Kozan´a ´ticaret ziyareti´
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, beraberindeki bazı iş insanlarından oluşan heyetle Adana´nın Kozan İlçesinde ziyaretlerde bulundu.
Tarih: 7.10.2019 10:53:28

İskenderun/SES

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kaymakam Yönden´in koordinasyonuyla yapılan ziyaret kapsamında; Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ile Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir ziyaret edilerek, Kozan´daki iş ve sanayi dünyası ile gönül köprüsü kuruldu. Belediye açıklamasında şunlara yer verildi: "Ziyarete kaymakam Yönden ve belediye başkanı Tosyalı´nın yanı sıra İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tosyalı, Atakaş Şirketler Grubu Başkanı Recep Atakaş, MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Abdullah Bozatlı ve bölgenin değerli iş insanları iştirak etti. Kozan Ticaret Odası Başkanı Kandemir, ziyaret anısına kaymakam Yönden ve belediye başkanı Tosyalı´ya plaket takdiminde bulunuldu.
Ziyarette belediyenin çalışmaları hakkında bilgi veren Tosyalı, halka hizmet noktasında fikir alışverişinde de bulundu."

Kahramanmaraş´a inceleme ziyareti
İskenderun Belediye Başkanı Tosyalı, yardımcıları ile birlikte Kahramanmaraş Belediye tarafından yapılan proje ve çalışmaları inceledi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Rüstem Keleş´i ziyaret eden Tosyalı, "Uygulanan projeler ve belediye çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Halka en iyi hizmeti verme adına istişarelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" açıklamasını yaptı. Kahramanmaraş´taki tarihi Maraş Çarşısı, sosyal tesisler, kapalı ve açık oyun alanları, seyir terası ve taziye evlerinde inceleme yaptıklarını belirten Tosyalı, belediyenin açıklamasına göre, Kahramanmaraş´ta tarihi yapıların restorasyon çalışmalarını inceleyip, bilgi aldı.
Kaynak:

HADO Protokolü imzalandı
HADO Protokolü imzalandı
Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi arasında Arsuz Madenli Balıkçı Barınağı rıhtımının HADO işletmesi olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin kullanımı ile ilgili protokol imzalandı.
Belediyeden ‘alternatif yol´
Belediyeden ‘alternatif yol´
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kent genelinde trafik yükünü hafifletme adına alternatif yol çalışmaları planladıklarını belirtti.
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
"Katliamın unutturulmak istenmesine izin vermeyeceğiz"
DİSK´e bağlı Genel-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara´da yaşanan ve ülke tarihinin en kanlı terör saldırısı olarak bilinen Gar katliamının yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor.
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da bir festival daha
Arsuz´da 2020 turizm yaz sezonunda düzenlenen festivallere ek olarak Color Life festivalinin de düzenlenmesi ile ilgili görüşme yapıldı.
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
"Her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz"
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, belediyeyi ziyaret eden kentte faaliyet gösteren AKAD Başkanı Nihat Yenmiş ve yönetimini kabul etti, İskenderun MHP ile İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Saraçoğlu´nu ziyaret etti.
MMK´ya tesis onayı
MMK´ya tesis onayı
Dörtyol´da faaliyet gösteren MMK Metalurji San Tic ve Liman İşletmeciliği A.Ş.´nin yapılmasını planladığı Kömür Tahliye ve Depolama Tesisi projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na başvurusu kabul edildi.
Çöplükte kapasite arttırılacak
Çöplükte kapasite arttırılacak
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Antakya´da yapılması planlanan Hatay Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin kapasitesi arttırılacak.
Yağmur suyu mazgallarına revize
Yağmur suyu mazgallarına revize
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), ilde oluşan altyapı problemlerini çözüme kavuşturmak için müdahalelerin sürdüğünü bildirdi.
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
İskenderun İHD:Faillerini gizleyenler, suçun ortağıdır
Gar saldırısında ölenler anıldı.
Barış Pınarı Harekatı başladı
Barış Pınarı Harekatı başladı
Fırat Nehri´nin doğusuna yapılıyor
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Asayiş toplantısında ´harekat´ da görüşüldü
Hatay il asayiş geniş katılımlı toplantısı, Hatay Valisi Rahmi Doğan başkanlığında yapıldı.
İSTE´ye ´atama ziyareti´
İSTE´ye ´atama ziyareti´
Vali Doğan, rektör Dereli´yi kutladı
Kültürel miras sempozyumu
Kültürel miras sempozyumu
Korumada görev alanlar bilgilendirildi
11 ilçede elektrik kesintisi
11 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Arsuz, Payas, Dörtyol, Antakya, Defne, Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde bulunan elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım nedeniyle yarın elektrik kesintisi uyulanacak.
Saha, amatör kulüplere açılacak
Saha, amatör kulüplere açılacak
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yardımcıları ile birlikte belediyenin Sakarya Spor Tesislerindeki futbol sahasında incelemede bulundu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi