Kentte her hafta bisiklet turu
İskenderun Bisiklet Spor Kulübü, her cuma akşamı 22 kilometreye varan bisiklet turunu sürdürüyor.
Tarih: 22.2.2018 10:36:44

Akın Bodur/İskenderun

Aralarında memur da var işçi de. Serbest çalışan, öğrenci ve ev kadını da... İskenderun Bisiklet Spor Kulübü, her cuma akşamı 22 kilometreye varan bisiklet turunu sürdürüyor. İskenderun Atatürk Anıtı önünde başlayan tur, Arsuz yolundaki Işıl Sitesi yakınlarından, Atatürk Anıtına dönüşle sona eriyor. Farklı güzergahları kullanan İskenderun Bisiklet Spor Kulübü üyeleri, 30 haftayı aşan bir sürede kentteki turunu devam ettiriyor. Tabi ki tur, tura katılanların güvenliği için arttı, öncü ve yancıların eşliğinde gerçekleştiriliyor.

Bisiklet yolu işareti yok
İskenderun Bisiklet Spor Kulübü üyeleri, akşamları yaptıkları tur sırasında zaman zaman yurttaşlarla tartışma yaşandığını ifade ederek, bu tartışma nedeninin de bisiklet yolunun yaya vebisikletçiler tarafından aynı anda kullanılmasından kaynaklandığını belirtti. Yıllar önce sahilde yapılan bisiklet yolundaki ´bisiklet´ işaretinin silindiğini ve aynı işaretin yeniden yapılmaması nedeniyle zaman zaman tartışma yaşanabildiğini anlatan bisiklet sporcu yapanlar, yetkililerin işareti yeniden çizmesini istedi.

Yola yeniden düzenleme istendi
İskenderun Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Ali Emre Mamak, bu ayın başlarında İskenderun Belediyesine verdikleri dilekçe ile bisiklet yolunun yeniden düzenlenmesini istedi.
Kentin nüfus yoğunluğu, ticaret hacmi, coğrafi konumu ve sosyal etkileşim açısından son derece önemli olduğunu anlatan Mamak, kulübün sportif çalışmalarını, sporcular açısından temel bir ihtiyaç olarak gördükleri ifade ettiği dilekçesinde, sahildeki ´bisiklet yolunun´ yeniden düzenlenmesi istedi. Mamak, dilekçesinde, mevcut bisiklet yoluna ilişkin sorun ve çözüm önerilerini şöyle sıraladı: "Bisiklet yolunun zemini sıklıkla çukur ve kırıklardan oluşmakta, deneyimsiz ve küçük yaştaki sporcular için risk oluşturmaktadır. Zemin, mevcut malzeme ile baştan yenilebilinir. Bisiklet yolu, cami inşaatı dolayısıyla kesintiye uğramakta, inşaat alanına kadar gelen sürücülerin ana yola çıkması zorluk oluşturmaktadır. Cami inşaatı tamamlandıktan sonra bisiklet yolu sahil ya da yaya kaldırımı üzerine kaydırılabilir. Bisiklet yolu üzerindeki işaret ve uyarıcılar yetersiz olduğu için, yol yayalar tarafından yer yer tamamen kapatılmakta, zaman zaman yolun işlevinin belirsizliği nedeniyle yayalar tarafından sporculara tepki gösterilmektedir. Yolun zeminine, yol kenarına tabela ve boya marifetiyle sık aralıklarla uyarıcı işaret koyulabilir. Bisiklet yolu, Yelken Kulübünün ilerisine, askeri bölgeye kadar uzatılabilir."
İskenderun Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Mamak ve kulüp sporcuları, verdikleri dilekçeye yanıt ve soruna çözüm bekliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kentte hafta bisiklet turu iskenderun
Payas Spor: 1- Bağcılar: 0
Payas Spor: 1- Bağcılar: 0
Payas Spor: 1- Bağcılar: 0
Voleybolcular, ´iddialı´
Voleybolcular, ´iddialı´
HBB Voleybol Takımı yöneticileri, sezon hazırlıklarını sürdüren HBB Voleybol Takımı´nı ziyaret edip, moral vermeye çalıştı.
Karaağaçspor, galibiyet istiyor
Karaağaçspor, galibiyet istiyor
Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadeyl eden Karaağaçspor, yeni sezonun ilk maçını 7 Mart Kadirlispor ile deplasmanda yapıyor.
Belediye Spor´da istifa
Belediye Spor´da istifa
Yaklaşık 4.5 yıldır İskenderun Belediye Spor´u çalıştıran Zeyni Özdemir, İskenderun Belediye Spor´a veda etti.
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu
İskenderun´da bugün saat 17.00´da yapılacak
Dostluk ve barış için koşacaklar
Dostluk ve barış için koşacaklar
Gündüzden geceye uzanan Türkiye´nin ilk ve tek bayrak yol yarışı Senin Efsanen, 22-23 Eylül´de yapılacak. Alaçatı-İzmir merkezli olarak 230 kilometrelik koşuda ALİKEV Runners/Barış Koşucuları takımı Ali İsmail Korkmaz Vakfı´nı temsil edecek.
Kayra: 5-Altınkaya: 2
Kayra: 5-Altınkaya: 2
Hatay 1. Amatör Küme
Spor yapmak isteyene ücretsiz sunuldu
Spor yapmak isteyene ücretsiz sunuldu
Antakya Belediyesi Spor Salonu
Hataylı fitness hocası Türkiye 5.´si
Hataylı fitness hocası Türkiye 5.´si
Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu tarafından 12-16 Eylül´de İstanbul Green Park´ta düzenlenen milli takım seçmelerinde Genç Bayanlar Bikini/ 160 santim kategorisinde dereceye giren Hataylı Deniz Berber Türkiye beşincisi oldu.
Belediye, Kiremithane ile oynayacak
Belediye, Kiremithane ile oynayacak
Bölgesel Amatör Ligi
Bugün, Gaziler Günü
Bugün, Gaziler Günü
Bugün, 19 Eylül Gaziler Günü. Gaziler Günü kapsamında kentte etkinlikler düzenlenecek.
Erzin, sahasında yendi: 2-0
Erzin, sahasında yendi: 2-0
TFF Spor Toto 3. Ligi 1. Grubunda mücade eden Erzin Belediye Spor, sahasında konuk ettiği Nevşehir Belediye Spor´u 2-0´lık skorla yendi.
Payas, deplasmanda berabere: 2-2
Payas, deplasmanda berabere: 2-2
TFF Spor Toto 3. Ligi 3. Grubunda mücadele eden Payas Spor, deplasmanda Serik Belediye Spor ile 2-2 berabere kaldı ve sahadan bir puanla ayrıldı.
Yaz kursları sona erdi
Yaz kursları sona erdi
Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okullarındaki kurslar sona erdi. Kursun sona ermesi nedeniyle HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi´nde kursiyerlerin katılımıyla tören düzenlendi.
Arsuz: 1-Antakya: 0
Arsuz: 1-Antakya: 0
Hatay 1. Amatör Küme
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi