Kavak´tan SP´ye seçim ziyareti
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Adayı Ali Kavak ve ekibi, Saadet Partisini ziyaret etti.
Tarih: 7.3.2018 10:30:27

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Necmettin Çalışkan ile partinin il başkanı Mustafa Ege, Antakya İlçe Başkanı Abdülhadi Bük, Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan´ın da bulunduğu ziyarette konuşan Çalışkan, ATSO seçimlerinin ideolojik olmadığı için güzel bir birliktelik kurularak, sevgi ve dostluk içerisinde geçmesini dilediklerini belirtti.

Çalışkan, "Ülkemizin sıkıntıları olduğu gibi, Hatay´ın da ciddi sıkıntıları var. Çünkü maalesef Hatay sahipsiz ve yalnız bir şehir. ATSO´nun başarılı ve güçlü bir kadro ile yönetilmesini isteriz. Gönül ister ki ATSO seçimleri tek adayla gidilsin, birlik, beraberlik ve dostluk kazansın. Saadet Partisi olarak kurumsal anlamda seçimlerde belirlemiş olduğumuz bir taraf söz konusu değil, bizim tek talebimiz Hatay kazansın” dedi.

Kavak da şunları söyledi: "Amacımız insanları kutuplaştırmadan, birlikte hareket edebileceğimiz bir yönetim. Hatay ve Hataylı işadamlarının iyi kazanımların elde edilmesi için çok güzel bir birliktelik oluşturduk. Hatay´ın geleceğinin güzel olması ATSO yönetiminin birliktelik esası üzerine kurulu olmasını temenni ediyoruz. Antakya Ticaret ve Sanayi odası yönetimde birtakım aksaklıklar var, yönetimde bir değişime ihtiyaç var. Amacımız insanları kutuplaştırmadan, birlikte hareket edebileceğimiz bir yönetim. Bizim hiçbir çıkar beklentimiz yok, sadece memleketimizin güzel insanları kazanması için çalışıyoruz, işadamlarımızın önü açılsın istiyoruz. ATSO gibi önemli bir odanın iyi yönetilmesi, çocuklar ve gençlerin iyi bir geleceğe sahip olması için ATSO´nun iyi bir yönetimle yeniden yönetilmesini istiyoruz ve desteklerinizi bekliyoruz."

Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Ege de, "ATSO, Hatay´a değer katan bir kuruluşumuz. ATSO seçimlerinde Saadet Partisi olarak tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.
Kaynak:

Nevruz, ortak değer
Nevruz, ortak değer
21 Mart Nevruz Bayramı, İskenderun ve Arsuz´da da kutlandı
Nevruz ateşi Arsuz´da da yakıldı
Nevruz ateşi Arsuz´da da yakıldı
Baharın gelişini müjdeleyen 21 Mart Nevruz Bayramı Arsuz´da da kutlandı. Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen kutlamada temsili demir dövüldü, ateş yakılarak üzerinden atlandı, fidan dikildi.
75 aileye arazi sertifikası
75 aileye arazi sertifikası
Belen´de 75 aileye kura ile üzerinde 153 adet zeytin fidanı dikili 4´er dekar arazi kullanılmak üzere tahsis edildi.
HSK kararnamesiyle yargıda 15 değişiklik
HSK kararnamesiyle yargıda 15 değişiklik
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesi, 326´sı adli 30´u idari yargı olmak üzere 356 hakim ve savcıya kapsayan yeni bir kararname hazırladı. Atamalar, Hatay´da ise 15 idari ve adli yargı mensubunu etkiledi.
HADO yolcularına Hatay yemekleri
HADO yolcularına Hatay yemekleri
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Deniz Otobüsü (HADO) projesinin yaşama geçmesiyle, HADO yolcularına Hatay´a özgü yemeklerin ikram edileceğini ifade etti.
Mimar Kimyon´a gözaltı
Mimar Kimyon´a gözaltı
İskenderun´un tanınmış mimarlarından Ercüment Kimyon´un önceki gün sabaha karşı gözaltına alındığı öğrenildi.
59.510 noktada haşere ürüyor
59.510 noktada haşere ürüyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Haşere ile Mücadele ve İlaçlama Ekibi, haşere ilaçlama çalışmasının birinci turunu sürdürüyor.
Emanet bizde kutsaldır
Emanet bizde kutsaldır
Antakya´a, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında şehit aileleri ve gazileri onurlandırmak ve onlara duyulan minnet duygularını ifade edebilmek için 18 Mart 2018 Pazar günü saat 19.00´da Konak Restaurant´da bir yemek düzenlendi.
´Zeytin Dalı´ desteği sürüyor
´Zeytin Dalı´ desteği sürüyor
TSK´nun, Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Hatay´a gelip, mehmetçiğe destek açıklamaları da sürüyor.
Vali Ata´dan, Oğurol ailesine taziye ziyareti
Vali Ata´dan, Oğurol ailesine taziye ziyareti
Hali Ata taziye ziyaretinde bulundu, CHP Milletvekili Dudu da TBMM´ye yazılı önerge verdi: Dur ihtarı nasıl yapıldı.
Elektrikli bisiklete ´tescil kaydı´
Elektrikli bisiklete ´tescil kaydı´
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısının Mart ayı oturumunu yaptı.
FETÖ tutuklusu 1.322
FETÖ tutuklusu 1.322
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.322 olduğu açıklandı.
´Zeytin Dalı´na destek sürüyor
´Zeytin Dalı´na destek sürüyor
TSK´nın, sınır ve sınırdaki kentlerin güvenliğini sağlamak amacıyla 20 Ocak´ta Suriye´nin Afrin bölgesine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı sürüyor. Afrin´e giren ve kenti kontrol eden TSK birlikleri, bölgede teröre yönelik harekatına devam ediyor.
600 kişi, barış için koştu
600 kişi, barış için koştu
Eskişehir´deki Gezi parkı protestolarında sopalarla dövülen ve tedavi gördüğü hastenede yaşamını yitiren 19 yaşındaki Antakyalı üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, doğum günü olan 18 Mart´ta (dün) Antakya´da düzenlenen Hatay Barış Koşusu ile anıldı.
Ulusun destanı: Çanakkale
Ulusun destanı: Çanakkale
18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümü dün kutlandı, şehitler de törenle anıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi