Kılıçdaroğlu bugün Hatay´da
Bugün Hatay´a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP´li belediye başkanlarının projelerini toplu olarak hizmete açacak
Tarih: 14.4.2018 10:08:35

Akın Bodur/İskenderun
Bugün Hatay´a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP´li belediye başkanlarının projelerini toplu olarak hizmete açacak ve Antakya´da halka seslenecek. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi, Defne Belediyesi ve Arsuz Belediyesinin yaptığı tesislerin açılışını yapacak.

Sınırda asker ve şehit ziyareti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah işdamları ile kahvaltıda buluşacak, ardından Hassa, Kırıkhan, Reyhanlı´da şehit aileleri ziyaret edecek. Daha sonra Antakya´ya geçecek olan Cumhuriyet Meydadındaki Köprü Başında, belediye önünde toplu açılış ve temel atma töreni yapacak ve halka seslenecek. Kılıçdaroğlu, akşam da muhtarlarla yemek yiyecek. Kemal Kılıçdaroğlu, Hassa´da sınırın sıfır noktasında bir karakolu da ziyaret edip, asker ve komutanlarla da görüşecek. Kılıçdaroğlu, Reyhanlı´da ise sınır ötesinden atılan bir havanın düştüğü jandarma karakolunu da ziyaret edecek.

Kadınlar ve gençler, bildiriyle davet etti
CHP İskenderun Kadın ve gençlik kolları, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Hatay´ ziyaretini, halk ve esnaf adağıttığı bildiri ile duyurdu ve etkinliğe davet etti. CHP´li kadınlar, kent sokak ve caddelerinde bildiri dağıtmayı sürdürüyor.
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu da, partisi CHP´nin İskenderun ilçe yönetimi ve Hatay Gençlik Kolları ile birlikte dün İskenderun´un Kanatlı Caddesindeki Havuzlu Çarşı´da broşür dağıttı.
CHP Hatay İl Başkan Servet Mullaoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nun, Antakya köprü başında, Hatay Büyükşehir Belediyesinin önünde saat 16.00´da halka sesleneceğini, aynı alanda ilçe belediyeleri ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetlerin açılışını gerçekleştireceğini ifade etti. Mullaoğlu, "Binlerce yıldır, onlarca medeniyetin kaynaştığı ve kardeş olduğu bu topraklardan bütün dünyaya ´barış´ diye haykıracağız. Sesimizin birbirine karışarak çok güçlü bir şekilde çıkması için barışın ne olduğunu en iyi bilen bütün Hatay halkını mitingimize bekliyoruz" açıklamasını yaptı.
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, partisi CHP´nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla gerçekleştirilecek toplu açılış töreni için şunları belirtti: "Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla, Antakya Cumhuriyet Alanında, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve Defne Belediyesinin yapmış olduğu projelerin toplu açılış töreni yapılacak. Bütün halkımız ve basın mensubu arkadaşlarımız davetlidir. Katılımınız bizi onurlandıracaktır."

Belediye 42 mahalleden araç kaldıracak
Yöre halkını Kılıçdaroğlu´nun toplu açılış yapacağı ve halka sesleneceği toplantıya davet eden Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, "Kentimizde yıllardır çözüme kavuşmayan sorunları akılcı bir şekilde çözüme kavuşturmayı hedefleyerek hizmetler ürettik. Bu hedefle; bir çok bürokratik, siyasi, ekonomik, engele, soruna, imkansızlığa rağmen inanarak çalıştık ve başardık. İşçimizle, memurumuzla, yönetim kadromuzla, halkımızla beraber yol aldık. Hayal denilen, imkansız denilen bir çok projeyi, hizmeti, hayata geçirerek halkımızla gönül köprüleri kurduk. Sözümüzü tuttuk, yapamayacağımız işin sözünü hiçbir zaman vermedik. Doğaya ve kentimizin dokusuna sahip çıkacak projeler ürettik, çocuklarımız ve kadınlarımız,toplumun tüm kesimlerine yönelik, 7´den 70´e bütün vatandaşlarımız için için yeni alanlar yarattık. Halkımızın, kentimizin kullanımına kazandırdığımız yaşam alanlarını, tesislerimizi, projelerimizi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla açıyoruz” dedi.
Belediye, Samandağ´ın 42 mahallesinden tören alana gitmek isteyen vatandaşlar için araç kaldırılacağını ve araçlar, bugün saat 15.00´ten itibaren mahallelerin merkezi noktalarından hareket edeceğini de bildirdi.
Kaynak:

VP´den Perinçek için kampanya
VP´den Perinçek için kampanya
Vatan Partisi, genel başkanları Doğu Perinçek´in Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesi için imza kampanyası başlattı.
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Formül; 7/24 çalışmak
HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Formül; 7/24 çalışmak
24 Haziran´da yapılacak genel seçim çalışmaları kapsamında Hatay´a gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezail Temelli, çıkartılan tüm KHK ile son iki yılda yapılan icraatların seçim sonrasında iptal edileceğini söyledi. Temelli ve HDP heyeti, İskenderun´da halayla karşılandı.
CHP´li kadınların dayanışma kahvaltısı
CHP´li kadınların dayanışma kahvaltısı
CHP iskenderun Kadin kolları, dayanışma kahvaltısı düzenledi.
Partiler, seçim ziyaretini hızlandırdı
Partiler, seçim ziyaretini hızlandırdı
MHP´nin önerisi ile gündeme geldiği kabul edilen ve hükümetin de 24 Haziran´da genel seçimlerin yapılmasına karar vermesi üzerine, siyasi partiler ile milletvekili aday adayı olmayı düşünenler, ziyaretlerini hızlandırdı.
‘Erken seçim´ niyeti sorgulanıyor
‘Erken seçim´ niyeti sorgulanıyor
OHAL´in 7. kez TBMM´de uzatıldığı gün Recep Tayyip Erdoğan´ın, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminin 24 Haziran 2018´de yapılacağını açıklaması, ittifak ve muhalefet partilerinin teşkilatları açısından ‘sorun yok´ yorumlarına karşın AKP´nin, Bahçeli´nin 26 Ağustos önerisine karşı 24 Haziran´da seçim kararı almasının ardındaki niyetler sorgulanıyor.
“Bölgenin demografisi değiştiriliyor”
“Bölgenin demografisi değiştiriliyor”
MHP Hatay Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mehmet N. Ahrazoğlu, Suriye´de Türkmen bölgelerinin demografisinin değiştirilmeye çalışıldığını belirterek, “Bin yıllık Türkmen yurdu olan söz konusu bölgenin demografisinin Türkmenler aleyhine değiştirilmesi, Türkmenlerin Suriye´deki varlığını tehdit ettiği gibi yakın gelecekte Türkiye için güvenlik tehdidi oluşmasına imkan verebileceğinden önemle üzerinde durulması gereken bir husustur” dedi.
Erken seçim için  ‘kollar sıvandı´
Erken seçim için ‘kollar sıvandı´
MHP lideri Bahçeli´nin Ağustos ayı olarak işaret ettiği erken genel seçim tarihini Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran olarak açıkladı.
AKP: Zaten hazırdık
AKP: Zaten hazırdık
Adalet ve Kalkınma Partisi AKP İskenderun İlçe Başkanı B. Bestami Bilgili, erken seçim kararının açıklanmasının hemen ardından gazetemizin sorularını yanıtladı.
CHP: Tüm siyasi unsurları biraraya getireceğiz
CHP: Tüm siyasi unsurları biraraya getireceğiz
Sandık müşahitleri ve sandık görevlilerini partiye davet eden CHP İskenderun İlçe yönetimi, olağanüstü toplantıyla konuyu ana kademe gençlik ve kadın kolları başkanlarıyla değerlendirecek. Çalışmaların sandıkların korunmasına yönelik bir ağırlıkta gerçekleştirileceği belirtiliyor.
MHP: Tarihe saygı duyuyoruz
MHP: Tarihe saygı duyuyoruz
MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Bozkurt, ‘seçime hazırız´ mesajı verdi.
İYİ Parti: Seçimlere yasal olarak katılabiliyoruz
İYİ Parti: Seçimlere yasal olarak katılabiliyoruz
Seçim tarihinin açıklanmasının ardından partilerinin seçime katılıp katılamayacaklarına ilişkin tereddütlere yönelik İYİ Parti genel merkezi tarafından açıklama getirildi.
SP: Kilit noktadayız
SP: Kilit noktadayız
Saadet Partisi İskenderun İlçe Başkanı Halil İbrahim Çelik, erken genel seçim kararına yönelik gazetemize yaptığı değerlendirmede, partisinin kilit rolüne dikkat çekti.
“Seçime hazırız”
“Seçime hazırız”
CHP´li Özcan, Bahçeli´nin erken seçim tarihini Hatay´dan cevapladı.MHP Genel Başkanı Bahçeli´nin seçim için verdiği 26 Ağustos 2018 tarihini yorumlayan CHP´nin sözcüsü Tezcan, hazır oldukları mesajını Antakya ve Samandağ´dan verdi. Ancak, seçimlere gölge düşmemesi için OHAL´i hatırlattı, ‘adil seçim´ vurgusu yaptı
OHAL´e oturarak protesto
OHAL´e oturarak protesto
CHP, AKP Hükümetinin OHAL´i 7. kez uzatmak istediğini dün oturma eylemi ile protesto etti.
Suriye ile silah arkadaşı olduk
Suriye ile silah arkadaşı olduk
Vatan Partisi Genel Başkanı Dogu Perinçek, Amerika´nın yenildiğini ve Suriye devletinin kazandağını savundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi