Kararları birlikte alacağız
Çolak´tan aday adaylık tanıtımı
Tarih: 5.11.2018 11:41:19

Sadet Berkyürek/İskenderun

CHP İskenderun Belediyesi aday adayı Öztürk Çolak, mahallelerde kurulacak komitelerin biren meclis üyesi gibi çalışmasını sağlamak istediğini, bunun sorunları birlikte tespit edip çözüm aramanın yöntemi olarak hayata geçireceklerini belirtti. Çolak, “Örgütümüzle birlikte hareket etmez isek 3 gün sonra belediye başkanıyla ilçe başkanı arasında, milletvekiliyle belediye başkanı arasında sorunlar yaşarız. burada sayın vekilim ve ilçe başkanımın huzurunuzda söz veriyorum: Onlarla birlikte almadığım hiç bir kararı topluma da meclise de dayatmayacağım” dedi.
CHP İskenderun İlçe örgütünde aday adaylık tanıtımı toplantısı gerçekleştiren Öztürk Çolak, hedeflerini, prensiplerini paylaştı. CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin´in de katıldığı yoğun katılımlı toplantıda konuşan aday adayı Çolak, onuşması sırasında İskenderun SMMMO Başkanı da olan Merif Yıldırım´la tokalaşarak o dönemde ilçe gençlik kolları başkanı olduğunu hatırlattı ve o günden bugüne yollarının ayrılmadığını kaydetti. Çolak, “O gün bugündür siyasal mücadelemde bir adım geri atmadım, yalpa yapmadım. Sizler ağladıysanız ağladım, sizler güldüyseniz güldüm. Bana verilen her görevi alnımın akıyla, sizlerin desteğiyle yerine getirdim” diye konuştu.

“Bu binanın tozunu yutmayanın adayım deme hakkı yoktur”
Halkçı Parti-SODEP birleşme döneminin il başkanlığı görevinde de bulunan Çolak, partinin bir çok kademesinde görev aldığını kaydeden Çolak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Siyasal mücadelemde örgütten görev almadan ya da örgütümün emrinde olmadan hiçbir yılım geçmedi. Çünkü örgütüne sırtını dönen, örgütüyle birlikte siyasal mücadelesini veremeyen, örgütünün emekçilere saygılı olmayan bir partili o partiden ‘ben yetki almak istiyorum, belediye başkanı olmak istiyorum´ deme hakkı yoktur. Bu binanın tozunu yatmayanlara bu binada, beldede, bu ilde örgütüne, insanına yarar sağlamayanının, birlikte ağlayıp gülmeyenin bu partide ‘ben adayım´ deme hakkı yoktur. Biz yıllardır bu şiar çerçevede siyasal mücadelemizi yürüttük. hiç bir zaman da insanlar arasında tefrik yapmadık. hizmeti götürürken de bu a, bu b partisinden demedik, hizmeti eşit götürdük. ama bir şeyi de çok güzel yaptık: Kendi insanımıza sahip çıkmayı, kendi insanımızla birlikte olmayı. Eğer bir gün kendi insanıma sırtımı dönenecek olursam allah hiçbir görevi nasip etmesin. Sizlerle mücadeleden bir ün geri kalırsam allah canımı alsın, bu kadar iddialı konuşuyorum. Sizlerle birlikte bu mücadeleyi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum.”

İskenderun ‘ben yaptım oldu ile yönetilemez
‘Ben yaptım oldu´ anlayışını eleştiren Çolak, insanların tek başına bir kıymet ifade etmediğini, İskenderun´un da aynı anlayışıyla yönetilecek bir kent olmadığını, İskenderun´u tüm dinamikleriyle ve örgütlü kesimleriyle belirlenecek bir çalışma programı yürüteceklerini kaydetti. Çolak, kararların parti örgütüyle birlikte alınacağını da vurgulayan Çolak, şöyle konuştu: “Belediye başkanı olduğumda kararları tek başıma aylayacağım. Milletvekiliyle, iliyle, ilçesiyle, mahalle temsilcileriyle birlikte karar alıp yürüteceğiz. İste o zaman kararlar şaibeli çıkmaz, meclis üyelerinin hepsi oy verir. Çünkü ben grubumda görüşmediğim kararı meclise de getirmeyeceğim. Kendi partimde, grubumda konuları olgunlaştırıp meclise getireceğim.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öztürk Çolak chp aday adalığı
Ücretli öğretmenlere kadro istedi
Ücretli öğretmenlere kadro istedi
Hatay Milletvekili Serkan Topal, ücretli öğretmenlerin kadro sorununu bir kez daha parlamento gündemine taşıdı ve ücretli öğretmenlere Şubat´ta 1.200 kadro verilmesini istedi.
Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´
Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) ekipleri, bölgede süren şiddetli yağmurları ile tıkanan kanalları açma ve su birikintilerini hızlı deşarj etme çalışmasını sürdürdü.
Fırtına ve yağış uyarısı
Fırtına ve yağış uyarısı
Metoroloji müdürlüğü, bölgenin yağışlı olacağı okonusunda uyarıda bulundu. Hatay Valiliği yöre halkını şiddetli yağış, Samandağ Belediyesi de fırtına beklendiğini bildirdi.
Dere yatağında kaymakam incelemesi
Dere yatağında kaymakam incelemesi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Üçgüllük Mahallesindeki Ada bölgesinde vatandaşın talebi doğrultusunda dere yatağında incelemede bulundu.
Koro, ezgileri Yargıtay başkanları için seslendirdi
Koro, ezgileri Yargıtay başkanları için seslendirdi
Yargıtay´ın 150. yıl dönümünde, Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı için Hatay´da bulunan Yargıtay başkanları için akşam yemeği düzenlendi.
Nezaket ziyareti sürüyor
Nezaket ziyareti sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin birçok noktasında yeni park yaptıklarını ifade etti.
Arsuz´a hastane istemi sürüyor
Arsuz´a hastane istemi sürüyor
Kampanyaya destek veren Arsuz Belediyesi de "Arsuz, hastanesine bir an önce kavuşmak istiyor" açıklaması yaptı.
Hatay yemekleri, festivalde tanıtılacak
Hatay yemekleri, festivalde tanıtılacak
International Gastronomi Macao 2019, Çin´de düzenlenecek
Adaylar bu hafta açıklanacak
Adaylar bu hafta açıklanacak
Türkiye çok partili sisteme yarım asrı aşkın süre önce girse de 31 Mart seçimleri ´iki partili´ seçim havasında esecek. ´Cumhur ittifakı´ ile ´Mullet ittifakı´ kapsamında CHP ve AKP rozeti altında seçime katılacak Hatay adaylarının belirlenme süreci bu hafta belli olacak.
Sınıra sevkiyat sürüyor
Sınıra sevkiyat sürüyor
Suriye´nin İdlip bölgesinde geçen hafta yaşanan El Nusra ve ÖSO arasındaki silahlı çatışma, uzlaşmayla sonuçlanmasına karşın, Hatay´ın sınır komşusu İdlip sınırına yönelik askeri sevkiyat sürüyor.
Gastronomi derneğinin kuruluş yemeği
Gastronomi derneğinin kuruluş yemeği
Harbiye Turizm ve Gastronomi Derneği, birinci yıl dönümünü düzenlediği dayanışma yemeği ile kutladı. Harbiye Kule Restaurant´taki dayanışma yemeğine, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, muhtarlar ve sivil toplum kurulularnın temsilcileri de katıldı.
“Bisiklet yolu kentleşmenin de simgesi”
“Bisiklet yolu kentleşmenin de simgesi”
Eğitimci Kimyonok, Gelsenkirchen ve İskenderun´n ortaklıkları ve farklılıklarını inceledi…
Memura da sabit vergi istemi
Memura da sabit vergi istemi
Türkiye Kamu-Sen Hatay Temsilcisi Hayrettin Şahin, 2019 yılı için uygulanacak gelir vergisi dilimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
"Ekonomi zorlu bir süreçten geçiyor"
"Ekonomi zorlu bir süreçten geçiyor"
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Altınözü´nde muhtarlar ile buluşma toplantısı düzenledi.
´Gelenekler, birleştirici gücümüz´
´Gelenekler, birleştirici gücümüz´
Defne´de Ras-El Seni kutlaması
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi