Komşu kentin takımları karşılaşacak
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Karaağaç Spor´un yönetimu, takımın teknik direktörlüğüne Hıdır Özdemir´i (44) getirdi.
Tarih: 9.11.2018 11:17:43

Orhan Yıldız/İskenderun

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grubunda mücadele eden Karaağaç Spor, hafta sonu sahasında konuk edeceği İskenderun Belediye Spor maçı hazırlıklarnı sürdürüyor. Maç, İskenderun Beş Temmuz Stadında oynayacak.
Karaağaç Spor, Arsuz Belediyesi Karaağaç Spor Tesislerinde yaptığı antreman ve çalışmalarını sürdürüyor. Karaağaç Spor´ Teknik Direktör Hıdır Özdemir ve yardımcıları nezaretinde çalışan takım, sahadan üç puanla ayrılmak istiyor. Karaağaç Spor Teknik Direktörü Özdemir, yardımcıları Hakan Arslan ile kaleci antrenörü Gökhan Karasu, futbolcuların antrenmanlar ı sürdürdüğünü belirtti.

İki takım arasında üç puan fark var
Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden İskenderun Belediye Spor da Karaağaç Spor karşılaşması hazırlığını teknik direktör Mehmet Kurt yönetiminde sürdürüyor.
İskenderun Belediye Spor Teknik Direktörü Kurt, takımla İskenderun Beş Temmuz Stadında yapılan karşılaşma öncesinde bir araya geldi. Kurt, maçın, her iki takım için önem taşıdığını belirtti.
Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden İskenderun Belediye Spor´un ligde 11 puanı, Arsuz Karaağaç Spor´un ise 8 puanın bulunuyor.

Kırıkhan´da ayrılık
Bölgesel Amatör Ligi 5. Grubunda mücadele eden Kırıkhan Spor´da kulüp yönetiminden teknik direktör konusunda bir ayrılık açıklaması yapıldı. Kırıkhan Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Çağlar, "Yönetim kurulumuzun aldığu karar doğrultusunda takımımız Kırıkhan Spor´ Teknik Direktörü Bülent Öztürk ile karşılıklı anlaşarak sözleşmeyi feshettik" dedi.
Kaynak:

Ücretli öğretmenlere kadro istedi
Ücretli öğretmenlere kadro istedi
Hatay Milletvekili Serkan Topal, ücretli öğretmenlerin kadro sorununu bir kez daha parlamento gündemine taşıdı ve ücretli öğretmenlere Şubat´ta 1.200 kadro verilmesini istedi.
Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´
Yağmurla tıkanan kanallar ´açıldı´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) ekipleri, bölgede süren şiddetli yağmurları ile tıkanan kanalları açma ve su birikintilerini hızlı deşarj etme çalışmasını sürdürdü.
Fırtına ve yağış uyarısı
Fırtına ve yağış uyarısı
Metoroloji müdürlüğü, bölgenin yağışlı olacağı okonusunda uyarıda bulundu. Hatay Valiliği yöre halkını şiddetli yağış, Samandağ Belediyesi de fırtına beklendiğini bildirdi.
Dere yatağında kaymakam incelemesi
Dere yatağında kaymakam incelemesi
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kentin Üçgüllük Mahallesindeki Ada bölgesinde vatandaşın talebi doğrultusunda dere yatağında incelemede bulundu.
Koro, ezgileri Yargıtay başkanları için seslendirdi
Koro, ezgileri Yargıtay başkanları için seslendirdi
Yargıtay´ın 150. yıl dönümünde, Yargıtay Başkanlar Kurulu Toplantısı için Hatay´da bulunan Yargıtay başkanları için akşam yemeği düzenlendi.
Nezaket ziyareti sürüyor
Nezaket ziyareti sürüyor
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kentin birçok noktasında yeni park yaptıklarını ifade etti.
Arsuz´a hastane istemi sürüyor
Arsuz´a hastane istemi sürüyor
Kampanyaya destek veren Arsuz Belediyesi de "Arsuz, hastanesine bir an önce kavuşmak istiyor" açıklaması yaptı.
Hatay yemekleri, festivalde tanıtılacak
Hatay yemekleri, festivalde tanıtılacak
International Gastronomi Macao 2019, Çin´de düzenlenecek
Adaylar bu hafta açıklanacak
Adaylar bu hafta açıklanacak
Türkiye çok partili sisteme yarım asrı aşkın süre önce girse de 31 Mart seçimleri ´iki partili´ seçim havasında esecek. ´Cumhur ittifakı´ ile ´Mullet ittifakı´ kapsamında CHP ve AKP rozeti altında seçime katılacak Hatay adaylarının belirlenme süreci bu hafta belli olacak.
Sınıra sevkiyat sürüyor
Sınıra sevkiyat sürüyor
Suriye´nin İdlip bölgesinde geçen hafta yaşanan El Nusra ve ÖSO arasındaki silahlı çatışma, uzlaşmayla sonuçlanmasına karşın, Hatay´ın sınır komşusu İdlip sınırına yönelik askeri sevkiyat sürüyor.
Gastronomi derneğinin kuruluş yemeği
Gastronomi derneğinin kuruluş yemeği
Harbiye Turizm ve Gastronomi Derneği, birinci yıl dönümünü düzenlediği dayanışma yemeği ile kutladı. Harbiye Kule Restaurant´taki dayanışma yemeğine, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, muhtarlar ve sivil toplum kurulularnın temsilcileri de katıldı.
“Bisiklet yolu kentleşmenin de simgesi”
“Bisiklet yolu kentleşmenin de simgesi”
Eğitimci Kimyonok, Gelsenkirchen ve İskenderun´n ortaklıkları ve farklılıklarını inceledi…
Memura da sabit vergi istemi
Memura da sabit vergi istemi
Türkiye Kamu-Sen Hatay Temsilcisi Hayrettin Şahin, 2019 yılı için uygulanacak gelir vergisi dilimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
"Ekonomi zorlu bir süreçten geçiyor"
"Ekonomi zorlu bir süreçten geçiyor"
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Altınözü´nde muhtarlar ile buluşma toplantısı düzenledi.
´Gelenekler, birleştirici gücümüz´
´Gelenekler, birleştirici gücümüz´
Defne´de Ras-El Seni kutlaması
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi