Korkak siyaset yapmayacağız
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, seçilip, parlamentoda görev almaları halinde cesur siyaset yapacaklarını söyledi.
Tarih: 11.6.2018 10:56:39

Akın Bodur/İskenderun

AKP adayı Güven, "Korkak siyaset yapmayacağım. Milletin taleplerinin gereğini yapacak, partimizin teşkilatlarını güçlendireceğim. Cesur milletvekilliği, millete dayanarak siyaset yapacağım. Halkımızın yarırına, partimizin ilkeleri doğrultusunda parlamenterlik ve siyaset yapacam. Biz siyaseti yaparken cesur siyaset yapacağız. Siyasete toplumu da katacağız. İskenderun´a cesut siyaset lazım" dedi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan AKP Hatay milletvekili adayı 23 yaşındaki Ecrin Nazlı İnan ve seçim ekibi ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Abdulkerim Güven, 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kaldığını ifade ederek, "Zaman kısa yol uzun" değerlendirmesini yaptı. Partisi AKP´yi ´kadro ve inanç´ hareketi olarak niteleyen AKP Hatay milletvekili adayı Güven, "Bu nedenle bizde liste sıralamasının pek bir önemi yok. Çünkü, ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Bu sorumluluk kapsamında çalışıyoruz. Daha da çok çalışacağız. Aksi olsaydı çalışmamız ve moral motivasyonumuz azalırdı. Biz bir ekibiz ve ´davayı nasıl başarılı sürece getirebiliriz´in çabası içerisindeyiz. Ak Partide ilk sıra adayının seçim programı neyse, son sıra adayının da programı aynı. Bire bir aynı olmasa da en azından çok benzeri. Sıralamadaki son aday bile yapılan çorbada tuzunun olmasını, çizilen tabloda bir fırça darbesinin olmasını istiyor. Bunun karşılığını da halkta görüyoruz" dedi.

Güven: Erdoğan´ın yol arkadaşlarıyız
İlk sıra milletvekili adayı gibi çalıştıklarını anlatan ve kendisinin Hatay milletvekilliği listesinin 6. sırasında bulunduğunu anımsatan Güven, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu bir dava, kadro ve inanç hareketidir. Hepimiz aynı tempoda ve yoğun çalışıyoruz çünkü istikrar sürsün istiyoruz. Bu durum diğer partilerde belirsiz görünüyor. Yaparsa yine Ak Parti yapar, halkımız da buna inanıyor ve bizi desteklemeyi sürdürüyor. Bizler, Cumhurbaşkanımız, partimizin genel başkanı Reyep Tayyip Erdoğan´ın yol arkadaşlarıyız. Bizi böyle gördü ve listeye yazdı. Bize bu görev verildi. Bu da bize gurur veriyor."
Parti ve milletvekili aday listesinin birlikte hareket ettiğini anlatan Abdulkerim Güven, seçim ziyaretlerinde Hatay´a yapılması gereken ve yapılacak projeleri halkla paylaştıklarını, bunlar arasında Amanos Tüneli´nin çok önemli olduğunu söyledi. Amanos Tünelinin yapımına destek vermeyi sürdüreceklerini belirten AKP adayı Güven, hızlı yapılması ve ekonomiye katkısının sağlanması, liman ve bağlantılı sektörlerin canlanmasını için çabalarına devam edeceklerini de kaydetti.

´Hükümetle uyumlu meclis gerekli´
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının CHP´li, Meclis çoğunluğunun ise AKP´den oluştuğunu ve zaman zaman bunun sorun yarattığını anımsatan AKP adayı Güven, "Biz parlamentoda güçlü ve Cumhurbaşkanı ile uyumlu bir meclisin oluşmasını istiyoruz. Meclis güçlü ve Hükümetle uyumlu olmalıdır. Yani yasama organı Cumhurbaşkanı ile uyum içinde çalışmalıdır ki, Türkiye yapması gereken, atması gereken adımları çok daha hızlı atabilsin. Parlamenter sistemin ağır işlemesinden kaynaklı bir sorun var. Toplumun ihtiyaçlarına anında cevap verebilecek, bürokrasiyi ortadan kaldırılması için bu gerekli. Bu konuda da olumlu tepkiler var. Biz, milletin iradesinden eminiz. Milletin kararının istikrar üzerine olacağına eminiz" diye konuştu.

23 yaşındaki aday İnan: Gençlere cesaret verdim:
24 Haziran çalışmalarını sürdürdüklerini ve ´çalışıyormuş´ gibi yapmayıp, yoğun bir yekilde çalıştıklarını ifade eden AKP Hatay milletvekilliği 10, sıra adayı Ecrin Nazlı İnan da şunları söyledi: "Bunu da sahada, alanda gösterdiğimizi düşünüyorum. Ki gösterebiliyorsak, ne mutlu bana, bize. Biz bu şekilde devam edeceğiz" değerlendirmesini yaptı. AKP´nin Hatay listesinde kadın ve gençleri temsilen bulunduğunun farkında olduğunu ifade eden İnan, "24 Haziran seçim sürece ve seçilirsen sonrasında parlamentoda kadın ve gençlerin sesi olacağım. Onlara örnek de olacağımı düşünüyorum. İstanbul´da kaldığım öğrenci yurdundaki arkadaşlarım, aday listesinde yer almam üzerine ´Keşke biz de başvursaydık. Bize cesaret verdin´ değerlendirmesini yaptı. Ben de gençlere örnek olduğumu, cesaret verdiğime inanıyorum."
Kaynak:

Milletvekili Şahin, kötü kokuyu TBMM gündemine taşıdı;
Milletvekili Şahin, kötü kokuyu TBMM gündemine taşıdı;
"Angus ithalatı İskenderun´u mağdur etti"
“Siyasi oyunlara izin vermeyeceğiz”
“Siyasi oyunlara izin vermeyeceğiz”
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, son meclis toplantısında bütçede karşılığı olmasına karşın borçlanma talebinin reddedilmesi üzerine ‘ana muhalefet´ olarak adlandırdığı meclisin AKP grubuna yönelik kampanya başlattı.
"İskele, halka kapatılmak isteniyor"
"İskele, halka kapatılmak isteniyor"
HADO, seferlerin iskeleden yapılmasında ısrarcı.
Meclis, borçlanma yetkisini vermedi
Meclis, borçlanma yetkisini vermedi
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, HBB Başkanlığının borçlanma yetkisi istediğini kabul etmedi. HBB Başkanı Lütü Savaş ise sosyal medya üzerinden karara tepki gösterdi.
"Kural ihlali görülen gemiler oldu mu?"
"Kural ihlali görülen gemiler oldu mu?"
Hatay Milletvekili Suzan Şahin, kentte kokusu nedeniyle rahatsızlık yaratan ve gdenizyoluyla gemilerle LimakPort´a getirilen ´Angus´ları soru önergeyle TBMM´ye taşıdı.
"Ekonomik kriz tablosu yok"
"Ekonomik kriz tablosu yok"
24 Haziran seçimlerine yönelik teşekkür ziyaretlerini sürdüren Hatay Milletvekili Hacı Bapram Türkoğlu, partisi AKP´nin Payas ilçe teşkilatı tarafından Karbeyaz mahallesinde düzenlediği kahvaltıda yöre sakinleriyle biraraya geldi.
"6+1 belediye"
"6+1 belediye"
Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, yapılacak ilk yerel seçimde 24 Haziran´dan en çok veren Hatay´daki sadece üç ilçeyi değil, en az altı ilçe belediyesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesini kazanacaklarını söyledi.
"Eğitim, 2071 hedefine ulaşmanın anahtarı"
"Eğitim, 2071 hedefine ulaşmanın anahtarı"
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, ülkenin 2053 ve 2071 hedefine alaşmasının ahnahtarının eğitim olduğunu belirtti.
"İşadamları herşeyin farkında"
"İşadamları herşeyin farkında"
Özel´den meslek odası ve STK ziyareti
"Stadlardan Atatürk adı neden silindi?"
"Stadlardan Atatürk adı neden silindi?"
Hatay Milletvekili ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Topal, stadlardan kaldırılan Atatürk isminin geri verilmesini istedi. Stadyumlardan Atatürk isminin silinmesine tepki gösteren Hatay Milletvekili Serkan Topal “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” diyerek , sporu ahlaki bir değer olarak topluma sunan Atatürk´ün adının yenilenme bahane edilerek stadyumlardan silinmesinin manidar olduğunu belirterek, konuyu soru önergesiyle TBMM´ye taşıdı.
"CHP bir demokrasi mücadelesi veriyor"
"CHP bir demokrasi mücadelesi veriyor"
CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay´dan seçilen CHP´li dört milletvekili olarak koordineli çalıştıklarını belirterek, "Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyetimizin sigortasıdır.
"Çocuklar, çakmak gazı kullanarak ölüyor"
"Çocuklar, çakmak gazı kullanarak ölüyor"
CHP milletvekili Güzelmansur, 09-15 yaş arasında yaygınlaştığını belirtti
"80 bin oyu HDP ve İyi Parti´ye kaydı"
"80 bin oyu HDP ve İyi Parti´ye kaydı"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Hatay´da CHP tabanından yaklaşık 80 bin oyun HDP ve İYİ Parti´ye kaydığını belirtti.
Çolak´tan aday adaylık çıkışı
Çolak´tan aday adaylık çıkışı
Payas´ta 1989 ve 1994´te iki dönem belediye başkanlığı yapan Öztürk Çolak, İskenderun Belediye Başkanlığına CHP´den aday adayı olduğunu belirtti, İskenderun´a ilişkin önceliklerini ve siyaset tarzını gazetecilerle düzenlediği toplantıda ele aldı.
AKP´den ´oy teşekkürü´ ziyareti
AKP´den ´oy teşekkürü´ ziyareti
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 24 Haziran´da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yöre halkının verdiği desteğe, yaptığı ziyaretlerle teşekkür etmeyi sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi