Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
Tarih: 6.12.2018 10:15:41

Akın Bodur/İskenderun

AKP İskenderun İlçe Başkanı B. Bestami Bilgili´nin İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etmesi üzerine partinin ilçe başkanvekili olan Pakize Ulutaş Kurtul, görevine başladı. Kurtul başkanlığındaki AKP İskenderun ilçe yönetimi, dün ilk toplantısını yaptı.

Bir günde 4 başvuru
AKP İskenderun İlçe Başkanvekili Kurtul, İskenderun Belediye Meclisi üyeliği için partinin ilçe teşkilatına başvuruda bulunan Faruk Keleş, Canan Kahraman Hattapoğlu, Caner Recep Başeğmez ve Yusuf Eroğlu´nun adaylık dosyalarını teslim alıp, işleme koydu.

AKP´de meclise başvru sayısı 34
AKP İskenderun İlçe Başkanvekili Kurtul, meclis üyeliği için başvuruda bulunan partisinin aday adaylarına teslim belgelerini de verdi. Vekaleten de olsa İskenderun AKP´nin ilk kadın başkanı olan Kurtul, partisi AKP´ye İskenderun Belediye Meclis üyeliği için başvuru yapan sayının 34´e ulaştığını söyledi.
Partisi AKP´nin İskenderun Belediye Meclisi üye adayları Keleş, Hattapoğlu, Başeğmez ile Eroğlu´nu kutlayan ve başarı dileğini ileten AKP İskenderun İlçe Başkanvekili Kurtul, "Bu kutlu yolda bizlerle birlikte yürüdüğünüz için şükranlarımızı sunarız" değerlendirmesini yaptı.
İskenderun belediye Meclisi AKP üyeliği için abaşvuru yapanlar arasında şu isimlerin olduğu öğrenildi: Orhan Yurtçu, Bedi Duruş, Zeynel Abidin Gültekin, Sedat Bakr, Ali İlbeyi, Abdulkadir Büyüközer, Abdullah Törün, Tülay Ünal, Gül Nalcı, Emin Dönmez, Hüseyin Karakurt, Mikail Yıldırım, Haylrettin Durak, Halil Teymur, Emin İşler, Mevlüde Arslan, Levent Duman, Muharrem Yavuz, Muhammed Kenan Ak, Caner Recep Başeğmez, Veysel Bağış, Merve Kara, Tayfun Boda, Oğuzhan Sivri, Canan Kahraman Hattapoğlu, Mahmut Başar ve Yusuf Eroğlu.
Kaynak:

SP´nin Payas adayı Baysal
SP´nin Payas adayı Baysal
Aday adaylığı dosyasını verdi ama aday işlemi gördü
"Mühendis atamaları ne oldu?"
"Mühendis atamaları ne oldu?"
Hatay Milletvzekili Mehmet Güzelmansur, Dünya Mühendisler Günü´nde, Meclis´te yaptığı konuşmada Türkiye´de mühendislerin yaşadığı sorunların çığ gibi büyüdüğünü ve işsizlik ordusunun büyük bir kısmının atama bekleyen mühendislerden oluştuğunu da söyledi.
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP´li gençlerin kaymakam ziyareti
AKP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Kenan Ak ve üyeleri, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden´i makamında ziyaret ederek kutladı.
´Belirlenen isim´ açıklandı
´Belirlenen isim´ açıklandı
CHP´nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
"Çözüm projeleri olanlar seçilmeli"
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Dörtyol´da "milli ekonomi modeli´ konulu seminer düzenledi.
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP, kadınları partisine davet etti
MHP Hatay il Kadın Kolları ve Defne İlçe Kadın Kolları, 05 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının verilmesinin 84. yıl dönümünde Defne´nin Armutlu Mahallesinde kadınlarla buluştu.
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay´da otoban ücretsiz olsun
Hatay Milletvekili Şahin, önerge verdi
Temelli: yok hükmündedir
Temelli: yok hükmündedir
Demirtaş ve Önder hakkındaki istinad mahkemesi kararı
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
"Milli gelir 2 bin dolar düştü"
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, komşu ülke Suriye´de yaşanan olayların Hatay´ı olumsuz etkilediğini belirtti.
AKP´de adaylık istifası
AKP´de adaylık istifası
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak partinin il başkanı İbrahim Güler´i belirleyen AKP, ilçelerde aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor.
Ümit Günay CHP´den aday adayı
Ümit Günay CHP´den aday adayı
YSK´nın seçim takvimi başladı, İSTE´den istifa etti
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Baysal, Payas SP´nin aday adayı
Tosçelik Fen Lisesi´nde görev yapan Fatih Baysal, seçim takviminin başlaması üzerine kamudaki görevinden ayrıldı ve Saadet Partisi Payas Belediye Başkan adaylığını açıkladı.
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
CHP´den ´kardeşlik yemeği´
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun ilçe örgütü, partisinin yerel seçimlere katılacak adaylarını sürdüğü bir süreçte "Barış, kardeşlik ve dayanışma" yemeği düzenledi.
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
Kamu çalışanlarının istifa süreci başladı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere aday olan katılacak kamu çalışanları için istifa süreci bugün başlıyor. Kamu çalışanları, 15 Aralık tarihine kadar istifa edip, aday olmaları halinde aday gösterilmez ya da seçilemezse görevlerine geri dönebiliyor.
MHP´li kadınlar ´ittifak´ istedi
MHP´li kadınlar ´ittifak´ istedi
MHP İskenderun Kadın Kolları Başkanı Fatma Kaya, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Belediyesi Başkanlığı için ´cumhur ittifakı´nın olmasını istedi. MHP´li kadınlar, ittifakın HBB ve İskenderun için olması gerektiğini, İskenderun ve birkaç ilçede MHP üzerinde bir ittifak gerektiğini kaydetti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi