Kurtul, aday adaylarının dosyalarını aldı
AKP´de İskenderun Belediye Meclisi üyeliği başvurusu 34 oldu
Tarih: 6.12.2018 10:15:41

Akın Bodur/İskenderun

AKP İskenderun İlçe Başkanı B. Bestami Bilgili´nin İskenderun Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etmesi üzerine partinin ilçe başkanvekili olan Pakize Ulutaş Kurtul, görevine başladı. Kurtul başkanlığındaki AKP İskenderun ilçe yönetimi, dün ilk toplantısını yaptı.

Bir günde 4 başvuru
AKP İskenderun İlçe Başkanvekili Kurtul, İskenderun Belediye Meclisi üyeliği için partinin ilçe teşkilatına başvuruda bulunan Faruk Keleş, Canan Kahraman Hattapoğlu, Caner Recep Başeğmez ve Yusuf Eroğlu´nun adaylık dosyalarını teslim alıp, işleme koydu.

AKP´de meclise başvru sayısı 34
AKP İskenderun İlçe Başkanvekili Kurtul, meclis üyeliği için başvuruda bulunan partisinin aday adaylarına teslim belgelerini de verdi. Vekaleten de olsa İskenderun AKP´nin ilk kadın başkanı olan Kurtul, partisi AKP´ye İskenderun Belediye Meclis üyeliği için başvuru yapan sayının 34´e ulaştığını söyledi.
Partisi AKP´nin İskenderun Belediye Meclisi üye adayları Keleş, Hattapoğlu, Başeğmez ile Eroğlu´nu kutlayan ve başarı dileğini ileten AKP İskenderun İlçe Başkanvekili Kurtul, "Bu kutlu yolda bizlerle birlikte yürüdüğünüz için şükranlarımızı sunarız" değerlendirmesini yaptı.
İskenderun belediye Meclisi AKP üyeliği için abaşvuru yapanlar arasında şu isimlerin olduğu öğrenildi: Orhan Yurtçu, Bedi Duruş, Zeynel Abidin Gültekin, Sedat Bakr, Ali İlbeyi, Abdulkadir Büyüközer, Abdullah Törün, Tülay Ünal, Gül Nalcı, Emin Dönmez, Hüseyin Karakurt, Mikail Yıldırım, Haylrettin Durak, Halil Teymur, Emin İşler, Mevlüde Arslan, Levent Duman, Muharrem Yavuz, Muhammed Kenan Ak, Caner Recep Başeğmez, Veysel Bağış, Merve Kara, Tayfun Boda, Oğuzhan Sivri, Canan Kahraman Hattapoğlu, Mahmut Başar ve Yusuf Eroğlu.
Kaynak:

CHP´nin meclisi şekillenmeye başladı
CHP´nin meclisi şekillenmeye başladı
CHP belediye meclis üyelikleri için il ve ilçelerde hazırlanan aday listeleri Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında onaylanacak. Kesinleşmeyen İskenderun meclis aday listesinin ilk üç sırasında Meclis üyesi Müge Kılınç´ın babası Bestami Kılınç, Ali Mutlu ve Bülent Kırmızıoğlu yeralıyor.
Karanfil dağıttılar
Karanfil dağıttılar
Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, 14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla cadde esnafını ziyaret etti, karanfil dağıttı.
Seçim çalışmasını esnaf ziyaretiyle başlattı
Seçim çalışmasını esnaf ziyaretiyle başlattı
Demokrat Parti (DP) İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan, seçim çalışmalarını esnaf ziyaretiyle başlattı.
"Serzenişimiz var ama ittifakın arkasındayız"
"Serzenişimiz var ama ittifakın arkasındayız"
İYİ Parti İskenderun ilçe Başkanı Zafer Kıvrak, ´millet ittifakı´ kapsamında, kentte ittifakın arkasında durduklarını ifade etti ve "Her kim ki bizi çantada keklik görür veya kendi ekseninde lanse etmeye çalışır bu acziyet göstergesidir" açıklamasını yaptı.
SP´nin Dörtyol adayı Karakoyun
SP´nin Dörtyol adayı Karakoyun
Kırıkhan ve Defne adaylarını da belirledi
İttifaktan ev ziyareti
İttifaktan ev ziyareti
Belen´de seçim çalışmalarını sürdüren ´Cumhur İttifakı´nın Belen Belediye Başkan adayı MHP´li İbrahim Gül, seçim çalışmaları kapsamında ev ziyaretlini sürdürüyor.
"Emeklilerin ´intibak yasası´ çıkacak"
"Emeklilerin ´intibak yasası´ çıkacak"
Vatan Partisi İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, kentteki iki emekli derneğini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi ve seçilmesi halinde emeklilerle ilgili gerçekleştireceği projelerini anlattı.
“Arsuz tek çatıda birleşecek”
“Arsuz tek çatıda birleşecek”
Madenli Belediye Başkanlığı döneminde ‘Arsuz tek çatıda birleşmeli´ yönündeki talebiyle de bilinen, bugün CHP´den tek çatının başkan adayı Arsuz Belediye Başkan adayı Dr. Asaf Güven, hedeflerini kurucu dönemin gerçekleşmeleri üzerine inşa edeceklerini belirtti.
Partilerde ´liste çalışması´
Partilerde ´liste çalışması´
31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere katılacak siyasi partiler, İskenderun Belediye Meclisi üye aday listelerini şekillendirmeyi sürdürüyor.
"Aday olup, başkasına çalışmam"
"Aday olup, başkasına çalışmam"
Önceki gün yapılan seçim bürosu açılışıyla Demokrat Parti´den (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun Belediye Başkanlığı için adaylığı açıklanan Mete Aslan, ülke ve kent halkına seçimlerde ´cumhur ittifakı´ ve ´millet ittifakı´nın adaylarının dayatılmaya çalışıldığını ve ´alternatif´ yok denilmeye çalışıldığını söyledi.
"Her zaman tek yumruk olduk"
"Her zaman tek yumruk olduk"
Cumhur ittifakının Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) adayı AKP´li İbrahim Güler, ilçelerde seçim bürosu açılışlarını ve toplantılarını sürdürüyor.
İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
İttifak, ´parçalanıyor´ mu?
Demokrat Parti (DP), 31 Mart yerel seçimleri için İskenderun´da belediye başkanlığı için Mete Aslan´ı aday olarak açıkladı.
İttifaktan ‘birlik ve dayanışma´ buluşması
İttifaktan ‘birlik ve dayanışma´ buluşması
Adaylık tamam, tartışma meclis listesine ertelendi
VP adayının kaymakam ziyareti
VP adayının kaymakam ziyareti
Vatan Partisi (VP) İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, seçim ziyaretlerine başladı.
İYİ Part ve DSP´den üç aday
İYİ Part ve DSP´den üç aday
CHP ve İYİ Parti´nin oluşturduğu ´Millet İttifakı´, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Dörtyol ve Belen´de belediye başkan adaylarını belirledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi