Kararları birlikte alacağız
Çolak´tan aday adaylık tanıtımı
Tarih: 5.11.2018 11:41:19

Sadet Berkyürek/İskenderun

CHP İskenderun Belediyesi aday adayı Öztürk Çolak, mahallelerde kurulacak komitelerin biren meclis üyesi gibi çalışmasını sağlamak istediğini, bunun sorunları birlikte tespit edip çözüm aramanın yöntemi olarak hayata geçireceklerini belirtti. Çolak, “Örgütümüzle birlikte hareket etmez isek 3 gün sonra belediye başkanıyla ilçe başkanı arasında, milletvekiliyle belediye başkanı arasında sorunlar yaşarız. burada sayın vekilim ve ilçe başkanımın huzurunuzda söz veriyorum: Onlarla birlikte almadığım hiç bir kararı topluma da meclise de dayatmayacağım” dedi.
CHP İskenderun İlçe örgütünde aday adaylık tanıtımı toplantısı gerçekleştiren Öztürk Çolak, hedeflerini, prensiplerini paylaştı. CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin´in de katıldığı yoğun katılımlı toplantıda konuşan aday adayı Çolak, onuşması sırasında İskenderun SMMMO Başkanı da olan Merif Yıldırım´la tokalaşarak o dönemde ilçe gençlik kolları başkanı olduğunu hatırlattı ve o günden bugüne yollarının ayrılmadığını kaydetti. Çolak, “O gün bugündür siyasal mücadelemde bir adım geri atmadım, yalpa yapmadım. Sizler ağladıysanız ağladım, sizler güldüyseniz güldüm. Bana verilen her görevi alnımın akıyla, sizlerin desteğiyle yerine getirdim” diye konuştu.

“Bu binanın tozunu yutmayanın adayım deme hakkı yoktur”
Halkçı Parti-SODEP birleşme döneminin il başkanlığı görevinde de bulunan Çolak, partinin bir çok kademesinde görev aldığını kaydeden Çolak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Siyasal mücadelemde örgütten görev almadan ya da örgütümün emrinde olmadan hiçbir yılım geçmedi. Çünkü örgütüne sırtını dönen, örgütüyle birlikte siyasal mücadelesini veremeyen, örgütünün emekçilere saygılı olmayan bir partili o partiden ‘ben yetki almak istiyorum, belediye başkanı olmak istiyorum´ deme hakkı yoktur. Bu binanın tozunu yatmayanlara bu binada, beldede, bu ilde örgütüne, insanına yarar sağlamayanının, birlikte ağlayıp gülmeyenin bu partide ‘ben adayım´ deme hakkı yoktur. Biz yıllardır bu şiar çerçevede siyasal mücadelemizi yürüttük. hiç bir zaman da insanlar arasında tefrik yapmadık. hizmeti götürürken de bu a, bu b partisinden demedik, hizmeti eşit götürdük. ama bir şeyi de çok güzel yaptık: Kendi insanımıza sahip çıkmayı, kendi insanımızla birlikte olmayı. Eğer bir gün kendi insanıma sırtımı dönenecek olursam allah hiçbir görevi nasip etmesin. Sizlerle mücadeleden bir ün geri kalırsam allah canımı alsın, bu kadar iddialı konuşuyorum. Sizlerle birlikte bu mücadeleyi en iyi şekilde yapacağıma inanıyorum.”

İskenderun ‘ben yaptım oldu ile yönetilemez
‘Ben yaptım oldu´ anlayışını eleştiren Çolak, insanların tek başına bir kıymet ifade etmediğini, İskenderun´un da aynı anlayışıyla yönetilecek bir kent olmadığını, İskenderun´u tüm dinamikleriyle ve örgütlü kesimleriyle belirlenecek bir çalışma programı yürüteceklerini kaydetti. Çolak, kararların parti örgütüyle birlikte alınacağını da vurgulayan Çolak, şöyle konuştu: “Belediye başkanı olduğumda kararları tek başıma aylayacağım. Milletvekiliyle, iliyle, ilçesiyle, mahalle temsilcileriyle birlikte karar alıp yürüteceğiz. İste o zaman kararlar şaibeli çıkmaz, meclis üyelerinin hepsi oy verir. Çünkü ben grubumda görüşmediğim kararı meclise de getirmeyeceğim. Kendi partimde, grubumda konuları olgunlaştırıp meclise getireceğim.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Öztürk Çolak chp aday adalığı
Bağımlılıkla mücadele semineri
Bağımlılıkla mücadele semineri
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında samandağ´da, "Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitimi” semineri düzenlendi.
Üç mahallede çalışma yaptı
Üç mahallede çalışma yaptı
´Millet ittifakı´nın İskenderun belediye Başkan adayı CHP´li Yılmaz Şahutoğlu, seçim çalışmalarını kentin Yenişehir, Süleymaniye ve Hürriyet Mahallelerinde yaptığı esnaf ziyareti, yürüyüş ve yöre halkıyla sohbet ederek sürdürdü.
Orman Haftası
Orman Haftası
Orman Haftası 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanıyor.
´İstihdamın genişletilmesi´ semineri
´İstihdamın genişletilmesi´ semineri
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası İskenderun Şubesi, üyelerine yönelik "İstihdamın genişletilmesi için yeni İş-Kur teşvikleri" konulu seminer düzenledi.
Cezaevinde ´Çanakkale kutlaması´
Cezaevinde ´Çanakkale kutlaması´
Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu´nda düzenlenen törenle Çanakkale Zaferi´nin 104. yıldönümü kutlandı.
İSTE´ye ´kaynak teknolojileri merkezi´
İSTE´ye ´kaynak teknolojileri merkezi´
Protokol, üniversite ve DOĞAKA arasında imzalandı
"Ortadoğu´da petrol kadar kan var"
"Ortadoğu´da petrol kadar kan var"
21 Mart Nevruz Bayramı, dün İskenderun´da yakılan Nevruz ateşiyle kutlandı.
Meydanda ´baraj´ polemiği
Meydanda ´baraj´ polemiği
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, 24 Şubat´ta Antakya´da yaptığı mitingte, "Hatay´a 6 baraj ve 3 gölet yaptık. 3 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz" yönündeki açıklaması, seçim meydanlarında CHP ve AKP genel başkanlarının polemiğine yol açtı.
Öğrenciler, dağ ceylanlarını gözlemledi
Öğrenciler, dağ ceylanlarını gözlemledi
Antakya´da ortaokul öğrencileri, doğada canlı yaşamını gözlemek üzere Hatay Dağ Ceylanları gözlem istasyonuna gitti.
Arsuz´a taksi durağı
Arsuz´a taksi durağı
UKOME´nin Mart ayı oturumunda Arsuz´un ticari taksi ihtiyacının karşılanmasına yönelik durak noktalarının belirlenmesi görüşüldü.
"Bölge, kirli teknoloji merkezine getirilmek isteniyor"
"Bölge, kirli teknoloji merkezine getirilmek isteniyor"
Aralarında İskenderun, Erzin, Antakya ve samandağ çevre koruma derneklerinin de bulunduğu Doğu Akdeniz Çevre dernekleri Platformu (DAÇE), Doğu Akdeniz Bölgesinin, planlanan kirli teknolojilerin merkezi haline getirilmek istendiğini belirtti.
Kaymakamdan ´yaşlılar Haftası´ ziyareti
Kaymakamdan ´yaşlılar Haftası´ ziyareti
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında kentte faaliyet gösteren özel Beyaz Melek Bakım Merkezi´ni ziyaret etti.
147 öğrenciden Çanakkale etkinliği
147 öğrenciden Çanakkale etkinliği
İskenderun´un Denizciler mahallesindeki Gübretaş Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliği düzenledi.
Ovada su 500 metrede
Ovada su 500 metrede
Dünya Su Günü dün kutlandı. Hatay, su sıkıntısı çekiyor
Karayollarına park açıldı
Karayollarına park açıldı
55 dönümlük park törenle hizmete açıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi