Kılıçdaroğlu bugün Hatay´da
Bugün Hatay´a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP´li belediye başkanlarının projelerini toplu olarak hizmete açacak
Tarih: 14.4.2018 10:08:35

Akın Bodur/İskenderun
Bugün Hatay´a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP´li belediye başkanlarının projelerini toplu olarak hizmete açacak ve Antakya´da halka seslenecek. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi, Defne Belediyesi ve Arsuz Belediyesinin yaptığı tesislerin açılışını yapacak.

Sınırda asker ve şehit ziyareti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah işdamları ile kahvaltıda buluşacak, ardından Hassa, Kırıkhan, Reyhanlı´da şehit aileleri ziyaret edecek. Daha sonra Antakya´ya geçecek olan Cumhuriyet Meydadındaki Köprü Başında, belediye önünde toplu açılış ve temel atma töreni yapacak ve halka seslenecek. Kılıçdaroğlu, akşam da muhtarlarla yemek yiyecek. Kemal Kılıçdaroğlu, Hassa´da sınırın sıfır noktasında bir karakolu da ziyaret edip, asker ve komutanlarla da görüşecek. Kılıçdaroğlu, Reyhanlı´da ise sınır ötesinden atılan bir havanın düştüğü jandarma karakolunu da ziyaret edecek.

Kadınlar ve gençler, bildiriyle davet etti
CHP İskenderun Kadın ve gençlik kolları, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Hatay´ ziyaretini, halk ve esnaf adağıttığı bildiri ile duyurdu ve etkinliğe davet etti. CHP´li kadınlar, kent sokak ve caddelerinde bildiri dağıtmayı sürdürüyor.
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu da, partisi CHP´nin İskenderun ilçe yönetimi ve Hatay Gençlik Kolları ile birlikte dün İskenderun´un Kanatlı Caddesindeki Havuzlu Çarşı´da broşür dağıttı.
CHP Hatay İl Başkan Servet Mullaoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun, Antakya köprü başında, Hatay Büyükşehir Belediyesinin önünde saat 16.00´da halka sesleneceğini, aynı alanda ilçe belediyeleri ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetlerin açılışını gerçekleştireceğini ifade etti. Mullaoğlu, "Binlerce yıldır, onlarca medeniyetin kaynaştığı ve kardeş olduğu bu topraklardan bütün dünyaya ´barış´ diye haykıracağız. Sesimizin birbirine karışarak çok güçlü bir şekilde çıkması için barışın ne olduğunu en iyi bilen bütün Hatay halkını mitingimize bekliyoruz" açıklamasını yaptı.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, partisi CHP´nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla gerçekleştirilecek toplu açılış töreni için şunları belirtti: "Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla, Antakya Cumhuriyet Alanında, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve Defne Belediyesinin yapmış olduğu projelerin toplu açılış töreni yapılacak. Bütün halkımız ve basın mensubu arkadaşlarımız davetlidir. Katılımınız bizi onurlandıracaktır."

Belediye 42 mahalleden araç kaldıracak
Yöre halkını Kılıçdaroğlu´nun toplu açılış yapacağı ve halka sesleneceği toplantıya davet eden Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, "Kentimizde yıllardır çözüme kavuşmayan sorunları akılcı bir şekilde çözüme kavuşturmayı hedefleyerek hizmetler ürettik. Bu hedefle; bir çok bürokratik, siyasi, ekonomik, engele, soruna, imkansızlığa rağmen inanarak çalıştık ve başardık. İşçimizle, memurumuzla, yönetim kadromuzla, halkımızla beraber yol aldık. Hayal denilen, imkansız denilen bir çok projeyi, hizmeti, hayata geçirerek halkımızla gönül köprüleri kurduk. Sözümüzü tuttuk, yapamayacağımız işin sözünü hiçbir zaman vermedik. Doğaya ve kentimizin dokusuna sahip çıkacak projeler ürettik, çocuklarımız ve kadınlarımız,toplumun tüm kesimlerine yönelik, 7´den 70´e bütün vatandaşlarımız için için yeni alanlar yarattık. Halkımızın, kentimizin kullanımına kazandırdığımız yaşam alanlarını, tesislerimizi, projelerimizi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla açıyoruz” dedi.
Belediye, Samandağ´ın 42 mahallesinden tören alana gitmek isteyen vatandaşlar için araç kaldırılacağını ve araçlar, bugün saat 15.00´ten itibaren mahallelerin merkezi noktalarından hareket edeceğini de bildirdi.
Kaynak:

"Teşvik kapsamında göçmen nüfus dikkate alınacak mı?"
"Teşvik kapsamında göçmen nüfus dikkate alınacak mı?"
TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını, özellikle bu oranların Hatay gibi sınır illerimizde iki katı olduğunu ifade eden Hatay Milletvekili Serkan Topal, işsizlik verileri ile illere verilen teşvik paketlerini önergeyle meclis gündemine taşıdı.
Güzelmansur´dan sınır kapısı önergesi
Güzelmansur´dan sınır kapısı önergesi
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, geçici olarak kapatıldığı söylenen ancak aradan geçen beş yıla karşın kapalı olan Yayladağı Sınır Kapısı´nı soru önergesiyle TBMM´ye taşıdı.
"Teknoloji darbelerde büyük etken"
"Teknoloji darbelerde büyük etken"
İskenderun Teknik Üniversitesinde (İSTE), 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında panel düzenlendi. Panelde, darbelere ve devlet içinde oluşabilecek, devletin birlik ve bütünlüğüne zarar vermeye çalışan illegal yapılanmalara karşı teknolojinin nasıl kullanılması gerektiği belirtildi.
"Eğitimi devlet politikası yapalım"
"Eğitimi devlet politikası yapalım"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Milli Eğitim Bakanının 16 yıllık bir enkaz devr aldığını savundu.
HDP milletvekilleri muhtarlarla buluştu
HDP milletvekilleri muhtarlarla buluştu
HDP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu le Samandağlı olan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, Samandağ´da muuhtarlarla bir araya geldi.
Bakanlara kutlama ziyareti
Bakanlara kutlama ziyareti
Hatay AKP milletvekilleri, bakanlara yaptığı ´kutlama´ ve ´hayırlı olsun´ ziyartini sürdürüyor.
Yayman´dan mahalleye teşekkür ziyareti
Yayman´dan mahalleye teşekkür ziyareti
24 Haziran seçimlerinde partisi AKP´den aday gösterilen ve Hatay Milletvekili seçilen Hüseyin Yayman, Kırıkhan´ın Topbağazı, İMC ve Soğuksu mahallelerine teşekkür ziyaretinde bulundu.
Güzelmansur´dan araştırma önergesi
Güzelmansur´dan araştırma önergesi
Kayıp çocuklara geç ulaşılmasının araştırılmasını istedi
“TBMM bizim için kürsü olacak”
“TBMM bizim için kürsü olacak”
HDP Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, yemin sonrası seçmenleriyle buluştu
Parlementer sistem sona erdi
Parlementer sistem sona erdi
Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, ‪Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın TBMM´de ettiği yeminle parlementer sistem‬in‪ sona erdi‬ğini‪ ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi‘ne geçildi‬ğini belirtti.
Yeni dönemin ilk önergesi
Yeni dönemin ilk önergesi
TBMM Başkanlığı´na Hatay milletvekilleri arasında ilk soru, araştırma önergesi ve yasa değişiklik teklifi Serkan Topal´dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın yazılı yanıtlaması talebiyle ‘tarafsızlık yeminini´ hatırlatan Topal, Hatay için ise Meclis Araştırması istedi.
Vekiller yemin etti
Vekiller yemin etti
24 Haziran seçimlerine partilerin adayları olarak katılan ve seçim sonuçlarına göre Hatay milletvekili seçilen AKP´li Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi ve Sebahat Özgürsoy Çelik; CHP´li Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal ve İsmet Tokdemir, MHP´li Lütfü Kaşıkçı; HDP´li Barış Atay Mengüllüoğlu, parlamentonun cumartesi günü yaptığı olağanüstü toplantıda yemin ederek, TBMM 27. Dönem Hatay Milletvekiliği görevine başladı. Hatay Milletvekilleri, TBMM Geçici Başkanı Durmuş Yılmaz tarafından yönetilen mecliste yemin etti.
"Görevimiz asıl şimde başladı"
"Görevimiz asıl şimde başladı"
Saadet Partisi (SP), 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirmek için istişare toplantıları düzenliyor.
Kaşıkçı´ya rozetini Bahçeli taktı
Kaşıkçı´ya rozetini Bahçeli taktı
24 Haziran seçimlerinde MHP ilk sıra adayı olarak Hatay milletvekili seçilen Lütfü Kaşıkçı.
CHP´de il ve 12 delege kurultay istedi
CHP´de il ve 12 delege kurultay istedi
Hatay´da CHP´nin 19 kurultay delegesinden 12´si partisinin olağüanüstü kurultay yapmasını istedi. Olağanüstü toplanan CHP Hatay İl Yönetim Kurulu, partisinin olağanüstü kurultay yapmasını kararını aldı, YK toplantısı sonrası Hatay´daki 18+4 kurultay delegelerinden 12´si de bu çağrıya destek verdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi