Karaağaç çok amaçlı salonu açıldı
Arsuz Belediyesi, Karaağaç-Övündük Mahallesinde yapımını tamamladığı Çok Amaçlı Sosyal Tesis ve Taziye Evinin açılışını törenle yaptı.
Tarih: 14.3.2019 10:15:28

Nesrin Geyik/İskenderun

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, CHP Hatay İl Başkanvekili Kamil Atay, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve yöre sakinlerinin de katıldığı açılışta konuşan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, kente en iyi şekilde hizmet etmek için çok çalıştıklarını ifade etti.
Belediye başkanlığı sürecinin son ayına girdiğini ifade eden Culha, şöyle konuştu: "Normal bir belediye teslim almadık, kurucu belediye başkanlığı görevini üstlendik. İlçenin 26 mahallesi köyden geldi, 8 mahallesi belediyeydi. Ne belediye olan 8 mahallemiz şehirleşmiş durumdaydı, nede köyden gelen mahallelerimiz şehir konumundaydı. Bunları şehre hazırlayacaksınız hem de birçok sorunla boğuşacaksınız. Bir yandan devletin süreklilik ilkesinden yola çıkarak bazı belde belediyelerinden gelen borçlar, bir taraftan yeni ilçe oluyorsunuz ama metropol ilçe belediyesi oluyorsunuz. Yani büyükşehir belediyesinin ilçe belediyesi oluyorsunuz. Belediye hizmetlerinde sadece siz yetkili değilsiniz. Bizler hazır kurulmuş yapısıyla, personeliyle, araç parkıyla kurulan bir belediye devir almadık. Bazı mahallelerimiz belediye, bazı mahallelerimiz köy olmak üzere dağınık ve çok geniş bir coğrafya aldık. Her tarafı kırsal bir alan devraldık. Belediye hizmetlerinin yüzde 83´ü büyükşehir belediyesi tarafından yapılıyor, sadece yüzde 17´si ilçe belediyesinin görev ve sorumluluk alanı içerisinde. Zaten bu dağılıma göre belediyenin bütçeleri ayarlanıyor. Yaptığınız hizmetlere göre gelirinizi ayarlıyor. Bu kısıtlı imkânlarla kentimize hizmet üretmeye çalıştık. Arsuz´u bir bütün olarak ele aldık. Elimizi vicdanımıza koyarak, o mahallenin aciliyeti, ihtiyacı temelinde hareket ettik. O mahallenin oyu temelinde değil, ihtiyacı temelinde hareket ettik."
Belediyeler ve bütün kurumlarla el ele omuz omuza projelere imza attıklarını anlatan Arsuz Kaymakamı Sarı da, Çulha´nın hiçbir siyasi kaygı gözetmeden hizmetin önceliğini esas alan bir yönetim sergilediğini söyledi.
Kaynak:

Bağımlılıkla mücadele semineri
Bağımlılıkla mücadele semineri
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında samandağ´da, "Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitimi” semineri düzenlendi.
Üç mahallede çalışma yaptı
Üç mahallede çalışma yaptı
´Millet ittifakı´nın İskenderun belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarını kentin Yenişehir, Süleymaniye ve Hürriyet Mahallelerinde yaptığı esnaf ziyareti, yürüyüş ve yöre halkıyla sohbet ederek sürdürdü.
Orman Haftası
Orman Haftası
Orman Haftası 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanıyor.
´İstihdamın genişletilmesi´ semineri
´İstihdamın genişletilmesi´ semineri
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası İskenderun Şubesi, üyelerine yönelik "İstihdamın genişletilmesi için yeni İş-Kur teşvikleri" konulu seminer düzenledi.
Cezaevinde ´Çanakkale kutlaması´
Cezaevinde ´Çanakkale kutlaması´
Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu´nda düzenlenen törenle Çanakkale Zaferi´nin 104. yıldönümü kutlandı.
İSTE´ye ´kaynak teknolojileri merkezi´
İSTE´ye ´kaynak teknolojileri merkezi´
Protokol, üniversite ve DOĞAKA arasında imzalandı
"Ortadoğu´da petrol kadar kan var"
"Ortadoğu´da petrol kadar kan var"
21 Mart Nevruz Bayramı, dün İskenderun´da yakılan Nevruz ateşiyle kutlandı.
Meydanda ´baraj´ polemiği
Meydanda ´baraj´ polemiği
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, 24 Şubat´ta Antakya´da yaptığı mitingte, "Hatay´a 6 baraj ve 3 gölet yaptık. 3 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz" yönündeki açıklaması, seçim meydanlarında CHP ve AKP genel başkanlarının polemiğine yol açtı.
Öğrenciler, dağ ceylanlarını gözlemledi
Öğrenciler, dağ ceylanlarını gözlemledi
Antakya´da ortaokul öğrencileri, doğada canlı yaşamını gözlemek üzere Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonuna gitti.
Arsuz´a taksi durağı
Arsuz´a taksi durağı
UKOME´nin Mart ayı oturumunda Arsuz´un ticari taksi ihtiyacının karşılanmasına yönelik durak noktalarının belirlenmesi görüşüldü.
"Bölge, kirli teknoloji merkezine getirilmek isteniyor"
"Bölge, kirli teknoloji merkezine getirilmek isteniyor"
Aralarında İskenderun, Erzin, Antakya ve samandağ çevre koruma derneklerinin de bulunduğu Doğu Akdeniz Çevre dernekleri Platformu (DAÇE), Doğu Akdeniz Bölgesinin, planlanan kirli teknolojilerin merkezi haline getirilmek istendiğini belirtti.
Kaymakamdan ´yaşlılar Haftası´ ziyareti
Kaymakamdan ´yaşlılar Haftası´ ziyareti
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında kentte faaliyet gösteren özel Beyaz Melek Bakım Merkezi´ni ziyaret etti.
147 öğrenciden Çanakkale etkinliği
147 öğrenciden Çanakkale etkinliği
İskenderun´un Denizciler mahallesindeki Gübretaş Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliği düzenledi.
Ovada su 500 metrede
Ovada su 500 metrede
Dünya Su Günü dün kutlandı. Hatay, su sıkıntısı çekiyor
Karayollarına park açıldı
Karayollarına park açıldı
55 dönümlük park törenle hizmete açıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi