Kılıçdaroğlu yarın Hatay´da
Cumhurbaşkanı ile sınır ziyaretine ilişkin çıkışıyla polemik yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partili belediyelerin hizmete kazandırdığı tesislerin açılışını gerçekleştirmek üzere yarın Hatay´da olacak.
Tarih: 13.4.2018 10:37:31

İskenderun/SES

Kılıçdaroğlu´nun Hatay programı kapsamında Antakya´daki miting için il ve ilçe teşkilatları milletvekillerinin da katılımıyla çalışma yürüttü. İlçe yönetimleri miting alanına partililerin ulaşımını organize ederken, gerçekleştirilen ziyaretlerle de Kılıçdaroğlu´nun Hatay programı anlatıldı.

Mullaoğlu´ndan ‘barış´ vurgusu
CHP Hatay İl Başkanı Av. Servet Mullaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Ortadoğu´da savaş seslerinin çıktığı bu dönemde, barışın simgesi olan Cumhuriyet Halk Partisinin Sayın Genel Başkanı 14.04.2018 Cumartesi günü Hatay´a geliyor” dedi. Mullaoğlu, Kılıçdaroğlu´nun Antakya köprü başında, Büyükşehir Belediyesinin önünde saat 16.00´da halka hitap edeceğini, ilçe belediyeleri ile Büyükşehir Belediyesi´nin yaptığı hizmet ve tesislerin açılışını gerçekleştireceğini kaydetti. Mullaoğlu, “Binlerce yıldır, onlarca medeniyetin kaynaştığı ve kardeş olduğu bu topraklardan bütün dünyaya barış diye haykıracağız. Sesimizin birbirine karışarak çok güçlü bir şekilde çıkması için barışın ne olduğunu en iyi bilen bütün Hatay halkını mitingimize bekliyoruz” dedi.

İşadamlarıyla buluşacak, sınıra geçecek
Hatay´a Cumartesi günü erken saatlerde varması beklenen ve miting öncesi ziyaret ve incelemelerde bulunacak Kılıçdaroğlu, iş adamlarıyla sabah saatlerinde yapılacak toplantıda bir araya gelerek Hatay´ın ekonomisi üzerine muhataplarıyla paylaşımlarda bulunacağı, sınır bölgesine de geçerek ziyaretlerde bulunacağı bildirildi. Açıklanan programa göre sınırdaki askerlerle de buluşması beklenen Kılıçdaroğlu, Hataylı şehit ailelerini de ziyaret edecek.

Culha´dan katılım daveti
Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla gerçekleştirilecek toplu açılış töreni için bir mesaj yayınladı. Başkan Culha mesajında, “14 Nisan 2018 cumartesi günü saat 16.30 da Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla, Antakya Cumhuriyet Alanında, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve Defne Belediyesinin yapmış olduğu projelerin toplu açılış töreni yapılacaktır. Bütün halkımız ve basın mensubu arkadaşlarımız davetlidir. Katılımınız bizi onurlandıracaktır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan´dan ‘postal´ çıkışı
Erdoğan, sanatçılarla gerçekleştirdiği sınır ziyaretindeki atmosferi eleştiren Kılıçdaroğlu´na Hatay ziyaret programının açıklanmasının ardından grup toplantısında cevap vermiş, “Duydum ki Hatay´a gidiyormuş. Hayırdır yahu, günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gereken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya, parka falan eksikse onu da gönderelim. Bu ülkede biz askerimizle doğduk, askerimizle yürüyoruz” demişti.
Kaynak:

İttifakta "2014 formülü"
İttifakta "2014 formülü"
31 Mart 2019 seçimlerine yönelik değerlendirmede bulunan iktidar partisi AKP´nin MKYK´sı, MHP-AKP ittifakını görüştü, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, ‘2014 kriterini uygulayın´ mesajı ilettiği savunuldu.
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
"Küresel aktör olabilecek gençler yetiştirmeliyiz"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İbrahim Güler, seçim ziyaretlerini sürdürüyor.
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
"Döviz düştü fiyatlar niye inmiyor?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Türkiye´nin enerjide giderek artan dışa bağımlılığı nedeniyle elektrik ve doğalgaza enflasyonun üzerinde yapılan zammın yanlış olduğunu söyledi.
CHP´li gençler E. Eren´i andı
CHP´li gençler E. Eren´i andı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Arsuz İlçe Gençlik Kolları, 12 Eylül sürecinde, yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980 tarihinde idam edilen Erdal Eren´i, ölümünün 38. yıl dönümünde andı.
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
"Başarının nedeni şeffaflık, dürüstlük ve istişare"
AKP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Güler, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi´ne nezaket ziyaretinde bulundu.
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
Defne MHP ziyaretlerini sürdürüyor
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yardımcısı Kemal Mengüllüoğlu, esnaf ve işinsanlarını ziyaret etti.
SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: Karar yok hükmündedir
Temelli: Karar yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi