Katar´dan Hatay´a direkt sefer
Qatar Airways, Katar´dan Hatay´a yeni direkt uçuşlara başlıyor.
Tarih: 12.2.2018 09:52:06

Haftada üç sefer gerçekleştirilecek olan yeni rotaya business sınıfında 12, ekonomi sınıfında ise 132 koltuğa sahip olan Airbus A320 hizmet verecek. Uçuş takviminin şyle olduğu açıklandı: Doha–Hatay (çarşamba, cuma ve pazar). Doha (DOH)-Hatay (HTY) kalkış 07.30 varış 11.25. Hatay (HTY)-Doha (DOH) kalkış 12.25 varış 15.55,. Qatar Airways´ın, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı´na günde üç direkt sefer, İstanbul Atatürk Havaalanı´na haftada 10 sefer, Adana Havaalanı´na aftada üç sefer, Ankara Esenboğa Havaalanı´na ise günlük sefer yaptığı açıklandı.

Katar´dan valiye ziyaret
Katar Havayolları Türkiye Müdürü Ferit Aksun, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve Titus Turizm Seyahat YK Başkanı M. Ali Barutçu ile birlikte, Hatay Valisi Erdal Ata´yı makamında ziyaret etti. Ziyarette konşan vali Ata, Hatay´ın turizm potansiyelinin yüksek bir il olduğunu, bu sektörde il ekonomsine katkı yapacak her türden çalışmayı desteklemekten mutluluk duyduğunu belirtti. Hatay Valiliğinin açıklamasına göre, Katar Havayolları Türkiye Müdürü Aksun da, Katar Hava Yolları tarafından 04 Nisan 2018 tarihinden itibaren haftada üç gün (Çarşamba, Cuma, Pazar) olmak üzere, Hatay Hava Limanından başkent Doha´ya direk seferlerin başlatılacağını söyledi. Aksun, tarihi ve kültürel zenginlikleri bulunan Hatay´da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti ve kabulünden dolayı vali Ata´ya teşekkür etti.

Bir ayda 112 bin yolcuya hizmet
DHMİ Genel Müdürlüğünün, 2018 yılı Ocak ayı havalimanı istatistikleri açıklandı. Buna göre, geçen ay Hatay Havalimanında iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21 artışla 91.398, dış hat yolcu trafiği 21.041, toplamda ise yüzde 14 artışla 112.439 oldu. 2018 Ocak ayında Hatay Havalimanı´na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26 artışla 684 oldu. Dış hatlar uçak trafiği 154 olmak üzere, toplam uçak trafiği yüzde 15 artışla 838´e ulaştı.
Aynı dönemde Hatay Havalimanı yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise yüzde 11 artışla 1.145 tona ulaştı.

 
Kaynak:

Vurucu: Ciğerimiz yandı
Vurucu: Ciğerimiz yandı
Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Soğukoluk yangınının kayıplarına dikkat çekti.
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Soğukoluk´ta yangından zarar gören bölgede soğutma çalışmaları dün de devam etti.
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Nisan-Ağustos 2018 döneminde Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği deniz ve sahil temizlik çalışmaları kapsamında 645 ton atık toplandığı bildirildi.
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
Ulaşım ağını Ekim ayı sonuna kadar modern midibüslerle yenilemesi planlanan Antakya´da ilk 23 araç Serinyol Minibüscüler Kooperatifi´ne teslim edildi.
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´ın Amanos kırsalında erzak temini için 5 sivili rehin aldığı belirtilen ve yerleri İHA ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına hava destekli operasyon düzenlendi.
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
İskenderun toplantısında kurum yetkililerine sorunları hızlı çözün talimatı veren Vali Vekili Mardinli, enerjide ´yerli ve milli´ olmak gerektiğini söyledi.
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mevlüt Oruç, devletin bütün inançlara eşit mesafede durması gerektiğini belirterek, Arap Alevi topluluğunun önemli günlerinden Ğadir Hum bayramının resmi bayram olması talebinin toplumun gerçek ihtiyacı olduğunu kaydetti, bunun hem inanç özgürlüğü hem de ülkenin kültürel zenginliğinin gereği olduğunu kaydetti.
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Eşini, üniforması ve asker selamıyla uğurladı
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun´un çeşitli noktalarında devam eden yağmur suyu ızgaralarının çalınma olaylarının sürdüğünü ifade edip, uyarı ve sağduyu çağrısı yaptı.
İnanç önderleriyle buluştu
İnanç önderleriyle buluştu
Hatay il protokolü ve kanaat önderleri, Vali Erdal Ata´nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi.
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kırıkhan´da arıtmanın 2. kademesi başladı
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, avukatlara yapılan saldırıları, ‘hukuka ağır bir saldırı ve ülkemizdeki en önemli ayıplardan biri´ olarak değerlendirerek kınadı.
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
2017 yılı iç ve dış hat yolcu sayısı 1.280.164 olarak gerçekleşti
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Hatay Büyükşehir Belediyesi temiz ve sağlıklı kent yaratma amacıyla haşere, larva ve uçkunla mücadelenin sürdüğünü belirtti
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.347 olduğu açıklandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi