Korkak siyaset yapmayacağız
AKP Hatay milletvekili adayı Abdulkerim Güven, seçilip, parlamentoda görev almaları halinde cesur siyaset yapacaklarını söyledi.
Tarih: 11.6.2018 10:56:39

Akın Bodur/İskenderun

AKP adayı Güven, "Korkak siyaset yapmayacağım. Milletin taleplerinin gereğini yapacak, partimizin teşkilatlarını güçlendireceğim. Cesur milletvekilliği, millete dayanarak siyaset yapacağım. Halkımızın yarırına, partimizin ilkeleri doğrultusunda parlamenterlik ve siyaset yapacam. Biz siyaseti yaparken cesur siyaset yapacağız. Siyasete toplumu da katacağız. İskenderun´a cesut siyaset lazım" dedi.
İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan AKP Hatay milletvekili adayı 23 yaşındaki Ecrin Nazlı İnan ve seçim ekibi ile birlikte gazetemizi ziyaret eden Abdulkerim Güven, 24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kaldığını ifade ederek, "Zaman kısa yol uzun" değerlendirmesini yaptı. Partisi AKP´yi ´kadro ve inanç´ hareketi olarak niteleyen AKP Hatay milletvekili adayı Güven, "Bu nedenle bizde liste sıralamasının pek bir önemi yok. Çünkü, ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Bu sorumluluk kapsamında çalışıyoruz. Daha da çok çalışacağız. Aksi olsaydı çalışmamız ve moral motivasyonumuz azalırdı. Biz bir ekibiz ve ´davayı nasıl başarılı sürece getirebiliriz´in çabası içerisindeyiz. Ak Partide ilk sıra adayının seçim programı neyse, son sıra adayının da programı aynı. Bire bir aynı olmasa da en azından çok benzeri. Sıralamadaki son aday bile yapılan çorbada tuzunun olmasını, çizilen tabloda bir fırça darbesinin olmasını istiyor. Bunun karşılığını da halkta görüyoruz" dedi.

Güven: Erdoğan´ın yol arkadaşlarıyız
İlk sıra milletvekili adayı gibi çalıştıklarını anlatan ve kendisinin Hatay milletvekilliği listesinin 6. sırasında bulunduğunu anımsatan Güven, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu bir dava, kadro ve inanç hareketidir. Hepimiz aynı tempoda ve yoğun çalışıyoruz çünkü istikrar sürsün istiyoruz. Bu durum diğer partilerde belirsiz görünüyor. Yaparsa yine Ak Parti yapar, halkımız da buna inanıyor ve bizi desteklemeyi sürdürüyor. Bizler, Cumhurbaşkanımız, partimizin genel başkanı Reyep Tayyip Erdoğan´ın yol arkadaşlarıyız. Bizi böyle gördü ve listeye yazdı. Bize bu görev verildi. Bu da bize gurur veriyor."
Parti ve milletvekili aday listesinin birlikte hareket ettiğini anlatan Abdulkerim Güven, seçim ziyaretlerinde Hatay´a yapılması gereken ve yapılacak projeleri halkla paylaştıklarını, bunlar arasında Amanos Tüneli´nin çok önemli olduğunu söyledi. Amanos Tünelinin yapımına destek vermeyi sürdüreceklerini belirten AKP adayı Güven, hızlı yapılması ve ekonomiye katkısının sağlanması, liman ve bağlantılı sektörlerin canlanmasını için çabalarına devam edeceklerini de kaydetti.

´Hükümetle uyumlu meclis gerekli´
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanının CHP´li, Meclis çoğunluğunun ise AKP´den oluştuğunu ve zaman zaman bunun sorun yarattığını anımsatan AKP adayı Güven, "Biz parlamentoda güçlü ve Cumhurbaşkanı ile uyumlu bir meclisin oluşmasını istiyoruz. Meclis güçlü ve Hükümetle uyumlu olmalıdır. Yani yasama organı Cumhurbaşkanı ile uyum içinde çalışmalıdır ki, Türkiye yapması gereken, atması gereken adımları çok daha hızlı atabilsin. Parlamenter sistemin ağır işlemesinden kaynaklı bir sorun var. Toplumun ihtiyaçlarına anında cevap verebilecek, bürokrasiyi ortadan kaldırılması için bu gerekli. Bu konuda da olumlu tepkiler var. Biz, milletin iradesinden eminiz. Milletin kararının istikrar üzerine olacağına eminiz" diye konuştu.

23 yaşındaki aday İnan: Gençlere cesaret verdim:
24 Haziran çalışmalarını sürdürdüklerini ve ´çalışıyormuş´ gibi yapmayıp, yoğun bir yekilde çalıştıklarını ifade eden AKP Hatay milletvekilliği 10, sıra adayı Ecrin Nazlı İnan da şunları söyledi: "Bunu da sahada, alanda gösterdiğimizi düşünüyorum. Ki gösterebiliyorsak, ne mutlu bana, bize. Biz bu şekilde devam edeceğiz" değerlendirmesini yaptı. AKP´nin Hatay listesinde kadın ve gençleri temsilen bulunduğunun farkında olduğunu ifade eden İnan, "24 Haziran seçim sürece ve seçilirsen sonrasında parlamentoda kadın ve gençlerin sesi olacağım. Onlara örnek de olacağımı düşünüyorum. İstanbul´da kaldığım öğrenci yurdundaki arkadaşlarım, aday listesinde yer almam üzerine ´Keşke biz de başvursaydık. Bize cesaret verdin´ değerlendirmesini yaptı. Ben de gençlere örnek olduğumu, cesaret verdiğime inanıyorum."
Kaynak:

"Krizin çaresi üretim"
"Krizin çaresi üretim"
CHP ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcılığının Türkiye´de yaşanan ekonomik krizin etkilerinin illere yansımalarını belirlemek amacıyla oluşturduğu ‘Ekonomi Masası´ çalışmaları doğrultusunda, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Isparta´da görüşmelerde bulundu.
´Sınır kapısı açılsın´
´Sınır kapısı açılsın´
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TSK ve ÖSO güçlerinin işbirliğiyle Suriye´nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Sınır Kapısı´nın oluşturulmasını ve buranın ticarete açılmasını istedi.
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
"21. yüzyılda Hatay´da elektrik kesiliyor"
Hatay Milletvekili Serkan Topal, Hatay´ın sorunlarını parlamento gündemine taşımayı sürdürüyor.
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
"Ayrıştıran siyasete karşıyız"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çok renkli bir coğrafyada yaşadıımızı ifade ederek, "Bulunduğumuz coğrafya birçok güzelliğe gebe.
Bir hanede 388 seçmen
Bir hanede 388 seçmen
31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler
MHP´den, engelliye sandalye
MHP´den, engelliye sandalye
MHP Defne İlçe Başkanı Ferit Kaplan ve yönetimi, kentte oturan ve iki yıldır engelli arabası olmadığı için dışarı çıkamadığı belirtilen Servet Ocak adlı yurttaşa tekerlekli sandalye hediye etti.
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP´li gençlerden aday adayına destek
CHP Hatay İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Kazar, partisinin Defne Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara ve yönetim kurulları ile Antakya Defne Taraftarlar Derneği Üyeleri, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ı makamında ziyaret etti.
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
2000 öncesi esnafa erken emeklilik
Hatay Milletvekili Güzelmansur, kanun teklifi verdi
İskenderun´da ittifak ziyareti
İskenderun´da ittifak ziyareti
CHP ile İYİ Parti arasında tavanda başlatılan ittifak çalışmaları tabanda da ziyaretlerle destekleniyor.
CHP´den ´poşet protestosu´
CHP´den ´poşet protestosu´
Samsun Milletvekili Zeybek, İskenderun´da görüşme yaptı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Başkan Yardımcısı Yavuz, görevinden ayrıldı
Yavuz: Bu karar, tamamen kendi özgür iradem ile benim tarafımdan alınmış tek taraflı bir karardır
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
Hatay´dan 12 ilçede adaylar görüşülmedi
CHP´nin, İskenderun, Arsuz, Defne, Samandağ, Erzin, Kumlu, Dörtyol, Belen, Hassa, Altınözü, Kırıkhan, Altınözü ve Yayladağı´nda adayları 15 Ocak´ta belirlemesi bekleniyor
CHP: Göçmenler evlerine dönmeli
CHP: Göçmenler evlerine dönmeli
Suriye´de savaş nedeniyle ülkemizde ´geçici koruma altında´ bulunan Suriyeli göçmenlerin en çok yaşadığı yerler son kayıtlara göre sıralandı.
"Rant kavgası var"
"Rant kavgası var"
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ülkede adalet, kalkınma, liyakat, ekonomi ve işsizlik sorunu olduğunu ifade edip, adaletin yerine gelmediği takdirde devletin zarar göreceğini savundu.
"İskenderun, en yoğun limanlardan biri"
"İskenderun, en yoğun limanlardan biri"
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Bakanlığa bağlı genel müdürlerin bulunduğu heyet, önceki gün Hatay´a gelip, Antakya´da ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi