Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı, İskenderun-Erzin arasının çevre yolu olmasını istedi
Tarih: 13.10.2018 10:54:40

Akın Bodur/İskenderun
Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İskenderun-Erzin otoyolonundaki gişelerin kaldırılarak, bölgenin çevre yolu olmasını istedi. Erzin-Payas arasındaki bölgenin Hatay´ın sanayi merkezi olduğunu ifade eden ve oradaki işletmelere bağlı araçların yoğun olarak kullandığı otoyolun Erzin-Dörtyol arasının 14 kilometre, Dörtyol-Payas arasının da 9 kilometre olduğunu ve kısa mesafeler için geçiş ücreti ödendiğini ifade eden milletvekili Kaşıkçı, önergesinde şunlara yer verdi: "Bu durum vatandaşlarımızın D-817 karayolunu kullanmalarına ve ağır tonajlı ve tehlikeli madde sevkiyatı yapan taşıtların yoğunluğuna ve böylece bu yolun sağlıklı ve işler halini kaybetmesine sebep olmaktadır. D-817 karayolunda son yıllarda yaşanan trafik kazalarının yoğunluğu da dikkat çekmektedir."

"Gişelerin şehrin giriş-çıkışında bırakılması mümkün mü?"

Milletvekili Kaşıkçı, TBMM Başkanlığına verdiği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istediği önergesinde şu sorulara yer verdi: "Erzin ilçesinden başlayarak İskenderun ilçemize kadar devam eden otoyolun, çevre yoluna dönüştürülmesi konusunda yapılan çalışmalar nelerdir ve bu çalışmalar hangi aşamadadır? Erzin-Döryol-Payas ilçelerimizde ağır tonajlı ve tehlikeli madde sevkiyatı yapan taşıtlara güvenli bir seyir rotası oluşturulması için bir planlama yapılmakta mıdır? Bu ilçelerimizdeki taşıt trafiğini rahatlatacak bağlantı yollarının yapılması için projeleriniz nelerdir? Adana Batı Girişi ile Ceyhan ilçesi otoban girişi arasında yer alan yaklaşık 67 kilometrelik mesafenin ücretsiz olması örneğinde olduğu gibi, Hatay ilimizde de otoban gişelerinin sadece şehrimizin giriş ve çıkışında bırakılması mümkün müdür?"
Kaynak:

CHP´den çevre incelemesi
CHP´den çevre incelemesi
Heyet, Hatay, Adana ve Mersin´de inceleme ve görüşme yaptı
"Üniversitelinin yurt sorunu çözülmeli"
"Üniversitelinin yurt sorunu çözülmeli"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, üniversite öğrencilerinin yurt ve burs sorununu parlamentoya taşıdı.
"63 bin çocuğa ´bayat aşı´"
"63 bin çocuğa ´bayat aşı´"
Hatay Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi Suzan Şahin, profilaksi ve risk grubu aşılamaları için temin edilen aşılardan son kullanma tarihi geçen 72.000 doz aşının okul çağındaki yaklaşık 63.000 çocuğa uygulandığını belirterek, konuyu önergeyle parlamentoya taşıdı.
Milletvekilinin zam tepkisi
Milletvekilinin zam tepkisi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı farklı bir paylaşımda da elektrik, doğalgaz, akaryakıt vs. yapılan zamlara tepki gösterdi.
CHP milletvekilleri Abant´ta topladı
CHP milletvekilleri Abant´ta topladı
CHP, Abant´ta milletvekili kampı düzenledi.
Çiftçinin pamukta beklentisi sıralandı
Çiftçinin pamukta beklentisi sıralandı
MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay´da pamuk hasatında çiftçilerin karşılaştığı sorunlar ve çözümlerini TBMM´de yaptığı açıklamayla ifade etti.
Topal, toprak satışının peşinde
Topal, toprak satışının peşinde
CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM Başkanlığına verdiği, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un yanıtlaması istediği önergesinin ardından parlamentoda düzenlediği basın açıklamasında, ülke topraklarının yabancı sermayeye satılmasına karşı olduklarını ifade etti.
"AK Parti diz çökerse Türkiye diz çöker"
"AK Parti diz çökerse Türkiye diz çöker"
İlçe ziyaretlerini sürdüren AKP Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Kırıkhan´da kaymakamlık, yerel gazeteler, esnaflar ve oda başkanlarıyı ziyaret etti, partisinin ilçe binasında yönetici ve üyeleriyle görüştü.
İlin iki takımının karşılaşması
İlin iki takımının karşılaşması
Bölgesel Amatör Ligi
Şahin´den kreş önergesi
Şahin´den kreş önergesi
Hatay Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesi Suzan Şahin, kanun ve yönetmeliklere göre şirketler ile kamu kurumlarının bünyesinde kreş bulundurmasının zorunluğu olduğunu, hükümetin hem kamu kurumlarda hem de şirketlerde çalışan çocuklu kadınların bakım yükünü hafifletmek adına kreş konusunda gerekli denetim ve çalışmaları yapmasını önergeyle parlamentoya taşıdı.
Belediyeye başkan ziyareti
Belediyeye başkan ziyareti
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, HBB Genel sekreteri Nihat Tazearslan, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı´yı makamında ziyaret etti.
Hatay´da yabancıya toprak satışına ´önerge´
Hatay´da yabancıya toprak satışına ´önerge´
Milletvekili Topal, ilin yarısının yabancıya ait olduğunu savundu
SP: ABD ile huzur ve barış gelmez
SP: ABD ile huzur ve barış gelmez
Saadet Partisi (SP) Hatay il teşkilatı, ilçe başkanlarının katılımıyla Antakya Habib-i Neccar Konferans Salonu´nda istişare toplantısı düzenledi.
Hatay´da AKP´ye katılım
Hatay´da AKP´ye katılım
Milli Beka Hareketi üyelik formunu doldurdu
"Ön lisan mezunları kadrolara alınsın"
"Ön lisan mezunları kadrolara alınsın"
Şahin, Avcılık ve Yaban Hayatı mezunlarını Meclis´e taşıdı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi