Korkak siyaset yapmayacağız
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, seçilip, parlamentoda görev almaları halinde cesur siyaset yapacaklarını söyledi.
Tarih: 11.6.2018 10:56:39

Akın Bodur/İskenderun

AKP adayı Güven, "Korkak siyaset yapmayacağım. Milletin taleplerinin gereğini yapacak, partimizin teşkilatlarını güçlendireceğim. Cesur milletvekilliği, millete dayanarak siyaset yapacağım. Halkımızın yarırına, partimizin ilkeleri doğrultusunda parlamenterlik ve siyaset yapacam. Biz siyaseti yaparken cesur siyaset yapacağız. Siyasete toplumu da katacağız. İskenderun´a cesut siyaset lazım" dedi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan AKP Hatay milletvekili adayı 23 yaşındaki Ecrin Nazlı İnan ve seçim ekibi ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Abdulkerim Güven, 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kaldığını ifade ederek, "Zaman kısa yol uzun" değerlendirmesini yaptı. Partisi AKP´yi ´kadro ve inanç´ hareketi olarak niteleyen AKP Hatay milletvekili adayı Güven, "Bu nedenle bizde liste sıralamasının pek bir önemi yok. Çünkü, ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Bu sorumluluk kapsamında çalışıyoruz. Daha da çok çalışacağız. Aksi olsaydı çalışmamız ve moral motivasyonumuz azalırdı. Biz bir ekibiz ve ´davayı nasıl başarılı sürece getirebiliriz´in çabası içerisindeyiz. Ak Partide ilk sıra adayının seçim programı neyse, son sıra adayının da programı aynı. Bire bir aynı olmasa da en azından çok benzeri. Sıralamadaki son aday bile yapılan çorbada tuzunun olmasını, çizilen tabloda bir fırça darbesinin olmasını istiyor. Bunun karşılığını da halkta görüyoruz" dedi.

Güven: Erdoğan´ın yol arkadaşlarıyız
İlk sıra milletvekili adayı gibi çalıştıklarını anlatan ve kendisinin Hatay milletvekilliği listesinin 6. sırasında bulunduğunu anımsatan Güven, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu bir dava, kadro ve inanç hareketidir. Hepimiz aynı tempoda ve yoğun çalışıyoruz çünkü istikrar sürsün istiyoruz. Bu durum diğer partilerde belirsiz görünüyor. Yaparsa yine Ak Parti yapar, halkımız da buna inanıyor ve bizi desteklemeyi sürdürüyor. Bizler, Cumhurbaşkanımız, partimizin genel başkanı Reyep Tayyip Erdoğan´ın yol arkadaşlarıyız. Bizi böyle gördü ve listeye yazdı. Bize bu görev verildi. Bu da bize gurur veriyor."
Parti ve milletvekili aday listesinin birlikte hareket ettiğini anlatan Abdulkerim Güven, seçim ziyaretlerinde Hatay´a yapılması gereken ve yapılacak projeleri halkla paylaştıklarını, bunlar arasında Amanos Tüneli´nin çok önemli olduğunu söyledi. Amanos Tünelinin yapımına destek vermeyi sürdüreceklerini belirten AKP adayı Güven, hızlı yapılması ve ekonomiye katkısının sağlanması, liman ve bağlantılı sektörlerin canlanmasını için çabalarına devam edeceklerini de kaydetti.

´Hükümetle uyumlu meclis gerekli´
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının CHP´li, Meclis çoğunluğunun ise AKP´den oluştuğunu ve zaman zaman bunun sorun yarattığını anımsatan AKP adayı Güven, "Biz parlamentoda güçlü ve Cumhurbaşkanı ile uyumlu bir meclisin oluşmasını istiyoruz. Meclis güçlü ve Hükümetle uyumlu olmalıdır. Yani yasama organı Cumhurbaşkanı ile uyum içinde çalışmalıdır ki, Türkiye yapması gereken, atması gereken adımları çok daha hızlı atabilsin. Parlamenter sistemin ağır işlemesinden kaynaklı bir sorun var. Toplumun ihtiyaçlarına anında cevap verebilecek, bürokrasiyi ortadan kaldırılması için bu gerekli. Bu konuda da olumlu tepkiler var. Biz, milletin iradesinden eminiz. Milletin kararının istikrar üzerine olacağına eminiz" diye konuştu.

23 yaşındaki aday İnan: Gençlere cesaret verdim:
24 Haziran çalışmalarını sürdürdüklerini ve ´çalışıyormuş´ gibi yapmayıp, yoğun bir yekilde çalıştıklarını ifade eden AKP Hatay milletvekilliği 10, sıra adayı Ecrin Nazlı İnan da şunları söyledi: "Bunu da sahada, alanda gösterdiğimizi düşünüyorum. Ki gösterebiliyorsak, ne mutlu bana, bize. Biz bu şekilde devam edeceğiz" değerlendirmesini yaptı. AKP´nin Hatay listesinde kadın ve gençleri temsilen bulunduğunun farkında olduğunu ifade eden İnan, "24 Haziran seçim sürece ve seçilirsen sonrasında parlamentoda kadın ve gençlerin sesi olacağım. Onlara örnek de olacağımı düşünüyorum. İstanbul´da kaldığım öğrenci yurdundaki arkadaşlarım, aday listesinde yer almam üzerine ´Keşke biz de başvursaydık. Bize cesaret verdin´ değerlendirmesini yaptı. Ben de gençlere örnek olduğumu, cesaret verdiğime inanıyorum."
Kaynak:

Şahutoğlu´ndan ‘adil hizmet´ sözü
Şahutoğlu´ndan ‘adil hizmet´ sözü
Dr. Yılmaz Şahutoğlu, CHP´den İskenderun Belediye Başkanlığı için aday adaylığını Cumartesi günü parti binası önündeki caddede gerçekleştirilen açık hava toplantısında açıkladı.
"İskenderun´u Avrupa şehri yapacağım"
"İskenderun´u Avrupa şehri yapacağım"
Dr. Muhsine Korkmaz, İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı
Kulüpten Bozdoğan´a destek
Kulüpten Bozdoğan´a destek
Akdeniz Gençlik Kulübü Başkanı Onur Ağca ve YK üyeleri Ersan Ağca, Mehmet Yaran, Bestami Okur, CHP´den İskenderun Belediye Başkanlığı için aday adayılığını açıklayan Bülent Bozdoğan´ı ziyaret etti.
Muhsine Korkmaz, aday adayı
Muhsine Korkmaz, aday adayı
Yerel yönetimler anlamında ‘İskenderun´a bir kadın eli değmeli´ sloganıyla yola çıkan CHP İskenderun İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Muhsine Korkmaz, CHP´den İskenderun Belediye başkan aday adayı oluyor.
“Yayladağı kapısı açılmalı”
“Yayladağı kapısı açılmalı”
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Suriye´de süren iç savaşın ve iktidarın izlediği yanlış Suriye politikasının en derinden etkilediği ilin Hatay olduğunu belirtti.
“Yerel seçim dönüm noktası olacak”
“Yerel seçim dönüm noktası olacak”
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, yeni başkanlık sistemi yürütme şekli ile daha hızlı hizmet üretilen yönetim şeklinde´ gerçekleşecek ilk seçim özelliğiyle Mart 2019´da yapılacak yerel seçimlerin Türkiye için bir dönüm noktası olacağını belirtti.
HKP´den İsrail saldırısına tepki
HKP´den İsrail saldırısına tepki
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Hatay il örgütü, İsrail´in Filistinlilere yönelik saldırısı sonucu 7 Filistinlinin yaşamını yitirmesine ilişkin yazılı değerlendirmede bulundu.
Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı: Otoban, ilde ücretsiz olsun
Kaşıkçı, İskenderun-Erzin arasının çevre yolu olmasını istedi
MHP´li kadınlardan seçim toplantısı
MHP´li kadınlardan seçim toplantısı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay İl Kadın Kolları, 2019´da yapılacak olan yerel seçimlere yönelik istişare toplantısı düzenledi.
CHP´nin seçim çıkışını İskenderun´dan başlattı
CHP´nin seçim çıkışını İskenderun´dan başlattı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl yönetimi, Mart 2019´da yapılması beklenen yerel seçimlere yönelik çıkışını İskenderun´dan başlattı.
Kaynak kitapları sordu
Kaynak kitapları sordu
Kaşıkçı´dan önerge
Bozdoğan CHP´den aday adayı
Bozdoğan CHP´den aday adayı
İskenderun´da CHP´nin önde gelen isimlerinden işadamı ve sanayici Bülent Bozdoğan İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını ilçe örgütünde gerçekleştirdiği toplantıda açıkladı.
Savaş adaylık için ´davet´ bekleyecek
Savaş adaylık için ´davet´ bekleyecek
HBB Başkanı Savaş, 2019´da yapılacak yerel yönetim seçimleri öncesinde de aday adayı olmayacağı yönünde mesaj verdi
Culha: Yeniden adayım
Culha: Yeniden adayım
“Henüz misyonumu tamamlamadım” diyen Culha, önümüzdeki dönemde Karaağaç´a kültür merkezi ile imar mağduriyetlerinin giderilmesinin ise öncelikleri olacağını söyledi.
Orman yangınları Meclis gündeminde
Orman yangınları Meclis gündeminde
Güzelmansur, "son 5 yılda Hatay´da kaç hektar yandı?" sorusunu yöneltti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi