Kavak´tan SP´ye seçim ziyareti
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibi, Saadet Partisini ziyaret etti.
Tarih: 7.3.2018 10:30:27

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Necmettin Çalışkan ile partinin il başkanı Mustafa Ege, Antakya İlçe Başkanı Abdülhadi Bük, Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan´ın da bulunduğu ziyarette konuşan Çalışkan, ATSO seçimlerinin ideolojik olmadığı için güzel bir birliktelik kurularak, sevgi ve dostluk içerisinde geçmesini dilediklerini belirtti.

Çalışkan, "Ülkemizin sıkıntıları olduğu gibi, Hatay´ın da ciddi sıkıntıları var. Çünkü maalesef Hatay sahipsiz ve yalnız bir şehir. ATSO´nun başarılı ve güçlü bir kadro ile yönetilmesini isteriz. Gönül ister ki ATSO seçimleri tek adayla gidilsin, birlik, beraberlik ve dostluk kazansın. Saadet Partisi olarak kurumsal anlamda seçimlerde belirlemiş olduğumuz bir taraf söz konusu değil, bizim tek talebimiz Hatay kazansın” dedi.

Kavak da şunları söyledi: "Amacımız insanları kutuplaştırmadan, birlikte hareket edebileceğimiz bir yönetim. Hatay ve Hataylı işadamlarının iyi kazanımların elde edilmesi için çok güzel bir birliktelik oluşturduk. Hatay´ın geleceğinin güzel olması ATSO yönetiminin birliktelik esası üzerine kurulu olmasını temenni ediyoruz. Antakya Ticaret ve Sanayi odası yönetimde birtakım aksaklıklar var, yönetimde bir değişime ihtiyaç var. Amacımız insanları kutuplaştırmadan, birlikte hareket edebileceğimiz bir yönetim. Bizim hiçbir çıkar beklentimiz yok, sadece memleketimizin güzel insanları kazanması için çalışıyoruz, işadamlarımızın önü açılsın istiyoruz. ATSO gibi önemli bir odanın iyi yönetilmesi, çocuklar ve gençlerin iyi bir geleceğe sahip olması için ATSO´nun iyi bir yönetimle yeniden yönetilmesini istiyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz."

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Ege de, "ATSO, Hatay´a değer katan bir kuruluşumuz. ATSO seçimlerinde Saadet Partisi olarak tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.
Kaynak:

Vurucu: Ciğerimiz yandı
Vurucu: Ciğerimiz yandı
Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Soğukoluk yangınının kayıplarına dikkat çekti.
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Soğukoluk´ta yangından zarar gören bölgede soğutma çalışmaları dün de devam etti.
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Nisan-Ağustos 2018 döneminde Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği deniz ve sahil temizlik çalışmaları kapsamında 645 ton atık toplandığı bildirildi.
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
Ulaşım ağını Ekim ayı sonuna kadar modern midibüslerle yenilemesi planlanan Antakya´da ilk 23 araç Serinyol Minibüscüler Kooperatifi´ne teslim edildi.
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´ın Amanos kırsalında erzak temini için 5 sivili rehin aldığı belirtilen ve yerleri İHA ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına hava destekli operasyon düzenlendi.
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
İskenderun toplantısında kurum yetkililerine sorunları hızlı çözün talimatı veren Vali Vekili Mardinli, enerjide ´yerli ve milli´ olmak gerektiğini söyledi.
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mevlüt Oruç, devletin bütün inançlara eşit mesafede durması gerektiğini belirterek, Arap Alevi topluluğunun önemli günlerinden Ğadir Hum bayramının resmi bayram olması talebinin toplumun gerçek ihtiyacı olduğunu kaydetti, bunun hem inanç özgürlüğü hem de ülkenin kültürel zenginliğinin gereği olduğunu kaydetti.
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Eşini, üniforması ve asker selamıyla uğurladı
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun´un çeşitli noktalarında devam eden yağmur suyu ızgaralarının çalınma olaylarının sürdüğünü ifade edip, uyarı ve sağduyu çağrısı yaptı.
İnanç önderleriyle buluştu
İnanç önderleriyle buluştu
Hatay il protokolü ve kanaat önderleri, Vali Erdal Ata´nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi.
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kırıkhan´da arıtmanın 2. kademesi başladı
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, avukatlara yapılan saldırıları, ‘hukuka ağır bir saldırı ve ülkemizdeki en önemli ayıplardan biri´ olarak değerlendirerek kınadı.
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
2017 yılı iç ve dış hat yolcu sayısı 1.280.164 olarak gerçekleşti
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Hatay Büyükşehir Belediyesi temiz ve sağlıklı kent yaratma amacıyla haşere, larva ve uçkunla mücadelenin sürdüğünü belirtti
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.347 olduğu açıklandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi