Liselilerden Afrin´e destek
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ´a karşı düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı devam ediyor.
Tarih: 10.3.2018 10:05:29

Akın Bodur

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında çatışmaların Cinderes bölgesinde yoğunlaştığı ve Cinderes kent merkezinin alındığı belirttildi. Reyhanlı Belediyesi, önceki gün öğleden sonra belediye hoparlöründen yaptığı duluruda, Cinderes´in alındığını duyurdu Reyhanlı´ya düşen roketlerin Cinderes bölgesinden atıldığı açıklanmıştı.
TSK´dan dün yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, kara ve hava operasyonları nda 94 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildiği belirtildi ve "Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3.149 olmuştur. Hava harekâtı ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen kara harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir" açıklaması yapıldı.
Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri Türkiye-Suriye sınırında, 07 Mart 2018 tarihinde, Suriye´den Türkiye´ye yasa dışı sınır geçişi teşebbüsünde bulunan 1.134 kişinin yakalandığı belirtildi.

Liselilerin Atatürk Anıtında destek buluşması
İskenderun Türkiye Liseler Birliği, kentten Zeytin Dalı Harekatına destek mesaj verdi. Atatürk Anıtı önünde toplanıp, Türk bayrağı açan İskenderun Türkiye Liseler Birliği üyeleri, Amerika´nın ´kara gücüm´ diye nitelendirdiği belirtilen PKK/PYD terör örgütlerine karşı savaşan mehmetçiğe destek için toplandı. Etkinliğe, Türkiye Gençlik Birliği İskenderun Temsilcisi Erdem Demirtaş da katıldı. Şehitleri selamladığı konuşmasında, "Afrin´de emperyalizme karşı, teröre karşı savaşan askerlerimize selam göndermek için buradayız" diyen Türkiye Liseler Birliği İskenderun Temsilcisi Cem Çolakoğlu, "Biz, Afrin´de bölücülüğe karşı mücadele eden Askerlerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Bir kere daha vatan savaşı verenlerin yanında olduğumuzu ifade etmek için toplandık” dedi. Türkiye İskenderun Liseler Birliği yöneticisi İdil Eylül de, savaşan Türk kadın subaylarının Kadınlar Gününü kutladı. Türkiye Gençlik Birliği İskenderun Temsilcisi Demirtaş da, "Bu etkinliği, Türkiye´ye, Hatay, İskenderun´den mesaj göndermek için gerçekletirdik. Buradan tüm askerlerimize selam gönderiyoruz. Türkiye Gençlik Birliği ve Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği, dünyanın bütün gençlerini 17-23 Mart 2018 tarihlerinde, İstanbul ve Ankara´da yapacağımız etkinlikleri gençlerimize anlatıyoruz. Yeniden gençliği bu etkinliklere katılmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Arsuz´dan sınıra 4 araç
Arsuz Belediyesi, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı´nın (AFAD) talebi doğrultusunda sınır bölgesinde kullanılmak üzere 4 kamyonu personeli ile birlikte sınıra gönderdi. Belediyenin araç ve personeliyle her zaman göreve hazır olduğunu ifade eden belediye başkanı Nazım Culna, "İhtiyaç olması halinde Hatay Valiliği ve AFAD´la koordineli olarak, daha önce olduğu gibi her zaman göreve hazırız. Belediyeimkanları dahilinde tüm Arsuz personeli ve halkıyla beraber her zaman sorumluluklarımızı yerine getiririz. Dilerim ki ne güvenlik güçlerimizin ne de orada bulunan hiçbir vatandaşımızın burunları dahi kanamadan, sağ salim memleketlerine, ailelerine kavuşur" açıklamasını yaptı.

Rize´den destek ziyareti
Rize´nin İyidere İlçe Kaymakamı Orhan Altun, Belediye Başkanı Ahmet Mete ve beraberindeki heyet, vali Erdal Ata´ya nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette vali Ata, daha önce görev yaptığı Rize´nin İyidere ilçe idarecileri ve heyetini ilde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifad etti. İyidere Kaymakamı Altun da, vali Ata´ya Rize´de görev yaptığı dönemde yaptığı hizmetler ve kabulünden dolayı teşekkür ederek, Zeytin Dalı Harekatında görev yapan mehmetçiğe destek vermek üzere Hatay´da bulunduklarını belirtti.

Şehit ailesine ziyaret
Hatay Valisi Erdal Ata, 10 Şubat 2018 tarihinde Zeytin Dalı Harekatı sırasında terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş M. Ozan Gökçe´nin Payas´ta oturan ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Zyarette şehidin ailesi ile görüşerek acılarını paylaşan vali Ata, şehit Gökçe´ye Allah´tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu. Kuran-ı Kerim´in okunduğu ve duanın edildiği ziyarette vali Ata´ya Payas Kaymakamı Polat Kara da eşlik etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Liselilerden Afrin destek
Savaş: Yapılmamış altyapının da borcunun ödedik
Savaş: Yapılmamış altyapının da borcunun ödedik
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, HBB´ye bırakılan ve yapılmamış altyapı borcunu ödediklerini bildirdi.
Hangi açıklama doğru?
Hangi açıklama doğru?
HBB: Trafik yön planı oybirliğiyle kabul edildi
´Siber güvenilirlik´ zirvesi
´Siber güvenilirlik´ zirvesi
Yapay Zekâ Destekli Belediyecilik çalışmalarına başladığını açıklayan Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya´da "Siber Güvenilik Hatay Zirvesi" düzenledi.
´Geçici başbakan´ın ziyareti
´Geçici başbakan´ın ziyareti
Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Cevad Ebu Hattab ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Rahmi Doğan´ı makamında ziyaret etti.
Döner sermaye sistemine ´eleştiri´
Döner sermaye sistemine ´eleştiri´
Türk Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin, performansa dayalı döner sermaye sistemni eleştirdi
Güzelmansur: Hatay, hakkını istiyor
Güzelmansur: Hatay, hakkını istiyor
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ilin sorunlarını anlattı ve çözüm üretilmesini istedi.
HATSU heyetinden üç ilçeye ziyaret
HATSU heyetinden üç ilçeye ziyaret
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) heyeti, vatandaşa daha hızlı ve çözüm odaklı hizmet edebilmek için ilçelerde kurulan hizmet binalarınğ ziyaret edip, çalışmayı denetledi ve vatandaşrın taleplerini dinledi.
İçmesuyu arızasına müdahele
İçmesuyu arızasına müdahele
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), içme suyu hatlarında oluşan arızalara yaptığı müdahalelerle su kaybının önlendiğini bildirdi.
Sınır güvenliği toplantısı Gaziantep´te
Sınır güvenliği toplantısı Gaziantep´te
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun başkanlığında Gaziantep´te sınır güvenliği toplantısı düzenlendi. Toplantıya, sınır illerinin valileri de katıldı.
Odanın vali ziyareti
Odanın vali ziyareti
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ve yönetimi ile odanın meclis başkanı Selahattin Eskiocak, Hatay Valisi Rahmi Doğan´a nezaket ziyaretinde bulundu.
"Kamu görevlileri devlet ve milletin hizmetinde"
"Kamu görevlileri devlet ve milletin hizmetinde"
Cumhurbaşkanlığının atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Hatay Valisi Erdal Ata ve eşinin ev sahipliğinde Antakya´da veda yemeği düzenlendi.
"Hatay kart" alana ´çay´
"Hatay kart" alana ´çay´
HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı, dağıtımına başlanan Hatay Kart satışlarına devam ediyor.
"Gazilerin şeref aylığı artsın" teklifi
"Gazilerin şeref aylığı artsın" teklifi
Teklif yasalaşırsa şeref aylığı tüm muharip gazilere 2.400 lira olarak ödenecek.
5 ilçede elektrik kesintisi
5 ilçede elektrik kesintisi
Hatay´ın İskenderun, Payas, Dörtyol, Reyhanlı ve Samandağ ilçelerinin bazı bölgelerinde elektrik hatlarında yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle yarın elektrik verilmeyecek.
"Kova dışında tedbir düşünülüyor mu?"
"Kova dışında tedbir düşünülüyor mu?"
Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, her yağışta çatısı su akıtan ve kova koymak dışında bir tedbir alınmayan Hatay Havalimanı´nı önergeyle de Meclis´e taşıdı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi