Kılıçdaroğlu bugün Hatay´da
Bugün Hatay´a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP´li belediye başkanlarının projelerini toplu olarak hizmete açacak
Tarih: 14.4.2018 10:08:35

Akın Bodur/İskenderun
Bugün Hatay´a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP´li belediye başkanlarının projelerini toplu olarak hizmete açacak ve Antakya´da halka seslenecek. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi, Defne Belediyesi ve Arsuz Belediyesinin yaptığı tesislerin açılışını yapacak.

Sınırda asker ve şehit ziyareti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah işdamları ile kahvaltıda buluşacak, ardından Hassa, Kırıkhan, Reyhanlı´da şehit aileleri ziyaret edecek. Daha sonra Antakya´ya geçecek olan Cumhuriyet Meydadındaki Köprü Başında, belediye önünde toplu açılış ve temel atma töreni yapacak ve halka seslenecek. Kılıçdaroğlu, akşam da muhtarlarla yemek yiyecek. Kemal Kılıçdaroğlu, Hassa´da sınırın sıfır noktasında bir karakolu da ziyaret edip, asker ve komutanlarla da görüşecek. Kılıçdaroğlu, Reyhanlı´da ise sınır ötesinden atılan bir havanın düştüğü jandarma karakolunu da ziyaret edecek.

Kadınlar ve gençler, bildiriyle davet etti
CHP İskenderun Kadın ve gençlik kolları, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Hatay´ ziyaretini, halk ve esnaf adağıttığı bildiri ile duyurdu ve etkinliğe davet etti. CHP´li kadınlar, kent sokak ve caddelerinde bildiri dağıtmayı sürdürüyor.
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu da, partisi CHP´nin İskenderun ilçe yönetimi ve Hatay Gençlik Kolları ile birlikte dün İskenderun´un Kanatlı Caddesindeki Havuzlu Çarşı´da broşür dağıttı.
CHP Hatay İl Başkan Servet Mullaoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun, Antakya köprü başında, Hatay Büyükşehir Belediyesinin önünde saat 16.00´da halka sesleneceğini, aynı alanda ilçe belediyeleri ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetlerin açılışını gerçekleştireceğini ifade etti. Mullaoğlu, "Binlerce yıldır, onlarca medeniyetin kaynaştığı ve kardeş olduğu bu topraklardan bütün dünyaya ´barış´ diye haykıracağız. Sesimizin birbirine karışarak çok güçlü bir şekilde çıkması için barışın ne olduğunu en iyi bilen bütün Hatay halkını mitingimize bekliyoruz" açıklamasını yaptı.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, partisi CHP´nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla gerçekleştirilecek toplu açılış töreni için şunları belirtti: "Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla, Antakya Cumhuriyet Alanında, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve Defne Belediyesinin yapmış olduğu projelerin toplu açılış töreni yapılacak. Bütün halkımız ve basın mensubu arkadaşlarımız davetlidir. Katılımınız bizi onurlandıracaktır."

Belediye 42 mahalleden araç kaldıracak
Yöre halkını Kılıçdaroğlu´nun toplu açılış yapacağı ve halka sesleneceği toplantıya davet eden Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, "Kentimizde yıllardır çözüme kavuşmayan sorunları akılcı bir şekilde çözüme kavuşturmayı hedefleyerek hizmetler ürettik. Bu hedefle; bir çok bürokratik, siyasi, ekonomik, engele, soruna, imkansızlığa rağmen inanarak çalıştık ve başardık. İşçimizle, memurumuzla, yönetim kadromuzla, halkımızla beraber yol aldık. Hayal denilen, imkansız denilen bir çok projeyi, hizmeti, hayata geçirerek halkımızla gönül köprüleri kurduk. Sözümüzü tuttuk, yapamayacağımız işin sözünü hiçbir zaman vermedik. Doğaya ve kentimizin dokusuna sahip çıkacak projeler ürettik, çocuklarımız ve kadınlarımız,toplumun tüm kesimlerine yönelik, 7´den 70´e bütün vatandaşlarımız için için yeni alanlar yarattık. Halkımızın, kentimizin kullanımına kazandırdığımız yaşam alanlarını, tesislerimizi, projelerimizi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla açıyoruz” dedi.
Belediye, Samandağ´ın 42 mahallesinden tören alana gitmek isteyen vatandaşlar için araç kaldırılacağını ve araçlar, bugün saat 15.00´ten itibaren mahallelerin merkezi noktalarından hareket edeceğini de bildirdi.
Kaynak:

"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
"Devlet işleri ciddiyet gerektirir"
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentte Atatürk Anıtı arkasındaki İskelenin İskenderun halkına tamamen kapatılmasına asla müsammaha göstermeyeceklerini ifade etti.
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
CHP İskenderun Gençlik: Geçit vermeyeceğiz
Karma eğitime yönelik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğine yönelik CHP İlçe Gençlik Kolları imza kampanyası başlattı.
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
“2011´den bugüne kaç mülteci giriş-çıkış yaptı”
Bakan Soylu için önerge veren Milletvekili Suzan Şahin: Yaşam olanakları Suriye topraklarında taşınmalı
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
AKP´li kadınların hedefi yerel seçim
Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Yayladağı´nda partilileriyle kahvaltılı toplantıda araya geldi.
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
"Krizden çıkışın tek yolu yeni bir siyaset"
İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke´nin de arasında bulunduğu CHP´nin ekonomik ve siyasal krizden çözüm heyeti Hatay´da açıklama ve ziyaretlerde bulundu.
Gök, görevi devraldı
Gök, görevi devraldı
AKP Hatay İl Kadın Kolları Başkanı
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
TKP, İskenderun´da yeniden örgütlendi
Ülke genelinde yeniden teşkilatlanmaya başlayan Türkiye Komünist Partisi (TKP), İskenderun´da da örgütlendi. TKP İskenderun İlçe Başkanlığına Vasil Koçkazı getirildi ve yeni yönetim de oluşturuldu.
"En makulü Suriye ile anlaşma"
"En makulü Suriye ile anlaşma"
Hatay eski Milletvekili ve İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Adnan Şefik Çirkin, Türkiye-Suriye sınırının Hatay sınırındaki komşu ülke Suriye´nin İdlip bölgesinde yaşanan olayları yorumladı.
"Bina var, laboratuvar yok"
"Bina var, laboratuvar yok"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun´a gümrük kimyasal analiz laboratuvarı kurulmasını soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne (TBMM) taşıdı.
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
"Göç dalgasının sorumluluğu bize ait değil"
Sınır bölgesinde eşi Hamdiye Soylu ve beraberlerindeki heyetle birlikte incelemelerde bulunmak üzere Hatay´a geldi.
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Şahutoğlu: Temel değerimiz İskenderun
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde CHP´den İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı çalışması yapan Yılmaz Şahutoğlu, yöredeki muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
"Demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz"
CHP 95 yaşında
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
AKP kadın kolları başkanı Gök´e kutlama ziyareti
Dingil ve Soydan, AKP´nin Hatay Kadın Kolları Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´ü ayrı ayrı ziyaret ederek kutladı
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
"Dünya´nın en büyük örgütlü kadın teşkilatıyız"
AKP Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı görevine atanan Sara Gök´e kutlama ve ´hayırlı olsun´ ziyaretleri sürüyor. Gök, çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerini kabul etmeye devam ediyor.
Milletvekilinin ´irtifbat ofisi´ açıldı
Milletvekilinin ´irtifbat ofisi´ açıldı
İskenderun´da, bir kez daha Hatay milletvekilinin iletişim bürosu kuruldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi