Kaymakam Çelik´e veda kokteyli
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik için veda kokteyli düzenlendi.
Tarih: 3.3.2018 10:39:44

 

Samandağ Truva Life Otel´deki veda kokteyline, uğurlanan Samandağ Kaymakamı Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Hatay Eski Milletvekilleri Fuat Çay ve Refik Eryılmaz, kurum müdürleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile meslek örgütlerinin temsilcileri de katıldı. Kokteylde, kaymakam Cahit Çelik´in dört yıl boyunca yaptığı hizmetleri anlatan slayt gösterimi de yapıldı.
Kokteylin açılışında konuşan Samandağ Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Filiz Sakallı, kaymakam Çelik´in Samandağ´da görev yaptığı süre boyunca görevini layıkıyla görevini yerine getirdiğini ifade etti ve Çelik´e yeni görevinde başarı diledi.
Samandağ Belediye Başkanı Nehir, Çelik´in, ilçenin sorunları ile yakından ilgilendiğini belirterek, "Birlikte uyum içinde Samandağ için önemli hizmetler yaptık. Güzel hizmetlere hep beraber imza attık. Kaymakam Çelik, iyi bir insan, iyi bir devlet adamıdır. Çelik bu ülkede farklı renklerin yaşadığı bilinciyle kimseyi öteki görmeyen bir anlayışa sahiptir. Çıtayı yükseltti. Dilerim ki önümüzdeki günlerde göreve gelecek idareciler bu çıtayı düşürmez. Hayatın çabucak geçtiği gibi görevler de çabucak bitiveriyor. Asıl önemli olan çabuk geçen bu hayatta kalıcı bir iz bırakabilmektir. Ne mutlu ki kaymakam Cahit Çelik, Samandağ´da yaptığı görevin ardından kalıcı bir iz bırakarak ayrılıyor" dedi.
Hatay eski Milletvekili Eryılmaz da, Çelik´in, toplumun sevgisini kazanan, memleket için devlet adamı ciddiyetiyle görevini yapmaya çalıştığını söyledi.
2014 Eylül´de Samandağ´da kaymakamlığ başladığını anlatan Cahit Çelik, düzenlenen etkinliğe teşekkür etti. "Samandağ Kaymakamlığı görevini bugün itibariyle bıraktım" diyen Çelik, görevini kendi isteğiyle mülkiye müfettişi olarak sürdüreceğini belirtti. Görevi süresince kendisine yardımcı olan, destek v erenlere teşekkür eden Çelik, yönetim anlayışı olarak, katılımcı, yönetimi ön planda tutan, halka ve değerlerine önem veren, onlarla bütünleşen bir tavır sergilemek olduğunu kaydetti. Çelik, "Hizmete susamış, ihmal edilmiş Samandağ´da kamu hizmetlerinin önünün açılması için her platformda ilçenin sorunlarını gündeme getirdim. Büyükşehir yasasıyla beraber eskiden çok aktif olarak kullanılan KHGB´nin kapatılmış olmasından dolayı herhangi bir bütçemiz olmamasına rağmen, bazen yerel imkanları kullanarak, bazen de merkezi bütçeden istifade ederek görev yaptığım süre içinde hizmetlerin yapılmasına vesile oldum" dedi ve kaymakamlığı döneminde kente 18 yeni okul kazandırdığını, Kültür Merkezinin inşaatını bitirerek hizmete açılması, öğretmenevi, ilçe müftülüğü binası, 290evin onarımı, türbeye çevre düzenlemesi, şehir stadını ve zemini sentetik çimle kaplanması, Titus tüneli, çevre yolunun ihale edilmesi, yevlet Heni devlet hastanesinin yapımı için ihale yapılmasının da yaptıkları arasında yer aldığını kaydetti. Yapamadıklarını da anlatan Çelik, bunlar arasında Çevlik-Arsuz çevre yolu, Meydan Balıkçı Barınağı, kıyı kenar çizgisi kapsamında tapusu iptal edilen yerlerin yıkımı, Çevlik Turizm Alanı, meslek yüksekokulu, Hıdırbey Kültür evi olduğunu da belirtti. Çelik, Samandağ halkına yazdığı 10 kıtalı ´Samandağ´ adlı şiiriyle veda etti.
Kokteylde Samandağ Belediye Başkanı Nehir, Kalemder, Ziraaat Odası tarafından kamakam Çelik´e plaket verildi.
Kaynak:

Karar seçmenin
Karar seçmenin
Hatay´da 1 milyon 41 bin seçmen, 3 bin 115 sandıkta oy kullanacak
Hasta nakil aracı seçimde vatandaşın hizmetinde
Hasta nakil aracı seçimde vatandaşın hizmetinde
Hatay Büyükşehir Belediyesi, yarın yapılacak seçimlerde oy kullanmaya gidemeyecek durumdaki vatandaşların hizmetinde kullanılacak.
Cem Evi´nden kermes ve konser
Cem Evi´nden kermes ve konser
İskenderun Cemevinde bugün kermes ve konser düzenlenecek.
Sınıfına 65 metre yükseklikten bakıyor
Sınıfına 65 metre yükseklikten bakıyor
Okullar kapandı; ama o ne öğrencilerine notlarını verebildi, ne de karnelerini.
HBB özel kalem müdürü evlendi
HBB özel kalem müdürü evlendi
Hatay Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Orçun Kılıçoğlu, yaşamını Dr. öğretim üyesi Elif Açıl ile birleştirdi.
Vali Ata´nın Kumlu ziyareti
Vali Ata´nın Kumlu ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Kumlu´da kaymakam Karaosmanoğlu ve belediye başkanı Pac´ı ziyaret etti.
Dünya Yoga Günü
Dünya Yoga Günü
Arsuz Belediyesi tarafından 21 Haziran günü Dünya Yoga Günü nedeniyle kentin Sahil Yürüyüş Yolu Plajı´nda, yoga etkinliği düzenledi.
27 milyon euroluk altyapı
27 milyon euroluk altyapı
Borçlanma ve sözleşme imzalama yetkisi önce HBB Meclisi tarafından reddedilen Arsuz´un da 1. Etap altyapısını kapsayan altyapı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile sözleşme imzaladı.
AKP´li Güven´den meslektaşlarına ziyaret
AKP´li Güven´den meslektaşlarına ziyaret
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, avukat meslektaşlarına seçim ziyaretinde bulundu.
Hem kursiyerlerinin sergisi
Hem kursiyerlerinin sergisi
İskenderun Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, yıl boyunca öğrendiklerinden yaptığı eserleri sergiledi.
HATSU: Arıtma tesisinde bakım sürüyor
HATSU: Arıtma tesisinde bakım sürüyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), Aslantaş Barajı´ndan İskenderun´a gelecek içme suyunun iletimi sağlayacak olan ana isale hattı borularında bakım ve onarımın sürdüğünü açıkladı. HATSU´dan yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Hatay´ın genelinde işletmesi devam eden katı atık ve içme suyu arıtma tesisleri sayesinde sağlıklı bir yaşam oluşturma hedefinin sürdürülüyor.
HEM´in yıl sonu sergisi
HEM´in yıl sonu sergisi
Belen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılanlar, kurs döneminde ürettiklerini Geleneksel El Sanatları Yıl Sonu Serginde, beğeniye sundu.
UKOME, tek yön kararını görüştü
UKOME, tek yön kararını görüştü
Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı yaptı.
´Hayvanlar, hissedebilen varlıklardır´
´Hayvanlar, hissedebilen varlıklardır´
Hatay Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, hiç kimsenin hayvanlara zulmetmeye, eziyet etmeye, işkence etmeye, hayvanları katletmeye hakkı olmadığını belirtti.
Jandarmadan çocuklara kuruluş yıl dönümü hediyesi
Jandarmadan çocuklara kuruluş yıl dönümü hediyesi
Gerçekleştirilen ziyarete ilişkin fotoğraflar ise yuvada barınan çocukların güvenliği ve kişisel haklarının korunması hassasiyeti ile paylaşılmadı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi