"Mali disiplini bırakmıyoruz"
Halkına en iyi hizmeti vermenin gayretinde olduklarını ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kentin 45 mahallesine eşit hizmet götürdüklerini ve mali disiplini elden bırakmadan çalıştıklarını belirtti.
Tarih: 27.8.2020 10:53:38

 

Akın Bodur/İskenderun
 İkinci etap yol düzenlemesi ve asfalt çalışmasını yapıldığı Akarca yöresinde inceleme de yapan Tosyalı, "Çalışmalarımız sürüyor. Tamamlanan, devam eden projelerimiz var. Öncelikli olarak, ilçede bulunan her sokak, cadde ve yolda, yerinde yapılan tespitler, muhtarlar ile yapılan istişareler ve vatandaşlardan gelen yazılı ve sözlü şikâyet, istek ve bildirimler, hep birlikte değerlendirilerek, ilçe sınırları içerisindeki ulaşım sorunlarının başında gelen asfalt kaplama ihtiyacı olan yolların yapımı, öncelik sırasına göre belirlenmiştir" değerlendirmesini yaptı.
İskenderun Belediyesi Brifing Salonunda önceki gün düzenlediği, başkan yardımcıları ile müdürlerin de katıldığı basın toplantısında, kentte üç etap asfalt çalışması planladıklarını anlatan Tosyalı, ilk etap asfalt çalışmasının Suçıkağı´nda yapımı süren 2.2 kilometrelik çalışmayla tamlamlanacağını ve ardından ikinci etap asfalt çalışmasına geçileceğini söyledi. İskenderun´da ilk etap yal yapımı ve asfaltlama çalışmasının yapıldığı 23 mahallenin; Denizciler, Çay, Yenişehir, Süleymaniye, Hürriyet, Savaş, Kurtuluş, Barbaros, Cumhuriyet, Piri Reis, Meydan, Gürsel, Mustafa Kemal, İsmet İnönü, Numune, Pınarbaşı, Dumlupınar, Sakarya, Modern Evler, Yunus Emre, Büyükdere, Düğünyurdu ve Suçıkağı olduğunu kaydeden Tosyalı, ikinci etap çalışması kapsamında ise yol yapımı ve asfalt çalışması yapılacak 22 mahalleyi şöyle sıraladı: Akarca, Kavaklıoluk, Kaledibi, Sarıseki, Bitişik, Bekbele, Orhangazi, Akçay, Güzelçay, Aşkarbeyli, Fatih sultan, Çınarlı, Azganlık, Karayılan, Gültepe, Esentepe, Kocatepe, Barıştepe, Buluttepe, Yıldırımtepe, Çırtıman ve Muradiye.
Kentte tamamlanmak üzere olan ilk etap çalışmasında 55 bin ton (250.000 metrekare) asfaltla, 25 kilometre yolun yapıldığını yineleyen Tosyalı, ikinci etap yol ve asfalt çalışmasının ise Akarca bölgesinde başladığını kaydetti. Tosyalı, "İkinci etap çalışmada 65 bin ton (300.000 metrekare) asfaltla 30 kilometre yolun yapımı hedeflendi. Bu etapta başlayan çalışmaya herkesin ortak kullanımı olan 8 kilometrelik Kavaklıoluk Mahallesi ile Akarca Peynirlik mevki arasındaki yayla yolu ile başladık. Asfalt çalışmalarıyla kent genelinde ulaşımı daha güzel, daha kaliteli ve konforlu hale getireceğiz. Asfaltı biten ve ihtiyaç olan yerlerde kaldırım çalışmasına da başlayacağız. İhtiyaç olan muhtelif cadde ve sokaklarda kaldırım yapım işine başlıyoruz. Kaldırım ihalesini yaptık. Kent genelinde çalışmalar numune kontrollerinin bitmesine müteakip başlayacak" diye konuştu.
Sahilin görünümüne de önem verdiklerini ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Tosyalı, "Sahil ve iskelede birinci etap aydınlatma projesi tamamlanmış olup, iskeleye yeni bir görünüm kazandırılarak vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Sahile ayrı bir çehre katacak ikinci etap sahil düzenleme çalışması olan Müzik Adası projesi çalışmaları başladı ve kısa sürede tamamlanacak" değerlendirmesini yaptı ve mali disiplini de elden bırakmadıklarını söyledi. Tosyalı, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar mali disiplini elden bırakmadık. 1 Ocak 2019 tarihinde belediyenin borç durumu 230.213.674,57 liraydı. 24 Ağustos 2020 tarihi ile bu borç durumu 181.016.257,35 lira. Ödemeler düzenli yapılıyor. Çalışanlarımızın maaşlarını düzenli ödüyoruz. Mali disiplini elden bırakmadan çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz."
Kaynak:

"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
"Ras El Seni" kutlaması da pandemi gölgesinde
Rumi takviminin başlangıcı olan 14 Ocak, yeni yıl (Ras-El Seni) olarak Arap alevileri tarafından kutlanıyor. Hatay yöresinde yaşayan alevi yurttaşlar, Ras El Seni´yi (yeni yıl) kutluyor.
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
Tazeaslan´dan, kulüplerin maddi sıkıntısına öneri
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan´ın da katıldığı CHP Spor Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Konaklama tesislerinde denetim
Konaklama tesislerinde denetim
İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 7 günübirlik konaklama tesisinde kayıt ve HES sorgulaması gerçekleştirdi.
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
“Esnafın hayatı eve sığmıyor”
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Hatay Şube Başkanı Fahri Serdar Özal, esnafa ‘acil destek´ çağrısında bulundu.
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
Bir suç duyurusu da Hatay´dan
AKP teşkilatlarının 81 ildeki suç duyurusuna Hatay il örgütü de katılarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında bir suç duyurusunda bulundu.
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
‘Çalışan Gazeteciler Günü´ kutlandı
10 Ocak 1961´de gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla ‘Çalışan Gazeteciler Günü, mesaj ve ziyaretlerle kutlandı.
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Yangın 7 saatte kontrol altına alındı
Kırkhan´daki bir fabrikada çıkan yangın, Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
EXPO 2021 Hatay, 10 Aralık´a ertelendi
Covid-19 nedeniyle yeni tarih verilmesini değerlendiren HBB Başkanı Savaş: Ertelemeyi fırsata dönüştüreceğiz”
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Jandarmadan 10 Ocak kutlaması
Hatay İl Jandarma Komutanlığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Mustafa Kemal´in sözüyle kutladı
“Emekliler artışı değerlendirdi
“Emekliler artışı değerlendirdi
Emekliden maaş artışına tepki: Sefalete ve yoksulluğa terk edenleri kınıyoruz
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Gazeteciler, kamuoyunu bilgilendiriyor
Kaymakam Yönden: Basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu gönülden paylaşıyoruz.
Meclis´ten CHP´siz karar
Meclis´ten CHP´siz karar
İskenderun Belediye Meclisi, önceki gün CHP grubunun salonu terk etmesi sonrası oturumunu sürdürdü ve gündemindeki konuları karara bağladı.
"Uyum dille başlar"
"Uyum dille başlar"
İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Akdeniz ve Ege bölgesindeki yerel gazetecilere yönelik çevrim içi (online) ´Göç ve uyum konulu yerelde basın buluşması´ etkinliği düzenlendi.
Yanlış uygulama
Yanlış uygulama
İskenderun´da 01 Aralık 2020 tarihinde toplanan ilçe hıfzıssıhha kurulunun aldığı kararının yanlış uygulanması, kentte yaşayan binlerce insanın açık alanı ve parkları kullanmasını engelliyor.
‘En dijital bakkal´a sertifika
‘En dijital bakkal´a sertifika
Ticaret Bakanlığı´nın ‘Bakkalımla El Ele´ projesi ile 81 ildeki bakkal esnafına e-ticaretten, müşteri ilişkisine, dijital pazarlamadan, reklam ve sosyal medya kadar kadar eğitim verilecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi