Kaymakamlık: 459 terörist etkisi hale getirildi
Barış Pınarı Harekâtı
Tarih: 14.10.2019 10:20:14

İskenderun/SES

Türkiye, TSK ve ÖSO güçleriyle birlikte Suriye´de Fırat Nehri´nin doğusuna başlattığı Barış Pınarı Harekâtı´nı sürdürüyor. Harekata yaralanan İskenderunlu uzman Çavuş E.D., Ankara GATA´da tedavi altına alındı. Harekata destek açıklamaları sürerken, sosyal medyadan harekata yönelik karalamada bulunduğu belirtilen 500´e yakın kişi hakkında işlem yapıldığı ve bunlardan 121´inin gözaltına alındığı açıklandı. İskenderun ve Arsuz´da sosyal medya paylaşımı nedeniyle önceki gün gözaltına alınan 2 kişiden biri çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
İskenderun Kaymakamlığı, sosyal medya hesabından yaptığı "şehitlerimizin kanı yerde kalmadı" başlıklı paylaşımda şunlara yer verdi: "Fırat´ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekâtı´nda etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG´li terörist sayısının 459 olduğu bilgi edinilmiştir. Cenab-ı Allah´tan niyazımız şudur ki; Vatanımızın bütünlüğü, devletimizin bekası, 82 milyon kadirşinas vatandaşımızın huzur ve güvenliği için tehdit ve tehlike oluşturan terör örgütleri ve bunların türevleri olan her türlü nifak yapılanmalara karşı ödün vermeksizin mücadele eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm devlet erkanımız ile sınır içinde ve sınır dışında cansiperane görev ifa ederek kahramanlık destanı yazan şanlı ordumuzu mansur ve muzaffer eylesin."
Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı Adana İl Müdürlüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı kapsamında Şanlıurfa´nın Akçakale ilçesinde gazeteciler için ´Basın Akreditasyon Merkezi´ kurulduğunu açıkladı. Açıklamada, "Bölgedeki gelişmeleri takip etmek isteyen basın mensuplarının ilgili makamlarca belirlenecek güvenli bölgede meslekî faaliyetlerini yürütebilmeleri amacıyla söz konusu basın merkezinde akreditasyon işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir" ifadesine yer verildi. Hatay Gazeteciler Cemiyeti Derneği, binasına astığı Türk bayrağıyla Barış pınarı harekatına destek verdi. HGC Başkanı Ahmet Yetişen, "Askerimiz Suriye´nin kuzeyindeki terör örgütlerini yok etmek, ülkenin güvenliği sağlamak amacıyla canlarını hiçe sayarak büyük bir savaş veriyor. Terör örgütlerine yönelik yapılan Barış Pınarı operasyonunda canlarını hiçe sayarak savaşan Mehmetçiklerimize bizler de bayraklarla destek olmaya çalışıyoruz. Tüm sivil toplum kuruluşlarını ve vatandaşlarımızı bayrak seferberliğine davet ediyoruz" açıklamasını yaptı. 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan Özel Harekât Komiser Yardımcısı Gülşah Güler anısına düzenlenen 3. Futbol Turnuvasına katılan HGC takımı da sahaya çıkarken Barış Pınarı Harekatı´na destek amacıyla pankart açtı.
Kaynak:

58 bin öğrenciye lunapark bileti
58 bin öğrenciye lunapark bileti
Belediyenin ´ara tatil´ hediyesi
´Gençlik ve müzik´ üzerine söyleşi
´Gençlik ve müzik´ üzerine söyleşi
İskenderun´da liselilerin oluşturduğu grup; Kervan´
"Bitirilmesi çalışması devam ediyor"
"Bitirilmesi çalışması devam ediyor"
Reyhanlı Barajı inşaatı.
"Aile birliğinin temeli nikâhtır"
"Aile birliğinin temeli nikâhtır"
Hatay İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftasında Antakya Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen “Peygamberimiz ve aile” konulu konferansta Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, konuştu.
"Değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdi"
"Değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdi"
MKÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, milli ve manevi değerlerimizi tahrip edecek ne varsa hayatımıza girdiğini ifade etti.
Esnafın belediye ve emniyet ziyareti
Esnafın belediye ve emniyet ziyareti
İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Üçıkgöz ve yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş´i ayrı ayrı ziyaret etti.
"Gaz emisyonlarının azaltılması gerekiyor"
"Gaz emisyonlarının azaltılması gerekiyor"
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 21 Şubat´tan beri yürütülen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından fonlanan “Hatay İli Karbon Ayak İzi Envanteri ve İklim Değişikliği Eylem Planı” projenin kapanış toplantısı Antakya´da yapıldı.
Muhtarlardan kampanyaya destek
Muhtarlardan kampanyaya destek
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kentin gelişmesi ve kalkınmasında toplumun her kesimine büyük görevler düştüğünü belirtti.
Müdürler kamu hizmetlerini değerlendirdi
Müdürler kamu hizmetlerini değerlendirdi
İskenderun´da kamu kurumlarının müdürleri ile bir araya gelerek, genel durum değerlendirmesi yaptı.
´Adrese teslim kadro´ mu?
´Adrese teslim kadro´ mu?
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), yayınladığı ilanla öğretim elemanı ihtiyacını gidermeye çalışıyor.
Hatay´da FETÖ´den 312 kişi firari
Hatay´da FETÖ´den 312 kişi firari
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının bin 477 olduğu bildirildi.
Validen şehit ailelerine ziyaret
Validen şehit ailelerine ziyaret
Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan, 31 Ekim 2019 tarihinde Barış Pınarı Harekâtı Bölgesinde şehit olan Uzman Çavuş İsmail Sarıcan ile 09 Haziran 2019 tarihinde Afrin´de şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Halil Kurt´un Dörtyol´da yaşayan ailelerini ziyaret etti.
"Yeniden değerlendirin"
"Yeniden değerlendirin"
Barodan TBB´ye çağrı
´Geleceğe nefes´ projesi
´Geleceğe nefes´ projesi
Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes´ projesi kapsamında Hatay´da 100 bine yakın fidanın toprakla buluşturulduğu törende, Belen yöresinde fidanlar Halilbey mahallesinin Hortum Yaylasında dikildi.
HBB´ye proje ödülü
HBB´ye proje ödülü
Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma ve Özendirme Yarışması
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi