Kıcı sakinlerinden vakfa destek
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, 20 Ocak 2018 tarihinde saat 17.00´den itibaren başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı, sürüyor.
Tarih: 8.3.2018 10:04:02

Genelkurmay Başkanlığı, Afrin´e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtında, önceki gün yapılan kara ve hava operasyonlarında 68 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildiğini belirtti ve "Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2940 olmuştur" açıklamasını yaptı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından da 05 Mart 2018 tarihinde, Türkiye-Suriye sınırının, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 930 kişinin yakalandığı bildirildi.

Tiyatrocular destek için ´Hisse-i Şayia´ sahneledi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Zeytin Dalı Harekâtı´na destek vermek amacıyla önceki gün İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı´nda ‘Hisse-i Şayia´ adlı oyunu sahneledi. Zihni Göktay´ın başrolünde yer aldığı Aybar Taştekin, Hikmet Körmükçü, Selma Kutluğ, Tarık Şerbetçioğlu, Uğur Dilbaz, Yağmur Namak, Zeynep Dilbaz´ın oynadığı oyun, Meşrutiyet dönemi tiyatrosunun öncü ismi İbnürrefik Ahmet Sekizinci´nin, ayrıldıktan sonra da didişmeye devam eden ve kızlarını paylaşamayan karı kocanın kavgasını konu alıyor. Tiyatrocular, oyun öncesi İSTE Rektörü Türkay Dereli´yi makamında ziyaret etti ve Hatay´da bulundukları sürede, bölgedeki birçok tarihi mekânı gezdiklerini de belirtti.

Mahalle sakinlerinden Mehmetçik Vakfına yardım
TSK Güçlendirme Vakfına destek kampanyası da sürüyor. Belen´in Kıcı Mahalle Muhtarı Ahmet Soysal, camii imamı Hüsamettin Doğrul ve mahalle sakinlerinden oluşan beş kişilik heyet, Kıcı Mahallesi adına toplanan 6.300 liralık yardımı Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın´ı ziyaret ederek, vakfın hesabına yatırılmak üzere kaymlakama teslim etti. Kaymakam Aydın, "Kadirşinas milletimizin, şer odaklarının ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunların bertaraf edilmesinde her türlü fedakarlığı gösteren kahraman mehmetçiğimizin Afrin´e düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı Harekatına ilk günden ordusunun arkasında olduğu mesajını vermek adına, ayni ve nakdi yardımlarla desteğini göstermeye çalışması bir kez daha dünyaya örnek olmuştur. Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergileyerek yardım kampanyasına göstermiş oldukları ilgiden dolayı Kıcı Mahallesi sakinlerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kemer ve Bartın´dan destek ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Zeytin Dalı Harketına verdikleri desteği göstermek amacıyla Hatay´a gelen heyetleri makamında ağırladı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan ve beraberindeki heyetler, vali Ata´yı ziyaret etti. Ziyaretlerde değerlendirmede bulunan vali Ata, “Tarihin ilk çağlarından itibaren önemli bir yerleşim alanı olan Hatay, tarihte yaşamış birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunun beraberinde getirdiği tarihi ve kültürel birçok zenginliğe sahip bir il olan Hatay, bu birikimin doğal bir sonucu olarak yaklaşık yedi yıldır Suriyeli misafirlerimize kardeşlik vazifesini yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor” dedi.

Kaymakamlık, bayrak çağrısını yineledi
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kentte bayrak asma çağrısı yaptı. Kaymakam Soytürk, "Harekâtı yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ilimizin maddi manevi desteğini bildirmek anlamında Hatay genelinde tüm resmi kurum, ev ve işyerlerimizde bayraklarımızın asılmasının önemli olduğu kanaatiyle valiliğimizin öncülüğünde bu çalışmaya bütün Hatay´lı hemşehrilerimizi davet ederek bir gönül birlikteliği oluşturmuştuk. Bu vesileyle çağrımızı yineleyerek, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızı, özel sektöre hizmet eden işyerlerimizi, sivil toplum ve siyasi parti ilçe teşkilatlarımızı, esnaf ve meslek odalarımızı, tüm okul ve eğitim kurumlarımızı, kadirşinas halkımızı, güzide İlçemiz İskenderun´un tüm öğelerini bayrak donatısına bir kez daha davet ediyoruz" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kıcı sakinlerinden vakfa destek
Savaş: Yapılmamış altyapının da borcunun ödedik
Savaş: Yapılmamış altyapının da borcunun ödedik
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HBB´ye bırakılan ve yapılmamış altyapı borcunu ödediklerini bildirdi.
Hangi açıklama doğru?
Hangi açıklama doğru?
HBB: Trafik yön planı oybirliğiyle kabul edildi
´Siber güvenilirlik´ zirvesi
´Siber güvenilirlik´ zirvesi
Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başladığını açıklayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya´da "Siber Güvenilik Hatay Zirvesi" düzenledi.
´Geçici başbakan´ın ziyareti
´Geçici başbakan´ın ziyareti
Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Cevad Ebu Hattab ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı makamında ziyaret etti.
Döner sermaye sistemine ´eleştiri´
Döner sermaye sistemine ´eleştiri´
Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, performansa dayalı döner sermaye sistemni eleştirdi
Güzelmansur: Hatay, hakkını istiyor
Güzelmansur: Hatay, hakkını istiyor
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ilin sorunlarını anlattı ve çözüm üretilmesini istedi.
HATSU heyetinden üç ilçeye ziyaret
HATSU heyetinden üç ilçeye ziyaret
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) heyeti, vatandaşa daha hızlı ve çözüm odaklı hizmet edebilmek için ilçelerde kurulan hizmet binalarınğ ziyaret edip, çalışmayı denetledi ve vatandaşrın taleplerini dinledi.
İçmesuyu arızasına müdahele
İçmesuyu arızasına müdahele
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyu hatlarında oluşan arızalara yaptığı müdahalelerle su kaybının önlendiğini bildirdi.
Sınır güvenliği toplantısı Gaziantep´te
Sınır güvenliği toplantısı Gaziantep´te
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında Gaziantep´te sınır güvenliği toplantısı düzenlendi. Toplantıya, sınır illerinin valileri de katıldı.
Odanın vali ziyareti
Odanın vali ziyareti
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ve yönetimi ile odanın meclis başkanı Selahattin Eskiocak, Hatay Valisi Rahmi Doğan´a nezaket ziyaretinde bulundu.
"Kamu görevlileri devlet ve milletin hizmetinde"
"Kamu görevlileri devlet ve milletin hizmetinde"
Cumhurbaşkanlığının atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Hatay Valisi Erdal Ata ve eşinin ev sahipliğinde Antakya´da veda yemeği düzenlendi.
"Hatay kart" alana ´çay´
"Hatay kart" alana ´çay´
HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı, dağıtımına başlanan Hatay Kart satışlarına devam ediyor.
"Gazilerin şeref aylığı artsın" teklifi
"Gazilerin şeref aylığı artsın" teklifi
Teklif yasalaşırsa şeref aylığı tüm muharip gazilere 2.400 lira olarak ödenecek.
5 ilçede elektrik kesintisi
5 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Payas, Dörtyol, Reyhanlı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
"Kova dışında tedbir düşünülüyor mu?"
"Kova dışında tedbir düşünülüyor mu?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, her yağışta çatısı su akıtan ve kova koymak dışında bir tedbir alınmayan Hatay Havalimanı´nı önergeyle de Meclis´e taşıdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi