Kulüp, yüzme havuzunu tanıttı
İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü, kendisine ait yarı olimpik yüzme havuzunun kapılarını iki günlüğüne sporcu ve yüzme severlere açtı.
Tarih: 6.10.2021 17:46:54

İskenderun/SES


İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü, şehrin tek yarı olimpik yüzme havuzu olan Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzu´nun yıkılması ile antrenman yapamayınca, faaliyetlerini yürütmekte zorlandığını belirtti. Kulüpten yapılan açıklamada şunlara yer verildi: "Geçtiğimiz yıl yıkılan İskenderun Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzu, eski olmasına rağmen faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz bir tesis idi. Bu tesisin sporcular ve velilerin beklentilerinde eksik kalması sebebi ile bundan yaklaşık 3-4 yıl öncesinde kendimize ait bir tesis hayali ile yola çıktık. Vali Zeki Şanal Yüzme Havuzunun yıkılması ile çoğu sporcuyu kaybettik. Yaklaşık 400´ün üzerinde aktif sporcu varken çoğu bu sebepten dağıldı. Kalan az sayıda sporcuyla deniz ve kara antrenmanları ile faaliyetleri sürdürmeye çalıştık. Şu anda çalışabilecek olimpik havuz olmadığından, kulüp olarak çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Kulübe ait bir tesisi, yüzme ve su topu branşlarında sporcular yetiştirmek, bölge halkına hizmet vermek, ülke sporuna katkıda bulunup, milli sporcu sayısını arttırmak amacı ile yapmak istedik. Pandemi, maddi zorluklar v.b sebeplerle uğraşsak da ile üstünü kapama dışında büyük bir kısmını tamamlayarak belli bir seviyeye getirdik. Tesiste 25x12.5 m ölçülerinde yarı olimpik, 12.5x5 m küçük eğitim havuzu, 8x3 m engelli havuzu olmak üzere üç ayrı havuz mevcut. Tesisin üstünü kapatamadığımız için kış döneminde faaliyet gösteremeyeceğiz. Havaların güzel olmasını fırsat bilip, havuz hasretini bir nebze azaltmak için suyumuzu doldurup ilaçladık ve bu etkinliğe herkesi hafta sonu davet ettik. Bu etkinlikle sporcu ve ailelere, halka, bizi bekleyen yüzme severlere tesisin son durumunu göstermek, tanıtmak, bitirmeye ve yeniden sporcularımızı toparlayabilmeye yönelik çabalarımızın devam ettiğini, yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Mücadelemizin gerekliliğini bir kez daha anladık. Havuzun üstünü kapatamadığımız için buradaki faaliyetlerimizi Nisan 2022 tarihinde başlatmayı planlıyoruz. Bu tarihe kadar küçük bir havuzda faaliyetlere devam ediyoruz. Kulüb halen Türkiye Bayanlar 1. Liginde ilimizi temsil etmektedir."
Kaynak:

Kahvehaneye kumar operasyonu
Kahvehaneye kumar operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Defne´de bir kahvehaneye yönelik düzenlediği operasyonda kumar oynadığı gerekçesiyle 6 kişi hakkında işlem yapıldı, 2.400 liraya el konuldu.
Jandarma sahte dolar ele geçirdi
Jandarma sahte dolar ele geçirdi
Hatay İl Jandarma Komutanlığı timlerinin Hassa ve Defne´de düzenledikleri operasyonlarda 1.600 sahte ABD doları, uyuşturucu ele geçirildi.
´En´ ödülleri verildi
´En´ ödülleri verildi
Arsuz Turizm ve Kültür Derneği, ´en güzel siyaset dürüstlüktür´ temasıyla düzenlediği Akdeniz´in "En´leri" ödül törenini gerçekleştirdi.
5 ilçede hırsızlık operasyonu
5 ilçede hırsızlık operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin İskenderun, Erzin, Payas, Kırıkhan, Antakya´da meydana gelen yaptığı hırsızlık olaylarına ilişkin yapılan operasyonlarda 9 kişi gözaltına alındı.
43 bin kitap okuyucuyu bekliyor
43 bin kitap okuyucuyu bekliyor
İskenderun Halk Kütüphanesi Müdürü Nebil Özdemir, kentin Atatürk Bulvarı üzerinde ve eski doğumevi alanında belediye tarafından planlanan kütüphane binasının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacağını, iç döşemesinin sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığına devredileceğini belirtti.
Dink, ölümünün 15. yılında anıldı
Dink, ölümünün 15. yılında anıldı
15 yıl önce, gazetesinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonrası yaşamını yitiren gazeteci ve Agos Gazetesi Genel yayın Yönetmeni, Hrant Dink, ölüm yıldönümü olan dün anıldı.
Barınma merkezinde inceleme
Barınma merkezinde inceleme
Hatay Valisi Rahmi Doğan, beraberindeki heyet ile birlikte Altınözü´nde Asi Nehri´nin kenarında ve Suriye sınırındaki Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi´nde incelemede bulundu.
´Türkçe tabela´ denetimi
´Türkçe tabela´ denetimi
Antakya Belediyesi ve Antakya Kaymakamlığı tabela tespit komisyonu işbirliği ile tabela denetimi yaptı.
Belen´de Kaleşnikof silah ele geçirildi
Belen´de Kaleşnikof silah ele geçirildi
İskenderun´da da silah atölyesine baskın düzenlendi
Uyuşturucu operasyonu
Uyuşturucu operasyonu
Hatay Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin İskenderun, Erzin´de uyuşturucu, İskenderun ve Kırıkhan´da da hırsızlık operasyonları düzenledi.
Özçelik iş yönetimi mazbatasını aldı
Özçelik iş yönetimi mazbatasını aldı
Yaptığı genel kurulla yeni yönetimini belirleyen Özçelik İş Sendikası İskenderun Şubesinin yöneticileri mazbatalarını aldı.
´Sarı bant´ denetimi
´Sarı bant´ denetimi
Hatay Büyükşehir Belediyesi, ´Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası´ kapsamında ilde kaldırım işgali denetimi yaptı.
Çok amaçlı salon yapımını inceledi
Çok amaçlı salon yapımını inceledi
İskenderun Belediyesinin kentin Denizciler mahallesinde yapımını sürdürdüğü çok amaçlı salonun yakında hizmete gireceği belirtildi.
Soğuk, kar ve yağmur etkiledi
Soğuk, kar ve yağmur etkiledi
Yağış ve soğuk havanın etkili olduğu Hatay ve yöresinde yaşam olumsuz etkilendi.
Kök hücre bağışı
Kök hücre bağışı
Hatay Büyükşehir Belediyesi ve kök hücre bekleyen vatandaşlar için açılan kampanyaya katıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi