Kurban bağışı LÖSEV´e yapılabilir
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Adana İrtibat Bürosu Aktif İletişim Sorumlusu Buğse Güler Çakan, vakıf olarak Kurban Bayramı döneminde aldıkları vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tüm kayıtlı hastalarına ulaştırmaya kararlı olduklarını belirtti,
Tarih: 2.7.2021 17:36:09

Sosyal Hizmet Personeli Cennet Büşra Ademoğlu, aynı zamanda LÖSEV gönüllüsü olan Belen Belediyesi çalışanları Funda Akçınar ve Mustafa Gülergül ile birlikte Belediye Başkanı İbrahim Gül´ü makamında ziyaret eden Çakan, çalışmalarla ilgili şu bilgileri aktardı: "LÖSEV, Lösemi ve diğer tanı almış çocuk kanser hastaları da dahil olmak üzere yetişkin kanser hastalarına ayni, nakdi ve sosyal yönden desteklerini ileterek, nakdi yardımlarımızın yanı sıra gıda kolisi, et yardımı, kıyafet yardımı ve eşya yardımları ile ailelerimizin zorlu süreçlerinde yanlarında oluyoruz. LÖSEV´e kayıtlı hasta ailelerin yüzde 87´si asgari ücret ve altında gelire sahip, kırmızı et almakta zorlanan aileler. Kanser hastası yetişkinlerde de ekonomik yoksunluğun çok kritik seviyede olduğunu tespit eden LÖSEV, Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tüm kayıtlı hastalarına ulaştırmaya kararlı. Bu nedenle Kurban döneminde bağışçılarımız vekâleten kurban bağışınızı kolaylıkla LÖSEV´e yapabilirler. Bankalardaki bağış ekranlarından sadece “LÖSEV” diyerek www.losev.org.tr üzerinden online bağışlarını kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Kanser tanısı almış tüm hastalarımız losev.org.tr/hastakayit adresinden veya 0322 999 16 05 numaralı hattan bize ulaşabilirler.”

Anlamlı ziyaretle ilgili görüşlerini dile getiren Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül ise yaptığı kısa değerlendirmede; “LÖSEV kurulduğu günden bu yana yaptığı anlamlı bağışlarla belki de hiç birimizin tahmin etmediği kadar etkili ve kuruluş maksadı bakımından en kutsal görevi üstlenen derneklerin başında geliyor. Lösemili çocuk ve ailelerin her zaman yanında olan ve yapılan yardım ve bağışları eksiksiz bir şekilde yerine ulaştıran LÖSEV´e ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bizlerde Belen Belediyesi olarak muhtarlarımızla bugünden itibaren iletişime geçerek, mahallelerinde ikamet eden tüm Lösemili ve tedavisi uzun süren hastalarımızı tespit ederek, LÖSEV´le birlikte maddi manevi yanlarında olacağız. Şifa bekleyen tüm hastalarımızın yanındayız” İfadesini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kurban bağışı LÖSEV yapılabilir
Ağrı kesiciler ülsere neden olur mu?
Ağrı kesiciler ülsere neden olur mu?
Karın üst-orta bölgesinde kemirici ağrının nedeni ülser mi? Ülsere neden olan en sık etkenlerin başında ağrı kesici kullanımı mı geliyor?
Halk Sağlığı Haftası
Halk Sağlığı Haftası
Halk Sağlığı Haftası, 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanıyor.
8 bin nüfuslu mahalleye sağlık merkezi
8 bin nüfuslu mahalleye sağlık merkezi
Emre Asım Özyurt Aile Sağlığı Merkezi, Gültepe´de hizmet veriyor
Koronavirüs bulaşmayı sürdürüyor
Koronavirüs bulaşmayı sürdürüyor
Sağlık Bakanlığı 14-20 Ağustos 2021 illere göre haftalık vaka sayısını yayınladı.
Sağlıksız beslenme gelişme geriliğine getiriyor
Sağlıksız beslenme gelişme geriliğine getiriyor
Okul çağındaki çocukların sağlıkları için yeterli ve dengeli beslenmesinin önemli olduğu anımsatıldı.
Aşı olmayanca haftada 2 kez PCR testi
Aşı olmayanca haftada 2 kez PCR testi
Hatay´da, koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin asgari seviyeye düşürülmesi için salgınla mücadele kapsamında, temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra aşılama faaliyetleri sürüyor.
Aşı olmayana ´haftada 2 gün PCR testi´
Aşı olmayana ´haftada 2 gün PCR testi´
Sağlık Bakanlığı, 7-13 Ağustos arasında illere göre haftalık risk haritasını yayımladı.
HPV aşılamaması olmamasına önerge
HPV aşılamaması olmamasına önerge
Samandağlı Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, dünyada en sık görülen cinsel yolla bulaşıcı hastalıklardan biri olan Human Papilloma Virüsünün (HPV) yaklaşık 200 farklı çeşidi bulunduğunu anımsattı ve buna karşı aşılama olmamasını önergeyle parlamentoya taşıdı.
Koronavirüs Hatay´da da yayılıyor
Koronavirüs Hatay´da da yayılıyor
Ülke genelinde olduğu gibi Hatay´da koronavirüs oranı altıyor. Artışın nedeni mutasyona uğrayan virüs olarak nitelendiriliyor.
Hatay´da korona oranı 3 kat arttı
Hatay´da korona oranı 3 kat arttı
Sağlık Bakanlığı, illere göre haftalık korona haritasını yayınlandı.
Milyonfest´e korona ertelemesi
Milyonfest´e korona ertelemesi
Arsuz İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüste yaşanan artış nedeniyle 05 Ağustos Perşembe başlaması gereken ´Milyonfest´ festivalini ileriki bir tarihe erteledi.
Yöre halkı aşıya nasıl bakıyor?
Yöre halkı aşıya nasıl bakıyor?
Hatay´da vaka oranı azaldı
Yorgunluk, B 12 eksikliği olabilir
Yorgunluk, B 12 eksikliği olabilir
İskenderun´da özel sağlık hizmeti veren Gelişim Hastanesinin Beslenme ve Diyet Uzmanı Eray Albayrak, B 12 vitamini eksikliğinden korunmak için önerilerde bulundu.
Çocuklarda obezite
Çocuklarda obezite
İskenderun´da özel sağlık hizmeti veren Gelişim Hastanesinin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Sevcan Dablan, ciddi bir sağlık tehdidi olan obezitenin, özellikle çocukluk döneminde önlenebilir olduğuna anımsattı.
Yeni normalleşme yarın başlıyor
Yeni normalleşme yarın başlıyor
Hükümetin, 1 Temmuz sonrası belirlediği yeni normalleşme süreci, İçişleri Bakanlığı genelgesiyle açıklandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi