Korkak siyaset yapmayacağız
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, seçilip, parlamentoda görev almaları halinde cesur siyaset yapacaklarını söyledi.
Tarih: 11.6.2018 10:56:39

Akın Bodur/İskenderun

AKP adayı Güven, "Korkak siyaset yapmayacağım. Milletin taleplerinin gereğini yapacak, partimizin teşkilatlarını güçlendireceğim. Cesur milletvekilliği, millete dayanarak siyaset yapacağım. Halkımızın yarırına, partimizin ilkeleri doğrultusunda parlamenterlik ve siyaset yapacam. Biz siyaseti yaparken cesur siyaset yapacağız. Siyasete toplumu da katacağız. İskenderun´a cesut siyaset lazım" dedi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan AKP Hatay milletvekili adayı 23 yaşındaki Ecrin Nazlı İnan ve seçim ekibi ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Abdulkerim Güven, 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kaldığını ifade ederek, "Zaman kısa yol uzun" değerlendirmesini yaptı. Partisi AKP´yi ´kadro ve inanç´ hareketi olarak niteleyen AKP Hatay milletvekili adayı Güven, "Bu nedenle bizde liste sıralamasının pek bir önemi yok. Çünkü, ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Bu sorumluluk kapsamında çalışıyoruz. Daha da çok çalışacağız. Aksi olsaydı çalışmamız ve moral motivasyonumuz azalırdı. Biz bir ekibiz ve ´davayı nasıl başarılı sürece getirebiliriz´in çabası içerisindeyiz. Ak Partide ilk sıra adayının seçim programı neyse, son sıra adayının da programı aynı. Bire bir aynı olmasa da en azından çok benzeri. Sıralamadaki son aday bile yapılan çorbada tuzunun olmasını, çizilen tabloda bir fırça darbesinin olmasını istiyor. Bunun karşılığını da halkta görüyoruz" dedi.

Güven: Erdoğan´ın yol arkadaşlarıyız
İlk sıra milletvekili adayı gibi çalıştıklarını anlatan ve kendisinin Hatay milletvekilliği listesinin 6. sırasında bulunduğunu anımsatan Güven, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu bir dava, kadro ve inanç hareketidir. Hepimiz aynı tempoda ve yoğun çalışıyoruz çünkü istikrar sürsün istiyoruz. Bu durum diğer partilerde belirsiz görünüyor. Yaparsa yine Ak Parti yapar, halkımız da buna inanıyor ve bizi desteklemeyi sürdürüyor. Bizler, Cumhurbaşkanımız, partimizin genel başkanı Reyep Tayyip Erdoğan´ın yol arkadaşlarıyız. Bizi böyle gördü ve listeye yazdı. Bize bu görev verildi. Bu da bize gurur veriyor."
Parti ve milletvekili aday listesinin birlikte hareket ettiğini anlatan Abdulkerim Güven, seçim ziyaretlerinde Hatay´a yapılması gereken ve yapılacak projeleri halkla paylaştıklarını, bunlar arasında Amanos Tüneli´nin çok önemli olduğunu söyledi. Amanos Tünelinin yapımına destek vermeyi sürdüreceklerini belirten AKP adayı Güven, hızlı yapılması ve ekonomiye katkısının sağlanması, liman ve bağlantılı sektörlerin canlanmasını için çabalarına devam edeceklerini de kaydetti.

´Hükümetle uyumlu meclis gerekli´
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının CHP´li, Meclis çoğunluğunun ise AKP´den oluştuğunu ve zaman zaman bunun sorun yarattığını anımsatan AKP adayı Güven, "Biz parlamentoda güçlü ve Cumhurbaşkanı ile uyumlu bir meclisin oluşmasını istiyoruz. Meclis güçlü ve Hükümetle uyumlu olmalıdır. Yani yasama organı Cumhurbaşkanı ile uyum içinde çalışmalıdır ki, Türkiye yapması gereken, atması gereken adımları çok daha hızlı atabilsin. Parlamenter sistemin ağır işlemesinden kaynaklı bir sorun var. Toplumun ihtiyaçlarına anında cevap verebilecek, bürokrasiyi ortadan kaldırılması için bu gerekli. Bu konuda da olumlu tepkiler var. Biz, milletin iradesinden eminiz. Milletin kararının istikrar üzerine olacağına eminiz" diye konuştu.

23 yaşındaki aday İnan: Gençlere cesaret verdim:
24 Haziran çalışmalarını sürdürdüklerini ve ´çalışıyormuş´ gibi yapmayıp, yoğun bir yekilde çalıştıklarını ifade eden AKP Hatay milletvekilliği 10, sıra adayı Ecrin Nazlı İnan da şunları söyledi: "Bunu da sahada, alanda gösterdiğimizi düşünüyorum. Ki gösterebiliyorsak, ne mutlu bana, bize. Biz bu şekilde devam edeceğiz" değerlendirmesini yaptı. AKP´nin Hatay listesinde kadın ve gençleri temsilen bulunduğunun farkında olduğunu ifade eden İnan, "24 Haziran seçim sürece ve seçilirsen sonrasında parlamentoda kadın ve gençlerin sesi olacağım. Onlara örnek de olacağımı düşünüyorum. İstanbul´da kaldığım öğrenci yurdundaki arkadaşlarım, aday listesinde yer almam üzerine ´Keşke biz de başvursaydık. Bize cesaret verdin´ değerlendirmesini yaptı. Ben de gençlere örnek olduğumu, cesaret verdiğime inanıyorum."
Kaynak:

Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
Hatay´da kardeşlik dili ağır basıyor
HDP Hatay milletvekili adayı Hülya Kavuk, iktidarın ´ötekileştirme dili´nin, her yere yansıdığını, bunun kullanılan dilde de görüldüğünü söyledi.
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
AK Parti döneminde esnafa kredi ve destek verildi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, partisi AKP´nin Hatay milletvekili adayları ve AKP İlçe Başkanı Bestami Bilgili ile birlikte kentte esnaf ziyaretinde bulundu. AKP heyeti, İskenderun Balık Semt Pazarı ve Raif Paşa caddesindeki, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
Türkiye, önemli bir kararın eşiğinde
CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Şahin, seçim çalışmalarına ziyaretlerle devam ediyor.
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
SP´li Çalışkan: Seçim işbirliği en çok SP´ye yarayacak
Saadet Partisi (SP) Hatay milletvekili adayları seçim çalışmalarını Kırıkhan ve Altınözü´nde sürdürdü.
Sandıkları kadınlara emanet etti
Sandıkları kadınlara emanet etti
İskenderun seçim bürosu açılışında ülkede 2 milyon 500 bin yeni seçmenin bulunduğunu anımsatan Buldan, gençlerden oy istedi ve sandıkları kadınlara emanet etti. Buldan, “Bizi ayakta tutan gençlik ve kadınlar, analardır. Bütün sandıkları kadınlara emanet ediyorum” dedi.
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
"Vatan Partisinin iktidar günleri geldi"
Vatan Partisi (VP) Hatay milletvekili adayları, Payas sanayi sitesinde esnfa gezisi yaptı, partisine destek istedi.
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Özel, cumhurbaşkanı adaylarını eleştirdi
Buluttepe´de seçmenleriyle buluşan, çocuklara oyuncak dağıtan AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçmeni sandığa gitmeye davet etti.
´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
´Tek adam´ rejimini yıkmak seçimle mümkün
Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, 24 Haziran´da yapılacak Cumhurbaşkanı ve TBMM 27. dönem milletvekili seçimi içalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Sürecin neredeyse sonlarındayız
Sürecin neredeyse sonlarındayız
24 Haziran´da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında Hatay´a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, ülkenin sorunlarını 25 Haziraün sabahı çözeceklerini ifade etti.
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
“Biz kimseye kardeşliğimizi borç vermeyiz”
CHP Hatay Milletvekili 5. sıra adayı Dr. M. Riyat Kırmızıoğlu, seçim bölgesinde partisinin projelerini paylaştı, Arsuzlu seçmenden adayına sahip çıkmasını istedi.
Dingil, muhtarlardan destek istedi
Dingil, muhtarlardan destek istedi
24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarını arttıran siyasi parti ve adaylar, hata sonu da seçime yönelik ziyaretlerde bulundu. Belediye başkanları da partileri ve adaylarına destek çalışmalarına katıldı.
Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
Adayların esnaf ziyareti yoğunlaştı
24 Haziran seçimlerine yaklaşıldıkça siyasetçeki hareketlilik de artıyor. Seçimlere katılacak parti ve adaylar, ziyaret trafiğini hızlandırdı. Adayların bugünlerde gittikleri yerler arasında esnaf, sanayi esnafı ve pazar esnafı bulunuyor.
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
“Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz”
CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde Türkiye´de eğitim, tarım, sanayi, üretim ile esnafın zor durumda oluduğunu belirterek, “Çözüm olmayan yerde ekonomi iyi olmaz” dedi.
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
"Ak Parti öncesi Türkiye ile şimdi arasında fark var"
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkadir Özel, seçim çalışmalarını İskenderun´un Bekbele ve Fatih mahallelerinde sürdürdü. Özel, iftara da katıldığı ziyaretlerinde AKP iktidarından önceki Türkiye ile ´Yeni Türkiye´ arasındaki kalın bir çizgi ve fark bulunduğunu ifade etti ve bu konudaki görüşünü anlattı.
HDP Eş Başkanı Buldan yarın Hatay´da
HDP Eş Başkanı Buldan yarın Hatay´da
Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 24 Haziran seçimleri kapsamında yarın (12 Haziran Salı) İskenderun´da seçim bürosu açacak, Dörtyol´da halk toplantısı düzenleyip, Erzin´de de yöre halkıyla iftarda buluşacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi