Kentte her hafta bisiklet turu
İskenderun Bisiklet Spor Kulübü, her cuma akşamı 22 kilometreye varan bisiklet turunu sürdürüyor.
Tarih: 22.2.2018 10:36:44

Akın Bodur/İskenderun

Aralarında memur da var işçi de. Serbest çalışan, öğrenci ve ev kadını da... İskenderun Bisiklet Spor Kulübü, her cuma akşamı 22 kilometreye varan bisiklet turunu sürdürüyor. İskenderun Atatürk Anıtı önünde başlayan tur, Arsuz yolundaki Işıl Sitesi yakınlarından, Atatürk Anıtına dönüşle sona eriyor. Farklı güzergahları kullanan İskenderun Bisiklet Spor Kulübü üyeleri, 30 haftayı aşan bir sürede kentteki turunu devam ettiriyor. Tabi ki tur, tura katılanların güvenliği için arttı, öncü ve yancıların eşliğinde gerçekleştiriliyor.

Bisiklet yolu işareti yok
İskenderun Bisiklet Spor Kulübü üyeleri, akşamları yaptıkları tur sırasında zaman zaman yurttaşlarla tartışma yaşandığını ifade ederek, bu tartışma nedeninin de bisiklet yolunun yaya vebisikletçiler tarafından aynı anda kullanılmasından kaynaklandığını belirtti. Yıllar önce sahilde yapılan bisiklet yolundaki ´bisiklet´ işaretinin silindiğini ve aynı işaretin yeniden yapılmaması nedeniyle zaman zaman tartışma yaşanabildiğini anlatan bisiklet sporcu yapanlar, yetkililerin işareti yeniden çizmesini istedi.

Yola yeniden düzenleme istendi
İskenderun Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Ali Emre Mamak, bu ayın başlarında İskenderun Belediyesine verdikleri dilekçe ile bisiklet yolunun yeniden düzenlenmesini istedi.
Kentin nüfus yoğunluğu, ticaret hacmi, coğrafi konumu ve sosyal etkileşim açısından son derece önemli olduğunu anlatan Mamak, kulübün sportif çalışmalarını, sporcular açısından temel bir ihtiyaç olarak gördükleri ifade ettiği dilekçesinde, sahildeki ´bisiklet yolunun´ yeniden düzenlenmesi istedi. Mamak, dilekçesinde, mevcut bisiklet yoluna ilişkin sorun ve çözüm önerilerini şöyle sıraladı: "Bisiklet yolunun zemini sıklıkla çukur ve kırıklardan oluşmakta, deneyimsiz ve küçük yaştaki sporcular için risk oluşturmaktadır. Zemin, mevcut malzeme ile baştan yenilebilinir. Bisiklet yolu, cami inşaatı dolayısıyla kesintiye uğramakta, inşaat alanına kadar gelen sürücülerin ana yola çıkması zorluk oluşturmaktadır. Cami inşaatı tamamlandıktan sonra bisiklet yolu sahil ya da yaya kaldırımı üzerine kaydırılabilir. Bisiklet yolu üzerindeki işaret ve uyarıcılar yetersiz olduğu için, yol yayalar tarafından yer yer tamamen kapatılmakta, zaman zaman yolun işlevinin belirsizliği nedeniyle yayalar tarafından sporculara tepki gösterilmektedir. Yolun zeminine, yol kenarına tabela ve boya marifetiyle sık aralıklarla uyarıcı işaret koyulabilir. Bisiklet yolu, Yelken Kulübünün ilerisine, askeri bölgeye kadar uzatılabilir."
İskenderun Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Mamak ve kulüp sporcuları, verdikleri dilekçeye yanıt ve soruna çözüm bekliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kentte hafta bisiklet turu iskenderun
Payas Spor´dan transfer
Payas Spor´dan transfer
TFF Spor Toto 3. Liginde mücadele eden Payas Spor, sezon öncesinde transfer çalışmalarına devam ediyor.
´Stad yapımı devam ediyor´
´Stad yapımı devam ediyor´
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatayspor´un yeni stadı için çalışmaların devam ettiğini belirtti.
Belediyeden ücretsiz yaz kursu
Belediyeden ücretsiz yaz kursu
Samandağ Belediye, okulların yaz tatiline girmesi ile öğrenciler için ücretsiz yaz kursları açtı. Ücretsiz açılan kurslar arasında bağlama, basketbol ve İngilizce bulunuyor.
Spor kursu kayıtları sürüyor
Spor kursu kayıtları sürüyor
Antakya Belediyesi, uzman eğitmenler eşliğinde vereceği yüzme, futbol ve basketbol kurs kayıtları başladığını ve 22 Haziran tarihine kadar süreceğini bildirdi.
Harputlu, Avrupa ikincisi
Harputlu, Avrupa ikincisi
İskenderun Belediye Spor Kulübünün taekwondo sporcusu Sefer Tayyip Harputlu, Avrupa ikincisi oldu.
A. Göçmen, anıldı
A. Göçmen, anıldı
İskenderun ASAŞ Spor Kulübü eski başkanı merhum Ahmet Göçmen, ölümünün yedinci yılında anıldı.
Körfez grubu maçları sürüyor
Körfez grubu maçları sürüyor
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 34. Erhan Aksay Futbol Turnuvası Körfez Grubunda maçlar sürüyor.
Hatay´a dansta 7 madalya
Hatay´a dansta 7 madalya
Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından Bodrum´da düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Salsa Bodrum 6.Etap Yarışmasında Hatay´ıtemsilen katılan Serdar Yolcu Latin Dans Jimnastik ve Spor Kulübü sporcuları 7 madalya kazandı.
Payas Spor´dan, 4 iç transfer
Payas Spor´dan, 4 iç transfer
TFF Spor Toto 3. Liginde mücadele eden Payas Spor, yeni sezon öncesinde transfere başladı.
Belediye Spor, Diallo´yla anlaştı
Belediye Spor, Diallo´yla anlaştı
Yeni sezonda Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele edecek olan İskenderun Belediye Spor, sezon öncesinde iç ve dış transferi ve görüşmelerini sürdürüyor.
Hatayspor, seçmelerine yoğun katılım
Hatayspor, seçmelerine yoğun katılım
Hatayspor, gelecek yılların planlamasını yapmak için çalışmalarına devam ediyor.
Futbolcular iftarda buluştu
Futbolcular iftarda buluştu
Hatay Süper Amatör Liginde mücadele eden takımlardan Dörtyol Esnaf Spor Kulübü, geleneksel olarak düzenlediği iftar buluşmasını sürdürdü.
Karaağaç Spor, Çetin´le anlaştı
Karaağaç Spor, Çetin´le anlaştı
Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele eden Arsuz Karaağaç Spor, yeni sezon için teknik direktör olarak Mehmet Çetin ile sözleşme imzaladı.
Hatayspor´da iç transfer
Hatayspor´da iç transfer
TFF Spor toto 1. Ligine yükselen Hatayspor, iç transferini sürdürüyor. Hatayspor yönetimi, Hamza Gür ve Sadi Karaduman´la sözleşmesini yineledi ve bu futbolcular yeni sezonda da Hatayspor´lu oldu.
Biçer, akademiyi 3-1 yendi
Biçer, akademiyi 3-1 yendi
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 34. Erhan Aksay Futbol Turnuvasında Körfez grubunun karşılaşmaları sürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi