Kaymakam Çelik´e veda kokteyli
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik için veda kokteyli düzenlendi.
Tarih: 3.3.2018 10:39:44

 

Samandağ Truva Life Otel´deki veda kokteyline, uğurlanan Samandağ Kaymakamı Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Hatay Eski Milletvekilleri Fuat Çay ve Refik Eryılmaz, kurum müdürleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile meslek örgütlerinin temsilcileri de katıldı. Kokteylde, kaymakam Cahit Çelik´in dört yıl boyunca yaptığı hizmetleri anlatan slayt gösterimi de yapıldı.
Kokteylin açılışında konuşan Samandağ Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Filiz Sakallı, kaymakam Çelik´in Samandağ´da görev yaptığı süre boyunca görevini layıkıyla görevini yerine getirdiğini ifade etti ve Çelik´e yeni görevinde başarı diledi.
Samandağ Belediye Başkanı Nehir, Çelik´in, ilçenin sorunları ile yakından ilgilendiğini belirterek, "Birlikte uyum içinde Samandağ için önemli hizmetler yaptık. Güzel hizmetlere hep beraber imza attık. Kaymakam Çelik, iyi bir insan, iyi bir devlet adamıdır. Çelik bu ülkede farklı renklerin yaşadığı bilinciyle kimseyi öteki görmeyen bir anlayışa sahiptir. Çıtayı yükseltti. Dilerim ki önümüzdeki günlerde göreve gelecek idareciler bu çıtayı düşürmez. Hayatın çabucak geçtiği gibi görevler de çabucak bitiveriyor. Asıl önemli olan çabuk geçen bu hayatta kalıcı bir iz bırakabilmektir. Ne mutlu ki kaymakam Cahit Çelik, Samandağ´da yaptığı görevin ardından kalıcı bir iz bırakarak ayrılıyor" dedi.
Hatay eski Milletvekili Eryılmaz da, Çelik´in, toplumun sevgisini kazanan, memleket için devlet adamı ciddiyetiyle görevini yapmaya çalıştığını söyledi.
2014 Eylül´de Samandağ´da kaymakamlığ başladığını anlatan Cahit Çelik, düzenlenen etkinliğe teşekkür etti. "Samandağ Kaymakamlığı görevini bugün itibariyle bıraktım" diyen Çelik, görevini kendi isteğiyle mülkiye müfettişi olarak sürdüreceğini belirtti. Görevi süresince kendisine yardımcı olan, destek v erenlere teşekkür eden Çelik, yönetim anlayışı olarak, katılımcı, yönetimi ön planda tutan, halka ve değerlerine önem veren, onlarla bütünleşen bir tavır sergilemek olduğunu kaydetti. Çelik, "Hizmete susamış, ihmal edilmiş Samandağ´da kamu hizmetlerinin önünün açılması için her platformda ilçenin sorunlarını gündeme getirdim. Büyükşehir yasasıyla beraber eskiden çok aktif olarak kullanılan KHGB´nin kapatılmış olmasından dolayı herhangi bir bütçemiz olmamasına rağmen, bazen yerel imkanları kullanarak, bazen de merkezi bütçeden istifade ederek görev yaptığım süre içinde hizmetlerin yapılmasına vesile oldum" dedi ve kaymakamlığı döneminde kente 18 yeni okul kazandırdığını, Kültür Merkezinin inşaatını bitirerek hizmete açılması, öğretmenevi, ilçe müftülüğü binası, 290evin onarımı, türbeye çevre düzenlemesi, şehir stadını ve zemini sentetik çimle kaplanması, Titus tüneli, çevre yolunun ihale edilmesi, yevlet Heni devlet hastanesinin yapımı için ihale yapılmasının da yaptıkları arasında yer aldığını kaydetti. Yapamadıklarını da anlatan Çelik, bunlar arasında Çevlik-Arsuz çevre yolu, Meydan Balıkçı Barınağı, kıyı kenar çizgisi kapsamında tapusu iptal edilen yerlerin yıkımı, Çevlik Turizm Alanı, meslek yüksekokulu, Hıdırbey Kültür evi olduğunu da belirtti. Çelik, Samandağ halkına yazdığı 10 kıtalı ´Samandağ´ adlı şiiriyle veda etti.
Kokteylde Samandağ Belediye Başkanı Nehir, Kalemder, Ziraaat Odası tarafından kamakam Çelik´e plaket verildi.
Kaynak:

Yerli malı kutlaması
Yerli malı kutlaması
Terziler bir bir kapandı, artık giyim sokaklardaki terzilerde değil, konfeksiyondan alınıyor. Eskiden kentlerde imal edilen gazoz ve pamuklu şeker üretimi de kalmadı. Çeşitli tür şeker ve kağıt helvalar ise ambalaja girip, fabrikasyon yöntemiyle üretilmeye başladı. Marketlere gittiğinde birçok ürünün yerli olmadığını görüyorsunuz; buna da küreselleşme deniliyor... Böyle bir ortamda ülkemizde Yerli Malı Haftası kutlanıyor, tıpkı çeyrek asırı aşan süreç öncesi okullarda kutlandığı gibi...
Durukan: Krize karşı haklarımıza sahip çıkacağız
Durukan: Krize karşı haklarımıza sahip çıkacağız
TMMOB´dan dayanışma yemeği
"Sağlık çalışanları için hayal kırıklığı"
"Sağlık çalışanları için hayal kırıklığı"
Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Hükümet tarafından açıklanan ikinci 100 günlük eylem planı hakkında değerlendirmede bulundu.
Adalet Bakanlığı´nın Afrin incelemesi
Adalet Bakanlığı´nın Afrin incelemesi
Hatay´a gelen heyet, vali Doğan´ı makamında ziyaret etti
Bahriyeliler ´and içti´
Bahriyeliler ´and içti´
İskenderun Deniz Er Eğitim Alayında, 2018/3B tertip döneminde temel askerlik eğitimini alan erler, düzenlenen törenle and içti.
Heyelandan etkilenen evlere belediye yardımı
Heyelandan etkilenen evlere belediye yardımı
Antakya Belediyesi, geçen hafta bölgede yaşanan sağanak yağmur nedeniyle oluşan heyelandan etkilenen ailelere yardım yapıldığını duyurdu.
Yeral, uluslararası Ehl-i Beyt konferansında
Yeral, uluslararası Ehl-i Beyt konferansında
EHDAV Başkanı Ali Yeral, İran´da düzenlenen "Uluslararası Ehl-i Beyt Sevenleri" adlı konferansa katıldı. Yeral, 10-11 Aralık tarihlerinde düzenlenen konferansa Ali Ekber Velayeti´nin resmi davetiyle katıldığını belirtti.
Öğrencilere ´balık-ekmek´
Öğrencilere ´balık-ekmek´
Amaç, su ürünlerin tanıtmak
Suriye Türkmen Meclisinin vali ziyareti
Suriye Türkmen Meclisinin vali ziyareti
Hatay Valisi Rahmi Doğan´a nezaket ziyaretleri sürüyor. Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ve yönetimi, Hatay Cumhuriyet Başsavcı Ahmet Ataman, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral ve beraberindeki heyet ile işinsanı Fatih Tosyalı, vali Doğan´ı zyaret etti.
Kaymakamdan ´operasyon değerlendirmesi´
Kaymakamdan ´operasyon değerlendirmesi´
Yeni dünya düzeninde ´şekillenmeye katkıda bulunan´ ülke olacağımızı belirtti
Havaalanına isim değişikliği önerisi
Havaalanına isim değişikliği önerisi
Tayfur Sökmen olması teklif edildi
Yılın son girişimcilik eğitimi
Yılın son girişimcilik eğitimi
Samandağ Belediyesi ve KOSGEB İl Müdürlüğü işbirliği ile 2018 yılının son Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. Samandağ Belediyesi Toplantı Salonunda başlayan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 30 girişimci adayın katılımıyla 10-13 Aralık tarihleri olmak üzere dört gün sürecek.
Mülteci öğrencilere hediye
Mülteci öğrencilere hediye
Hatay´ın Almanya´daki kardeş şehirlerinden biri olan Aalen Belediyesi ve bağlı bulunduğu Baden-Württemberg Eyaleti yetkililerinin katkıları ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde açılan geçici eğitim merkezlerinin öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi.
Antakya müftüsü ´Şuur Dersleri´nde konuştu
Antakya müftüsü ´Şuur Dersleri´nde konuştu
Anadolu Gençlik Derneği Hatay Şubesinin düzenlediği “Şuur Dersleri” etkinliğinde konuşan Antakya Müftüsü Necati Şafak, Kur´an-ı Kerim´den verdiği örneklerle “Allah´ı zikretmek” konusunda konuştu.
Soba bacalarına ´H´ tipi önerisi
Soba bacalarına ´H´ tipi önerisi
Çuhadaroğlu, tavsiyesini Sağlık Bakanlığına iletti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi