Kaymakam Çelik´e veda kokteyli
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik için veda kokteyli düzenlendi.
Tarih: 3.3.2018 10:39:44

 

Samandağ Truva Life Otel´deki veda kokteyline, uğurlanan Samandağ Kaymakamı Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Hatay Eski Milletvekilleri Fuat Çay ve Refik Eryılmaz, kurum müdürleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile meslek örgütlerinin temsilcileri de katıldı. Kokteylde, kaymakam Cahit Çelik´in dört yıl boyunca yaptığı hizmetleri anlatan slayt gösterimi de yapıldı.
Kokteylin açılışında konuşan Samandağ Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Filiz Sakallı, kaymakam Çelik´in Samandağ´da görev yaptığı süre boyunca görevini layıkıyla görevini yerine getirdiğini ifade etti ve Çelik´e yeni görevinde başarı diledi.
Samandağ Belediye Başkanı Nehir, Çelik´in, ilçenin sorunları ile yakından ilgilendiğini belirterek, "Birlikte uyum içinde Samandağ için önemli hizmetler yaptık. Güzel hizmetlere hep beraber imza attık. Kaymakam Çelik, iyi bir insan, iyi bir devlet adamıdır. Çelik bu ülkede farklı renklerin yaşadığı bilinciyle kimseyi öteki görmeyen bir anlayışa sahiptir. Çıtayı yükseltti. Dilerim ki önümüzdeki günlerde göreve gelecek idareciler bu çıtayı düşürmez. Hayatın çabucak geçtiği gibi görevler de çabucak bitiveriyor. Asıl önemli olan çabuk geçen bu hayatta kalıcı bir iz bırakabilmektir. Ne mutlu ki kaymakam Cahit Çelik, Samandağ´da yaptığı görevin ardından kalıcı bir iz bırakarak ayrılıyor" dedi.
Hatay eski Milletvekili Eryılmaz da, Çelik´in, toplumun sevgisini kazanan, memleket için devlet adamı ciddiyetiyle görevini yapmaya çalıştığını söyledi.
2014 Eylül´de Samandağ´da kaymakamlığ başladığını anlatan Cahit Çelik, düzenlenen etkinliğe teşekkür etti. "Samandağ Kaymakamlığı görevini bugün itibariyle bıraktım" diyen Çelik, görevini kendi isteğiyle mülkiye müfettişi olarak sürdüreceğini belirtti. Görevi süresince kendisine yardımcı olan, destek v erenlere teşekkür eden Çelik, yönetim anlayışı olarak, katılımcı, yönetimi ön planda tutan, halka ve değerlerine önem veren, onlarla bütünleşen bir tavır sergilemek olduğunu kaydetti. Çelik, "Hizmete susamış, ihmal edilmiş Samandağ´da kamu hizmetlerinin önünün açılması için her platformda ilçenin sorunlarını gündeme getirdim. Büyükşehir yasasıyla beraber eskiden çok aktif olarak kullanılan KHGB´nin kapatılmış olmasından dolayı herhangi bir bütçemiz olmamasına rağmen, bazen yerel imkanları kullanarak, bazen de merkezi bütçeden istifade ederek görev yaptığım süre içinde hizmetlerin yapılmasına vesile oldum" dedi ve kaymakamlığı döneminde kente 18 yeni okul kazandırdığını, Kültür Merkezinin inşaatını bitirerek hizmete açılması, öğretmenevi, ilçe müftülüğü binası, 290evin onarımı, türbeye çevre düzenlemesi, şehir stadını ve zemini sentetik çimle kaplanması, Titus tüneli, çevre yolunun ihale edilmesi, yevlet Heni devlet hastanesinin yapımı için ihale yapılmasının da yaptıkları arasında yer aldığını kaydetti. Yapamadıklarını da anlatan Çelik, bunlar arasında Çevlik-Arsuz çevre yolu, Meydan Balıkçı Barınağı, kıyı kenar çizgisi kapsamında tapusu iptal edilen yerlerin yıkımı, Çevlik Turizm Alanı, meslek yüksekokulu, Hıdırbey Kültür evi olduğunu da belirtti. Çelik, Samandağ halkına yazdığı 10 kıtalı ´Samandağ´ adlı şiiriyle veda etti.
Kokteylde Samandağ Belediye Başkanı Nehir, Kalemder, Ziraaat Odası tarafından kamakam Çelik´e plaket verildi.
Kaynak:

Meclis´e ´Angus´ önergesi
Meclis´e ´Angus´ önergesi
Hatay Milletvekili Serkan Topal, İskenderun´da LimakPort´a yanaşan gemilerden boşalan ´Angus´ türü canlı ithal hayvanların kentte yaydığı koku ve oluşturduğu çevresel kirlilğin tehlike saçtığını ifade etti.
Karayolları  parkına temel atma töreni
Karayolları parkına temel atma töreni
İskenderun Belediyesi tarafından kentin Fener caddesi üzerinde eski karayolları alanındaku 53 dönümlük alana yapılacak ´kent parkı´nın temeli yarın (22 Eylül 2018 Cumartesi) atılacak.
Okul bahçesine fidan diktiler
Okul bahçesine fidan diktiler
İskenderun´un Denizciler Mahallesindeki Şirinyurt İlkokulu, yeni eğitim yılının ilk haftasında okul bahçesine fidan dikti.
‘Su ürünleri yetiştiriciliği´ çalıştayı
‘Su ürünleri yetiştiriciliği´ çalıştayı
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi tarafından düzenlenen 3. Ulusal/1. Uluslararası Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde Gamet Biyolojisi Çalıştayı başladı.
Ücretli öğretmenlik yerine atama istedi
Ücretli öğretmenlik yerine atama istedi
Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Solğun, yeni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un geçtiğimiz eğitim-öğretim yıllarındaki hataları tekrarlamamasını dileyerek yeni dönemle ilgili, “hem eğitim hayatımız hem de eğitim çalışanları için önemli değişimlerin yaşanacağı, hak kayıplarının olmayacağı, ülkemizin dünya ülkeleri ile yarışmasını sağlayacak dönüşümlerin gerçekleşeceği bir yıl olur” dileğinde bulundu.
Ahilik Haftası kutlanıyor
Ahilik Haftası kutlanıyor
17 Eylül´de başlayan Ahilik Haftası, 23 Eylül tarihine kadar kutlanıyor.
"Devletin imkânları, maddi manevi anlamda yanınızda"
"Devletin imkânları, maddi manevi anlamda yanınızda"
19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Antakya Anemon Otel´de yemek verildi.
Polisten operasyon: 2 gözaltı
Polisten operasyon: 2 gözaltı
Suriye´ye geçmek için Hatay´a gelmişler
Pamuk tarlasında 307 bin uyuşturucu hap
Pamuk tarlasında 307 bin uyuşturucu hap
Hatay İl Emniyet Müdürlüğü narkotip ekiplerinin reyhanlı´da bir spamuk tarlasına düzenlediği operasyonda 4 ayrı poşette 151 adet paketlenmiş halde 307 bin 418 adet uyuşturucu/uyarıcı türü hap ele geçirildiği açıklandı.
Belen´e Dağlık-Karabağ Parkı
Belen´e Dağlık-Karabağ Parkı
Belen Belediyesi, kentte Azerbaycan Caddesi ve Dağlık-Karabağ Parkının açılışını yaptı. Belen´in Fatih Mahallesindeki açılış töreni Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva´nın katılımıyla gerçekleşti.
Takıma moral ziyareti
Takıma moral ziyareti
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden İskenderun Belediye Spor, yeni sezon öncesinde çalışmalarını teknik direktör Mehmet Kurt yönetiminde sürdürüyor.
Vali, hükümet konağı çalışmasını inceledi
Vali, hükümet konağı çalışmasını inceledi
Hatay Valisi Erdal Ata, Arsuz Kaymakam Musa Sarı´yı ziyaret etti, yapımı devam eden Hükümet Konağı´nda incelemede bulundu.
HBB personeline ´beden dili´ eğitimi
HBB personeline ´beden dili´ eğitimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, iş ve özel hayatlarındaki kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla personeline kişisel gelişim eğitimi vermeye başladı.
HBB angus defin işini üslenmeli
HBB angus defin işini üslenmeli
Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Veteriner Şerif Akçalı, şarbon endişesine karşı tüketiciden et alırken hayvanın mezbahanede kesildiğinden ve mühürlü et olduğundan emin olmasını önerdi.
"Kahramanlarımız gurur kaynağımız"
"Kahramanlarımız gurur kaynağımız"
19 Eylül Gaziler Günü kapsamında dün etkinlikler düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi