Kılıçdaroğlu bugün Hatay´da
Bugün Hatay´a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP´li belediye başkanlarının projelerini toplu olarak hizmete açacak
Tarih: 14.4.2018 10:08:35

Akın Bodur/İskenderun
Bugün Hatay´a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP´li belediye başkanlarının projelerini toplu olarak hizmete açacak ve Antakya´da halka seslenecek. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi, Defne Belediyesi ve Arsuz Belediyesinin yaptığı tesislerin açılışını yapacak.

Sınırda asker ve şehit ziyareti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah işdamları ile kahvaltıda buluşacak, ardından Hassa, Kırıkhan, Reyhanlı´da şehit aileleri ziyaret edecek. Daha sonra Antakya´ya geçecek olan Cumhuriyet Meydadındaki Köprü Başında, belediye önünde toplu açılış ve temel atma töreni yapacak ve halka seslenecek. Kılıçdaroğlu, akşam da muhtarlarla yemek yiyecek. Kemal Kılıçdaroğlu, Hassa´da sınırın sıfır noktasında bir karakolu da ziyaret edip, asker ve komutanlarla da görüşecek. Kılıçdaroğlu, Reyhanlı´da ise sınır ötesinden atılan bir havanın düştüğü jandarma karakolunu da ziyaret edecek.

Kadınlar ve gençler, bildiriyle davet etti
CHP İskenderun Kadın ve gençlik kolları, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Hatay´ ziyaretini, halk ve esnaf adağıttığı bildiri ile duyurdu ve etkinliğe davet etti. CHP´li kadınlar, kent sokak ve caddelerinde bildiri dağıtmayı sürdürüyor.
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu da, partisi CHP´nin İskenderun ilçe yönetimi ve Hatay Gençlik Kolları ile birlikte dün İskenderun´un Kanatlı Caddesindeki Havuzlu Çarşı´da broşür dağıttı.
CHP Hatay İl Başkan Servet Mullaoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun, Antakya köprü başında, Hatay Büyükşehir Belediyesinin önünde saat 16.00´da halka sesleneceğini, aynı alanda ilçe belediyeleri ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetlerin açılışını gerçekleştireceğini ifade etti. Mullaoğlu, "Binlerce yıldır, onlarca medeniyetin kaynaştığı ve kardeş olduğu bu topraklardan bütün dünyaya ´barış´ diye haykıracağız. Sesimizin birbirine karışarak çok güçlü bir şekilde çıkması için barışın ne olduğunu en iyi bilen bütün Hatay halkını mitingimize bekliyoruz" açıklamasını yaptı.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, partisi CHP´nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla gerçekleştirilecek toplu açılış töreni için şunları belirtti: "Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla, Antakya Cumhuriyet Alanında, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve Defne Belediyesinin yapmış olduğu projelerin toplu açılış töreni yapılacak. Bütün halkımız ve basın mensubu arkadaşlarımız davetlidir. Katılımınız bizi onurlandıracaktır."

Belediye 42 mahalleden araç kaldıracak
Yöre halkını Kılıçdaroğlu´nun toplu açılış yapacağı ve halka sesleneceği toplantıya davet eden Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, "Kentimizde yıllardır çözüme kavuşmayan sorunları akılcı bir şekilde çözüme kavuşturmayı hedefleyerek hizmetler ürettik. Bu hedefle; bir çok bürokratik, siyasi, ekonomik, engele, soruna, imkansızlığa rağmen inanarak çalıştık ve başardık. İşçimizle, memurumuzla, yönetim kadromuzla, halkımızla beraber yol aldık. Hayal denilen, imkansız denilen bir çok projeyi, hizmeti, hayata geçirerek halkımızla gönül köprüleri kurduk. Sözümüzü tuttuk, yapamayacağımız işin sözünü hiçbir zaman vermedik. Doğaya ve kentimizin dokusuna sahip çıkacak projeler ürettik, çocuklarımız ve kadınlarımız,toplumun tüm kesimlerine yönelik, 7´den 70´e bütün vatandaşlarımız için için yeni alanlar yarattık. Halkımızın, kentimizin kullanımına kazandırdığımız yaşam alanlarını, tesislerimizi, projelerimizi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla açıyoruz” dedi.
Belediye, Samandağ´ın 42 mahallesinden tören alana gitmek isteyen vatandaşlar için araç kaldırılacağını ve araçlar, bugün saat 15.00´ten itibaren mahallelerin merkezi noktalarından hareket edeceğini de bildirdi.
Kaynak:

"Devlet yönetiminde duygusallık olmaz"
"Devlet yönetiminde duygusallık olmaz"
2019 yılı bütçe görüşmelerine TBMM Plan Bütçe Komisyonunda devam edildi.
İskenderun için AKP´den 12 kişi başvuru
İskenderun için AKP´den 12 kişi başvuru
AKP´den İskenderun Belediye başkanlığı aday adaylığı için başvuru sayısı şimdilik 12 kişi. Başvurular 16 Kasım´da sona erecek.
Milletvekilinden soru önergeleri yanıtlanmıyor şikayeti
Milletvekilinden soru önergeleri yanıtlanmıyor şikayeti
Suzan Şahin, TBMM Başkanı Yıldırım´ı göreve davet etti
Vatan Partisi, seçim çalışmasını başlattı
Vatan Partisi, seçim çalışmasını başlattı
Vatan Partisi (VP), 31 Mart 2019´ta yapılacak seçimlere yönelik Hatay´da seçim çalışmasını başlattı.
“Projelerle geleceğiz”
“Projelerle geleceğiz”
Milletvekili Özel´den İskenderun ve Büyükşehir için iddialı çıkış
AKP´de aday adaylığı yoklamaları başladı
AKP´de aday adaylığı yoklamaları başladı
31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimler için çıkışı 5 Kasım pazartesi günü başlatacak AKP´de İskenderun belediye başkanlığı için aday adaylık yoklamaları da başladı.
"Gençler desteklenmeli"
"Gençler desteklenmeli"
CHP İskenderun gençlik kollarının ziyareti
Önerge AKP oylarıyla reddedildi
Önerge AKP oylarıyla reddedildi
Kabul edilseydi TBMM Hatay´ın sorunlarını araştıracaktı
“3 kişi için gelen bütçeyi 4 kişiye harcıyoruz”
“3 kişi için gelen bütçeyi 4 kişiye harcıyoruz”
Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Lütfü Savaş, hangi partiden olduğuna bakmaksızın herkese eşit bir şekilde hizmet ulaştırdıklarını belirterek, “Ankara´dan da aynı hassasiyeti bekliyoruz” dedi.
Arsuz´da 13, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
Arsuz´da 13, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
31 Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlere ilişkin CHP´de aday adaylık başvuruları cuma günü tamamlandı.
Kenti halkla birlikte yöneteceğiz
Kenti halkla birlikte yöneteceğiz
İskenderun Belediye Başkanlığna talip olan CHP´li avukat Nalan Akkülah, kenti halkla birlikte idare etmeyi amaçladığını söyledi.
Siyaset ısınıyor
Siyaset ısınıyor
AKP Hatay´da büyükşehir Belediyesine yoğunlaşacak. Mevcut başkanlar ise anketle soruluyor
CHP´li gençler Kılıçdaroğlu ile görüştü
CHP´li gençler Kılıçdaroğlu ile görüştü
CHP Arsuz Gençlik Kolları, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu ziyaret etti.
Güzelmansur, kesintinin zararına tazminat önerdi
Güzelmansur, kesintinin zararına tazminat önerdi
Hatay´daki kesintiler meclis gündeminde
CHP´de takvim sürüyor
CHP´de takvim sürüyor
Arsuz´da 10, İskenderun´da 6, Belen´de 3 başvuru
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi