Liseliler Erasmus projesine destek istedi
Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman´ı ziyaret etti.
Tarih: 15.6.2017 10:28:33/ 75okunma / 0yorum

2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu “Let The Science Discover Us” isimli proje başvurusunun kabul edilmesiyle koordinatör okul olarak kabul edilen tek proje olan Defne Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi´nin projesinde yer alan öğrencileri Cansu Aşkar, Muhsin Akdoğan, Ayet Asfuroğlu, Emir Berkay Çetintürk, Defne Sahillioğlu ve Mami Burgaç, Yaman´ı makamında ziyaret etti. İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan olmak üzere 4 ortak ülke okulu bulunan, Fen bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilişim) alanında eğitim veren ve ortak amaçları meraklı, sorgulayan, bilime ve dünyadaki doğal olaylara ilgili bireyler yetiştirmek olan projenin ev sahipliğini yapan öğrenciler, Yaman´dan, Hatay´daki lise ve ortaokullarının erasmus+ projelerine teşvik edilmesi konusunda destek istedi. Öğrenciler, "Projemiz bilim üzerine fakat tarihsel, kültürel, edebi ve sanat olarak şanslı olduğumuz bir bölgede yaşıyor olmamızdan ötürü türlü konularda projeler geliştirilebileceğini düşünüyoruz. Hatay, ne yazık ki dışarıdan savaş noktası olarak görülüyor. Avrupa ülkelerinde gittiğimiz okullarda şehrimize gelmekten korktuklarını ifade ediyorlar. Biz onlara; ülkemizin, şehrimizin güzel, hoşgörülü, özgür, barışçıl bir yer olduğunu göstermek istiyoruz. Amacımız, Erasmus+projelerini tüm Hatay´da yayabilmek, şehrimizin bilime verdiği değeri tüm ülkelere gösterebilmek" dedi. okulun öğretmenleri Mustafa Akıncı ve Mehmet Susam´ı, proje ile alakalı gösterdikleri destekten ötürü kutlayan Yaman da, belediyeden yapılan açıklamaya göre, şunları söyledi: " Geleceği emanet ettiğimiz siz değerli gençlerimizin; eğitim, bilim, sanat ile alakalı bu tarz projelerle başarı elde etmesi ve bunun tüm ülkede yaygınlaştırılması için çaba göstermesi bizleri gururlandırıyor. Hatay´la ilgili önyargıları yıkmak adına ciddi bir göreviniz olduğunu düşünüyorum. Oluşturulan savaş algısı, Hatay´a ticaret, turizm, ekonomi başta olmak üzere her alanda zarar veriyor. Sizin yaptığınız birebir iletişim çok önemli. Gittiğiniz yerlerde bu algıları yok etme, Hatay´ı barış dolu, herkesin kardeşçe yaşadığı bir kültür şehri olarak tanıtmanızda ki gayreti kutluyorum. Bu tarz projeleri destekliyoruz. Teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda elimizden geleni yapmaya hazırız."Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Liseliler Erasmus projesine destek istedi
Aynı bölgeye  20 termik santral!
Aynı bölgeye 20 termik santral!
Doğu Akdeniz´de Sugözü ile başlayan termik santral planlaması İskenderun Körfezi´nde 20´ye ulaşmış durumda.
Tarihi eser ve uyuşturucu operasyonu
Tarihi eser ve uyuşturucu operasyonu
Hatay´da tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda 71 parça tarihi eser ele geçirildi.
“Zehirlenme bir güvenlik sorunudur”
“Zehirlenme bir güvenlik sorunudur”
CHP Hatay ve TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesi Dr. Birol Ertem, Manisa, Diyarbakır ve Kastamonu´da yaşayan askerlerin yedikleri karavanadan zehirlenmelerinin sıradan bir vaka olarak değerlendirilemeyeceğini belirtti.
Kasisler arttırılacak
Kasisler arttırılacak
Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısını, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında gerçekleştirdi.
“Dostluk sevgiyle besleniyor”
“Dostluk sevgiyle besleniyor”
ntakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ve eşi Nursel Kimyeci, Hatay Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneğinde düzenlenen iftar programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
“Hatay´a önyargı ile yaklaşılıyor”
“Hatay´a önyargı ile yaklaşılıyor”
Hatay´a çok fazla ön yargı ile yaklaştığını belirten Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş, “Son 6 yıldır yanıbaşımızda olan kardeş kavgası bizi olumsuz olarak etkilemekte. Varolan savaş bize gittikçe sığlaşan bir ekonomi olarak yansıyor” dedi.
“Defne´ye soluk aldıracağız”
“Defne´ye soluk aldıracağız”
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, çok amaçlı salon inşaatı, çevre düzenleme ve yol çalışmalarında inceleme yaparak ekiplerden bilgi aldı.
TRT sanatçılarıyla konser
TRT sanatçılarıyla konser
Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, ´Ramazan Programları´ dolayısıyla TRT sanatçıları tarafından seslendirilen ´Gönülden Nağmeler´ adlı konseri Hataylılarla buluşturdu.
Çok kültürlü iftar sofrası
Çok kültürlü iftar sofrası
Hatay Büyükşehir Belediyesi´nin kardeşlik sofralarından biri de Altınözü´ne taşındı.
Kasap ve marketlere kontrol
Kasap ve marketlere kontrol
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri Ramazan ayında il genelindeki kasaplar ve marketlerde denetimleri sürdürüyor.
Başkan Nehir, tartışmalı alanı anlattı
Başkan Nehir, tartışmalı alanı anlattı
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hz.Hıdır ziyareti çevresi park ve meydan düzenlemesi projesi, semt pazarı, kreş ve gündüz bakımevi, engelli merkezi ile yeni planların parkların açılışa hazır olduğunu söyledi.
Konsey üyelerinden huzurevi ziyareti
Konsey üyelerinden huzurevi ziyareti
Hatay Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon ve Kent Konseyi ilçe üyeleri, Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleriyle bir araya geldi.
Hekimlere başarı belgesi
Hekimlere başarı belgesi
Hatay Valiliği´nce, Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde görevli tüm kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorlar arasında sezaryenle en az doğum yaptıranlara Başarı Belgesi verildi.
Babalar Günü´nde HBB´den ziyaret
Babalar Günü´nde HBB´den ziyaret
Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Evde bakım Hizmet ekibi, pazar günü kutlanan Babalar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen ev ziyaretleriyle babaların özel günlerine ortak oldu.
RES tepkisi sürüyor
RES tepkisi sürüyor
Samandağ´da ST. Simon Manastırı´nın yakınında bulunan El Arabî Hazretleri Türbesi´nin bitişiğine dikilen rüzgar tribünlerine tepkiler sürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi