Liselilerden Afrin´e destek
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ´a karşı düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı devam ediyor.
Tarih: 10.3.2018 10:05:29

Akın Bodur

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında çatışmaların Cinderes bölgesinde yoğunlaştığı ve Cinderes kent merkezinin alındığı belirttildi. Reyhanlı Belediyesi, önceki gün öğleden sonra belediye hoparlöründen yaptığı duluruda, Cinderes´in alındığını duyurdu Reyhanlı´ya düşen roketlerin Cinderes bölgesinden atıldığı açıklanmıştı.
TSK´dan dün yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, kara ve hava operasyonları nda 94 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildiği belirtildi ve "Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3.149 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir" açıklaması yapıldı.
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri Türkiye-Suriye sınırında, 07 Mart 2018 tarihinde, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 1.134 kişinin yakalandığı belirtildi.

Liselilerin Atatürk Anıtında destek buluşması
İskenderun Türkiye Liseler Birliği, kentten Zeytin Dalı Harekatına destek mesaj verdi. Atatürk Anıtı önünde toplanıp, Türk bayrağı açan İskenderun Türkiye Liseler Birliği üyeleri, Amerika´nın ´kara gücüm´ diye nitelendirdiği belirtilen PKK/PYD terör örgütlerine karşı savaşan mehmetçiğe destek için toplandı. Etkinliğe, Türkiye Gençlik Birliği İskenderun Temsilcisi Erdem Demirtaş da katıldı. Şehitleri selamladığı konuşmasında, "Afrin´de emperyalizme karşı, teröre karşı savaşan askerlerimize selam göndermek için buradayız" diyen Türkiye Liseler Birliği İskenderun Temsilcisi Cem Çolakoğlu, "Biz, Afrin´de bölücülüğe karşı mücadele eden Askerlerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Bir kere daha vatan savaşı verenlerin yanında olduğumuzu ifade etmek için toplandık” dedi. Türkiye İskenderun Liseler Birliği yöneticisi İdil Eylül de, savaşan Türk kadın subaylarının Kadınlar Gününü kutladı. Türkiye Gençlik Birliği İskenderun Temsilcisi Demirtaş da, "Bu etkinliği, Türkiye´ye, Hatay, İskenderun´den mesaj göndermek için gerçekletirdik. Buradan tüm askerlerimize selam gönderiyoruz. Türkiye Gençlik Birliği ve Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği, dünyanın bütün gençlerini 17-23 Mart 2018 tarihlerinde, İstanbul ve Ankara´da yapacağımız etkinlikleri gençlerimize anlatıyoruz. Yeniden gençliği bu etkinliklere katılmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Arsuz´dan sınıra 4 araç
Arsuz Belediyesi, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı´nın (AFAD) talebi doğrultusunda sınır bölgesinde kullanılmak üzere 4 kamyonu personeli ile birlikte sınıra gönderdi. Belediyenin araç ve personeliyle her zaman göreve hazır olduğunu ifade eden belediye başkanı Nazım Culna, "İhtiyaç olması halinde Hatay Valiliği ve AFAD´la koordineli olarak, daha önce olduğu gibi her zaman göreve hazırız. Belediyeimkanları dahilinde tüm Arsuz personeli ve halkıyla beraber her zaman sorumluluklarımızı yerine getiririz. Dilerim ki ne güvenlik güçlerimizin ne de orada bulunan hiçbir vatandaşımızın burunları dahi kanamadan, sağ salim memleketlerine, ailelerine kavuşur" açıklamasını yaptı.

Rize´den destek ziyareti
Rize´nin İyidere İlçe Kaymakamı Orhan Altun, Belediye Başkanı Ahmet Mete ve beraberindeki heyet, vali Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette vali Ata, daha önce görev yaptığı Rize´nin İyidere ilçe idarecileri ve heyetini ilde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifad etti. İyidere Kaymakamı Altun da, vali Ata´ya Rize´de görev yaptığı dönemde yaptığı hizmetler ve kabulünden dolayı teşekkür ederek, Zeytin Dalı Harekatında görev yapan mehmetçiğe destek vermek üzere Hatay´da bulunduklarını belirtti.

Şehit ailesine ziyaret
Hatay Valisi Erdal Ata, 10 Şubat 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekatı sırasında terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş M. Ozan Gökçe´nin Payas´ta oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Zyarette şehidin ailesi ile görüşerek acılarını paylaşan vali Ata, şehit Gökçe´ye Allah´tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu. Kuran-ı Kerim´in okunduğu ve duanın edildiği ziyarette vali Ata´ya Payas Kaymakamı Polat Kara da eşlik etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Liselilerden Afrin destek
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Dörtyollu şehit sonsuzlukta
Eşini, üniforması ve asker selamıyla uğurladı
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
´Yağmursuyu ızgarası hırsızlığı sürüyor´
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İskenderun´un çeşitli noktalarında devam eden yağmur suyu ızgaralarının çalınma olaylarının sürdüğünü ifade edip, uyarı ve sağduyu çağrısı yaptı.
İnanç önderleriyle buluştu
İnanç önderleriyle buluştu
Hatay il protokolü ve kanaat önderleri, Vali Erdal Ata´nın ev sahipliğinde düzenlenen iftar sofrasında bir araya geldi.
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kapasite artış nedeni Suriyeli göçü
Kırıkhan´da arıtmanın 2. kademesi başladı
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Avukata ‘saldırı ve alıkoymaya´ kınama
Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, avukatlara yapılan saldırıları, ‘hukuka ağır bir saldırı ve ülkemizdeki en önemli ayıplardan biri´ olarak değerlendirerek kınadı.
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
Hatay´dan günlük 24 uçuş yapılıyor
2017 yılı iç ve dış hat yolcu sayısı 1.280.164 olarak gerçekleşti
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Haşereye karşı üçüncü tur ilaçlama
Hatay Büyükşehir Belediyesi temiz ve sağlıklı kent yaratma amacıyla haşere, larva ve uçkunla mücadelenin sürdüğünü belirtti
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
FETÖ´de tutuklu sayısı 1.347
Hatay´da Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik yapılan operasyon ve soruşturmalarda tutuklanan kişi sayısının 1.347 olduğu açıklandı.
HBB´den Payas´ta altyapı çalışması
HBB´den Payas´ta altyapı çalışması
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), yeni işyerleri ve meskenlerin altyapı ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
Belen´de Kadın Toplum Merkezi-2 projesi
Belen´de Kadın Toplum Merkezi-2 projesi
Proje uygulaması SODES adına incelenerek denetlendi
Avlar´ın mozaik büstü parkta
Avlar´ın mozaik büstü parkta
Reyhanlı´ya atılan roketlerin sonucunda hayatını kaybedip Şehit olan Fatma Avlar´ın büstü parka koyuldu
Filistin´e yardım kampanyası
Filistin´e yardım kampanyası
İsrail´in Filistin´e yönelik baskı ve şiddet uygulamasına yönelik tepki olarak yardım kampanyası da başlatıldı.
Yağmur, İskenderun´u etkiledi
Yağmur, İskenderun´u etkiledi
İskenderun ve yöresinde hafta sonu etkili olan şiddetli yağış, birçok ev ve işylerinin su altında kalmasını getirdi.
HBB Başkanı Savaş: Daralmayı projelerle aşacağız
HBB Başkanı Savaş: Daralmayı projelerle aşacağız
Hatay´da yaşanan daralmayı destek ve projelerle aşmak istediklerini söyleyen Başkan Savaş, Hatay´ı Ortadoğu´da ve Akdeniz havzasında ticaret ve turizm merkezi yapmak istediklerini ifade etti.
´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´
´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´
Cumhurbaşkanının muhtarlara yönelik yaptığı rutin toplantılar ve İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ilçelerde düzenlenen ´Muhtarlarla Buluşma Toplantısı´nın biri daha İskenderun´da yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi