Katar´dan Hatay´a direkt sefer
Qatar Airways, Katar´dan Hatay´a yeni direkt uçuşlara başlıyor.
Tarih: 12.2.2018 09:52:06

Haftada üç sefer gerçekleştirilecek olan yeni rotaya business sınıfında 12, ekonomi sınıfında ise 132 koltuğa sahip olan Airbus A320 hizmet verecek. Uçuş takviminin şyle olduğu açıklandı: Doha–Hatay (çarşamba, cuma ve pazar). Doha (DOH)-Hatay (HTY) kalkış 07.30 varış 11.25. Hatay (HTY)-Doha (DOH) kalkış 12.25 varış 15.55,. Qatar Airways´ın, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı´na günde üç direkt sefer, İstanbul Atatürk Havaalanı´na haftada 10 sefer, Adana Havaalanı´na aftada üç sefer, Ankara Esenboğa Havaalanı´na ise günlük sefer yaptığı açıklandı.

Katar´dan valiye ziyaret
Katar Havayolları Türkiye Müdürü Ferit Aksun, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve Titus Turizm Seyahat YK Başkanı M. Ali Barutçu ile birlikte, Hatay Valisi Erdal Ata´yı makamında ziyaret etti. Ziyarette konşan vali Ata, Hatay´ın turizm potansiyelinin yüksek bir il olduğunu, bu sektörde il ekonomsine katkı yapacak her türden çalışmayı desteklemekten mutluluk duyduğunu belirtti. Hatay Valiliğinin açıklamasına göre, Katar Havayolları Türkiye Müdürü Aksun da, Katar Hava Yolları tarafından 04 Nisan 2018 tarihinden itibaren haftada üç gün (Çarşamba, Cuma, Pazar) olmak üzere, Hatay Hava Limanından başkent Doha´ya direk seferlerin başlatılacağını söyledi. Aksun, tarihi ve kültürel zenginlikleri bulunan Hatay´da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti ve kabulünden dolayı vali Ata´ya teşekkür etti.

Bir ayda 112 bin yolcuya hizmet
DHMİ Genel Müdürlüğünün, 2018 yılı Ocak ayı havalimanı istatistikleri açıklandı. Buna göre, geçen ay Hatay Havalimanında iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21 artışla 91.398, dış hat yolcu trafiği 21.041, toplamda ise yüzde 14 artışla 112.439 oldu. 2018 Ocak ayında Hatay Havalimanı´na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26 artışla 684 oldu. Dış hatlar uçak trafiği 154 olmak üzere, toplam uçak trafiği yüzde 15 artışla 838´e ulaştı.
Aynı dönemde Hatay Havalimanı yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise yüzde 11 artışla 1.145 tona ulaştı.

 
Kaynak:

Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Eşini, üniforması ve asker selamıyla uğurladı
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun´un çeşitli noktalarında devam eden yağmur suyu ızgaralarının çalınma olaylarının sürdüğünü ifade edip, uyarı ve sağduyu çağrısı yaptı.
İnanç önderleriyle buluştu
İnanç önderleriyle buluştu
Hatay il protokolü ve kanaat önderleri, Vali Erdal Ata´nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi.
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kırıkhan´da arıtmanın 2. kademesi başladı
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, avukatlara yapılan saldırıları, ‘hukuka ağır bir saldırı ve ülkemizdeki en önemli ayıplardan biri´ olarak değerlendirerek kınadı.
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
2017 yılı iç ve dış hat yolcu sayısı 1.280.164 olarak gerçekleşti
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Hatay Büyükşehir Belediyesi temiz ve sağlıklı kent yaratma amacıyla haşere, larva ve uçkunla mücadelenin sürdüğünü belirtti
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.347 olduğu açıklandı.
HBB´den Payas´ta altyapı çalışması
HBB´den Payas´ta altyapı çalışması
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yeni işyerleri ve meskenlerin altyapı ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
Belen´de Kadın Toplum Merkezi-2 projesi
Belen´de Kadın Toplum Merkezi-2 projesi
Proje uygulaması SODES adına incelenerek denetlendi
Avlar´ın mozaik büstü parkta
Avlar´ın mozaik büstü parkta
Reyhanlı´ya atılan roketlerin sonucunda hayatını kaybedip Şehit olan Fatma Avlar´ın büstü parka koyuldu
Filistin´e yardım kampanyası
Filistin´e yardım kampanyası
İsrail´in Filistin´e yönelik baskı ve şiddet uygulamasına yönelik tepki olarak yardım kampanyası da başlatıldı.
Yağmur, İskenderun´u etkiledi
Yağmur, İskenderun´u etkiledi
İskenderun ve yöresinde hafta sonu etkili olan şiddetli yağış, birçok ev ve işylerinin su altında kalmasını getirdi.
HBB Başkanı Savaş: Daralmayı projelerle aşacağız
HBB Başkanı Savaş: Daralmayı projelerle aşacağız
Hatay´da yaşanan daralmayı destek ve projelerle aşmak istediklerini söyleyen Başkan Savaş, Hatay´ı Ortadoğu´da ve Akdeniz havzasında ticaret ve turizm merkezi yapmak istediklerini ifade etti.
´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´
´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´
Cumhurbaşkanının muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ve İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ilçelerde düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´nın biri daha İskenderun´da yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi