliği ve temsiliyeti almaları haklarıdır" dedi.
Culha, Nardüzü Mahallesindeki bir fabrikada çalışan kadınları da ziyaret edip, çalışanlara kırmızı karanfil verdi.

´Kadın bir ülkenin geleceğidir´
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kadın ve Aile Koordinatörlüğüde, ´Kadın hakları ve kadına şiddet´ konulu bir konferansı düzenlendi. Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi´nde düzenlenen konferansa Hatay Polis Eşleri Derneği Başkanı Zuhal Karabörk, Antakya Belediyesi Meclis Üyesi Aynur Karaçete, AKP Antakya Kadın Kolları Başkanı Durdunaz Horoz da katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan TÜGVA Kadın ve Aile Koordinatörü Gülhan Nacioğlu, kadın olarak en önemli vazifelerinin ahlaklı, milli ve manevi değerlerle donatılmış gençler yetiştirmek olduğunu belirtti. Kadının bir ülkenin geleceği olduğunu ifade eden Nacioğlu, "Vakfımız gençlere Allah yolunda milli ve manevi değerleri kazandırmak, yönetmeyi bilen gençler yetiştirerek ülkemizin geleceğini bu güzel gençlere emanet etmek için kurulmuştur. Bizler bu gençlerin anneleri, ablaları, kız kardeşleri olarak onlara destek olmak için varız. Kadın bir ülkenin geleceğidir. Kadın çocukları yetiştirir. Gençler de bu ülkenin geleceğini değiştirir. Kadın olarak en önemli vazifemiz ahlaklı, milli ve manevi değerlerle donatılmış gençler yetiştirmektir. Kadın olmak zordur, emektir. Kadın olmak kendinden vazgeçerek vazgeçtiğin kendinden bir parça büyütmektir. Kadın olmak psikolojik yâda fiziksel şiddet görse bile tacize, hakarete uğrasa bile dimdik ayakta durabilmektir. Bizler cennetin ayaklarına sunulduğu kadınlarız. Bizler Allah´ın emanetiyiz. Bizler kız çocukları diri diri gömülürken kız çocuklarını omzunda taşıyan peygamberin dininden, Kurtuluş Savaşı´nda cephede erkekler gibi savaşan Nene Hatun´larız. Kadına değerin verildiği, kadının ötekileştirilmediği, kadının Allah´ın emaneti olduğunu unutturulmadığı günlerimiz olsun" dedi. Konferansta konuşan polis memuru Begüm ışıklı da katılanlara, kadının hakları ve uğrayabileceği şiddet konusunda bilgi verdi.

HBB´den kadınlara karanfil
Hatay Büyükşehir Belediyesi de, toplumun ve ailenin temel direği olan kadınların, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü, kadın personeline karanfil dağıtarak kutladı. Karanfiller, HBB Başkanı Lütfü Savaş adına kadın personele dağıtıldı.
Hatay Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında şehitlerin eş ve annelerini ziyaret edip, karanfil verdi ve Kuran-ı Kerim hediye etti. Ziyaretlerde HBB çalışanları, Lütfü Savaş´ın şehit ailelerine gönderdiği "Aziz milletin huzurunu ve cennet vatanımızın bekasını kendi canından üstün tutan kahraman Mehmetçiğimizin eli öpülesi annesi/eşi. Kahraman evladımızın aziz hatırasına sahip çıkmak bizim için onurdur. Biricik evladınızdan ayrı geçirdiğiniz bu anlamlı gün ve bundan sonraki her gün yanınızda olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Milli mücadele yıllarında canını dişine takarak vatan savunması yapan Ayşe Fitnat gibi Nene Hatun gibi Kara Fatma gibi yiğit Anadolu kadınının torunu olan sizlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutlarım” notuna da iletti.

8 Mart nikahı
Samandağ Belediyesinde nikah işlemlerini tamamlayan çiftler 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde evlendi. Zeynep Atahan ve Ali Uğurel´in nikahlarını memur Doğan Yüksek; Şerife Sivri ve Hamza Ray´ın nikahlarını ise Sevgi Bozoğlan kıydı. Nikah memuru Bozoğlan, Samandağ Belediyesinde çalışan kadınlar olarak her 8 Mart´ta idari izinli olduklarını ifade etti ve "8 Mart´larda sevdiklerimizle bir araya geliyor, çeşitli etkinliklere katılıyoruz" dedi.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kadınlar renklerin ifadesi
Atananlara veda yemeği
Atananlara veda yemeği
Terfi eden ataması yapılanlara veda yemeği düzenlendi.
Odadan kırsaldaki okula katkı
Odadan kırsaldaki okula katkı
Kuyumcular, Üçgüllük´te ihtiyaçları karşıladı.
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
Uyuşturucu operasyonu: 21 olayda 35 gözaltı
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince narkotik suçlar kapsamında 05-19 Ekim tarihleri arasında 21 operasyon gerçekleştirdi.
Taşocaklarına araştırma istedi
Taşocaklarına araştırma istedi
CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, taş ocaklarının zararlarının araştırılmasını istedi.
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
“Olası sonuç Dingil´i üzer”
Savaş´tan referandum isteğine ‘talihsizlik´ yorumu
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Pac ulaşıma Pazar günü açılıyor
Başkan Savaş: Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar
Mahalleye çok amaçlı park
Mahalleye çok amaçlı park
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin Yunus Emre mahallesine çok amaçlı park yapılacağını belirtti.
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
Yağmursuyu ızgaralarına bakım
İskenderun´a bağlı mahallelerde deforme olan yağmursuyu ızgaralarını yenilendi ve tıkanıklık olan bölgelerde kanallar combi aracı ile temizledi.
Asayiş ve güvenliği görüştüler
Asayiş ve güvenliği görüştüler
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen Muhtarlarla Buluşma Toplantısında mahallelerin genel durumu ile sorun ve ihtiyaçları değerlendirildi, genel asayiş ve güvenlik durumu hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.
Oda başkanlarından HADO ricası
Oda başkanlarından HADO ricası
HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz ve oda başkanları İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil´i ziyaret ederek İskenderun Belediyesi´nin HADO´ya yer gösterilmemesini değerlendirdi.
Mezarlıklara ücretsiz servis
Mezarlıklara ücretsiz servis
İskenderun belediyesi Ulaşım müdürlüğü tarafından mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti başlatıldı.
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Nüfus müdürlüğü, eski binasında
Tadilatı tamamlanan binada hizmete başladı
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
‘İskenderun döneri´ne tescil girişimi
İskenderun döneri, üretici firmaların kurduğu zincirlerle büyük kentlerde de yerini alırken, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, coğrafi işaret almak için çalışma başlattı.
Yayla yollarına bakım
Yayla yollarına bakım
İskenderun Belediyesi, yayla yollarındaki bakım, onarım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
Pac Meydanı projesinde sona doğru
Pac Meydanı projesinde sona doğru
İlk kazmanın 2017 1 Temmuz´da vurulan ve 210 günde tamamlanacağı açıklanan, halk arasında Pac Meydanı Projesi olarak bilinen İsmet İnönü-Tayfur Sökmen Birleştirilmiş Entegre Battı Çıktı Projesi´nin tamamlanma aşamasına geldiği bildirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi