´Listeler niye açıklanmıyor?
Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube Başkanı H. Suat Sadış, Hatay Milli Eğitim İl Müdürlüğü´nün, Milli Eğitim Bakanlığı´nın okullardaki yönetici atamalarını saklandığını, ama bu listelerin diğer illerde şeffaf bir şekilde açıklandığını belirtti.
Tarih: 10.6.2017 09:54:00/ 140okunma / 0yorum

Sadış, yazılı yaptığı açıklamada, "2017 yılı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme takvimi açıklanmış olup; müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olmak isteyen yöneticiler ve öğretmenler elektronik ortamda başvurularını yapmışlardır. Bu uygulama tüm Türkiye´de eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. MEB tarafından yayınlanan yönetici görevlendirme iş takvimine göre değerlendirme formu sonuçları 31 Mayıs tarihi itibari ile iller bazında açıklanmıştır. Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı değerlendirme sonuçları İstanbul, Adana, Mersin gibi birçok ilde liste halinde şeffaf ve açık olarak il Milli Eğitim Müdürlükleri resmi web sayfalarında açıklanmış ve ilan edilmiştir. Ancak ilde, değerlendirme sonuçları sadece kişilerin bireysel olarak sorgulama ekranından görülebileceği şekilde açıklanmıştır. Yönetimde şeffaflık ve açıklık ilkesinin ihlal edildiği bu uygulama daha önceki yıllarda yapılan müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirme sonuçlarının açıklanmasında da kullanılmıştır" değerlendirmesini yaptı. 

Sadış, sendika olarak, Milli Eğitim Bakanlığının iller arasındaki farklı uygulamaya son vermesini, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünün de mülakat sonuçları vee görevlendirmeye esas puanları diğer iller gibi şeffaf ve açık olarak açıklamasını talep ettiklerini belirtip, aksi durumun eğitim emekçilerinin adalet ve hakkaniyet duygusunu zedeleyeceğini ve çalışma barışını bozacağını ifade etti.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Listeler niye açıklanmıyor
‘Teknoversite´ye veda ettiler
‘Teknoversite´ye veda ettiler
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2016 -2017 eğitim öğretim dönemini törenle tamamladı
STEP, kursiyerlere tanıtıldı
STEP, kursiyerlere tanıtıldı
Hatay Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi (HATMEK) İskenderun, ilde faaliyete girecek olan Avrupa Birliği Horizon 2020 Projesi STEP GREEN platformunun tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı.
İngilizce öğretmenleri Erasmus+ ile Romanya´da
İngilizce öğretmenleri Erasmus+ ile Romanya´da
Avrupa Birliği Gençlik Programı Erasmus+ ile finanse edilen Belen Kaymakamlığı´nın ortağı olduğu “Non-Formal Education for Youth Involvement” adlı proje için Belen Kaymakamlığı´nı temsilen 5 İngilizce öğretmeni Romanya´nın Horezu kentindeki kurs programına katıldı.
Eğitim İş eziyete soruşturma istedi
Eğitim İş eziyete soruşturma istedi
Eğitim İş Hatay 1 No´lu Şube Başkanı H.Suat Sadış, karneler dağıtıldıktan sonra 1 Temmuz tarihine kadar mesleki çalışma adı altında bulundukları okulda seminer çalışması uygulaması kapsamında 300 kişilik salonda bin öğretmeni çağrılarak gerçekleştirilmek istenmesini ´öğretmene eziyet´ olarak nitelendirdi.
´Sözleşmeli mülakatlı eğitim´
´Sözleşmeli mülakatlı eğitim´
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Recep Tuncay, sona eren 2016-2017 eğitim-öğretim dönemini hem eğitimcilerin hem de öğrencilerin sorunların gölgesinde tamamladığını belirtti. Tuncay, ´sözleşmeli, mülakatlı´ öğretmen alımının ´öğretmenlikte torpilli atanma´ dönemini başlattığını söyledi.
Karneler, postacılardan
Karneler, postacılardan
İskenderun Suçıkağı Paşa Karaca İlk ve Ortaokulu öğrencileri, bu dönem karnelerini öğretmenlerinden değil postacılarıdan aldı.
Kepler, mezuniyete
Kepler, mezuniyete
İskenderun Teknik Üniversitesi İskenderun Meslek Yüksekokulu, mezun olan öğrencileri için tören düzenledi.
Çouklara karne hediyesi, ´tiyatro oyunu´
Çouklara karne hediyesi, ´tiyatro oyunu´
Defne Belediyesi, kendi bünyesinde oluşturduğu tiyatro grubuyla mahalle mahalle gezerek, halkı sanatla buluşturuyor.
Zil, tatil için çaldı
Zil, tatil için çaldı
İlk ve orta öğretimde dün verilen karnelerle 2016-1017 eğitim-öğretim yılı sona erdi.
Liselilere meslek tanıtımı
Liselilere meslek tanıtımı
İskenderun Çağdaş Yaşama ve Destekleme Derneği, gençlerin bilinçli meslek seçiminde bulunması için eğitim seminerlerini sürdürüyor.
Lisede karne töreni
Lisede karne töreni
Belen´de de karne heyecanı yaşandı.
LYS hafta sonu yapılacak
LYS hafta sonu yapılacak
Üniversiteye yerleşmek isteyenlerin gireceği Lisans Yerleştirme Sınavının (LYS) ilki hafta sonu yapılacak.
Bol bol kitap okuyun
Bol bol kitap okuyun
Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakamvekili Hakan Kılınçkaya, eğitim öğretim yılının huzur içerisinde tamamlandığını belirtti.
Öğrenci bugün karne alıyor
Öğrenci bugün karne alıyor
İlk ve orta öğretimde okullar bugün dağıtılacak karnelerle 20176-2017 eğitim-öğretim yılını tamamlayıp, yaz tatiline girecek.
İSTE´ye yeni bölüm: Mekatronik Mühendisliği
İSTE´ye yeni bölüm: Mekatronik Mühendisliği
İskenderun Teknik Üniversitesinde, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) onayı sonrası Mekatronik Mühendisliği Bölümü kuruldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi