Kaymakam Çelik´e veda kokteyli
İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik için veda kokteyli düzenlendi.
Tarih: 3.3.2018 10:39:44

 

Samandağ Truva Life Otel´deki veda kokteyline, uğurlanan Samandağ Kaymakamı Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Hatay Eski Milletvekilleri Fuat Çay ve Refik Eryılmaz, kurum müdürleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ile meslek örgütlerinin temsilcileri de katıldı. Kokteylde, kaymakam Cahit Çelik´in dört yıl boyunca yaptığı hizmetleri anlatan slayt gösterimi de yapıldı.
Kokteylin açılışında konuşan Samandağ Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Filiz Sakallı, kaymakam Çelik´in Samandağ´da görev yaptığı süre boyunca görevini layıkıyla görevini yerine getirdiğini ifade etti ve Çelik´e yeni görevinde başarı diledi.
Samandağ Belediye Başkanı Nehir, Çelik´in, ilçenin sorunları ile yakından ilgilendiğini belirterek, "Birlikte uyum içinde Samandağ için önemli hizmetler yaptık. Güzel hizmetlere hep beraber imza attık. Kaymakam Çelik, iyi bir insan, iyi bir devlet adamıdır. Çelik bu ülkede farklı renklerin yaşadığı bilinciyle kimseyi öteki görmeyen bir anlayışa sahiptir. Çıtayı yükseltti. Dilerim ki önümüzdeki günlerde göreve gelecek idareciler bu çıtayı düşürmez. Hayatın çabucak geçtiği gibi görevler de çabucak bitiveriyor. Asıl önemli olan çabuk geçen bu hayatta kalıcı bir iz bırakabilmektir. Ne mutlu ki kaymakam Cahit Çelik, Samandağ´da yaptığı görevin ardından kalıcı bir iz bırakarak ayrılıyor" dedi.
Hatay eski Milletvekili Eryılmaz da, Çelik´in, toplumun sevgisini kazanan, memleket için devlet adamı ciddiyetiyle görevini yapmaya çalıştığını söyledi.
2014 Eylül´de Samandağ´da kaymakamlığ başladığını anlatan Cahit Çelik, düzenlenen etkinliğe teşekkür etti. "Samandağ Kaymakamlığı görevini bugün itibariyle bıraktım" diyen Çelik, görevini kendi isteğiyle mülkiye müfettişi olarak sürdüreceğini belirtti. Görevi süresince kendisine yardımcı olan, destek v erenlere teşekkür eden Çelik, yönetim anlayışı olarak, katılımcı, yönetimi ön planda tutan, halka ve değerlerine önem veren, onlarla bütünleşen bir tavır sergilemek olduğunu kaydetti. Çelik, "Hizmete susamış, ihmal edilmiş Samandağ´da kamu hizmetlerinin önünün açılması için her platformda ilçenin sorunlarını gündeme getirdim. Büyükşehir yasasıyla beraber eskiden çok aktif olarak kullanılan KHGB´nin kapatılmış olmasından dolayı herhangi bir bütçemiz olmamasına rağmen, bazen yerel imkanları kullanarak, bazen de merkezi bütçeden istifade ederek görev yaptığım süre içinde hizmetlerin yapılmasına vesile oldum" dedi ve kaymakamlığı döneminde kente 18 yeni okul kazandırdığını, Kültür Merkezinin inşaatını bitirerek hizmete açılması, öğretmenevi, ilçe müftülüğü binası, 290evin onarımı, türbeye çevre düzenlemesi, şehir stadını ve zemini sentetik çimle kaplanması, Titus tüneli, çevre yolunun ihale edilmesi, yevlet Heni devlet hastanesinin yapımı için ihale yapılmasının da yaptıkları arasında yer aldığını kaydetti. Yapamadıklarını da anlatan Çelik, bunlar arasında Çevlik-Arsuz çevre yolu, Meydan Balıkçı Barınağı, kıyı kenar çizgisi kapsamında tapusu iptal edilen yerlerin yıkımı, Çevlik Turizm Alanı, meslek yüksekokulu, Hıdırbey Kültür evi olduğunu da belirtti. Çelik, Samandağ halkına yazdığı 10 kıtalı ´Samandağ´ adlı şiiriyle veda etti.
Kokteylde Samandağ Belediye Başkanı Nehir, Kalemder, Ziraaat Odası tarafından kamakam Çelik´e plaket verildi.
Kaynak:

Liseliler Gastronomi Şenliği´nin şampiyonu
Liseliler Gastronomi Şenliği´nin şampiyonu
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği işbirliğiyle Antakya´da Hatay 2. Gastronomi Şenliği düzenlendi.
Öğrenciye ´atık pil´ eğitimi
Öğrenciye ´atık pil´ eğitimi
Samandağ Belediyes, okullarda öğrencilere yönelik geri dönüşüm eğitimlerini sürdürüyor.
Ertem ziyaretlerini sürdürdü
Ertem ziyaretlerini sürdürdü
CHP*li Ertem*den ziyaret
Bu akşam Reagip Kandili
Bu akşam Reagip Kandili
Regaip Kandili bu akşam kutlanacak.
Kendi gösterilerini sahnelediler
Kendi gösterilerini sahnelediler
Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından ‘Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü´ dolayısıyla HATMEK Konferans Salonu´nda etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Down Sendromlu çocuklar hazırladıkları gösterileri sahneledi.
Down Sendromlu gözüyle dolaşacaklar
Down Sendromlu gözüyle dolaşacaklar
Alışveriş merkezinde Down Sendromlu maske dağıtılacak, hayata bir de onların gözlerinden bakılacak
Suriyeli çocuklara ´karikatür çizimi´ eğitimi
Suriyeli çocuklara ´karikatür çizimi´ eğitimi
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Karikatür ve Mizah Topluluğu, Suriye´deki savaş nedeniyle ülkemize sığınanlardan, mizaha ilgi duyan çocuklara karikatür çizim eğitimi verdi.
Yaşlılara Saygı Haftası
Yaşlılara Saygı Haftası
18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında, Belen´de protokol, yaşlılarla biraraya geldi.
ADD´de Turhaner dönemi
ADD´de Turhaner dönemi
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İskenderun Şubesi´nde olağanüstü kongrede Fuat Gezgin, başkanlığı Fahrettin Turhaner´e devretti. Tek listeyle gidilen seçimde Turhaner, katılanların tamamının oyunu alarak göreve getirildi.
Köy enstitüleri fotoğraf sergisi
Köy enstitüleri fotoğraf sergisi
Türk Eğitim Derneğinin 90. yılı kapsamında eğitim temalı “Türkiye´nin Geçmişindeki Yarın Köy Enstitüleri” fotoğraf sergisi düzenlendi.
Liselerarası Müzik Yarışması
Liselerarası Müzik Yarışması
fizy 21. Liselerarası Müzik Yarışması hazırlığı sürüyor.
Nevruz kutlaması Yıldırımtepe´de
Nevruz kutlaması Yıldırımtepe´de
Bazı takvimlerde yılın ilk gününü temsil eden, Baharın gelişi, barış, dostluk ve kardeşlik anlamına gelen Nevruz, bu yıl da İskenderun´da Yıldırımtepe´de kutlanacak.
Arsuz´a yeni belediye binası
Arsuz´a yeni belediye binası
Arsuz Belediyesi, ´Yeni Hizmet Binası Projesi´nin tanıtım toplantısını yaptı.
Geleceğin gazetecileri işin mutfağında
Geleceğin gazetecileri işin mutfağında
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Antakya Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencileri Matbaa Teknolojileri dersinde aldıkları bilgileri matbaaya uygulama gezisi gerçekleştirdi.
“Tuzu azaltarak gelişecek hastalıklar önlenebilir”
“Tuzu azaltarak gelişecek hastalıklar önlenebilir”
Mevcut risk faktörlerini önlemek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından Kasım 2011 yılında ‘Türkiye Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılma Programı´nın başlatıldığını belirten Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, “Unutmayalım ki damak tadımız için önemli olan tuzun azaltılması uzun vadede sağlığımız için büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi