“Kampanya bir siyasi manevra”
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay´a 30 yılda yapılması öngörülen faaliyetleri 4 yıla sığıştırarak tamamlamayı hedefleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´ı, gündemde tuttuğu EXPO 2021´in yanı sıra ‘Hatay Halkı Hakkını İstiyor´ sloganıyla başlattığı kampanyasının arkasında ‘Hatay teşvik ve yatırımda hükümetten yeterli desteği alamıyor´ mesajının yattığını savundu.
Tarih: 31.7.2017 11:57:45

 Kimyeci, “Büyükşehir Belediye Başkanı´nın önce bir karar vermesi gerekiyor, kendisi siyasetçi mi? Milletvekili mi? İl başkanı mı? Yoksa belediye başkanı mı? Önce bu görev alanını belirlemesi lazım. Eğer siyasetçi ise çıksın milletvekili yada il başkanı olsun, siyasi meseleler ile ilgili görev alsın. Eğer büyükşehir belediye başkanı ise büyükşehir yasasını baştan sona okusun ve gereklerini yapsın” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Kimyeci Tv A´da katıldığı programda Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş´a yüklendi. Hükümetten yeterli desteği alamadıkları yönündeki ifadelerin önümüzdeki yerel seçimlere yönelik bir manevra olduğunu ifade eden Kimyeci, Başkan Savaş´ın başarısızlıklarını bu yöntemle kapatmaya çalıştığını kaydetti. Kimyeci, “EXPO 2021 çerçevesinde Hatay´da bir faaliyet yapmayı planlıyor, bunun öncesinde de pek çok şartları ortaya koyuyor. EXPO konusunda yapılan tüm toplantılarda şehrin tüm altyapısının bittiğini, ulaşım probleminin tamamlandığı, kentsel dönüşümün problem olarak kalmadığı, gelen misafirlerin her yönüyle ağırlanabileceği yıldızlı otellerin, turistik tesislerin hat safhada olduğu bir Hatay´ı, yani 30 yılda yapılması ön görülen faaliyetleri 4 yıl içerisine sığıştırarak tamamlanmasını öngörüyor. Bunları yapabilmek için de hükümetimizden ekstra destek talep ediyor. Tüm bunları ortaya koymasıyla “Cambaza Bak, cambaza bak!” hikayesi içerisinde olduğunu düşünüyorum.
Bunların yaptığı,‘Biz EXPO için hizmet üretmek istedik, hükümetimiz destek vermedi, beceremedik´ şeklinde bir bahane, bir kılıf. Çünkü Hatay Büyükşehir Belediyesi şu an iflasın eşiğinde” iddiasında bulundu.

HBB´nin müteahhit borçlarından dolayı icralık olduğunu da sözlerine ekleyen Kimyeci, başlatılan kampanya ile ilgili ise şunları söyledi: “Sürekli gündem değiştirme konusunda, aylarca EXPO 2021 gündemi ile insanlarımızı oyalamakla meşgul. Hizmetten ne kadar uzak bir yapıda olduğunu düşününce hemen siyasi bir manevra yaparak “Hatay hakkını arıyor”, “5. Teşvik bölgesine girmemiz hakkımızdır.” diyerek imza kampanyası başlatıyor. Halbuki hükümetimiz girişimcilerimize sonsuz destekler sunuyor. Gerek hibe projeleri gerek yatırım ve personel destekleri, gerekse mimari inşa edip teslim etme konusunda destekler olsun. Yeter ki insanımız arzu etsin, projelendirsin ve ilgili makama sunsun, sonsuz destek alıyor. Sonuç olarak biz Büyükşehir´den böyle yanlış yollarda gideceğine şehrimizin temel sorunlarını, altyapı, su sorunlarını çözüme kavuşturmak için hizmet üretmesini bekliyoruz. Kaldı ki kendileri AYKOME´yi bile doğru düzgün çalıştırmaktan aciz bir yapıda.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kampanya siyasi manevra
Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Topal: Hazine arazileri ecrimisil ödeyenlere verilsin
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´da hazine arazileri üzerine kurulan evlerin satışına ilişkin sorunu parlamentoya taşıdı.
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP´li gençler Kubilay´ı andı
CHP Arsuz Gençlik Kolları Başkanı Süleyman Devrim ve yönetimi, Menemen´de şeriat isteyenlerin başlattıkları isyanı bastırmaya çalışırken şehit olan Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay´ı 87. ölüm yıldönümünde andı.
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
“Piyango kuyruklarına mahkum ediyorlar”
Saadet Partisi Dörtyol İlçe Başkanı Yusuf Çiçek, TBMM´de kabul edilen 2018 yılı bütçesini faiz ve israf bütçesi olarak tanımlayarak, bütçenin halk için değil, rant için yapıldığını belirtti.
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
“İnönü, Lozan Antlaşması´nın diplomasi üstadı”
Ölümünün 44. yıldönümünde Pac Meydanı´ndaki çalışmadan dolayı İnönü Anıtı önünde tören gerçekleştiremeyen Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe örgütü, Türkiye Cumhuriyeti´nin 2. Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi´nin 2. Genel Başkanı İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıldönümünde andı.
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Arsuz´da Sibel Uslu dönemi
Cumhuriyet Halk Partisi Arsuz İlçe Kadın Kolları başkanlığına Sibel Uslu başkanlığındaki yönetim seçildi.
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Ahrazoğlu: Hastane, Denizciler bölgesine yapılsın
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu,
´39 yıldır hesabı verilemedi´
´39 yıldır hesabı verilemedi´
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hatay İl Başkanı Sultan Başaran, 19-26 Aralık 1978 yılında Maraş´ta yaşanan katliamı kınadı ve katliamda yaşamını yitirenleri andıklarını belirtti. K
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Topal: Asıl yerlilik Ege adalarını vermemektir
Hatay Milletvekili Serkan Topal, iktidarı yerlilik ve millilik konusunda eleştirdi.
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP´li gençler, İnönü´yü andı
CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Cem Karpuz, İsmet İnönü´yü ölümünün 44. yıl dönümünde saygıyla andıklarını belirtti.
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
Arsuz CHP´de 2 adaylı seçim
CHP Arsuz İlçe Kadın Kolları kongresi yarın yapılacak.
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Topal, ´40 bin öğretmen atanacak mı?´ diye sordu
Hatay Milletvekili Serkan Topal, 40 bin öğretmen atamasının yapılıp, yapılmayacağını sordu.
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Açık ve şeffaf olmak zorundasınız
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir´in geçtiğimiz günlerde düzenlediği halk ve sivil toplum kuruluşlarının katıldığı ve belediyenin çalışmalarına ilişkin yıl sonu değerlendirmesini yaptığı toplantıda, bazı sözlerin kendisine yönelik olduğunu belirten Hatay eski Milletvekili Refik Eryılmaz, Nehir´e, "açık ve şeffaf olmak zorundasınız" diye seslendi.
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Ertem´den taşeron yasasına eleştiri
Hatay Milletvekili Birol Ertem, taşeronların kadroya alınmasına yönelik çalışmaların net olmadığını ifade etti ve eleştirdi.
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
´Baraj, kısıtlı bütçeyle bitmez´
Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet Ahrazoğlu, Amik Ovasının sulanması için yapılan projelere kaynak aktarılmasını istedi.
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
CHP İskenderun İlçe´den özeleştiri: Öngörüsüzlük yaşandı
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, iptal edilerek ileri bir tarihe ertelenen İlçe Kadın Kolları Başkanlığı kongresini değerlendirdi. Kongrede ‘öngörüsüzlük yaşandı´ özeleştirisinde bulunan Mansuroğlu, tüm çabalara karşın tek adaylı bir kongreyi ise başaramadıklarını söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi