Kıcı sakinlerinden vakfa destek
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, 20 Ocak 2018 tarihinde saat 17.00´den itibaren başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı, sürüyor.
Tarih: 8.3.2018 10:04:02

Genelkurmay Başkanlığı, Afrin´e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtında, önceki gün yapılan kara ve hava operasyonlarında 68 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildiğini belirtti ve "Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2940 olmuştur" açıklamasını yaptı.
Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından da 05 Mart 2018 tarihinde, Türkiye-Suriye sınırının, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 930 kişinin yakalandığı bildirildi.

Tiyatrocular destek için ´Hisse-i Şayia´ sahneledi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Zeytin Dalı Harekâtı´na destek vermek amacıyla önceki gün İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı´nda ‘Hisse-i Şayia´ adlı oyunu sahneledi. Zihni Göktay´ın başrolünde yer aldığı Aybar Taştekin, Hikmet Körmükçü, Selma Kutluğ, Tarık Şerbetçioğlu, Uğur Dilbaz, Yağmur Namak, Zeynep Dilbaz´ın oynadığı oyun, Meşrutiyet dönemi tiyatrosunun öncü ismi İbnürrefik Ahmet Sekizinci´nin, ayrıldıktan sonra da didişmeye devam eden ve kızlarını paylaşamayan karı kocanın kavgasını konu alıyor. Tiyatrocular, oyun öncesi İSTE Rektörü Türkay Dereli´yi makamında ziyaret etti ve Hatay´da bulundukları sürede, bölgedeki birçok tarihi mekânı gezdiklerini de belirtti.

Mahalle sakinlerinden Mehmetçik Vakfına yardım
TSK Güçlendirme Vakfına destek kampanyası da sürüyor. Belen´in Kıcı Mahalle Muhtarı Ahmet Soysal, camii imamı Hüsamettin Doğrul ve mahalle sakinlerinden oluşan beş kişilik heyet, Kıcı Mahallesi adına toplanan 6.300 liralık yardımı Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın´ı ziyaret ederek, vakfın hesabına yatırılmak üzere kaymlakama teslim etti. Kaymakam Aydın, "Kadirşinas milletimizin, şer odaklarının ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunların bertaraf edilmesinde her türlü fedakarlığı gösteren kahraman mehmetçiğimizin Afrin´e düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı Harekatına ilk günden ordusunun arkasında olduğu mesajını vermek adına, ayni ve nakdi yardımlarla desteğini göstermeye çalışması bir kez daha dünyaya örnek olmuştur. Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergileyerek yardım kampanyasına göstermiş oldukları ilgiden dolayı Kıcı Mahallesi sakinlerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kemer ve Bartın´dan destek ziyareti
Hatay Valisi Erdal Ata, Zeytin Dalı Harketına verdikleri desteği göstermek amacıyla Hatay´a gelen heyetleri makamında ağırladı. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Bartın Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan ve beraberindeki heyetler, vali Ata´yı ziyaret etti. Ziyaretlerde değerlendirmede bulunan vali Ata, “Tarihin ilk çağlarından itibaren önemli bir yerleşim alanı olan Hatay, tarihte yaşamış birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunun beraberinde getirdiği tarihi ve kültürel birçok zenginliğe sahip bir il olan Hatay, bu birikimin doğal bir sonucu olarak yaklaşık yedi yıldır Suriyeli misafirlerimize kardeşlik vazifesini yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor” dedi.

Kaymakamlık, bayrak çağrısını yineledi
İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kentte bayrak asma çağrısı yaptı. Kaymakam Soytürk, "Harekâtı yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ilimizin maddi manevi desteğini bildirmek anlamında Hatay genelinde tüm resmi kurum, ev ve işyerlerimizde bayraklarımızın asılmasının önemli olduğu kanaatiyle valiliğimizin öncülüğünde bu çalışmaya bütün Hatay´lı hemşehrilerimizi davet ederek bir gönül birlikteliği oluşturmuştuk. Bu vesileyle çağrımızı yineleyerek, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızı, özel sektöre hizmet eden işyerlerimizi, sivil toplum ve siyasi parti ilçe teşkilatlarımızı, esnaf ve meslek odalarımızı, tüm okul ve eğitim kurumlarımızı, kadirşinas halkımızı, güzide İlçemiz İskenderun´un tüm öğelerini bayrak donatısına bir kez daha davet ediyoruz" açıklamasını yaptı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kıcı sakinlerinden vakfa destek
Vurucu: Ciğerimiz yandı
Vurucu: Ciğerimiz yandı
Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Soğukoluk yangınının kayıplarına dikkat çekti.
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Yangının nedeni: Kopan elektrik telleri
Soğukoluk´ta yangından zarar gören bölgede soğutma çalışmaları dün de devam etti.
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Sahilden 645 ton çöp toplandı
Nisan-Ağustos 2018 döneminde Hatay Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin gerçekleştirdiği deniz ve sahil temizlik çalışmaları kapsamında 645 ton atık toplandığı bildirildi.
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
227 minibüs birleşti 69 otobüse dönüştü
Ulaşım ağını Ekim ayı sonuna kadar modern midibüslerle yenilemesi planlanan Antakya´da ilk 23 araç Serinyol Minibüscüler Kooperatifi´ne teslim edildi.
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´da hava destekli operasyon
Hatay´ın Amanos kırsalında erzak temini için 5 sivili rehin aldığı belirtilen ve yerleri İHA ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına hava destekli operasyon düzenlendi.
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
Mardinli: Etkin ve şeffaf hizmet bir zorunluluk
İskenderun toplantısında kurum yetkililerine sorunları hızlı çözün talimatı veren Vali Vekili Mardinli, enerjide ´yerli ve milli´ olmak gerektiğini söyledi.
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
“Ğadir Hum resmi bayram olmalı”
Akdeniz Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mevlüt Oruç, devletin bütün inançlara eşit mesafede durması gerektiğini belirterek, Arap Alevi topluluğunun önemli günlerinden Ğadir Hum bayramının resmi bayram olması talebinin toplumun gerçek ihtiyacı olduğunu kaydetti, bunun hem inanç özgürlüğü hem de ülkenin kültürel zenginliğinin gereği olduğunu kaydetti.
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Eşini, üniforması ve asker selamıyla uğurladı
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun´un çeşitli noktalarında devam eden yağmur suyu ızgaralarının çalınma olaylarının sürdüğünü ifade edip, uyarı ve sağduyu çağrısı yaptı.
İnanç önderleriyle buluştu
İnanç önderleriyle buluştu
Hatay il protokolü ve kanaat önderleri, Vali Erdal Ata´nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi.
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kırıkhan´da arıtmanın 2. kademesi başladı
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, avukatlara yapılan saldırıları, ‘hukuka ağır bir saldırı ve ülkemizdeki en önemli ayıplardan biri´ olarak değerlendirerek kınadı.
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
2017 yılı iç ve dış hat yolcu sayısı 1.280.164 olarak gerçekleşti
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Hatay Büyükşehir Belediyesi temiz ve sağlıklı kent yaratma amacıyla haşere, larva ve uçkunla mücadelenin sürdüğünü belirtti
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.347 olduğu açıklandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi