Kararları birlikte alacağız
Çolak´tan aday adaylık tanıtımı
Tarih: 5.11.2018 11:41:19

Sadet Berkyürek/İskenderun

CHP İskenderun Belediyesi aday adayı Öztürk Çolak, mahallelerde kurulacak komitelerin biren meclis üyesi gibi çalışmasını sağlamak istediğini, bunun sorunları birlikte tespit edip çözüm aramanın yöntemi olarak hayata geçireceklerini belirtti. Çolak, “Örgütümüzle birlikte hareket etmez isek 3 gün sonra belediye başkanıyla ilçe başkanı arasında, milletvekiliyle belediye başkanı arasında sorunlar yaşarız. burada sayın vekilim ve ilçe başkanımın huzurunuzda söz veriyorum: Onlarla birlikte almadığım hiç bir kararı topluma da meclise de dayatmayacağım” dedi.
CHP İskenderun İlçe örgütünde aday adaylık tanıtımı toplantısı gerçekleştiren Öztürk Çolak, hedeflerini, prensiplerini paylaştı. CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin´in de katıldığı yoğun katılımlı toplantıda konuşan aday adayı Çolak, onuşması sırasında İskenderun SMMMO Başkanı da olan Merif Yıldırım´la tokalaşarak o dönemde ilçe gençlik kolları başkanı olduğunu hatırlattı ve o günden bugüne yollarının ayrılmadığını kaydetti. Çolak, “O gün bugündür siyasal mücadelemde bir adım geri atmadım, yalpa yapmadım. Sizler ağladıysanız ağladım, sizler güldüyseniz güldüm. Bana verilen her görevi alnımın akıyla, sizlerin desteğiyle yerine getirdim” diye konuştu.

“Bu binanın tozunu yutmayanın adayım deme hakkı yoktur”
Halkçı Parti-SODEP birleşme döneminin il başkanlığı görevinde de bulunan Çolak, partinin bir çok kademesinde görev aldığını kaydeden Çolak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Siyasal mücadelemde örgütten görev almadan ya da örgütümün emrinde olmadan hiçbir yılım geçmedi. Çünkü örgütüne sırtını dönen, örgütüyle birlikte siyasal mücadelesini veremeyen, örgütünün emekçilere saygılı olmayan bir partili o partiden ‘ben yetki almak istiyorum, belediye başkanı olmak istiyorum´ deme hakkı yoktur. Bu binanın tozunu yatmayanlara bu binada, beldede, bu ilde örgütüne, insanına yarar sağlamayanının, birlikte ağlayıp gülmeyenin bu partide ‘ben adayım´ deme hakkı yoktur. Biz yıllardır bu şiar çerçevede siyasal mücadelemizi yürüttük. hiç bir zaman da insanlar arasında tefrik yapmadık. hizmeti götürürken de bu a, bu b partisinden demedik, hizmeti eşit götürdük. ama bir şeyi de çok güzel yaptık: Kendi insanımıza sahip çıkmayı, kendi insanımızla birlikte olmayı. Eğer bir gün kendi insanıma sırtımı dönenecek olursam allah hiçbir görevi nasip etmesin. Sizlerle mücadeleden bir ün geri kalırsam allah canımı alsın, bu kadar iddialı konuşuyorum. Sizlerle birlikte bu mücadeleyi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum.”

İskenderun ‘ben yaptım oldu ile yönetilemez
‘Ben yaptım oldu´ anlayışını eleştiren Çolak, insanların tek başına bir kıymet ifade etmediğini, İskenderun´un da aynı anlayışıyla yönetilecek bir kent olmadığını, İskenderun´u tüm dinamikleriyle ve örgütlü kesimleriyle belirlenecek bir çalışma programı yürüteceklerini kaydetti. Çolak, kararların parti örgütüyle birlikte alınacağını da vurgulayan Çolak, şöyle konuştu: “Belediye başkanı olduğumda kararları tek başıma aylayacağım. Milletvekiliyle, iliyle, ilçesiyle, mahalle temsilcileriyle birlikte karar alıp yürüteceğiz. İste o zaman kararlar şaibeli çıkmaz, meclis üyelerinin hepsi oy verir. Çünkü ben grubumda görüşmediğim kararı meclise de getirmeyeceğim. Kendi partimde, grubumda konuları olgunlaştırıp meclise getireceğim.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öztürk Çolak chp aday adalığı
Cadde trafiğinde ´sosyal deney´
Cadde trafiğinde ´sosyal deney´
İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından projelendirilen ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu (UKOME) kararıyla gündeme alınan Antakya Atatürk Caddesi´nin çift yönlü ulaşım çalışması sürüyor.
"Depreme karşı bina tasarımı" konfransı
"Depreme karşı bina tasarımı" konfransı
İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği tarafından "Türkiye deprem yönetmeliği ve deprem etkisi altındaki binaların tasarımı´ konulu konferans düzenledi.
Reyhanlı´da yağışlar sele yol açtı
Reyhanlı´da yağışlar sele yol açtı
Dokuz mahalle olumsuz etkilendi
"Ayrım yapan ülkeye zarar verir"
"Ayrım yapan ülkeye zarar verir"
İçişleri Bakanlığına Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Erdal Ata, bölgeye hizmet veren kurumların bölge ve il müdürleri ile vedalaşma toplantısı düzenledi.
Muhasebecilere ´e defter´ semineri
Muhasebecilere ´e defter´ semineri
İskenderun´da, muhasebeci ve mali müşavirlere yönelik "e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-imza, e-bordro, e-mutabakat ve e-yedekleme" konulu eğitim semineri düzenlendi.
7 ilçede elektrik kesintisi
7 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Belen, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne ve Kumlu ilçelerinin bazı bölgelerinde elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
Öğrenme güçlüğüne dikkat çektiler
Öğrenme güçlüğüne dikkat çektiler
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), okuma yazma matematik gibi akademik becerilerde görülen gelişimsel bir özel öğrenme güçlüğü olarak bilinen disleksi için farkındalık yaratmak üzere önemli bir etkinliğe imza attı.
"Kimse bize birilerini işaret etmesin"
"Kimse bize birilerini işaret etmesin"
CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde kente belediye başkanlığı için sağ partilerden CHP´ye aday öneren ya da aday transfer etmek isteyenleri eleştirdi.
"Ek zam" mektubu
"Ek zam" mektubu
İskenderun´da faaliyet gösteren Türkiye Kamu Sen´e bağlı sendikalar, "ek zam" talebni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğana mektup göndererek, iletti.
"Fotoğrafın anlamı olması gerekli"
"Fotoğrafın anlamı olması gerekli"
Fotoğraf sanatçısı Meriç Aktar, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu öğrencilerine verdiği söyleşide fotoğraf ve fotoğrafçılığı anlattı.
Özel güvenlik bölgesi uzatıldı
Özel güvenlik bölgesi uzatıldı
Hatay´ın Suriye sınırındaki ilçelerin, sınıra yakın yerleşim alanlarındaki özel güvenlik bölgesi uygulaması, Hatay Valiliği kararıyla 15 gün süreyle uzatıldı.
Baronun sahil güvenlik ziyareti
Baronun sahil güvenlik ziyareti
Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez ve yönetim kurulu üyeleri Sevinç Çakıcı, Mehmet Bilgili ve Hüseyin Derin, İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın´ı ziyaret etti.
CHP´li gençlerin Ankara ziyareti
CHP´li gençlerin Ankara ziyareti
CHP İskenderun Gençlik Kolları, Anıtkabir´e gitti ve Atatürk´ün manevi huzuruna çıktı.
Organ bağışı bilgilendirmesi
Organ bağışı bilgilendirmesi
İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi, Sağlık Bakanlığı´nın düzenlediği Organ ve Doku Bağışı Haftası kapsamında İskenderun Belediyesi çalışanlarına organ bağışı konusunda bilgilendirmede bulundu.
Maratonda, burs için koştular
Maratonda, burs için koştular
40. İstanbul Maratonuna katılan 250 kişi, Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koştu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi